Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek a yadine fogamzásgátlóról? fórum

Mi a véleményetek a yadine fogamzásgátlóról? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2009. nov. 16. 17:14

szia,


engem érdekelne, mennyiért adod? 24én érek haza, akkor tudom átvenni

1803. Nagyir (válaszként erre: 1802. - Hmhmhm)
2009. nov. 11. 20:01
Szia! Elvileg igen, én is így kezdtem el szedni a Yadine-t, az orvosom is ezt tanácsolta. Ha a 2. vagy későbbi napon kezded, akkor még egy hétig kiegészítő védelem kell. Ha nem akarsz kockáztatni, szerintem a menstruációd után pár napig még védekezzetek máshogy is. :)
1802. hmhmhm
2009. nov. 11. 19:26
sziasztok! még egy kérdés :-) Ha a mensi első napjától szedem a yadinet akkor már védett vagyok az egész hónapban? Vagy kell az elején még gumi? sürgős!!!!!!!!
1801. miss18
2009. nov. 11. 15:07
még annyi hogy lactacyd femina intim mosakodóm van (ami vmikor csípni szokott), ezért sem napi szinten használom. de úgy olvastam az egyik legjobb intim mosakodók közé tartozik... borotváláshoz Gillette Satin Care gélt hanszálok kifejezetten érzékeny bőrüeknek és utána hintőport. mást nem szoktam. még régebben kaptam dokitól betadine kúpot + a héten vettem floragyn-t hogy a hüvely ph-ját helyre állítsa, hátha az a baj. de nem javult tőle. és naponta eszek activia joghurtot. esetleg vmelyik okozhatja a fertőzés?
1800. miss18
2009. nov. 11. 14:57

sziasztok!

nekem olyan kérdésem lenne hogy szerintetek lehetséges h a yadinetól vmien fertőzésem van? mert pár hónapja küszködök vele (égő és viszkető érzés, fájdalmas szex, folyás) és úgy vettem észre hogy mensi után amikor még nem kezdtem el szedni a kövi levelet akkor nincsenek tünetek és utána jön elő a gyógyszeres időszakba. most beszedtem 6 szemet és kicsit kezdem érezni megint. de az is lehet h barátomtól kapom el mindig, de neki nincsenek tünetei... ha vkinek hasonló problémája van/volt lécci írjon:) most megyek vissza dokihoz tőle is megkérdezem, csak hátha tudnék addig is vmi megoldást találni. szenvedés az egész. abbahagyni vagy váltani meg nem szeretnék...

1799. hmhmhm
2009. nov. 10. 18:27
sziasztok! még egy kérdés :-) Ha a mensi első napjától szedem a yadinet akkor már védett vagyok az egész hónapban? Vagy kell az elején még gumi? sürgős!!!!!!!!
1798. hmhmhm
2009. nov. 8. 15:34
továbbra is várok a válszokat! :-)
2009. nov. 7. 22:38

Sziasztok!


Lenne egy kicsit intim kérdésem. Mivel itt nagyjából mindannyian antibébit szedünk, ugyebár, akkor belénk élvez a párunk. Ti az aktus után szoktatok valamit használni? (kúpra vagy intim zuhanyra gondolok) Mert ugye az ondó más kémhatású, mint a hüvely és ezáltal kialakulhat gombás fertőzés.


Előre is köszi a válaszokat!!!

1796. 9bc5015697 (válaszként erre: 1795. - Hmhmhm)
2009. nov. 7. 07:44
Állítólag kellene várni 3-4 hónapot, mikor szünetet tartasz. Én nem tettem, én is kettőt hagytam. Jelét nem mutatta, hogy ez megkavarta volna a szervezetem. De ki tudja.
1795. hmhmhm
2009. nov. 6. 15:35
sziasztok! a tanácsotokat kérném! 7 hónapig szedtem a yadinet, a petefészek-cisztáim miatt elsősorban, de mivel nem volt rendszeres a szexuális életem és a doki azt javasolta, hogy kb. fél év után hagyjam abba és nézzük meg hogy visszajönnek-e. én abba is hagytam, ez a 2. hónapja hogy nem szedem. Viszont most van egy komoly kapcsolatom, rendszeres szexxel és arra gondoltam hogy újra elkezdeném szedni.... Ez nagyon megkavarná a szervezetem???
1794. minike26
2009. okt. 24. 17:30
jolvan akkor,az egyaltalan nem veszes, szerencses vagy:)
1793. M-agika (válaszként erre: 1784. - Minike26)
2009. okt. 24. 14:03
Közben megjött, úgyhogy nem lesz ilyesmire szükség :) Azért köszi, ezek szerint kb csak 1x maradt ki, úgyhogy nem is olyan vészes a helyzet :D
1792. M-agika (válaszként erre: 1787. - Ac148cb358)
2009. okt. 24. 14:02

Nem lehetett ez az egész könnyű neked :( sok sikert kívánok neked a továbbiakban, gyors gyógyulást, kitartást!! És gondolkodj pozitívan, még ha nehéz is, de az rettenetesen sokat számít!!

Jobbulást!

1791. ac148cb358 (válaszként erre: 1790. - Judyt640)
2009. okt. 20. 20:02

Szia!

Nagyon szépen megköszönném, sokat segítenél, ha megtennéd, hogy megkérdezed, hogy mit szedjek, mit tartanak a legjobbnak!

Most ezt a Flavint kaptam, 3 hónapig kell szednem napi 2 x 2 kapszulát! + kaptam Maripent Extrát, egyenlőre ennyi, de ha bármi mást lehetne, amivel fel tudom magam még jobban tuningolni, mindenképpen szednék, bármit, tea, gyogykeszitmenyek stb...ha ezek segitenek!


Nagyon köszönöm Neked!

1790. judyt640 (válaszként erre: 1788. - Ac148cb358)
2009. okt. 20. 15:29
Végig olvastam amiket irtál legszivesebben az elsönél leirtam volna hogy halgass a szivedre ha soha nemmerült fel benned a pároddal szemben a megcsalás esélye akkor ne vádold meg .Hálistennek igy kiderült nem Ö a ludas .Erröl a betegségröl soha nem feledkezhetsz meg inkább higgyek az orvosok hogy tulzol de nem hagyhatod az immunrendszeredet legyengülni.Énnekem van egy gyógyszerész biopatikus ismerösöm aki nagyon ért hozzá nekem hasonlo problémák volta ha akarod megkérdezem Ö mit ajánl én nagyon sokmindent szedtem ittam -tea- de fizikálisan ugy felerösitett hogy egy hegyet elhuztam volna .Babat csak akkor ha minden rendben és kicsattansz az egészségtöl.
1789. 9bc5015697 (válaszként erre: 1788. - Ac148cb358)
2009. okt. 20. 07:30

Hú.... és az illetőnek, akitől megkaptad, szóltál róla most?...

Örülök, hogy jobban vagy. :) És majd sok sikert a babához is. :)

2009. okt. 19. 22:37

Ja, és tényleg mindenkit csak arra tudok ezek után biztatni, hogy járjon rendszeresen rákszűrésre, mert nagyon fontos! Én minden évben voltam..és mégis....de szerencsés vagyok, mert észrevették!!!!!!!!!

Ha P3-asotok van, ne hagyjátok annyiban, semmiképpen, ezt komolyan mondom! Az az orvos, aki a P3-al nem kezel (mert sajna sok ilyet hallottam), vagy nem csinál szövettant..hát nem tudom..szóval én ezek fényében azt mondom, azt az orvost ott kell hagyni!(De kívánom, hogy ne legyen igazam, és ne így legyen! csak most már így érzem!)

Vigyázzatok magatokra mindannyian, mert nagyon fontos az egészségünk, és rémisztő meghallani, ha az orvos azt mondja, hogy valami nagyon nem kerek!!!! Nagyon nehéz napokat, heteket, hónapokat éltem át!

1787. ac148cb358 (válaszként erre: 1786. - 9bc5015697)
2009. okt. 19. 22:32

Voltam ma ugye a kontrollon, 2 hete műtöttek! A műtéti sebem nagyon szépen gyógyul, a gyulladás viszont erősen megvan, úgyhogy Maripen Extrát kaptam, meg 3 hónapig Flavin7+ immunerősítőt kell szednem.

Most be is ecsetelte a méhszájat valamivel, és 2 hét múlva kell mennem újra kontrollra és ecsetelésre, aztán 3 havonta 1 éven keresztül rákszűrés újra és újra.

Most gyógyultnak tekinthetem magam, a menstruációm is kezdett megjönni..

Mult héten csüt elkezdtem vérezni, nem tudtam mitől, és most ahogy megvizsgált, mondta, hogy ez nem a sebem, hanem a menses.

A HPV viszont most már 100 százalékos hogy ugy került belém, hogy kb 5-7 éven keresztül is lappanghatott akár bennem, és az 1-2 év azt jelenti, hogy azóta fertőződött, ennek köszönhető, hogy volt már 2-3 éve egy bizonytalan P3-as citológiám, ami akkor meg azért nem hatalmasodott el ennyire, mert erősebb volt az immunrendszerem! Egy viszont tuti, a HPV-nek egy olyan törzse volt bennem, amit 100 százalék, hogy csak nemi úton kaphattam meg, és az illető ffi is csak igy kaphatta meg egy másik nőtől, mert az egyik legdurvább formája, ami a ffiaknak szemölcsökkel, kiütésekkel is jár, de nekik nem okoz maradandó dolgot ha ki van kezelve, csak ha nem vizsgáltatják ki magukat, akkor valami nem is tudom...prosztata vagy valami más rákot okoz, de ezt egy ffi könnyebben leküzdi, mint egy nő! Szóval ez elég keményen hangzik....csak olyantol kaphattam el, akinek látszólag is voltak nemi betegség tunetei már valaha.


Szegény párocskám teljesen maga alatt volt, de azt mondja a dokino, hogy a szövettani terjedelmek, hámelváltozás alapján azt mondja, hogy nem tőle kaphattam meg, mert a bekerülés régebbi lehetett, és csak a fertőződésem van 1-2 éve, amikor legyengült az immunrendszerem. És mivel nem voltak kiutései és szemolcsei, kizárt, hogy tole van!

És ennek függvényében viszont most már szinte biztosan tudom, hogy honnan, hogy kitől lehet...

De ez most már a mult, kár bárkit is vádolni ezért, butaság lenne.


Szóval most ezerrel kell magamra vigyáznom, és kiuzni ezt a csunya kort magambol, hogy egeszseges babát szulhessek majd! Minden HPV-vel már rendelkezo no szulhet, de fokozottan kell figyelni a terhesség alatt! + nekem a trombozis veszély is fennáll anyu révén szóval ki vagyok én rendesen stafirungozva!!!!


De most örülök, hogy ezt észrevette és meggyogyitott, most már agyban kell lekuzdenem minden félelmemet...kétségtelen, nagyon megijedtem, nagyon elkeseredtem most....azt mondta végszonak, tényleg bizzak benne, ez még nem volt rák, csak ha nem mut meg, pár év mulva az lehetett volna, mert az a fajtaja volt!


Hát ez a helyzetem!

1786. 9bc5015697 (válaszként erre: 1780. - Ac148cb358)
2009. okt. 19. 19:41

Hú, én is tampont használok, éjjel is... :S Akkor leszokom, csak az meg... olyan kellemetlen... NA mindegy, az egészség fontos.

És mi volt ma, mi a helyzet?

1785. 8164148644 (válaszként erre: 1773. - M-agika)
2009. okt. 19. 08:19
Én kb 1 évig szedtem. Nekem szerencsére teljesen rendben a ciklusom. Időben megjött, félidőben jelentkeztek a szokásos jelek, tehát gondolom peteérésem is volt. Ami fontos, mert másfél hónap múlva rajt :-)
1784. minike26
2009. okt. 18. 20:55
Jolvan orulok:)
1783. M-agika (válaszként erre: 1777. - Minike26)
2009. okt. 18. 15:46
köszi :) megkaptam.. :)
1782. judyt640 (válaszként erre: 1781. - Minike26)
2009. okt. 18. 14:51
Köszi megkaptam remélem azért hogy meguszom
1781. minike26 (válaszként erre: 1778. - Judyt640)
2009. okt. 18. 12:39

Szia!

Megkaptad a privat uzim?

1780. ac148cb358 (válaszként erre: 1776. - 9bc5015697)
2009. okt. 18. 09:19

Én úgy tudom, hogy a fogamzásgátló sok folyamatot visszafog! Pl a menses ugye nem olyan, mint gyogyszer nelkul, inkabb csak egy kis pecsételő vérzéshez hasonlítható...továbbá ugye peteérés sincs olyan intenziven..ha van is, minimális (amint abbahagytam, nagyon intenzíven beindult)..a menstruációval járó méregtelenítés tehát nem igazán működik fogamzásgátló mellett, így logikusan én úgy gondolom, hogy a bacik sem tudnak távozni!

Ráadásul én pl mostantól soha nem használhatok tampont!!!!!! És ezt tanácsolom ezentúl nőtársaimnak!!! Eddig csak azt használtam, sajnos olykor éjjel is..és ugye így nem tud kijönni minden a menstruáció alkalmával ami ki szeretne jönni, ezért bacikat képez, és felül tudom fertőzni magam.

A doktornőmnek volt is erről egy publikációja, nyilatkozata, hogy egészségtelen a tampon használata mert méhszájsebet okoz! Na nekem ezzel kezdődött, egy jó ideje volt már méhszájsebem!

1779. ac148cb358 (válaszként erre: 1775. - 9bc5015697)
2009. okt. 18. 09:12

Szia!

Köszönöm a válaszodat!:-)

De igen, mondtam a páromnak, hogy ezt mondta a doktornő, és meg is beszéltük, hogy ha holnap megyek a kontrollvizsgálatra akkor megkérdezem pontosan, hogy neki mi a teendője,és mindenképpen el fog menni orvoshoz, ez biztos!

Szerintem...azok alapján amiket olvasgatok erről..szóval az fogalmazódott meg bennem, hogy ő elkaphatta valahol..de mivel a ffiaknak ez nem okoz semmilyen problémát, ezért nem vette észre viszont engem megfertőzött vele...én nagyon remélem, hogy ő ezt bárhogyan elkaphatta és nem kizárólag nemi uton (annak ellenére hogy én csak ugy kaphattam el tole), és remélem, hogy nem arra kell gondolnom, hogy lefeküdt mással..ráadásul pont egy olyannal, akinek HPV-je van.... Ilyenkor az embernek az első gondolata nyilvan az, hogy elbizonytaklanodik a kapcsolatában..de nem szabad, ugy gondolom, hogy eloszor a vegere kell jarni, nem igaz?

Holnap kontrolllvizsgálat, meglátjuk!

1778. judyt640 (válaszként erre: 1777. - Minike26)
2009. okt. 18. 06:53
Nekem is küld el légyszi most akarom abbahagyni
1777. minike26 (válaszként erre: 1773. - M-agika)
2009. okt. 17. 22:09

Szia!Bocsi h igy ismeretlenul irok. De en is abba hagytam februarba es elotte kb 2evig szedtem es nekem sem jott meg , mivel nem tartozkodom otthon anyum beszelt nogyogyasszal ,ez kb junba volt h mi a bajom. Es mondott egy gyogyszer anyumnak h vegye meg es ettol jo lesz nekem mer vmi novenyi cucookat tartalmaz. Es akkor elkezdtem szedni fel doboz utan meg is jott. Napi egy dbot kellett.

privibe elkuldom a nevet, nem tudom h itt lehet e ilyeneket irni.

1776. 9bc5015697 (válaszként erre: 1775. - 9bc5015697)
2009. okt. 17. 22:06
De ennek volt valami köze a tabletta szedéshez? Azért nem vették észre?
1775. 9bc5015697 (válaszként erre: 1774. - Ac148cb358)
2009. okt. 17. 22:05

Ezt a doktornő tudhatta legjobban, hogy csak nemi úton terjed-e, és talán ő tudna rá válaszolni, hogy a vőlegényed hordozta-e. Neki nem mondtad, hogy ezt mondta a doktornő? Hogy 1-2 éve fertőzödtél meg, nemi úton?


Nagyon sajnálom, amit át kell élned. Szörnyű lehet! Gyógyulj meg!

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook