Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek a yadine fogamzásgátlóról? fórum

Mi a véleményetek a yadine fogamzásgátlóról? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
1744. mimoza85 (válaszként erre: 1739. - Zim2)
2009. okt. 1. 00:52

Szia!


Velem előfordult, kb fél év gyógyszerszedés után - az orvos azt mondta akkor, hogy felszívódási probléma lehet a háttérben, amit okozhat egyéb gyógyszer, emésztési probléma, stb.

1743. zim2 (válaszként erre: 1740. - 9bc5015697)
2009. szept. 30. 13:07

Szia!


Köszönöm válaszod!

Még egy kérdésem lenne. Mikor elkezdődött a vérzésed tabi szedés közben, akkor az hány napiig tartott? Ugyan olyan volt mint egy mensi vagy csak éppen pecsételő?

2009. szept. 28. 06:01
Sziasztok!Van egy kis gondom.Tegnap az együttlétünk után el kezdtem vérezni és úgy érzem, mintha megjönne, de a tabi szedésem felénél járok szóval még másfél hét múlva kéne megjönnie.Szerintetek lehet, hogy a szex volt ilyen hatással a testemre?Terhes az nem lehetek(még,...remélem)...Vagy igen?Előre is köszi a válaszokat.
1741. M-agika (válaszként erre: 1737. - Leányzó24)
2009. szept. 23. 18:37

Szia! Én nem egyszer tologattam a mensim, én ezt úgy értelmezem, amit olvastál, hogy a két levelet beveheted egyszerre (szünet nélkül) viszont utána mindenképp hagyd ki az egy hetes szünetet. Így tulajdonképpen 6 hétig nem fogsz menstruálni. Aztán pedig megjön rendesen.

Én kb 2 hete hagytam abba, nekem is hullott a hajam. Még most is hullik, de feltételezem, ez majd elmúlik. 2 hét még nagyon kevés, szóval én nem aggódom. Az orrom viszont egyáltalán nem vérzik, amióta abbahagytam, pedig addig minden nap vérzett, míg szedtem. Nem tudom, van-e összefüggés, de szerintem van!

Továbbá nekem még a libidómat nullázta le.. nem akarom elkiabálni, de azért én már érzek vmi változást :)) Remélem visszatér az is rendesen :D

1740. 9bc5015697 (válaszként erre: 1739. - Zim2)
2009. szept. 23. 11:43

Szia!


Nekem volt, kb 1 év után szintén. És aztán egyre erősebb lett a vérzés. El is mentem nőgyógyászatra, ahol azt mondták, előfordul, mert kitágula méhszáj vagy mi :) Bocs, nem tudom pontosan mi és hogy, de mindenesetre kaptam cseppeket, ami összehúzta, és el is múlt.

1739. zim2
2009. szept. 23. 09:25

Sziasztok!

Remélem tudtok nekem segíteni!Pont egy éve szedem a Yadint...eddig nem volt semmi gond (pontosabban ma reggelig). Sosem hagytam ki egy szem gyógyszert sem és ez így van a jelenlegi levéllel is. Jövőhéten hétfőn hagyom abba a tabikat és csütörtökön kéne megjönni a mensimnek, de ma reggel mikor felkeltem és elmentem mosdóba véres WC papírral szembesültem. Nagyon megijedtem! Mitől lehet ez? Valakivel előfordult már ilyen?

Előre is köszi a válaszokat!

Zim2

2009. szept. 22. 20:21

sziasztok!

Én 3 évig szedtem a Yadine-t és eleinte semmi gondom nem volt!Vékony testalkatú vagyok és soha nem volt gond a súlyommal.Miután abbahagytam a gyógyszert,15kg-ot szedtem fel,pedig nem eszek sokat!:))Mindkét lábamon apró,kék erek jelentek meg,amitől gyakran fáj a lábam és a hajam is nagyon elkezdett hullani.A gyógyszert azért hagytam abba mert megjelentek a (melkasi szúró fájdalmak),az egyik reggel alig bírtam kiszállni az ágyból,ekkor mentem el orvoshoz és mondta hogy hagyjam abba a szedést.

2009. szept. 22. 20:07

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy késleltetni szeretném a menstruációmat egy utazás miatt a tájékoztató azt írja, hogy addig késleltetheti ameddig akarja de ne tovább mint a második csomag vége. Ez mit jelent? ne szedjem végig a második csomagot?

A lentiekhez hozzászólva, nekem is nagyon hullik a hajam. Van hogy egész maréknyi!magától is nem csak hajmosáskor, akkor csak igazán! :S de eddig az idegeskedésre fogtam...ezek szerint lehet, hgoy a gyógyszertől?!

Segítségeteket köszönöm!

1736. ac148cb358 (válaszként erre: 1735. - M-agika)
2009. szept. 22. 15:36

még nem tudom..lehet csak jovo honapban

holnap kapok idopontot

ez a várakozás fog megőrjíteni..ez a legrosszabb!

állítólag csak egy nap az egész!

1735. M-agika (válaszként erre: 1734. - Ac148cb358)
2009. szept. 22. 11:35
Nekem nincs ilyen tapasztalatom, de drukkolok, nyugi, hidd el, minden rendben lesz!! Erre gondolj! Mikor lesz a műtét? sok sikert kívánok!
2009. szept. 22. 08:55

Sziasztok!

Sajna megint P3 lett a citológiám, így műtétre kell mennem!

Szerintetek ilyenkor mi bajom lehet? 29 éves vagyok, még nem is szültem!

Akinek volt már ilyen, megosztaná velem? Kicsit le vagyok lombozódva tegnap óta!

Nagyon köszönöm!

1733. 65c2d8f645 (válaszként erre: 1728. - 9bc5015697)
2009. szept. 21. 07:54
Szia! Bocsi hogy csak most válaszolok a kérdéseidre. Nekem is eleinte ilyen hirtelen belenyilaló szúró fájdalom volt ami testhelyzet változtatásra elmult de később már átment ilyen nyomás érzetté mintha valaki nyomta volna a mellkasomat és közben szurkálták volna. Rémisztő volt. Ezen pedig már semmi sem segített. voltak olyan napok amikor egész napomat így kellett hogy eltöltsem, de volt olyan is reggel semmi bajom nem volt de viszont estefelé újra kezdődött és sokszor az ügyeleten kötöttem ki mert annyira fájt. Csináltak ekg-t is és az is rendben volt és kaptam egy szurit amitől egyből elaludtam. Amikor abba hagytam a yadine szedését akkor szép lassan észrevettem hogy már nem olyan erősek a fájdalmak és szép lassan újra csak azt a hirtelen beleszúró érzés lett és a végén már azt vettem észre hogy egyáltalán nem fáj. Ezért én elhatároztam hogy soha többet nem fogok szedni semmilyen fogamzásgátlót az életem ezektől ezerszer többet ér hogy láthassam a lányimat is felnőni. Ugyanis volt egy ismerősöm aki pont a fogamzásgátló gyógyszertől halt meg 22 évesen. Vérrög keletkezett neki és elérte a szívét, pedig rendszeresen járt ellenőrzésekre és mindent rendben mutatott nála.Csak egy nap rosszul lett és sajnos meghalt. Ennek már kb 10 éve és az igaz hogy sokat változtak a fogamzásgátlók, de ami velem történt én azóta nem bízok semmilyen gyógyszerben. Nem akarok senkit se elrémiszteni a fogamzásgátlásról mert minden szervezet más és más és mindenki máshogy reagál rájuk. Én így jártam és elmondtam nektek.
1732. M-agika
2009. szept. 20. 12:59

Nekem ennyire nem hullik vészesen, de észrevehetően több, mint pl fél éve. Nemcsak hajmosáskor, hanem alap állapotban is, ha beletúrok picit.. folyamatosan érzem, hogy csiklandozza a hátam vmi, olyankor kilóg pár hajszál.. és ha hiszitek, ha nem, amióta abbahagytam a gyógyszert, egyszer sem vérzett az orrom, pedig addig minden nap vérzett többször is!!!

Ez az első, amit észrevettem, amióta abbahagytam.. remélem hamarosan minden más is helyreáll.

Ja, és a libidóra pedig: egy bnőm azt mondta, ő nem vette észre, hogy kevésbé vágyik a szexre, mialatt szedte a gyógyszert, csak akkor, amikor abbahagyta, mert akkor neki is felerősödött a dolog :) szóval ilyen is van, hogy nem is veszed észre, mert annyira lassú folyamat, aztán abbahagyod és bumm, minden visszaáll.

Én idén már nem tervezek tablettát szedni, de majd kialakul, azért a patiktól félek :((


Neked meg sok sikert és jobbulást kívánok!!!

1731. ac148cb358 (válaszként erre: 1730. - 97b7a82d23)
2009. szept. 19. 21:09

Én sajnos egyértelműen észrevettem a hajhullást tőle, de nem is nagyon a szedése közben, inkább amióta abbahagytam! Egy-egy hajmosás alkalmával normális szerintem ha hullik az ember haja..de amikor már magától potyog száraz állapotban is, akkor is amikor éppen nem fésülködök..meg hogy pl a hajgumim az tele van mindig hajjal, csodálom, hogy hogy van még egyáltalán haj a fejemen?!

Én senkinek nem ajánlom ezeket a szereket, sokat csalódtam bennük, de ez persze aztán lehet, hogy csak alkati kérdés, és nem lehet nagy gondja vele másoknak, nem tudom...lehet, csak én fogtam így ki ezt...

Mindenesetre ez a P3-as citológia mindenképpen nagyon aggaszt, és ha tehetném mindent elkövetnék, hogy helyre jöjjek, csak kórházba ne kelljen mennem! Hogy ezt a Yadinenek köszönhetem e vagy sem?....passz, nem tudom!

2009. szept. 19. 12:23

Uhh,na mostmár kezdek megijedni...

Egyre többen panaszkodnak hajhullásra...:o

Akkor lehet,hogy nekem is a gyógyszertől hullik ennyire?:o

Bíztam benne,hogy nem a gyógyszertől van,mert nagyon szeretem ezt a gyógyszert,eddig 2 és fél évig semmi mellékhatása nem volt,egyszerűen imádom és nem akarom lecserélni...

A másik gyógyszeremnek már a látványától is rosszul voltam...de a Yadinnal úgy voltam,hogy "megtaláltam az igazit"

Nem akarok csalódni benne...:(

2009. szept. 18. 19:53

Sziasztok!

Én is még új vagyok, tegnap olvastam először ezt a fórumot és gondoltam, hogy én is elmesélem, hogy mik a tapasztalataim!Most kb 3-4 hónapja hagytam abba a Yadine-t, úgy érzem, véglegesen! 29 éves vagyok,igen régóta szedtem már a fogamzásgátlót,először a Harmonettet, majd pedig ezt.Tapasztalataim egyértelműen a hízás, és nekem főleg az, hogy nagyon csúnyán eres lett a lábam. Nem kifejlett visszér, de rendkívül erős seprűvénák, amik már fájni is szoktak. Ami azonban számomra mégis a legkellemetlenebb érzés, az az, amiket azóta érzek, hogy abbahagytam. Nagyon erősen hullik a hajam, sokszor vagyok rosszul, nagyon nehezen viselem a menstruációkat ami eddig nem volt "gond", szóval érzem azt, hogy valami nagyon megváltozott azáltal, hogy abbahagytam, valószínűleg azért, mert a fogamzásgátló szedése során tulajdonképpen ugye nincs is "normális" menstruáció. Sokkal nehezebben viselem a pre-mestruációs időszakokat is, elég komoly hasi fájdalmaim tudnak lenni, csak tompán persze, azért nem elviselhetetlen, csak más, mint eddig volt.

Ami azonban nagyon aggaszt, hogy ahogy abbahagytam, rá egy kis időre elmentem citológiára, és P3 lett és állítólag egy pici minimális méhszájsebem is van. Kúpot kellett használnom 10 napig, és most szerdán megismételték a citológiát, aminek majd hétfőre lesz eredménye. Ha szintén P3, akkor sajnos szövettanra kell mennem, arra a kis műtétre. Na én ettől rettenetesen félek, kórházban életemben még csak látogatóban voltam, és nem így akarok odakerülni, max csak akkor, ha pici babát megyek szülni, de ezért biztosan nem akarok menni és félek is nagyon! Hétfőig gyakorlatilag álmatlan éjszakáim lesznek, mert nagyon ideges vagyok és félek, hogy mi lehet a bajom.

Volt már valakinek esetleg olyan tapasztalata, hogy a citológia változott azután, hogy abbahagyta a fogamzásgátlót? Ha igen, hogyan?

Én ennyiről tudok egyenlőre beszámolni, egy biztos, hogy ha csak tehetem, nem fogom ismételten szedni, mert engem úgy érzem, hogy "tönkre" tett. Az tény, hogy kényelmesebb, kellemesebb dolog gyógyszert szedni, mint pl óvszert használni, vagy más egyéb fogamzásgátlási megoldást, de ezek után kétszer is meggondolnám, hogy újra kezdjem e.

Még egy kérdésem lenne a P3-al kapcsolatban. A kúp használata után az lehet, hogy teljesen megszűnik egy időre a folyás? Én teljesen jól voltam, semmi nem volt most egy ideig azóta, hogy azt elhasználtam, csupán most így a menstruáció előtt érzékelek újra valamennyit,de az sem olyan, közel sem, mint régen volt.Ez jó jel? Ennek örülnöm kell,igaz?

Mindenkinek előre is nagyon köszönöm, aki válaszol Nekem és leírja a véleményét a problémáimmal kapcsolatban!!!! Kösziii!:-)

1728. 9bc5015697 (válaszként erre: 1727. - 65c2d8f645)
2009. szept. 18. 15:16

Szia!


Hogy fájt a mellkasad? Nekem néha belenyilal pár mp-ig valami, de kb olyan érzés, mintha két csontom eltávolodna egymástól. Ilyenkor azonnal pozícit váltok (leggyakrabban amikor háton fekszem jön elő, és ilyenkor hirtelen fel kell ülnöm, mert mintha nem is tudom, leszúrnának...), és akkor el is múlik. Én csak tüdőszűrésre mentem el, de ott minden rendben volt. Bár gondolom a te mellkasi fájdalmad másféle lehetett, de azért kíváncsiságból érdekelne. :)

2009. szept. 16. 09:29
Sziasztok! Én új vagyok itt. Szeretnék hozzá szólni a Yadine fogamzásgátlóhoz. Én 2007-ben szedtem 8 hónapig, 6 hónapi szedés után elkezdett a mellkasom fájni. Elküldtek mindenféle vizsgálatra,én már akkor gyanakodtam hogy a Yadine-tól van. Mire minden eredményem negatív lett ezért azt mondta a nőgyógyászom hogy akkor hagyjam abba és meglássuk hogy mi lesz. 1-2 hónap múlva csökkent a fájdalom, vissza mentem az orvosomhoz és azt javasolta hogy akkor eszembe se jusson újra kezdeni a szedését, mert komolyabb bajok is lehetnek belőle. Azóta nem szedem és mostanra kijelenthetem hogy semmi bajom nincs már.
1726. steinné
2009. szept. 15. 08:40
Sziasztok ! Nekem tegnap írta ki a dokim a Yadint. 10 évig nem szedtem tablettát, most 10 év után írt ki újra. Azt mondta, hogy ez nagyon jó, megbízható gyógyszer. Annak idején a Tri-regol-tól híztam 40 kg-ot, remélem ezzel a gyógyszerrel nem lesz ilyen jellegű problémám.
1725. 9bc5015697 (válaszként erre: 1724. - M-agika)
2009. szept. 14. 20:57
Nekem nincs bajom vele, azért hagyom abba, mert nem akar szeretkezni a barátom... feleslegesen nem szedem. :(
1724. M-agika (válaszként erre: 1723. - Judyt640)
2009. szept. 14. 20:49

Több tünetet is észlelek, nemcsak a hajhullást, és mindhárom dolog nagyjából tavasszal kezdődött, 4-5 hónapja... mindegyiket írják a mellékhatások között, és nem élek stresszes életet se, stb, úgyhogy én másra nem tudok tippelni, csak erre. Az előző tablettánál kicsint ingerült voltam, de ezen kívül semmi.. úgy látszik, az bejött, ez meg kevésbé.. :) Minden szervezet más, mást bír el... Diane-tól pl nagyon sokan rosszul voltak 1-2 hónap után, én bírtam másfél évig, de mégis váltottam.. szóval ez ilyen. Meg kell találni a megfelelőt, én így gondolom.. :)

Azért ha belegondolsz, több évig gyógyszert szedni, akármilyen kis hormontartalmú, de akkor is.. nem csodálom, hogy a szervezet egyszer megelégeli a dolgot..

1723. judyt640 (válaszként erre: 1720. - M-agika)
2009. szept. 14. 15:48
Már közel 10 éve szedem azon kivül hogy mensi elött idegesebb vagyok soha semmit nem éreztem.A hajhullás nemlehet valami mástol?Attol függetlenül ha most lennék fiatal nem mérgezném énsem magam ezzel a fogamz gyógyszerekkel .
1722. Hoxa
2009. szept. 14. 13:22
Receptköteles gyógyszerek adás-vétele szigorúan tilos ezen a portálon! A hozzászólásokat töröltem.
1721. M-agika
2009. szept. 14. 13:18
Mindenki abbahagyja?? Tejóóég, mi történik? :))
1720. M-agika (válaszként erre: 1719. - Judyt640)
2009. szept. 14. 00:55

Itt sokan mégis érzik a tüneteit :) sajnos...

Szerencsés vagy, ha neked megfelelt!

1719. judyt640
2009. szept. 13. 18:53
Semmi nem fog történni olyan kevés hormon van már ezekben a gyogyszerekben hogy nincs tünete .De kell pihentetni a szervezetet
2009. szept. 10. 21:25
Én 5 év után szeretném most abbahagyni. Valakinek van tapasztalata benne, mi várható, ha több évnyi szedés után leállok vele?
1717. M-agika
2009. szept. 10. 15:13

Én több mint egy hete hagytam abba. Kíváncsian várom a változást, remélem lesz :) egyelőre semmit nem észlelek, de hétfőn kellett volna bevennem a következőt, tehát azóta csak 3 nap telt el.

Nekem is van két levelem, + egy pár szemes harmadik, úgyhogy ha vkinek kell, szóljon :)

2009. szept. 7. 09:24

szia!

Nekem bevált. Tavaly februárban műtöttek másodjára cisztával. Utána elkezdtem szedni a Yadinet és azóta minden rendben. Idén tavasszal fogyiztam és rengeteg zöldteát ittam. Akkor megint kijött egy. A dokim szerint a tea miatt túl gyorsan átjutott rajtam a tabletta. Nem tudott rendesen felszívódni. Leálltam a teával és felszívódott a ciszta. :-)

Most viszont úgy döntöttem abbahagyom és vállalok egy bébit. Remélem a ciszta nem zavar be.

Sok sikert Neked a ciszták elleni harcban. Szerintem beszéld meg az orvosoddal, hogy neki mi a véleménye.

1715. Bogi88 (válaszként erre: 1711. - 8164148644)
2009. szept. 4. 17:26

Szia!

Érdekelne hogy a Yedine bevált a cisztákra, nem újúltak ki?

Nekem is ilyesmi problémám van.

Köszi a választ

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook