Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Párom nem akar gyereket mert Drága! Önbizalmat kérek fórum

Párom nem akar gyereket mert Drága! Önbizalmat kérek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2010. júl. 26. 08:29
Nehez volt,draga volt, de ha lenne helyem ,hogy letegyek egy kisagyat, megprobalnam meg egyszer,meg akkor is ha nekkem tenleg draga lenne, az eletembe kerulhet
2010. júl. 26. 08:28
azt mar irttam ,hogy alnyom kora szulott leven nem volt olcso mulattsag. .3 honapot volttam korhazba,1 mert infuzio allatt volttam ,hogy kihuzza a 7 honapot es meg 2 honap ,hogy alanyom elere a 2 es fel kg. Kemeny dollog volt, a parom ott hagytta az osszes penzt annyit hagyot ,mikkor nallam volt ,hogy haza tudjon menni(a korhaz 200 km tollunk) .Miuttan kiengedttk is honaponta bekellett menni kivizsgalasra.Miuttan felnot kicsit konnyebb. macskat kergetni jo a turkalos ruha is
2010. júl. 26. 00:41
Én biztos nem szülnék olyan embernek gyereket aki azt mondja hogy drága a gyerek.-belegondolva ha már igy kezdi akkor mi lesz ha tényleg meg kell neki venni a dolgokat,játékot,ruhát,tisztasági dolgok,étel..stb.Majd vezet egy listát és miután a gyerek felnő elé teszi hogy gyerekem ennyibe kerültél fizess-vagy mi.?az ilyen soha nem lesz jó szülő,mert első szempont lesz a saját kényelme,aztán jöhetnek a többiek
153. af1fde488c (válaszként erre: 151. - Vámpír)
2010. júl. 25. 10:53

Hogy értette, anyagilag, vagy lelkileg nem vagytok rá felkészülve? Egy anya rögtön fel van készülve, ahogy terhes lesz. Jönnek az ösztönök. Ezt csak bízza Rád. Te fogod kihordani, cipelni, szoptatni, etetni, minden rezdülését figyelni. Kikérném magamnak, hogy azt mondja, nem vagy felkészülve. Egyébként, vehetnél egy ilyen könyvet, valami gyermeknevelésit. Van ez a vastag, régi ki is írta... na mindegy, amikor ő is ott van, meg amikor csak van időd, olvasd, és ha rákérdez, mit csinálsz, megmondod, felkészülsz a gyereknevelésre.


Látni fogja, hogy itt nem lehet tovább macska-egér játékot játszani, és ezt extra komolyan gondolod. Gyűjtsél egy kiságyra, tudatosan. Nézd ki a típust, árat, stb. Utána írd össze, mi kell az induláshoz. Amikor megvan a rávaló, jöhet a mehet. Nem hiszem el, hogy megfektet két felnőtt embert egy baba etetése. Hát az a szegény gyerek anyatejen él, meg zöldség gyümölcspürén csirkehusin, stb. Ez szerintem nem egetverő. Meg kell állni egy gyereknél, ha nincs remény több pénzre, és egy gyerek taníttatását könnyebb lesz kiküszködni.

152. vaczila
2010. júl. 25. 07:48
Drága az egész élet. Te is, a férjed is, mindenki drága. Miért pont a gyereken akar spórolni? Talán lehetne máson is egy kicsit. Amikor én álltam családtervezés előtt, meg sem fordult a fejemben hogy 1 gyerek drága. Drága lehet 1 ruha, 1 autó, 1 nyaralás, 1 ház de 1 gyerek? Hiszen ha van akkor azért éltek, az ad erőt mindenhez, az visz fényt a mindennapok nehézségeibe.
2010. júl. 25. 07:44

Szerda óta, csak szombaton jött meg. Tegnap együtt vettünk tesztet de negatív lett. Látta rajtam hogy én nem örültem neki. Kérdezte mi van te inkább gyereket szerettél volna? Mondtam neki, hogy miért te nem?

És erre ő csak annyit mondott, hogy szerinte nem vagyunk rá felkészülve. Én meg, majd közben felkészülünk rá. Ezután be is fejeződőtt a beszélgetés :-( Már megint nem jutottam semmire.

150. af1fde488c (válaszként erre: 149. - Spinneli)
2010. júl. 22. 20:29

Az a különbség, hogy Ti egyetértetek, itt pedig csak a fiú van ezen az állásponton.


Rossz az, amikor csak az egyik fél kattog a dolgon, és a másik nem érti meg, hogy szenved.

149. spinneli (válaszként erre: 129. - Mandulacska2)
2010. júl. 22. 19:55

nemrég beszéltem erről egy nővel, aki aránylag korán 19 évesen szülte az első gyermekét, azt mondta, a gyerek/gyerekek segítették őkat abban, hogy minél többet hajtsanak, gondolkozzanak, hogy hogyan lehet több.

Érdekesnek tartottam, mert mi most a párommal többek között arra hajtunk, hogy legyen elég pénzünk, hogy lehessen gyerekünk, tehát pont fordítva közelítjük meg ezt a kérdést.


Én azt hiszem egyik felfogás sem jobb, vagy rosszabb a másiknál-kérdés, hogy nektek melyik lenne a célravezetőbb.

2010. júl. 22. 19:45

Ha fél a férfi, akkor meg kell nyugtatni. Bizonygatni kell neki, hogy nincs miért félnie.

Viszont, ha mások szerint is joggal aggódik és tologat, akkor meg tényleg várni kell.

147. MV.Lora (válaszként erre: 146. - Mandulacska2)
2010. júl. 22. 19:32
Ha így,hogy van egy fiam nem maradtam vele akkor szerinted ha nem lenne gyerekem vele maradtam volna?...hátha alapon.....nem.
146. mandulacska2 (válaszként erre: 145. - MV.Lora)
2010. júl. 22. 19:29
Igen , de neked már ott a fiad. Nekem meg nincs gyerekem.
145. MV.Lora (válaszként erre: 144. - Mandulacska2)
2010. júl. 22. 19:23

Természetesen egy példaként hoztam fel, hiszen ez volt egy kiíndúló pont, hogy majd ha lesz...

Tudom jól, semmi nem egyszerű.

De hogy értsd nem a levegőbe beszélek;

Férjhez mentem, többek között azért mert "idilli" családot szerettem volna és nagyon szerettem volna a fiam mellé a férjemtől egy másik gyereket.Azt gondoltam mert ő is így éreztette ,mondta, hogy eggyet gondolunk.Aztán kiderült nem egészen...és szépen elhidegülem tőle mert rájöttem mi nem egyformán gondolkodunk, mi nem egyet akarunk és így már nem vagyunk MI.

Így elváltam.

Félreértés ne essék,jóban vagyunk nincs harag.


Így mondhatni tudom milyen lehet a szitud.

144. mandulacska2 (válaszként erre: 143. - MV.Lora)
2010. júl. 22. 19:18
Az egy dolog hogy valaki anyagias. Ismerősömnek is anyagias a párja, mégis van gyerekük. Ez nem ilyen egyszerű, mint ahogy te beállítod. Ő nem egy rideg valaki. Gondolom a te párod se áradozik állandóan, mint egy nő, mármint úgy értem, hogy a legtöbb férfi ésszerűsít mindet, mivel ők férfiak. A nők sokkal érzelgősebbek. A nagypapám is anyagias volt ,de senki nem gondol arra, hogy ha valaki törődik a pénzzel, akkor folyton tologatja.
143. MV.Lora (válaszként erre: 142. - Mandulacska2)
2010. júl. 22. 19:15

?

Ha én férjhez megyek valakihez akkor többek között ezzel is tisztába vagyok, amellett, hogy jó esetben ismerem őt.(Gondolom te is tisztában voltál vele, hogy ő anyagias pl. stb)

142. mandulacska2 (válaszként erre: 139. - MV.Lora)
2010. júl. 22. 19:12
Nem közli ám mindenki előre, hogy ő nem akar? Az ember vár arra, hogy majd akar. Mivel ő is azt mondja, hogy akar. De közbe mindig kitalál valamit.
141. mandulacska2 (válaszként erre: 135. - Betsabé)
2010. júl. 22. 19:07
Ezzel én is egyetértek. Egyébként mi nem azok vagyunk, akik költjük mindenre a pénzünket, nálunk a lakáshitel a baj, ill. hogy én nem kapok teljes munkaidős állást. Meg persze a párom gondolkodása. Én is tudom, hogy pénzből soha nem elég. Nekem nem is hiáynzik.
140. af1fde488c (válaszként erre: 138. - Mandulacska2)
2010. júl. 22. 19:07
Csak ilyen kelepcébe ne kerüljek!
139. MV.Lora (válaszként erre: 138. - Mandulacska2)
2010. júl. 22. 19:05
Ha hozzá mentél, tudtad mire vállalkozol, így nincsen kérdés.Elfogadtad.
138. mandulacska2 (válaszként erre: 130. - Af1fde488c)
2010. júl. 22. 19:04
Én nem tudom úgy intézni, hogy terhes legyek. Ő védekezik. És nem is akarom így. egyébként is, mivel van egy betegségem, mindenképpen tervezettnek kell lennie (genetikai tanácsadás, egyekbek). Elhagyni meg nem fogom. Nem azért mentem hozzá.
137. Ritmus (válaszként erre: 133. - MV.Lora)
2010. júl. 22. 18:06
Arany igazság
136. MV.Lora (válaszként erre: 135. - Betsabé)
2010. júl. 22. 18:00
Így van:))
2010. júl. 22. 17:56

Én azt tapasztalom ismerős körben, hogy vannak akik kevés pénzzel is elvannak, nem panaszkodnak. Könnyen túllépnek azon, hogy mi minden hiányzik. Annak örülnek, ami van. És igen, lemondanak sok mindenről a gyerek miatt.

Vannak olyanok, akik átlagon felül keresnek, költekeznek is, és állandóan panaszkodnak, hogy ez meg az kéne, és nem tudják élvezni ami van.

Őszintén bevallva ki az, akinek annyi pénze van, hogy minden vágyát ki tudja elégíteni? Pénzből soha nem elég.


A gyereket meg az érdekli leginkább, hogy szeressék! Pl. mióta megszülettek a gyerekeink, nem volt pénzünk nyaralásra, de mi így is boldogok vagyunk. Többet érnek nekünk bárminél!

134. FairyJ (válaszként erre: 129. - Mandulacska2)
2010. júl. 22. 17:47
Ez is hasonlít az én helyzetemre... Az én párom is akar,de nem mer a tettek mezejére lépni. Hiába mondom,hogy én is félek, meg szerintem szinte mindenki fél gyerekvállalás előtt ezeregy dologtól... Mellesleg, ha anyagi szempont alapján döntött volna anyum a gyerek vállalásnál, nem biztos,hogy világra jöttem volna...
133. MV.Lora (válaszként erre: 129. - Mandulacska2)
2010. júl. 22. 17:42
Ilyenkor mindig egy "ismerős" pár jut az eszembe akik szintén hasonlóan gondolkodtak.Egészen addig míg a végén szinte minden pénzüket arra költötték, hogy lehessen gyerekük:((
132. af1fde488c (válaszként erre: 130. - Af1fde488c)
2010. júl. 22. 17:40
Mellesleg, biztosan feltörnének az apai érzések, ha meglátná a saját fiát, ahogy rámosolyog, és megszorítani a pici kezével az ujját. Akkor megfeszülne, hogy legyen elég pénz.
131. MV.Lora (válaszként erre: 129. - Mandulacska2)
2010. júl. 22. 17:36
Nos akkor ?
130. af1fde488c (válaszként erre: 129. - Mandulacska2)
2010. júl. 22. 17:36
Vagy úgy intézed, hogy terhes legyél, vagy elhagyod.
129. mandulacska2 (válaszként erre: 128. - MV.Lora)
2010. júl. 22. 17:14
Nem voltál durva. Csak elkeserít ez az egész. Mindig azt mondja, hogy ő akar, de amíg ő nem érzi, hogy fejlődünk, és hogy tartalékot tudunk képezni, addig ő nem akar. Ilyen meg nem lesz.
128. MV.Lora (válaszként erre: 127. - Mandulacska2)
2010. júl. 22. 17:13
Valóban nem akartalak, elnézést ha durva voltam az őszínteségemmel.
127. mandulacska2 (válaszként erre: 126. - MV.Lora)
2010. júl. 22. 17:09
Tudom, hogy nem akarsz megbántani, de nem vagy túl bíztató. :((( Sajnos teljesen egyedül érzem magam ilyen szempontból.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook