Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan tudnék megszabadulni a szorongástól? Hogyan növelhetném az önbizalmam? fórum

Hogyan tudnék megszabadulni a szorongástól? Hogyan növelhetném az önbizalmam? (beszélgetős fórum)


1 2
48. 3ceaf21574 (válaszként erre: 1. - B470098c9b)
2014. júl. 20. 22:07
Nyiss a világra csupa szépséggel van telis tele.
2014. júl. 20. 22:04
új környezet kell hozzá.
46. lagnes
2011. okt. 11. 17:49
Két évvel ezelőtt olyan szorongás alakult ki nálam 2 hónap alatt amilyet még sosem tapasztaltam. Egy zombi lettem. Dolgozni alig tudtam és mindentől szorongtam, légszomjam volt féltem minden betegségtől a haláltól. A szorongástól is szorongtam. Pszcihiáter Xanax-ot írt fel amit alváshoz bevettem egyébként nem. Nem akartam várni. Keresnem kellett valakit aki segít mert azt hittem megőrülök. Akkor ajánlottak egy kinezilógust és mivel minden mindegy volt csak jobb legyen el(kicsit szkeptikusként)is mentem hozzá. Egy évig jártam hozzá előszőr 3 hetente aztán havonta. Nem volt mindig könnyű de megoldottuk a problémákat(még azokat is amikről nem is tudtam hogy okozhatnak problémát)Azóta teljesen jól vagyok. Néha még most is elmegyek egy kis beszélgetésre mert jót tesz a lelkemnek. Örökké hálás leszek neki hogy segített annak aki ajánlotta és magamnak is hogy nem vártam a csodát hanem egyből segítséget keresetem. Azóta már pár barátom is elment hozzá mert mindenkinek csak ajánlani tudom a kineziológiát:))))
2011. szept. 19. 08:17
Szeretném felajánlani a segítségem. EFT terápiával foglalkozom, amivel a szorongásos és önbizalommal kapcsolatos problémák (és még nagyon sok minden más) nagyon jól kezelhetőek. Akit érdekel írjon nekem, és egyeztetünk. Nem kérek érte pénzt. Skype-on keresztül folytatom a kezeléseket.
44. 10b81e83bd (válaszként erre: 12. - B470098c9b)
2011. szept. 15. 21:59

Hali, ugyanezek a tünetek nálam is... huhh, nem egyszerű ezzel együtt élni!

A szorongásos topikban felvetettem egy szociofóbiásoknak szóló összejövetelt, ahol személyesen is megismerhetnénk egymást és saját problémáinkat is könnyebben feltárhatnánk. Itt benne lenne valki?

43. d43485a76e (válaszként erre: 42. - Korteforma)
2011. szept. 4. 19:57

Írd le, amit szeretnél "word" formátumban, és mellékletként nekem elküldheted az e-mail címemre.

Biztos, hogy elolvasom.

42. korteforma (válaszként erre: 41. - D43485a76e)
2011. szept. 4. 19:42
Tudok én többet is írni ;) :))
41. d43485a76e (válaszként erre: 40. - Korteforma)
2011. szept. 4. 01:08

Te tegnap 23 óra után "írtál" egy mosolyt.

Ez jó, egy leheletnyi kommunoikáció megindult...

40. korteforma (válaszként erre: 39. - D43485a76e)
2011. szept. 3. 23:02
:))))
39. d43485a76e (válaszként erre: 38. - Judit Csodaországban)
2011. szept. 3. 22:59

"te egy értékes, érdemes ember vagy"

Látod, 14 sort írtál és ez az okosság a vége és üzenet mindenkinek.

38. Judit Csodaországban (válaszként erre: 37. - D43485a76e)
2011. szept. 3. 21:03
Nem elég a gondolatokat kontrollálni. Az érzelmek gondolatok nélkül is feltörnek. Elég megpillantani egy arcot az utcán, meghallani egy régi dallamot a rádióban, vagy egy szó, ami emlékeztet valamire... el se jutsz addig, hogy gondolj valamit, máris érzed az érzelmeket. Mindaddig amíg az emlékeinkből ki nem vesszük az érzelmi töltést, hatással vannak ránk, a gondolatainkra, a tetteinkre. Tehát a gondolatokat és az érzelmeket egyaránt kell kontrollálni. EFT-vel (Érzelmi felszabadítás technika) kézben tarthatod az érzelmeidet is, és következményként könnyebb lesz a gondolatokat is kézben tartani. Át tudod alakítani a tudatalatti mintáidat is, például azt, hogy "nem vagyok elég jó". Összeszeded az összes "bizonyítékot" (emléket) ami azt bizonyítja számodra hogy nem vagy elég jó, kiveszed belőle az érzelmi töltést, és azt veszed észre, hogy nem kell már mondogatnod magadnak, hogy jó vagy, hanem egyszerűen érzed, hogy jó (értékes/okos/fontos/érdekes/szép stb.) vagy. És ennek következtében például egész más döntéseket fogsz hozni az életben, megválogatod a barátaidat, odafigyelsz magadra, ki mersz állni magadért, megértő leszel magaddal és így tovább, csupa egészséges dolgot fogsz ezután tenni, anélkül, hogy különösebb erőfeszítést tennél ezért, tehát ez már magától fog jönni, szinte gondolkodás nélkül, mert "zsigeri szinten" tudod, hogy te egy értékes, érdemes ember vagy.
37. d43485a76e (válaszként erre: 36. - 4c488b47fa)
2011. szept. 3. 05:09

Az érzelmeket a gondolatok generálják (hozzák létre).

Tehát mi az alap? A gondolatok kontrollálása.

36. 4c488b47fa (válaszként erre: 32. - B470098c9b)
2011. szept. 3. 04:55
A gondolatokat lehet, kinek mennyire sikerül, de tanulható..... az érzelmeket nem.
35. b470098c9b (válaszként erre: 35. - Zigi99)
2011. szept. 2. 23:44
Ha ez ilyen egyszerű lenne...
34. b470098c9b (válaszként erre: 33. - Marshal299)
2011. aug. 28. 20:18
Te is hasonló helyzetben vagy?
33. Marshal299 (válaszként erre: 32. - B470098c9b)
2011. aug. 27. 18:59
egyet értek
32. b470098c9b (válaszként erre: 31. - A4c8977f3e)
2011. aug. 27. 18:50
Jó volna tudni irányítani a gondolatainkat :)
31. a4c8977f3e (válaszként erre: 30. - B470098c9b)
2011. aug. 26. 05:59

Igen, ismerem, a gondolatok jönnek... (Jönnek, mennek...)

És az agyunk időnként elég kellemetlen "útitárs" tud lenni... De ha örülünk, az is "onnan" jön...

:-)

30. b470098c9b (válaszként erre: 29. - A4c8977f3e)
2011. aug. 24. 21:15

Nagyon nehéz elhinnem,hogy nincs miért szoronganom,egyszerűen jönnek ezek a gondolatok maguktól és mintha nem tudnék tőlük megszabadulni,mindig a legrosszabbra gondolok. :S

Megszerzem ezt a könyvet,nagyon kívánicsi vagyok rá,köszönöm a tanácsot neked is!

29. a4c8977f3e (válaszként erre: 28. - B470098c9b)
2011. aug. 20. 07:29
Evcsike, próbáld meg elhinni a többieknek, akiknek már előhozakodtál ezzel a te nagy gondoddal, hogy igazuk van! Tényleg "semmiség" ez a te nagy szorongásod! (Nem mintha TÉNYLEG úgy lenne - a TE SZEMSZÖGÖDBŐL, a TE SZÁMODRA...! Neked biztos, hogy ez az, ami megkeseríti az életedet, és ez nagy-nagy kár!) Ez az 1. lépés, hogy higgyél nekik, vagy legalább is próbáld meg elhinni nekik, hogy nem is olyan nagy gond... Látod, a pszichológus is, akit fölkerestél, rögtön tudta a nevét a "bajodnak", s ez azt jelenti, hogy egyáltalán nem egyedi eset vagy, sokan mások is küszködnek ilyen érzésekkel, gondolatokkal ha már egyszer az orvostudomány is méltatta arra, hogy nevet adjon neki... Második lépésként pedig újfent csak azt ajánlom, hogy olvasd el a "Négy kérdés" című könyvet! Én megtanultam belőle ezt-azt... (Aztán követni ám a jótanácsait!!!) :-)
28. b470098c9b (válaszként erre: 27. - SzNori)
2011. aug. 14. 23:02
Igen,ezt azt tudja csak főként aki volt már ilyen helyzetben.Én nem nagyon beszéltem még erről senkinek csak pár embernek,de nem nagyon értik.Vagyis hát segítőkészek,de tudom,hogy nem érték igazán.Nekik ez semmiség,nekem meg... én jártam pszichológushoz is,ő azt mondta rá:szorongás.Relaxált velem,de én nem éreztem semmit,mert nem nagyon hiszek ebben :S bár lehet kellene,nem tudom tényleg segítene-e...
27. SzNori
2011. aug. 10. 12:51

hmm:(

Volt rá példa, hogy valakinek próbáltam elmondani, de csak nézett rám és azt mondta: "te hülye vagy".

Anyummal élek, neki is sokszor mondom de képtelen felfogni. Amúgyis rossz a viszonyunk, de ő meg annyira lesz*rja.... olyan rossz. Apum megért engem, csak sajna nem vele élek. A barátaim, akik össz-vissz 3-an vannak, megértenek és próbálnak segíteni, de kevés sikerrel...

Már gondoltam arra is, hogy felkeresek egy pszichológust, de attól is félek. :S

Igen nekem is ugyanaz, hogyha jönnek az ismerősök, fúú... lepadlózok. Meg a bemutatkozás is, vagy bármi ami az órán történik.

Azt mondják, hogy tökéletes akarok lenni és azért vagyok ilyen, de ez nem igaz. Egyszerűen nem merem átlépni néha a legkisebb határokat sem, hogy könnyítsek magamon. :/

26. b470098c9b (válaszként erre: 24. - SzNori)
2011. aug. 9. 23:39

Szia :)


Nem,nem értem félre,pontosan értelek,hiszen egy hajóban evezünk.Nekem is rengeteg ilyen felesleges aggodalom gyötri az életemet.Példákat írva még:ha több ismerőssel összefutok az utcán vagy bárhol,már zavarban érzem magam.Vagy elég nekem is ha csak felszólít a tanár és már úgy ver a szívem...az meg még rosszabb amikor be kell mutatkozni és tudod,hogy mindjárt te jössz és hiába mondod magadban,hogy nincs semmi baj...nem tudsz lenyugodni :S

Te szoktál erről beszélni a környezetben élőknek?

Nekem a boltba járással nincs gondom vagy a postára stb..

Én is nagyon kiszoktam bukni...van amikor egésznap tényleg csak ezen jár az eszem.

25. SzNori
2011. aug. 9. 22:15
ja meg pl az hogy ha megyünk bulizni, előtte eltervezem, hogy igenis táncolni fogok, de például most sem sikerült 7végén. :((( pedig már milyen rég járunk discoba, és szószerint szégyen de még csak egyszer táncoltam. :( Pedig tudom, hogy bomba jó lehetnék, de nem merek érvényesülni. Most ahogy ezt is leírtam, egyből az van a fejembe, hogy ugyan mit gondolhatnak, milyen nagyképű, pedig nem!!! :-) Csak egy kis beszari :D
24. SzNori
2011. aug. 9. 21:49

Szia!

Őszintén szólvan, örülök hogy van valaki más is ilyen helyzetbe, ezt ne úyg értsd, hogy örülök az álalpotodnak, hanem úgy hogy én is ugyanebbe a cipőbe járok és olyan jó megosztani ezeket a gondolatokat, dolgokat valakivel!!! Nálam is 15 éves korom körül kezdődött, már 18 éves múltam és a mai napig minden féle hülyeségen agyalok. Leírok párat, például: 1.) suli időszakban állandóan a hamarabbi busszal járok, mert a 7 órásin rengetegen vannak ismerősök és nem ismerősök is és nem tudom leírni, elmondani hogy hogy, de borzasztó zavarba vagyok. 2.) Az osztályban egyáltalán nem érzem jól magam, ugyanez nekem is mint neked... a felelés vagy ha cask megkell szólalni...áá Úristen....izzad a tenyerem, nagyon gyorsan dobog a szivem... stb. 3.) Nem szeretek, sőt nem MEREK egyedül boltba menni, ha el is megyek rettentő rosszul érzem magam... utálok "felnőttes" postára, bankba, stb helyre szaladgálós dolgokat elvégezni.

Szóval, borzasztó minden egyes nap ezzel kelni és feküdni, mindent ehhez igazítani.

Már most azon aggódok, hgy mi lesz évnyitókor, mit vegyek fel, melyik busszal menjek, kinek szóljak hogy találkozzunk reggel...

utálom ezt :((((((((((((

szerinted mit tudnánk csinálni?:) én már sokszor lelkileg kibukok.....

23. b470098c9b (válaszként erre: 21. - Andyka93)
2011. aug. 9. 21:07
Én még nem csináltam a meditációt vagy relaxációt,de azt hiszem elkezdem én is.Nálad mennyi idő volt,mire kialakult a pozitív gondolkodás?Mennyivel másabb lenne az életem,ha megtudnék szabadulni ettől az állandó aggodalmaskodástól szinte már minden iránt.
22. b470098c9b (válaszként erre: 17. - 41e61fe678)
2011. aug. 9. 21:04

Nálam ez a dolog 15 éves koromtól kezdődött kb. Azelőtt ha ha felelnem kellett az osztály előtt,normálisan izgultam és nem éreztem ekkora szorongást mint most.Most ha felelnem kell,akkor már jó előre izgulok és rémeket látok :S

Nem tudom,hogy hogyan lehetne ezt el mulasztani...

2011. aug. 9. 14:19
Ez hosszabb folyamat mire kialakul a pozitív gondolkodás. Én azzal próbálkozom hogy ha kimegyek az utcára akkor se érdekeljen ki mit gondol rólam mert olyan vagyok amilyen, a lényeg hogy jól érezzem magam magam hiszen egyéni stílusom van, ami kifejezi a személyiségemet. Próbálok meditálni, vagyis csak lazítani, betenni egy jó zenét lehunyom a szemem és elképzelem a gondjaimat, és azt hogyan oldhatnám meg. Pozitív gondolkodással kapcsolatos idézeteket, cikkeket olvasok ami megint sokat segít. Szembe kell nézni azokkal a problémákkal a környezetedben ami zavart eddig, és szembe nézni velük, és megpróbálni megoldani. ,, Mert ha rend van körülötted, rend lesz a lelkedben is" és milyen igaz:):)
2011. aug. 9. 13:35
Nehéz megérteni, annak aki nem küzd ilyen, vagy hasonló problémákkal. Talán azért is érzem át az evcsike mondanivalóját. Tudom, hogy változtatni kellene, mondom is magamnak minden nap. De ez egymagad kevés lehetsz. Nem biztos, hogy egymagad sikerül megoldani ezen problémákat. Talán ezért volna jó dolog, ha mások már ezen túlvannak, volt ilyen problémájuk, hogy jutottak át rajta. És most hogyan élik a mindennapjaikat.
19. 41e61fe678 (válaszként erre: 18. - 53dfddad18)
2011. aug. 9. 12:51
Bocsi nem igy értettem, ahogyan te gondolod. Én csak átérzem a témát. Hasonlóan másokhoz tanácsot szivesen fogadok.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook