Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi adja a te önbizalmad? fórum

Mi adja a te önbizalmad? (beszélgetős fórum)


1 2
2023. febr. 7. 09:05
A kisugarzasom
41. Channa* (válaszként erre: 40. - Dfc04c70e4)
2023. jan. 31. 10:09

Megint nem fogom megtudni, de sebaj;)


Az emberek szeretik hangoztatni a rugalmas és hajlékony testet, de senki nem tudja megmondani, hogy ez miért szükséges. Jellemzően csak viccesnek vélt kétértelmű utalások a válaszok...


Szerintem sokkal fontosabb az test izomzata, így a tartás, a mozgékonyság...

40. dfc04c70e4 (válaszként erre: 36. - Channa*)
2023. jan. 31. 09:59

Úgy tűnik, nagyon leragadtál ennél a rugalmas testnél.

Kiragadtál a 14. hozzászólásomból valamit (ami csak egy picike részlet a mondandómból), és azóta nem tágítasz. De nekem nincs kedvem ezen tovább rugózni.

Talán lesz valaki, aki kielégítő választ tud adni neked.

Szerintem írhatnám a végtelenségig a válaszaimat, gondolom újra feltennéd a kérdést: „Milyen a rugalmas test?”


Ja, egyébként szerintem te pontosan tudod a választ.

39. 3272f5ad6f (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2023. jan. 30. 21:05
A tehetségem. Az, amit a tükörben látok. Sok mindent túléltem. Amit nagyon akartam, elértem. Feltétel nélkül szeretnek. Tiszta a lelkiismeretem. Hirtelen ennyi jutott eszembe.
38. 0b970a67a0 (válaszként erre: 37. - Kótyomfity)
2023. jan. 30. 15:21
Dettó
2023. jan. 30. 11:50
Az önismeret. Tudom mik az erősségeim, mik a hiányosságaim, gyengeségeim.
36. Channa* (válaszként erre: 35. - Dfc04c70e4)
2023. jan. 30. 11:07

Én se akadékoskodni szeretnék, csak annyian mondják és nem értem.


Sosem tudtam spárgázni, terpesz ülésben sem tudok lehasalni, de ez így volt mindig is.


Ezek hiányával is tökéletes az önbizalmam;)


Ezért is kérdeztem, hogy ez alatt mit értesz?


Milyen a rugalmas test?

35. dfc04c70e4 (válaszként erre: 33. - Channa*)
2023. jan. 30. 11:04

Igen. Ezt írtam, és van folytatása is.

Az előző kérdésed nem így szólt, de nem fogok akadékoskodni.

Szóval: továbbra is ugyanaz a véleményem, amit korábban írtam. Nincs is igazán hozzátenni valóm.

De a kérdésedre válaszolva: fontos a kötőszövetek állapota. Pont ezért említettem lentebb a mozgást, sportot. Szülés, esetleges balesetek, sérülések, műtét utáni helyreállítást.

Ez nem pusztán hiúsági kérdés. Az egészség miatt is nagyon fontos. Hogy ki mikor jut el odáig, hogy ez fontossá váljon számára, az más kérdés.

Önbizalom téma volt a kérdés. A rugalmas test bizony ad egyfajta önbizalmat. Persze nem önmagában. De erről is írtam lentebb.

2023. jan. 28. 12:18
Bármilyen sikerélmény növeli az önbizalmat.
33. Channa* (válaszként erre: 31. - Dfc04c70e4)
2023. jan. 28. 11:29

Ezt írtad:

"ezek együttesének köszönhetően 40 pluszosan (sőt tovább is) megőrzik a rugalmasságukat, és vonzók maradnak"


Erre kérdeztem rá, hogy mire gondolsz, amikor ezt írod;)

2023. jan. 28. 08:02
Minden, úgy, ahogy vagyok.
31. dfc04c70e4 (válaszként erre: 28. - Channa*)
2023. jan. 28. 07:04

Nem azt írtam, hogy egy nőnek rugalmasnak kell lennie. A hajlékonyságot pedig nem is említettem.

Szerintem olvasd el újra, hogy mit írtam lentebb, amire reagáltál.

30. vigyefene (válaszként erre: 29. - Channa*)
2023. jan. 28. 03:59
Akkor új tervet csinálok.
29. Channa* (válaszként erre: 17. - Vigyefene)
2023. jan. 27. 21:02

És ha még sem éred el?


Nekem van bőven önbizalmam, de nem ront rajta, ha épp valami nem sikerül;)

28. Channa* (válaszként erre: 14. - Dfc04c70e4)
2023. jan. 27. 21:01

Sokat gondolkodom azon, hogy miért kell egy nőnek rugalmasnak és hajlékonynak lennie?


Ezt meg is szoktam kérdezni, de olyan választ még nem kaptam, amit megfelelőnek találtam.


Tőled is megkérdezem: Miért kell egy nőnek rugalmasnak lennie?

Gondolom itt most nem a felfogásról van szó, hanem a testünk rugalmasságáról.

27. Ildi (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2023. jan. 27. 20:54
Igy szulettem✊💥
2023. jan. 27. 20:23

Gyermekkorom óta képesnek tartom magam mindenre.:) Apám mellett játszva tanultam meg a mezei, kerti munkát, az állatokról gondoskodni. Iskolában megtanultam versenyezni, a legjobbnak lenni. Ezek a sikerek nagy önbizalmat adnak ám, mikor az ember kilép az Életbe. Megtanultam ott is helytállni, mert "meg tudom csinálni", "képes vagyok rá".


Aki felnőttként keresi az önbizalmát az nagyon nehéz helyzetben lehet. Apró sikerekre kell törekedni, amit magadban annak értékelsz és ne érdekeljen, hogy más mit mond, mert az visszavet.

25. globus
2023. jan. 27. 19:48
Teljesítek katonásan.
24. 6f4f1e70ab (válaszként erre: 18. - OldPinokkio)
2023. jan. 27. 19:47
És ha ezek mind nincsenek? Akkor miből építkezel?
23. andi6020 (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2023. jan. 27. 19:37
Egyszerűen csak van.
2023. jan. 27. 19:20
Ha jó a kedvem, önbizalmam is van.
21. Bichi (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2023. jan. 27. 19:02

Nekem a férjem, aki naponta elmondja, hogy szeret, és szép vagyok, pedig már 30 éve együtt vagyunk.

Néha azért visszabököm, hogy amúgy van tükör a lakásban, és hát a változás engem sem kímél... :D

20. Lufthansi (válaszként erre: 16. - Flóra76)
2023. jan. 27. 18:51
örülök neki..-)
19. Soufflet (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2023. jan. 27. 18:37
Jo emberek neveltek es tiszteletre. Ide-oda jar.
18. OldPinokkio (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2023. jan. 27. 18:35

Az önbizalom egy komplex dolog, ami számos tényezőtől függ. A testi megjelenés bizonyos esetekben valóban fontos lehet az önbizalom szempontjából, de más tényezők, mint például a kapcsolatok, a tapasztalatok, a sikerek és a személyes értékek is jelentős szerepet játszhatnak az önbizalom kialakulásában. A jó önbecsülés egyéni jellemző, amit a külső és belső tényezők együttesen befolyásolnak.


Forrás:

[link]

2023. jan. 27. 18:32
Nekem az adja az önbizalmat, h a kitűzött céljaimat elértem.
16. Flóra76 (válaszként erre: 15. - Lufthansi)
2023. jan. 27. 18:29
Érdekes, itt nem tűnsz annak!😂
2023. jan. 27. 18:20

Én eléggé önbizalom hiányos vagyok...

Azok a fránya gátlások..-))

14. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2023. jan. 27. 18:02

Nem tudom, milyen riportot láttál, amiben valaki azt nyilatkozta, hogy neki a teste adja az önbizalmat. Szívesen megnéztem volna.

Azért néztem volna meg, mert nem mindegy, hogy ki mondja. Nagyon nem mindegy. Mert ha mondjuk egy Kelemen Annácska mondja...


Egyébként elhiszem, hogy egy teljesen átlagos embernek (az átlagos alatt itt elsősorban arra gondolok, hogy nem celeb, nem influenszer, nem kirakatban élő ember, nem agyonplasztikázott nő) szóval egy teljesen átlagos életet élő nőnek is adhat önbizalmat a teste. Vannak nők, akik a genetikának, sportnak, vagy ezek együttesének köszönhetően 40 pluszosan (sőt tovább is) megőrzik a rugalmasságukat, és vonzók maradnak. Ugyanakkor azért legyünk őszinték, hogy még többen szembesülnek azzal, hogy már nem ugyanaz a testük, mint korábban. Gyerekszülés, betegség, bármi ronthat a képen. De ez mit sem számít, mert az elégedettség az életünkkel nagyot tud dobni az önbizalmon.

Elégedettség: biztos lábon állni (nem árt akár több lábon), arra törekedni, hogy bármi történik az életben (gondolok itt elsősorban válásra), akkor is talpon tudjon maradni az ember. Nyitottság a továbbhaladásra (tanulás, képzések), nyitottság a világra, jó kommunikáció. Nem árt a kedvesség, de nem minden áron. Nem kell megalkuvónak lenni, de kompromisszumkötés néha előny.

Nagyon sok minden együttese kell ahhoz, hogy az önbizalmunk a helyén legyen. Ahhoz pedig erő, hogy ha veszítünk belőle, akkor helyrebillentsük.

13. smile72 (válaszként erre: 10. - Boldogzokni)
2023. jan. 27. 17:54
Tökéletesen megértem, tudom, miről beszélsz. Szerintem mindenkinek van ilyen időszak az életében. 😊
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook