Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek a yadine fogamzásgátlóról? fórum

Mi a véleményetek a yadine fogamzásgátlóról? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2010. jan. 2. 14:59

Sziasztok!

A problémám a következő:

A mensesemet más napra akartam áttenni, így a 7 nap szünetet 4-re csökkentettem, és amikor az 5. nap megjött, akkor kezdtem bele az új levélbe, azóta szedem.

Viszont a mensesem a szokásos 4-5 nap helyett 3 nap volt, a mennyisége is jóval kevesebb a szokásosnál.

Ez lehet attól, hogy a 7 nap helyett csak 4 nap szünetet tartottam, vagy má gond is lehet?

Előre is köszi a válaszokat!!

1833. toalait
2009. dec. 29. 11:53
Sziasztok! Volt valakinek olyan tapasztalata a yadine-nal hogy magas lett a koleszterinszintje tőle?? Nem vagyok kövér , mozgok is... köszi
1832. szbeata (válaszként erre: 1831. - Brigike1988)
2009. dec. 28. 19:47
Ne aggódj Brigi, a gyógyszernek vannak ilyen hatásai sajna, egy nöi szervezet sok mindenre képes :S Terhes nem lehetsz, hiszem megjött, ha csak 1 napra is. Nyugi! Nekem is voltak köztes vérzéseim...
2009. dec. 27. 15:56
Sziasztok! Nekem olyan problémába kellene segitség, hogy miután 2év után abba hagytam a Yadine-t és két hónapra rá újra elkezdtem, amikor megjött elsőnap akkor utána elmúlt másnapra, aztán megint kicsit olyan volt mintha megint megakarna jönni, de mégse jött meg. Most félek attól mi van ha azért volt ez a dolog mert terhes vagyok vagy lehet, hogy a gyógyszer mellékhatása miatt történt ez? Kérlek valaki segítsen, mert már nem tudom mi van... :(:(:(
1830. szbeata
2009. dec. 27. 12:46

Sziasztok!

4 év után abbahagytam a yadine-t, egyenlőre csak szüneteltetek pár hónapot. Most van az elsö honapom, hogy nem szedem és állandó jelleggel hólyaghurut érzetem van. Belehasit a fájdalom a petefészkembe, és pisilni is nehéz. Azt hittem felfáztam, ezért beszedtem egy antibiotikumot, amitől el is múlt, viszont a mellékhatásai kikészitettek.. Most viszont újra érzékeny vagyok. Lehet ez attól, hogy nem szedem a gyógyszert? Valakinek van tapasztalata erről? Köszi!

2009. dec. 26. 09:22
én is most hagytam abba 4 év után...már szeptember óta nem szedem, azóta csomókba hullik a hajam, és a menszeszem is csak 1,5-2 havonta jön meg, ugyhogy sztem újra elkezdem szedni:(((
1828. 9bc5015697 (válaszként erre: 1827. - 55b1652900)
2009. dec. 17. 23:20
Én most hagytam abba, 5,5 évig szedtem, és nekem kb havonta volt ilyen, kicsit béna gyomrom, és soha nem volt belőle baj. :) Nem is tudtam, hogy a hasmenés gyengítheti, csak a vége felé olvastam. :) Szóval nyugi. :)
2009. dec. 14. 20:08

Sziasztok!


Lehet, hogy nagy hibát követtem el. A tanácsotokra, véleményetekre lenne szükségem. Tegnap este eléggé görcsölt a hasam a tabletta bevétele után. Majd hasmenés szerű székletem volt. 2 alkalommal mentem el wc-re, de nem volt olyan igazi hasmenésem, csak nem a megszokott volt a székletem.

Ma napközben pedig együtt voltam a párommal. Picit aggaszt a dolog, hogy lehet védekeznünk kellett volna... Lehet belőle baj? Teljesen kiment a fejemből... :S


Előre is köszi!

t

1826. g1977g
2009. dec. 4. 23:44
Sziasztok, segítsetek nekem! Az orvosom Diane 35-öt írt fel nekem, mert nagyon pattanásos a hátam. Utánanéztem kicsit, de nem merem bevenni,annyi rosszat olvastam róla. A Yadine segít a problémás bőrön?
2009. nov. 23. 21:56

A normaflor ampulla.

Itt részletesen le van írva:


[link]


Hogyan kell alkalmazni a Normaflore belsőleges szuszpenziót?


Amennyiben a kezelőorvos másképp nem rendeli, szokásos adagja:

Felnőtteknek: 2-3 ampulla naponta.

Gyermekeknek és csecsemőknek: 1-2 ampulla naponta.


Rendszeres időközönként (3-4 óránként) ajánlott alkalmazni, az ampulla tartalmát édesített vízben, tejben, teában vagy narancslében elkeverve.

Az ampullában esetlegesen látható részecskék a Bacillus clausii spórák összecsapzódásai és nem jelentik azt, hogy a készítmény bármilyen változáson ment volna át. Az ampullát az alkalmazás előtt fel kell rázni. Az ampulla a tetején lévő műanyag fül kézzel történő elcsavarásával nyitható. Antibiotikum kezelés ideje alatt a készítmény bevétele az antibiotikum két adagjának bevétele közötti időszakban történjen.

1824. miss18
2009. nov. 23. 21:40

A normaflor konkrétan mire jó és meddig kell szedni? por, tabletta vagy micsoda? biztos hogy lehet szedni fogamzásgátló mellett?


egyébként voltam dokinál, de semmi konkrétat nem mondott. első 3hónapba folyton fájt a fejem és hangulatváltozásaim voltak. de elmúlt szerencsére. azt mondta ez is el fog csak átmeneti mellékhatás. aztán majd hozzászokik teljesen a szervezetem a gyógyszerhez (bár már fél éve szedem) addig meg tudok venni recept nélkül betadine kúpot ami eddig is segített és utána floragyn-t

2009. nov. 22. 11:21
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy abbahagytam két hónapja kb a fogamzásgátlót (Yadine, és hogy mennyi idő után lehet újraszedni, mert hallottam olyat is hogy ha vki abbahagyja akkor három hónapig min. szüneteltetni kell a gyógyszer szedését. Válaszotokat előre is köszönöm.
1822. kisBea (válaszként erre: 1821. - Jonszi)
2009. nov. 21. 20:17
Hát igen,miután voltam tenyésztésen az kimutatta hogy székletbaktériumjaim voltak, akkor kezdtem el inni a normaflort. Mikor volt a felfázásos incidens gombával, elég sok gyógyszert tömtek belém és legyengült a szervezetem. DE ma már jól vagyok. Már 2szer ittam 20 db-os normaflort, meg most is iszom mert sajnos gyógyszert kell szednem ezúttal másféle betegségre :S Viszont nemrég megint összeszedtem valamit de a szervezetem elkezdte gyógyítani magát,ami nálam nagy szó és a nőgyógyásznak már szinte nem kellett csinálnia semmit...ez számomra öröm a köbön.
1821. Jonszi (válaszként erre: 1814. - KisBea)
2009. nov. 20. 21:29
szia Bea!Nekem is volt egyszer hasonló problémám!Elvileg immun gyengeség miatt is jönnek elő azok a fránya gombák..de sok összetevő tényező van!Ezt mondta az én dokim..:)én elkezdtem szedni a normaflort,és az hatásos volt!2nap alatt elmúlt a problémám..
1820. Jucusss89
2009. nov. 20. 10:25
Már 2hónapja szedem a yadine tabit,és nemjott meg idoben a dolog... eddig nemvolt ilyen problémám 1tabival sem... Ez normális,hogy ennyit késik :( kezdek aggódni 1kicsit,pedig normálisan szedtem a tabit idore pontosan...
1819. kisBea (válaszként erre: 1817. - 55b1652900)
2009. nov. 18. 21:47
Úgy tudom csak receptre váltható ki. Heti 2szer kell feltenni egyet,de nem mondom 100%-ra hogy 1 hét múlva már semmi bajod nem lesz. Én is szenvedtem vele elég sokáig.
1818. Nagyir (válaszként erre: 1815. - Hmhmhm)
2009. nov. 18. 19:49
Szia! Nekem legfeljebb 2-3 hétig voltak ilyen "ok nélküli" hangulatváltozásaim, nem is annyira a legelején, inkább a 2. levél környékén. De azóta nincsenek ilyen jellegű tapasztalataim, kb. 9 hónapja szedem. A későbbi, esetleges "őrjöngéseim" :D okát pedig tuti nem a gyógyszerszedésnél kell keresnem, inkább a munkám miatt vagyok néha feszült.
1817. 55b1652900 (válaszként erre: 1814. - KisBea)
2009. nov. 18. 17:54

Szia!


Az a hüvelykúp (gynoflor) csak receptre váltható ki? Ki szeretném próbálni, mert ezzel még nem találkoztam. Viszont a dokihoz nagyon ritkán tudok eljutni. :S

1816. judyt640 (válaszként erre: 1815. - Hmhmhm)
2009. nov. 18. 16:16
nemnagyon mulik el ,ha teheted válassz más módszert.
1815. hmhmhm
2009. nov. 18. 16:07

sziasztok! most ez elég más téma, de remélem valaki tud valami bíztatót mondani :-)

most kezdtem el szedni a yadinet, pontosan egy hete. mennyire normálisak a szélsőséges hangulatváltakozások?? leginkább szomorú és dühös vagyok és nagyon rossz mert megbántom azokat akiket szeretek...ez el fog múlni? mikor?

1814. kisBea (válaszként erre: 1812. - 55b1652900)
2009. nov. 18. 10:42
Szia! Tavaly én is összeszedtem 1 jó kis gombás fertőzést. Majdnem 1 évig tartott míg kiírtották belőlem, de aztán újra visszajött kb. 1 hónap múlva, úgyhogy megint 1 fél év, a barátom már ki volt akadva. Dehát ez van. A nőgyógyászom azt mondta ne egyek olyan dolgokat amiben cukor van, mert a gomba szereti a cukrot és igyak tonikot mert abban van valami kinin amit nem szeretnek a gombák... azóta nem is volt gombám...ennek 3 hónapja. Ez nálam már rekord. JA és persze ehhez a fertőzéshez tavaly még hozzájárult egy jó kis felfázás, mint utólag kiderült a felfázásból adódóan jött ki a gombás fertőzés. Nekem valami gynoflor kúpot írt fel a nőgyógyászom, azzal elmúlt a gomba, persze kb. 3 hónapos használat után.
1813. 97b7a82d23 (válaszként erre: 1800. - Miss18)
2009. nov. 17. 19:49
Ha voltál dokinál írd meg nekünk,hogy mit mondott...nekem is voltak egy időben ilyen tüneteim.
1812. 55b1652900 (válaszként erre: 1811. - F995583f60)
2009. nov. 17. 19:46

Szia!

Aranyos vagy! De nekem ezek nem nagyon hatnak. MINDENT próbáltam már szinte, ami kúp... Egyszerűen tehetetlen vagyok. És mivel már elég hosszú ideje húzódik a dolog, lassan a párom is bele fog unni az egészbe, amit meg is értek... :( Azért másfél év nem kevés idő. Elég kitartó volt idáig... :(

1811. f995583f60 (válaszként erre: 1810. - 55b1652900)
2009. nov. 17. 14:31
szia!2 vagy 3 honappal ezelőtt én is összeszedtem a gombás fertőzést és nekem kaneszten konbit vettek.három napig használtam és elmúlt,és azota nem is jött vissza!!!nekem ez bevált.de az biztos hogy nem a gyogyszer a miatt volt hanem a sulibe szettem össze hiába kezet mostam wc-zés után és egyáltakán nem ültem rá még a wc-re sem.szerintem ha még nem probáltad akkor nyugodt szivvel ajánlom neked és remélem neked is segiteni fog mint nekem:)!
2009. nov. 16. 21:32
Nekem azóta van visszatérő gombás fertőzésem kb, mióta szedem a Yadine-t. Már millió kúpot kipróbáltam, de semmi... Enyhül, majd visszajön... Nem tudom mi tévő legyek. Szerintetek, ha váltanék, akkor jó eséllyel javulna? Vagy gondolkoztam még a fog.gátló szurin is... :S
1809. ada52 (válaszként erre: 1801. - Miss18)
2009. nov. 16. 20:19
Ja még annyi,hogy a lactacyd-ot én is próbáltam,de nekem is csíp..Nem szeretem.Nekem a Sába nevű intimmosakodó jött be,patikákban és gyógynövényboltokban lehet kapni.Nem csíp és a folyásom is elmúlt tőle.Ajánlom mindenkinek!!:)
1808. ada52 (válaszként erre: 1800. - Miss18)
2009. nov. 16. 20:17

Szia!Én is a yadine-t szedem,már évek óta..Nekem is volt ilyen panaszom,voltam dokinál,és kikezelt..DE szerintem biztos hogy nem a gyógyszer okozza..Valószínűleg gombás fertőzésed van.És igen,szerintem a párod fertőz vissza állandóan.A férfiaknak ugyanis nem okoz tüneteket,az ilyen fertőzések nagy része.Az én páromnak sem volt semmi baja-látszólag!!!Fontos hogy menj el dokihoz,kezeltesd ki magad,de a párodról se felejtkezz el!!Őt ugyanúgy kezelni kell!!Ja és szerintem amíg meg nem gyógyultok,addig kerüljétek a szexet!!Csak egymást fertőzitek oda vissza...(Nekem is ezt tanácsolta a doki)

Bocs ha hosszúra sikerült...Ez a saját tapasztalatom,remélem tudtam segíteni..De lehet,hogy azóta már voltál dokinál,és akkor mindegy..:)

2009. nov. 16. 18:02
Dobozzal, betegtájékoztatóval adom!és így csak havi:2250re jön ki :D Remélem tetszik az ajánlat
1806. dóricica87 (válaszként erre: 1804. - Csillogvillog)
2009. nov. 16. 17:31
4500ért adom, mert a 3 havit 7500 ért vettem.
1805. csillogvillog (válaszként erre: 1800. - Miss18)
2009. nov. 16. 17:17
Nem csak a yadine, hanem minden hormonális fogamzásgátló tabletta megváltoztatja kicsit a hüvelyflórát, így az fogékonyabb a fertőzésekre. Valószínű, hogy gombád van. Nem komoly, irány a nőgyógyász, valószínüleg pevarylt, vagy canestent ajánl majd, és 3 nap alatt rendbejössz.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook