Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek a yadine fogamzásgátlóról? fórum

Mi a véleményetek a yadine fogamzásgátlóról? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2011. jan. 25. 13:44
Sziasztok! Az a kérdésem lenne, hogy holnap fogom bevenni az utolsó szemet Yadine-ből, és váltok majd át Sensonette 30-ra. Yadine nekem már túl drága, ezért, amúgy semmi bajom nem volt vele. Kérdés, hogy a tájékoztató szerint úgy kéne váltanom, hogy a Yadine utolsó bogyója után nem tartok szünetet, hanem egyből következő nap kezdem szedni a Sensonettet. Ezzel nekem két problémám van. Egyik, hogy maguk a dokik se ajánlják még egy tablettán belül se, hogy mondjuk mensi eltolás miatt megszakítás nélkül szedjen be valaki egymás után 2 levelet, nem hogy úgy hogy a másik bogyó tök más. Ez már eleve megkavarná a hormonháztartásomat sztem, és akkor nem beszéltünk még arról, hogy ki tudja hogy fogok reagálni az uj bogyóra, mert ennek más az összetétele, mint a Yadine-é. Szóval tanácstalan vagyok... Meg ha rögtön elkezdem szedni az ujat, nem lesz ilyen pecsételő vérzés? Félek kicsit tőle, és már csak 1 napom maradt hogy kiokoskodjam, hogy is kéne. Aki tapasztalt ilyen téren kérem segítsen!
1953. 7d6d76a2fa (válaszként erre: 1952. - Bea614)
2011. jan. 21. 15:54
teszttel nem kell megvárni a mensest, aktus után 14 nappal reggeli vizeletből már mutat valamit, ha van terhesség
1952. bea614
2011. jan. 19. 19:20
Még annyi, hogy utánanéztem, és előfordulhat váratlan időpontban is peteérés, viszont, ha tegyük fel épp akkor volt nekem, de utána 1 nappal rendese megjött a menzesz, és normális is volt, akkor ugye nem lehetek terhes? Félek, hogy nem bírom ki ezt a 2-3 hetet, amíg tesztet csinálhatok, annyira izgulok, hogy mi van :S
1951. bea614
2011. jan. 19. 18:35
Sziasztok! Yadine-t szedek 2 éve, és most elfelejtettem az új levél első bogyóját időben bevenni...16 órát késlekedtem. Na mármost, a tájékoztató szerint, ha a megelőző héten szexuális aktus történt (ami az én esetemben megvolt), akkor fennáll a terhesség kockázata. Azt nem értem ebben, hogy úgy tudom, a ciklus közepén van inkább esély a fogamzásra, én pedig a menzesz előtti utolsó napon voltam együtt a barátommal. A tabletta tájékoztatója szerint viszont épp ez a legveszélyesebb?! De miért? Tudja valaki? Elmentem nőgyógyászhoz, aki szerint nem kell aggódnom. Viszont történt más is...a második szedési napon szeretkeztem a barátommal, és közben vérezni kezdtem...később pedig szédültem, majdnem elájultam, aztán hánytam is. A tabletta beszedés után 5 órával. Azt olvastam, ezek a tünetek mind előfordulhatnak tabletta túladagolásnál, de nem hinném, hogy a 2 közt eltelt 8 óra túladagolásnak számíthat... Aztán persze megtaláltam, hogy a terhességnek is lehetnek ugyanezek a jelei, úgyhogy most már nagyon aggódom. És még 3 hét, amíg tesztet végezhetek... Tud valaki vmi hasznos infoval szolgálni bármi kapcsán, amiket most írtam? Akár saját tapasztalat, akár információ. Nagyonnagyon megköszönném!!!
1950. Ocynala
2011. jan. 11. 13:10

Sziasztok!! Nekem ez lesz már a harmadik féle bogyó amit szedek, volt egy fél év szünetem és nemrég írta fel ezt az új dokim (a régi egy elmebeteg állat volt) Nah de a lényeg...természetesen szakszerűen a menstruáció első napjától kezdtem el szedni és itt jön a bibi, ugyanis nem nagyon akar elmúlni, jó, még csak a második hét elején járok. És nem tudom hogy ez így mennyire normális ugyanis a másik két fajta fogamzásgátlóval soha nem volt ilyen problémám... Volt valakinek már valami hasonló tapasztalata?? És rohanjak rögtön dokihoz vagy várjak még egy kicsit vele?

Előre is köszönöm a válaszokat!!

2010. dec. 22. 21:07

Sziasztok! azt szeretném kérdezni h az antibiotikum gyógyszerek késleltethetik a menstruációt? 2 napig szedtem antibiotikum gyógyszert, pár napra rá a barátommal óvszerrel védekeztünk, majd már megszakított közösüléssel. nem tartom így valószínűnek h terhes lennék. a fő kérdés h felboríthatja a vérzés menetének a napját az antibiotikum? sürgősen kéne azért egy tuti válasz!

Előre is Köszönöm

1948. berniii
2010. dec. 11. 23:26

sziiasztok!

én ma kezdt3em el a 2 dobozzqal..illetve a 4 levéllel..

egy olyan problémám van, h a szünet után nem a 8., hanem a 7. napon kezdtem el a következő levéllel.

vajon ez nagy probléma?:S:S:S

2010. dec. 8. 10:52

Sziasztok :)

A Yadine-ra a széntabletta hatással van?

Az első szem bevétele előtt erős hasmenésem volt, majd elmúlt, és ekkor vettem be a soron következő levél első szemét (több éve szedem). MAjd elkezdett morogni a hasam, és rá egy fél órára bevettem 5 szem széntabettát. A hasmenésem zóta megszűnt, viszont nem tudom, hogy nem-e volt kölcsönhatásban a széntabletta és a Yadine. Másnap együtt voltam a férjemmel, ezért aggódom.

Előre is köszönöm a válaszokat!

1946. 2bc3a3b27f (válaszként erre: 1944. - Szbeata)
2010. nov. 18. 17:44
semmire nicns hatással, csak az antibiotikummal vigyázni
2010. nov. 18. 17:43

Nekem semmi bajom nem volt tőle, 3-4 évig szedtem, kicsit híztam de nem vészesen.

1 hete hagytam abba -kiváncsi vagyok milyen lennék gyógyszerek nélkül...

Ahogy elkezd ürülni a szervezetemből kicsit fura érzéseim vannak, fáj a hasam kicsit , és egyéb kellemetlenségek. szerintetek ez normális?

1944. szbeata
2010. nov. 15. 19:53

Sziasztok!


Valaki tud arról valamit, hogy hatással vannak-e a kedélyjavítók, altatók a Yadine hatására? Akinek van ilyen tapasztalata, ossza meg velem :) Köszönöm!

1943. pomo
2010. nov. 6. 12:47

Sziasztok!

Előfordult már valakivel olyan, hogy a Yadine-től pattanásos lett a bőre ?

Én 2 hónapja kezdtem el szedni,és megjelentek rajtam a pöttyök.Váltanom kellene, vagy még hozzá kell szoknia a szervezetemnek?

2010. okt. 25. 10:51

Sziaszto!

Olyan kérdésem lenne, hogy elfelejtettem bevenni egy szemet, a harmadik héten a végéről a harmadikat, kb délután négy és este hat között szoktam bevenni és másnap olyan reggel hét óra körül jutott eszembe...két éve szedem a yadinet, de még sosem fordult elő, hogy elfelejtettem :(. a tájékoztatót elkavartam valahová, és nem emlékszem mi a teendő, tovább kell szedni? vagy ilysemi rémlik. És kiegészítő védekezés kell hét napig?? Ti mit csináltatok ha elfelejtettétek?

Légyszives írjon valaki!

1941. Anette33
2010. okt. 11. 22:08

sziasztok


tanácsra lenne szükségem


3 napja kezdtem szedni a yadine tablettát (eddig még sosem szedtem fogamzásgátlót)

mennyit várjunk a párommal ? mikor nem kell már mással védekezni?

a tájékoztatón azonnali védelmet írnak menzesz első napjától szedve (én így szedem) de ez valahogy nekem hihetetlennek tűnik.


ha 2 hetet várok az vajon már hatékony?


segítsetek,

köszi

1940. rokolyaera (válaszként erre: 1939. - BotCica)
2010. okt. 3. 19:48
A fogamzásgátlók általános mellékhatása lehet (gyártótól, fajtától függetlenül sajnos mindnek) hogy rossz kedélyállapotot, depresszióra utaló tüneteket okoznak. Nem azzal van a probléma, hogy nem drasztikus, mint mellékhatás, viszont súlyos depresszióvá válhat, amit nem szabad figyelmen kívül hagyni!
1939. BotCica
2010. szept. 27. 10:39
Sziasztok! Nálam egy fura mellékhatás jelentkezett, a tájékoztatón nem találtam ilyesmit feltüntetve, de teljesen biztos vagyok benne, hogy a gyógyszer okozta! Egy hisztérika lettem tőle! :D Mindig higgadt és nagyon türelmes ember voltam, de mióta szedem a bogyókat mindenen megsértődöm, szinte nincs olyan nap hogy ne fakadnék sírva valami ostoba apróságon, belekötök mindenbe. Jelentkezett ilyesmi esetleg másnál is? Nem is nagyon hallottam még ilyet, de meg vagyok róla győződve hogy a gyógyszer okozza! Ezt még beszedem aztán váltani fogok yasminelle-re, azt korábban már szedtem, és akkor nem vettem észre ilyesmit... Nem egy drasztikus mellékhatás, csak elég zavaró, nekem is, de főleg a környezetemnek! :D :D :D
1938. Tyunty (válaszként erre: 1937. - Bridget*)
2010. szept. 25. 09:31

Na ennek örülök :)

Én meg elkezdtem enni miután beveszem a gyógysert és így nem vagyok szarul reggel, aztán lehet ha nem ennék se lennék szarul már, de nem kockáztatom meg :D

1937. Bridget* (válaszként erre: 1936. - Tyunty)
2010. szept. 25. 09:16

Szió!

Még mindig nem tudom, h a gyógyszertől, vagy esetleg vírustól volt -e a rosszullét, de egyszercsak elmúlt :)

1936. Tyunty (válaszként erre: 1935. - Bridget*)
2010. szept. 22. 15:37

Szia,

Én nem Yadinet szedek, hanem Milligestet, de a tüneteim hasonlóak. 5 napja kezdtem el és ma volt a 2. nap, hogy tök gyengén keltem reggel, tudtam h enni nem tudok, ezért első reggel csak ittam, remélve később jobban leszek, de már ez is sok volt, vissza is jött. Ma reggel még inni se volt időm, ahogy kimentem fürdőbe már rosszul is lettem, nem volt bennem semmi, úgyhogy csak bokákoltam :/ Ez amúgy nekem dél környékére elmúlik, és utána viszonylag normálisan tudok enni.

Szerintem neked is a gyógyszertől lehet ez :(

Azóta jobban lettél?

Nagyon remélem, hogy ez pár nap után elmúlik.

1935. Bridget*
2010. szept. 19. 12:04

Sziasztok!

5 napja kezdtem el szedni a Yadine-t. 3 napja folyamatos hányingerem van. Kisfiam az oviból szintén 3 napja hasmenéssel és lázasan jött haza, de a sem a férjem, sem testvérét nem fertőzte meg.

Szerintetek a Yadine-tól van a hányingerem és étvágytalanságom, vagy a vírus okozza?

Kisfiam már meggyógyult, én még mindig öklendezek

1934. sajtosperec (válaszként erre: 1933. - Sajtosperec)
2010. szept. 14. 19:14

Elkelt.

köszi

2010. szept. 12. 06:38

Sziasztok,

Én szülés után másfél évvel kezdtem újból a yadine-t, teherbe esés előtt is ezt használtam.

Akkor semmi bajom nem volt tőle, most viszont vizesedek, iszonyat módon. Szedtem,szedtem, és 3 kiló jött fel. Biztos h víz volt, mert miután abba hagytam, kb 5 nap alatt le is ment a 3 kiló. Fura, h így megváltoztatta a terhesség a hormonjaimat, szervezetemet.


Három havi adag csücsül a gyógyszeres doboz alján, ami a kukában fogja végezni, de nincs szívem kidobni, mert tudom h drága...


Ha valakinek kell, ingyen odaadom, postázom...stb nem akarom, h szemetesben végezze..... :(

1932. pomo (válaszként erre: 1919. - Maxité)
2010. szept. 10. 06:58
Engem erről pont tegnap erősített meg a gyógyszertáros hölgy.Volinát akartam kiváltani,de nem volt náluk,így a Yadine-t adta.Betűre pontosan ugyan azt tartalmazza,mint a Volina.Annyi különbséggel,hogy kb. 500 Ft-al drágább a Yadine.De a fórumokban úgy vettem észre,mintha mégis a Yadine-ról több jót írnának,mint a másikról...????
1931. beuci888
2010. szept. 5. 05:45

Sziasztok,

Nekem a gyakori wc-re jarason kivul olyan tunetem is van, amit meg eddig nem olvastam. Faj jobb oldalon a borda alatti resz, ahol ugye a maj es az epe van :S. Allandoan keseru izt erzek a szamban, es ma este majdnem hanytam is! Ket hete kezdem a 2. levellel, a panaszaim 4 napja kezdodtek, habar regebben is neha beleszurkalt a fajdalom a jobb oldali bordaiv ala. Az a baj, h nem tudnek csak kedden orvoshoz menni, viszont lehet, h elmegyek az ugyeletre, h vegyenek vert, mert nagyon izgulok mar! Igy nem is merem beszedni a tobbi gyogyszert, mert mi van, ha visszafordithatatlan karosodast okoz? Ti mit tennetek?

2010. aug. 27. 15:54
Sziasztok! Szedte valaki 40 éves kor felett a Yadine-t? Megírnátok a tapasztalatokat, volt-e vérezgetés, bármi más mellékhatás?
2010. aug. 7. 09:31
Sziasztok!Tegnap véletlenül 2 tabit vettem be!Ilyenkor mi van?Ma ne vegyek be egyet sem?Vagy szedjem végig rendesen és majd egy nappal előbb abbahagyom?Mit javasoltok?
1928. dorinnka
2010. aug. 6. 04:33
sziasztok. én lassan két éve szedem a yadine-t probléma nélkül (semmi pati, hízás és társai) eddig mindig a 4.napon jött meg, most viszont késik lassan egy napja. a tabikat rendesen szedtem és kb 3 alkalommal voltam úgy a párommal. mennyi az esélye h azért késik mert becsúszott vmi? :S ill. van itt olyan aki a yadine mellett lett terhes?
1927. rékaság (válaszként erre: 1924. - *niki*)
2010. júl. 30. 22:56
Na de a kérdésedre meg kihagytam a választ..:D Én úgy tudom, hogy simán abba lehet hagyni orvos nélkül is, csak a megkezdett levelet már végig kell szedni. És szintén nem tapasztalatból, de úgy tudom, hogy igen rendesen meg fog jönni, ezért jó, hogy ilyen alacsony hormon tartalmú, mert könnyen visszaáll a szervezet és 2-3 hónap múlva akár már babát is lehet próbálni :)
1926. rékaság (válaszként erre: 1924. - *niki*)
2010. júl. 30. 22:52
nem akarok bele okoskodni, de a yadine-ban már a hízásért felelős hormonok (gesztodén és testvérei) helyett drospirenont tartalmaz, amitől kizárt, hogy hízz (sőt egyesek még fogyásról is beszámolnak - amit azért erősen kétlek, de a lényeg, hogy hízni biztosan nem lehet tőle). Csak a köztudatban még ez van, hogy a fogamzásgátlótól híznak a nők. De szerencsére a legkorszerűbbektől már nem. Nem hiába kerülnek akár 2x annyiba mint a régebbiek.
1925. lana05
2010. júl. 30. 22:43

Sziasztok, engem az érdekelne, hogy léböjt közben elveszti e a hatását a fogamzásgátló???

Úgy értem a fokozott kiválasztás miatt nem tud felszívódni rendesen?


Fontos lenne a válasz nagyon, előre is köszi.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook