Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek a yadine fogamzásgátlóról? fórum

Mi a véleményetek a yadine fogamzásgátlóról? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
1864. tbetty77 (válaszként erre: 1862. - Vixi)
2010. febr. 15. 18:43

Szia Vixi!

Köszönöm, hogy írtál.Azért nem vagyok nyugodt, mert a daganattól a trombozusig minden lehetséges nyavalyát felsorolt a tájékoztató:(

Habár ha egy sima algopyrin papírját elolvasom,ott is sok-sok mellékhatást feltüntet.

Bízom benne hogy semmi problémám nem lesz vele, az orvosomban pedig maximálisan megbízom.Azt viszont a lelkemre kötötte, hogy ha bármi gondom van, akkor rögtön menjek.De ő vérzésre, fejfájásra és ehhez hasonlókra gondolt.Hát majd meglátjuk:)

Még egyszer köszönöm, hogy írtál.Már egy kicsit nyugodtabb vagyok.Teljesen csak akkor leszek, ha már régebb óta szedem, és nem lesz baj:

1863. Vixi (válaszként erre: 1860. - 470c0ed0d0)
2010. febr. 15. 15:18
Okés köszönöm..kerítek magamnak egy orvost a jövő héten :) csak most du-s vagyok az oviban és ilyenkor semmit nem tudok intézni. Köszi,hogy írtál!
1862. Vixi (válaszként erre: 1861. - Tbetty77)
2010. febr. 15. 15:17

Szia! Miért nem vagy nyugodt?

Nekem semmi rossz tapasztalatom nem volt a gyogyival kapcsolatban, nem híztam, a bőröm jobb lett tőle, nem görcsöltem, a libidóm sem csökkent abszolút..szedtem pár évig, és most,hogy abba hagytam sem történt semmi..a patik sem jöttek vissza. Alacsony hormon tartalmú, szerintem nincs miért tartanod tőle, az orvosod biztos tudja,miért ezt írta fel neked!

(SZerintem.) :)

1861. tbetty77
2010. febr. 15. 09:23

Sziasztok!

Az orvosom yadine-t írt fel nekem, amit tegnap el is kezdtem szedni. Vesztemre elolvastam a dobozban lévő tájékoztatót. Hogy őszinte legyek egy cseppet se vagyok nyugodt. Tudnátok írni a tapasztalataikról? Olvasgattam a fórumot, írtak jót is rosszat is, és nagyon bizonytalan vagyok. Válaszotokat köszönöm!:-)

2010. febr. 15. 08:36
Szia! Várj még pár napot , csinálj még egy tesztet. Ha az is negatív lesz, akkor biztos nem vagy terhes. De azért egy nőgyógyászhoz menj el mindenképpen. ajánlott rögtön akkor elmenni amikor abbahagyod, hogy meddig várj a baba projektel... A hormonháztartásod, felborul ilyenkor, teljesen rendszertelen lehet akár fél évig is.. Én utolsó éves vagyok, nőgyógyásznak tanulok.. Ez volt szinte az első lecke ezzel a némával kapcsolatban :)
1859. Vixi
2010. febr. 13. 21:07

Sziasztok!


Nekem olyan "problémám" lenne,hogy én 2009 szeptemberében abba hagytam a fog.gátlót (yadinet szedtem). Azóta megjött minden hónapban, pár napos csúszásokkal. Az utolsó első napja azonban dec. 29-e volt..


Párommal nem védekezünk, nem érzek semmi tünetet, de azért már csináltam tesztet most hétfőn és - lett.


Ilyenkor mi lehet? A legjobb az egészben,hogy dokiváltás közepette vagyok és nem tudom kihez..hova..mikor.. :S

2010. febr. 8. 07:46
Szia! Neked is csak ugyan azt tudom mondani.. Ne gondolj egyből a "legrosszabbra". De egyébként igen, az antibiotikum gyengítheti a gyógyszer hatását. Ez persze sok mindentől függ. Milyen erős, stb..
1857. hmhmhm
2010. febr. 7. 18:22
már jóideje szedem a yadine-t és betegség miatt most szedtem két féle antibiotikumot is, név szerint: leflokin-t és ospamox-ot. bőrkiütésre pedig zirtec-et szedtem. a kérdésem az lenne hogy lehetséges, hogy ezek gyengítik a fogamzásgátló hatást????? mert most nagyon elkezdtek feszülni a melleim és már a legrosszabbra gondolok...köszi előre is!
1856. 55b1652900 (válaszként erre: 1855. - 470c0ed0d0)
2010. febr. 6. 09:09

Szia!


Köszönöm, hogy válaszoltál! :) Én is ugyan ezt gondoltam. Azért is vállaltam be a megszakításos módszert. Még nem nagyon lenne jó, ha becsúszna egy baba :) Bár már jó lenne ott tartani... ^-^

2010. febr. 5. 07:26
Szia! Szerintem a megszakításos módszer használ. attól hogy hasmenésed van még nem szűnik meg a gyógyszer hatása, max. gyengül. szerintem nem lesz semmi baj. Nekem is többször volt hasonló. és nem történt semmi...
2010. febr. 4. 23:03

Sziasztok!


Ha a bevételt követő 4 órában jelentkezett hasmenés, abban az esetben meddig szükséges kiegészítő fogamzásgátlás? Nagy az esélye a teherbeesésnek? (a levél felénél járok kb) Ha pl. megszakítással csináljuk, az a bogyó mellett biztonságosabbnak mondható? Fontos lenne!

2010. febr. 2. 11:54
sziasztok! Én a Yadint 6 éve szedem. Minden probléma nélkül. Nem híztam meg, stb. sőt! a régi menstruációs görcseim is elmúltak tőle. Nagyon drága, de szerintem megéri az árát. Én mindenkinek csak javasolni tudom. Épp most szeretném abbahagyni mert babát szeretnék. jövő héten megyek nőgyógyászhoz. Remélem minden renden lesz.
1852. iza36 (válaszként erre: 1842. - Zim2)
2010. febr. 2. 11:10

szia!

Én most tértem rá nekem is azt mondták ugyan az mint a yadine.Csak ez magyar termék,600ft vettem olcsóbban a 7nap szünet után ezt kezdtem el szedni semmi különbséget nem vettem észre a kettő között.Nekem jó bevált csak ennyit tudok róla mondani...

iza

1851. epson76
2010. febr. 1. 06:22

Sziasztok!


Két hete szedem a Yadint,előtte nem szedtem semmit.

A utasítás szerint első napon vettem be az első bogyót.Egyébként 4-5 napig tartó mensim most rögtön 1,5 napos lett,majdhogy nem észrevehetetlen.

Az este pedig látványosan vérezgetek,éjjel görcsökkel mint amikor igazán megvan.


Szerintetek ez normális?Mindig pontos a ciklusom,elképzelhető,hogy az első szem rögtön lerövidíti a mensit?és most ez a közti vérzés ami erősebb?Van akinek ilyen jellegű tapasztalatai vannak,voltak??Elején mindenkit bezavar?


Köszönöm

1850. Nagyir (válaszként erre: 1849. - Ba-boom)
2010. jan. 29. 17:36
Szia! Lassan egy éve, hogy szedem a Yadine-t. Részben azért választottam ezt, mert azt olvastam róla és a doki is mondta, hogy általában segít valamelyest a pattanásos bőrön is. Nos, ha bababőröm nem is lett, azért rengeteget javult az arcom kinézete. De, teljesen nem múltak el a gondjaim, szóval 100%-ban nem tudott segíteni. Minden másban jó, ami a fő szempont volt, hogy alacsony hormontartalmú, a ciklusomat nem zavarta meg, sőt, gyorsabban túl vagyok a nehéz napokon és jóval kevésbé görcsölök, néha egyáltalán nem. Mivel elsősorban fogamzásgátló és csak jótékony mellékhatása a pattanások megszűnése, szerintem próbálj keresni más gyógymódot is, akár kozmetikus, akár bőrgyógyász segítségével - bár nem a Roaccutanra gondolok, az nagyon durva gyógyszer.
1849. Ba-boom
2010. jan. 29. 16:34

Sziasztok!

Van-e olyan tapasztalatotok, hogy a pattikon segít a bogyó?? Most értem a szünet végére és vszínű bogyóváltás előtt állok, m nagyon pattanásos lett a bőröm az előzőtől...

Előre is köszi!

1848. mea89 (válaszként erre: 1847. - Szbeata)
2010. jan. 28. 22:32

Szia!

Én 2 hónapja kezdtem el szedni.Elvileg ha a menstruációd első napján veszed be,akkor már az az egy szem is védelmet nyújt,de szokták javasolni,hogy egy levelet szedjél be,addig védekezzetek máshogyan is.Ha elkezded a második levelet,akkor a tuti.:)

1847. szbeata
2010. jan. 24. 00:42

Sziasztok!


Hát eddig tartott a szünetem... 1 hónap. Nem is tudom miért hagytam abba, hiszen jó volt. Na jó azért mert már rég nem volt párom. Azonban most van és szedni akarom. Csak már nem emlékszem hogy ilyenkor mikor jön meg a hatás? Azt tudom hogy a mensi elsö napjától kell szedni. De nem emlékszem, hogy hogy volt már, meddig kellett várni. Segitség :)

1846. kisBea (válaszként erre: 1845. - 55b1652900)
2010. jan. 18. 11:00

Voltam vérvételen is, de minden rendben van.

Ma hajnalban is el kellett mennem wc-re, éreztem hogy nem vagyok valami jól így gyorsan visszamásztam az ágyba. Biztos ami biztos nem akarok még egy ilyet. Amúgy egyszer unokatesóm is elájult már a munkahelyén az idegességtől, hozzá a mentő is kijött. Mondjuk az ájulásom előtti nap eléggé felidegesítettek. Lehet az is benne volt a dologban.

1845. 55b1652900 (válaszként erre: 1843. - KisBea)
2010. jan. 17. 19:41
Lehet, hogy a vércukor szinteddel volt baj, ilyenkor egy kis szőlőcukor nem árt. Én szédülni szoktam elég sűrűn. Hirtelen felállok és minden forog. Nekem valószínű, hogy vashiányom van...
2010. jan. 17. 15:10
A klaudia06 név helyett most ez a felhasználói nevem.
1843. kisBea
2010. jan. 16. 20:48

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy ezen a héten hétfő hajnalban rosszul lettem, elájultam wc-ről jövet. Voltam háziorvosnál aki elküldött a sürgősségire. Nem tudják mitől történhetett, de azt mondták hogy ha még egyszer előfordul lehet hogy terhes vagyok, ami szerintem képtelenség mert pénteken múlt el a menzeszem és vasárnap együtt voltam a barátommal, de rendesen szedem a yadine-t. Szerintetek? Viszont nem eszek olyat aminek az összetevőiben cukor van, mert már kétszer is volt gombás fertőzésem és azt mondta a nőgyógyászom hogy a gomba szereti a cukrot ezért jön elő. Lehet lement a vércukorszintem azért estem össze? Vagy csak mert előző nap eléggé ideges voltam? Valakivel történt már ilyesmi? Velem most először.

Előre is köszönöm.

1842. zim2
2010. jan. 12. 18:11

Sziasztok!

Ma voltam az orvosomnál, és azzal fogadott, hogy van egy más nevű, de olcsóbb fogamzásgátló, mint a Yadine. (de ugyan az a hatóanyaguk) A neve: Volina

Nem ismeri valaki véletlenül? Hallottatok valamit már róla?

Előre is köszi az infókat!

Zim2

1841. mea89
2010. jan. 12. 12:22
Ezer hála és köszönet:)
1840. Nagyir (válaszként erre: 1839. - Mea89)
2010. jan. 11. 19:02
Szia! Az teljesen mindegy :), csak a nyíl irányában kezdd el. Pl. ha szerdán akarod az első szemet bevenni, hogy ennek megfelelő legyen a menstruációd, akkor az egyik Sze feliratnál lévő tablettát vedd be. Ha végigszeded a levelet, akkor az utolsó tabletta ami megmarad, Kedd feliratú lesz.
1839. mea89
2010. jan. 11. 15:52

Sziasztok!

Most akarom elkezdeni a Yadine szedését,az lenne a kérdésem,hogy a levél első ill.második sorában kell bevennem az első tabit?Mert ugye kövesse a nyilakat...Számomra ez nem teljesen érthető...Szóval:fenti v lenti sorban kell elkezdeni???

Előre is köszi!!!

1838. M-agika (válaszként erre: 1837. - Iza36)
2010. jan. 4. 15:15

Szia!

Nekem később jött meg, gyakorlatilag kimaradt egy hónap. Csúnyább lett a bőröm, a hajam, a körmöm.. fogytam.. Ha nincs gondod a gyógyszerrel, szerintem ne tarts szünetet, felesleges.. csak összezavarja a szervezeted. Több hónap míg kiürül belőled, aztán pont mire elkezded újra szedni, megint összezavar majd :)

Nekem muszáj volt szünetet tartani, de ha legközelebb nem lesz gondom vele, biztos, hogy nem hagyom abba..

1837. iza36
2010. jan. 4. 12:23

sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne,hogy ha abba hagyom a Yadine szedését várható valami nem meg szokott, vagy gond...tovább tartó vérzés stb?2 éve szedem a Yadinet gondoltam szünetet tartok mennyi időre szoktátok szüneteltetni?

köszi a választ mindenkinek

1836. M-agika (válaszként erre: 1829. - F521aa3e5a)
2010. jan. 4. 01:33

Én pont azért hagytam abba, mert a vége felé már nekem is hullott a hajam és vérzett az orrom. 3 hónap után újra szedek tabit (nem Yadine-t) de már szerencsére nem hullik :) illetve annyit max, amennyit előtte is. Más bajom van, de az most nem ide tartozik.

Az első mensit leszámítva nekem szinte pontosan jött meg, pedig én aztán nem szedtem úgy, ahogy kellett.. nem is értem....

Szerintem 3 hónap kevés a szünetre.. én is annyit hagytam ki, de még az utolsó napokban is éreztem, hogy ürül ki belőlem a cucc, folyamatosan éreztem a változást, szerintem erre fél év is kell..

1835. M-agika (válaszként erre: 1834. - 7d6d76a2fa)
2010. jan. 4. 01:21

Szia!

Szerintem egyszerűbb lett volna továbbszedned a tablettát X nappal, és akkor később jön meg :) Én még ilyet nem csináltam mint te, inkább tovább szedtem..

Az, hogy a mennyisége és az időtartama másabb, szerintem simán lehet ettől, hogy hamarabb hagytad abba.

Én most kezdtem újra szedni tabit, és olyan jó érzés volt, hogy kb 3 napig tartott :D De ezen kívül jelenleg más pozitív mellékhatást nem érzek :D

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook