Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mik a vélemények a Dienille fogamzásgátlóról? fórum

Mik a vélemények a Dienille fogamzásgátlóról? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
320. Kuglii
2021. nov. 4. 21:58

Sziasztok

Most hagytam abba 2 év után a tablettát. Esetleg van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Sok helyen olvastam, hogy felborul a hormon rendszer.

A hasam fáj egy kicsit, de így a 30. Napon még semmi menstruációm nincs. :/

319. Kuglii (válaszként erre: 318. - Nanta)
2021. nov. 4. 21:44

Szia

Az első hónapban ne várj nagy változást, hosszú távon ez mind változni fog, nyugi. Idő kell a szervezetnek.

Én 2 évig szedtem, most hagytam abba.

318. Nanta
2021. okt. 1. 04:02

Sziasztok!


11. napja szedem a tablettát, jelenleg nincs párkapcsolatom, a PCOS tüneti kezelésére kaptam (aknés bőr, szőrösödés). A betegtájékoztató alapján a menstruációm első napján kezdtem el szedni.


Persze valószínűleg korai megítélni a tabletta hatását, de jelenleg azt látom, hogy a tünetek, amikre kaptam, csak rosszabbodnak. Az arcom tele lett gyulladásos pattanással és a szőrnövekedést is rosszabbnak érzékelem. Tapasztalt esetleg valaki bármi hasonlót? Mennyire lehet normális, hogy a kezelés első hónapjában rosszabbodnak a tünetek?


Előre is köszönöm a válaszokat! Amiatt is fontos lenne, mert sajnos a tabletta negatív mellékhatásai már jelentkeztek, a szénhidrátanyagcserémet teljesen felborította (IR-es vagyok egyébként) és az amúgy is hónapok óta meglévő depressziómra nagyon ráerősített. :(

2021. márc. 22. 10:42

Sziasztok!


Más is tapasztalta már, hogy a két levél szedése között abban a 7 napban kb. a 3-4. napon elkezd iszonyatosan fájni a fej, és nem hagyja abba az első tabletta beszedéséig!?

Mennyire normális ez?

Alapvetően a bőrproblémáim miatt kezdtem el szedni, de csak minimálisan lett szebb a bőröm, így lehet abbahagyom.

316. 061991
2021. febr. 12. 21:08

sziasztok!

én nagyjából 1 hétig tudtam szedni annyira rosszul lettem töle.

lassan 2 hete nem szedem, de ebben az időszakban iszonyatosan érzem/éreztem magam.

a nőgyógyász lerázott annyival, hogy a fogamzásgátló nem okoz ilyen tüneteket... a háziorvos pedig mivel az alap laboreredményem hibátlan volt csak neurológiára adott beutalót.

szóval a karomban nagyon sokáig izomlázszerű érzésem volt alig bírtam tartani/emelni a karjaimat, ezt néha a lábamban is éreztem + mellé néha elöntött olyan érzés mintha valami melegítő krémmel kentem volna be magam.

mióta tart ez a dolog az erek mindenhol iszonyatosan átlátszanak a testemen, főleg a combomon.

ma már jobban vagyok némileg, sajnos úgy érzem az orvosaim hülyének néznek, ezért a ti tapasztalataitokra hagyatkoznék, hátha megnyugtatnak egy kicsit. ez hogy ennyire átlátszik az érhálózat a testemen el fog múlni és csak a hormonok játéka és el fog múlni vagy érdemes lenne az eddigi megaláztatások ellenére tovább kopogtatnom valami orvosnál, hátha meghallgat?

nagyon köszönöm, ha segítetek!

315. Pekka84
2021. jan. 21. 07:10
Sziasztok! 5hónapja szedem ezt a fogamzátlót, először 2hónap ut@n jelentkezet bakteriális és gombás fertőzés egyben. Kikezeltek engem és a páromat is. 2hónap múlva most újra visszajött, tegnap voltam a nőgyógyásznál, szerinte a gyógyszer mellékhatása. Illetve a 7 napos szünetben van migrénem. Nálatok volt hasonló? Azt meg kell h jegyezem, hogy más bajom nincs, nem híztam, sőt pattanás mentes lett az arcom. Így váltani nem váltanék.
2021. jan. 19. 06:14
Sziasztok! Már 10 hónapja szedem a Dienille fogamzásgátlót. Meglepődve láttam a hozzászólások között a sok rossz mellékhatást, viszont az is feltűnt, hogy másképp kezdték el szedni mint ahigy azt nekem felírta az orvos. Itt azt olvasom, hogy a menstruáció első napján (A betegtajekoztató is így írja.), én a menstruáció ötödik napján kezdtem el, így írta fel az orvosom. A vérzésem tökéletesen időben érkezi, mivel én aknéval küzdöttem és mondhatom, hogy mára elfelejthetem, a 7-8.-ik hónapra teljesen letisztult az arcom. Az első hónapokban viszont nagyon bedurrant az arcom szinte tele volt pattanásokkal. Nálam még mell növekedés/feszülés volt az első hónapokban. Én nagyon szeretem és aki aknéval küzd annak pedig kitartást mert van az az akné aminél már csak a fogamzásgátló lehet a megoldás mert én 2x estem át isotretinoin kúrán és az csak pillanatnyi megoldásnak bizonyult, szóval kitartást lányok.
313. Kazsa
2020. márc. 23. 00:56

Sziasztok! Nekem holnap fogy el az első levél, 32 éves vagyok most szedtem először tabit, van már 2 gyermekem. Nem szeretnénk többet és leginkább a szorosodes miatt írta fel nekema Dr Nőm. A pajzsmirigyem rendben van. Így elkezdtem a vérzés 1 napján, aztán folyamat megvolt 2 hétig. Ebből 7 volt erős vérzés. De ami aggaszt igazán az az hogy jóval feszültebb vagyok, és a libidom 0. Illetve sokat faj a gyomrom.

Véleményekre lennék kiváncsi van esetleg más is így? Köszönöm szépen előre is

312. punkus
2018. nov. 17. 21:35
Sajnos egy betegség következtében folyamatosan szednem kell fogamzásgátlót, ergo nem fogok menstruálni. A Dr. nőm ezt a tabit irta fel nekem amivel első levélnél azt hittem izomból fogom a kukába dobni... pár nap után már mell feszülés volt, ingerlékenység (ez most is tart de már sokkal enyhébb) falási roham (elmúlt) és hihetlenül érzékeny lettem. Bármin képes voltam sirni. De mostanra már nagyon össze szoktunk, hízni nem híztam, igaz én sporotlok mellette így nem tudom e nélkül jött e volna fel pár kiló.. a cicik igencsak megnőttek szóval ennek nagyon örülök. Libidóm hálistennek semmiben nem befolyásolja . Mivel nekem a mentruáció teljes megszüntetése a cél így természetesen pecsételő vérzés első 3 hónapban természetes nállam de erre is van egy csoda tabi amiben nagyon magas a C vitamin :) Összességében én megszerettem és nekem használ. Nekünk 1. naptól már védett DE mindenki bszéljen orvosával erről .
311. Eraa03
2015. okt. 21. 16:42
Sziasztok. Én a következő problémával küzdök (23 éves vagyok, nem szedtem még eddig fogamzásgátlót): pajzsmirigyemre évek óta szedek hormontartalmú gyógyszert, így gondoltam, az lesz a legjobb, ha az endokrinológus választja ki, hogy milyen fogamzásgátló lenne a legmegfelelőbb, a Dienellét írta fel. Két hete kezdtem el szedni, de az itt leírt tünetek közül szinte mindegyik jelentkezett nálam: az eddigi elképesztően magas libidóm jelenleg a 0-val egyenlő, elképesztő száraz vagyok aktusok előtt is még, holott máskor elég volt hozzám érnie a páromnak, fejem nagyon sokat fáj, semmilyen ételt nem kívánok, alig bírok enni, eddig egyáltalán nem voltam pattanásos, most kezdenek megjelenni rajtam, erős szőrösödés jelentkezett, illetve a mai napon már barna folyásom is volt. A mentsruáció első napján vettem be, ahogy a betegtájékoztatóba is le van írva és az orvos is ezt mondta, akkor az eddig teljesen nyugodt és hasgörcs mentes menstruációm erőssé vált és csak gyógyszerrel bírtam a hasammal, viszont gondoltam, ez még csak az eleje, majd változik. Viszont az állandó rosszullétek, hányinger, az itt olvasott közötti rosszkedv (könnyen sírvafakadás), nem éppen nyerte el a tetszésem. A probléma, hogy külföldön tanulok, legkorábban november végén, de az is lehet, hogy csak Karácsonykor tudnék otthon az nődokimhoz menni. Szerintetek hagyjam abba az első levél után? (még van egy hétnyi adag) És védekezzünk addig másképp, aztán majd az orvos javasol másik gyógyszert? vagy még nagyobb kárt teszek, ha egy hónap után megszakítom? köszönöm előre is a válaszokat!
310. Ritu90 (válaszként erre: 309. - Mrs Cardarelli)
2014. aug. 6. 19:19

Szia! nekem a nőgyógyászom azt mondta hogy a mensi 5.napjától kezdjem el, és úgy is tettem, nem volt semmi baj! ha viszont így kezdted el, esélyes hogy a hónapot végigpecsételed :/

elméletileg az első naptól véd,de van aki szerint jobb a két hetet kivárni :)

2014. aug. 3. 21:34

Sziasztooook! :)

A héten kaptam meg a Dienillét, életem elsö fogamzásgátlóját.

Most pénteken szedtem az 1. tablettát, csakhogy a menstruációm csütörtök délután jött meg...

Azt hittem csak sötétebb folyás vagy mittudomén...

Pont ezért kaptam a tabit, hogy elmulassza. Néha van ilyen mentruáció a mentruáció között. :D

Tehát a problémám ott kezdödik, hogy ugye mensi 2. napján bevettem a tablettát, de mintha elvágták volna a menzeszemet. Kemény 1,5 nap pecsételésem volt mindössze, mikor elötte 7-8 napos 10-es skálán 7-8-as vérzéseim voltak.

Ez normális, ugye? :o


A másik, hogy ugye pénteken szedtem be az elsöt...jövö hé pénteken má mehet a huncutkodás gumi nélkül? :)


Elöre is köszi mindenkinek, pusza! :)

308. Ritu90 (válaszként erre: 306. - Ech0)
2014. aug. 1. 20:16
Szia! én úgy váltottam hogy bevettem a fogamzásgátlóm utolsó szemét, aztán megvártam hogy megjöjjön és a legközelebbi mensi 5.napjától kezdtem el szedni és minden rendben van! a nőgyógyászom ajánlotta így :)
307. Ritu90
2014. aug. 1. 20:15

Sziasztok! holnap jár le az első levelem a Dienille fogamzásgátlóból, nálam semmi extra nem történt, a fejem gyakrabban fájt de ezt leszámítva minden rendben! a mensi 5.napjától kell elkezdeni szedni, nekem se pecsételés,se semmi nincsen!

viszont olvastam hogy sok lánynak nőtt a melle tőle, amit én is díjaznék... ez mennyi idő után lehetséges? köszi a válaszokat! :)

306. Ech0
2014. jún. 19. 08:14

Helló hölgyek!


Egy gyors kérdésem volna. Évek óta Yadine fogamzásgátlót szedek (bár ne tettem volna) de most hála az égnek felírta a dokim a Dienille-t.

A kérdés a következő: hogyan váltsak át?

A Dienille tájékoztatója szerint így kéne,idézem:

"Ha más, kombinált fogamzásgátlóról, hüvelygyűrűről vagy tapaszról tér át a Dienille alkalmazására:

Az előzőleg használt készítmény utolsó tablettájának bevételét követő napon elkezdheti a Dienille szedését (ne tartson gyógyszerszünetet)."


Az orvosom meg mintha azt mondta volna, hogy normálisan, mintha egy újabb levelet kezdenék el szedni, az utolsó Yadine-t követő szokásos hét napos kihagyással, a nyolcadik napon kezdjem el az új gyógyszert.


Az imént a nővédelmi központban egy nővér is ez utóbbit javasolta. De ha ez így oké, miért van más írva a betegtájékoztatóra?

Van valami tanácsotok, ötletetek?

Köszi előre is:

Ech0

305. eliii
2014. jún. 12. 23:08
Sziasztok! Pár hónapja szedem a foggátlot. PCOs miatt muszáj volt elkezdenem szedni. A doki jelezte hogy az első 3 honapban jelentkezhet pecsétlő vérzés. Elkezdtem szedni és utàna 59napig egyfolytában mindennap megvolt. Nem nagyon de egy mini tamponra szüksèg volt. Aztàn mint amit elvàgtak, elmúlt. Kedden elfogy a 21.szem és pénteken megis jön de már vasárnapra el is mulik. A cicim feszesebb lett. Fogytam egy pár kilot. Az első 2 honapban a mellem annyira fájt, hogy hason sem tudtam aludni. De mostmár minden rendben. Teljesen megvagyok vele elégedve :)
2014. márc. 28. 07:15
Sziasztok! Segítsetek légyszi, mert nagyon aggódom! Szedtem másfél évig a gestomix20 nevű fogamzásgátlót, soha semmi gondom nemvolt vele, viszont a bőröm miatt kértem az orvost,hogy írjon fel valamit amitől javulhatna. Dienillet írt, az első levél után rendesen megis jött mint szokott, viszont most a 2.levél után is ugyanugy megjött de csak 1 nap rendes vérzés meg 1 nap épphogycsak valami barnás..és ennyi! Nagyon aggódom :( ( a barátom nem ment el bennem soha, csak egyetlen 1x , az első gyógyszermentes napomon és utána rá 2 napra jött meg 1 napra) NAGYON AGGÓDOM!!!
303. Eryccca (válaszként erre: 302. - Lilluci21)
2014. jan. 10. 12:00
Nekem is van hogy fáj a mellem, több éve szedem, de nem mindig, így nem is gondoltam hogy a tabi miatt, csak a ciklusra fogtam. Néha félidőben,néha egész hónapban, van amikor csak az előtt, hogy megjönne. Van amikor láthatóan nagyobb is és feszesebb a mellem, van amikor csak érzem, hogy érzékeny.
2014. jan. 9. 10:38

Sziasztok!


Én kb. 3,5 éve szedem a Dienille tablettát. Nekem nincs semmi gond vele, tökéletes. A menszeszem egyből beállt, minden hónapban ugyanúgy jön meg, teljesen kiszámítható (nem lep meg). Mindig csötörtökön hagyom abba a bogyót és vasárnap este jön meg, kb. 3 napig tart, és ez minden egyes alkalommal ugyanígy van (annyi, hogy sokkal kevesebb a menszeszem, mint amikor nem szedtem). Nem híztam tőle szerintem, igaz most több a súlyom, mint egyébként szokott, de ez azért van, mert kicsit elengedtem magam karácsony táján :) Én nagyon sok fájdalomcsillapítót szedek és semmi nem semlegesíti a bogyó hatását (szedem a migrénem miatt: Nurofen, Algoflex forte, Advil forte, Algopyrin, Flector por). Egy problémám van csak, mégpedig az, hogy állandóan fáj a mellem. Van olyan hónap, hogy csak menszesz előtt fáj (kb. 1,5 héttel előtte elkezdi), és van olyan hónap, hogy előtte is, közben és utána is. Valaki küzd ezzel a problémával?

2013. aug. 5. 19:54

Sziasztok!


Én kb. 6 évig szedtem Novinette tablettát, különösebb gondom nem is volt vele, kicsit híztam hat év alatt kb 6-8 kg-ot, az utóbbi időben viszont az arcom nagyon elkezdett szőrösödni. Emiatt elmentem orvoshoz, hormonvizsgálat stb. mivel nem találtak semmit azt javasolta az orvosom, hogy váltsak gyógyszert. Ajánlotta a Dienillet, amiből már az első levél el is fogyott, most éppen a gyógyszermentes időszakban vagyok. Semmi gondom nem volt vele idáig, viszont azt mondta az orvos,hogy a mensim minden marad ugyanúgy. Csütörtök este fogy el mindig a 21.szem és általában köv.szerdán szokott megjönni a mensim és szombatig tart. Ehhez képest most már vasárnap hajnalban megjött és olyan erős amilyen akkor volt amikor még egyáltalán nem szedtem gyógyszert! Normális ez? volt valakinek ilyen tapasztalata? Gondolom hogy befolyásolja az is hogy másik gyógyszerre tértem át, de itt inkább arra panaszkodtok, hogy szinte nincs is, ahhoz képest az enyém... ha van valakinek hasonló élménye, örülnék ha írna!


Előre is köszi

2013. júl. 25. 14:26
Én már majdnem egy hónapja szedem a Dienille tablettát, eddig semmi rossz mellékhatása nem volt. Nőtt a mellem, néha kicsit fájt a fejem,de semmi különösebb. Viszont tegnap este elkezdtem szédülni, hányingerem lett és nagyon erős hasi fájdalmam. Még van 3 tablettám az első levélből. Ajánlott abbahagyni vagy szedjem még be a maradékot? Valakinek volt már ilyen mellékhatás tőle?
299. lyababa
2013. júl. 5. 22:59

Mona95

Én 2 évig szedtem! 60 kiló voltam mikor nekiálltam!

Ez idő alatt több mind 17 kilót híztam! :S

Tavaly Novemberbe alhasi fájdalommal kórházba kötöttem ki! Vakbél gyanú!Nem az volt mondták hagytam abbaa gyógyszert! 6 hónapig nem szedtem! Menzesz ez idő alatt 2x jött meg 1 napra! Vissza dokihoz! Kiderült h petefészek cisztám van!Nem hiszen hogy a gyógyszertől Ember függő!Most más gyógyszert kaptam!

298. Eryccca (válaszként erre: 295. - Mona95)
2013. jún. 10. 19:33
Én fogytam tőle, volt amikor egy hónapot szüneteltettem,akkor sokkal jobban kívántam a kaját,majd amikor újra elkezdtem szedni vissza állt minden és akkor is lement a pár kg.
297. f08844d0fd (válaszként erre: 295. - Mona95)
2013. jún. 2. 16:48
Én még csak 11 napja szedem de semmit nem vettem még észre.
2013. jún. 2. 16:47
Sziasztik 11 napja szedem a dienille fogamzsgátlót és még mindig van menzi. Ez első alkalomra normálisnak mondható?
295. Mona95
2013. máj. 7. 19:05

Sziasztok!

December óta szedem a zoely nevezetű fogamzásgátlót, 55 kg voltam mikor elkezdtem, most vagyok 64, majdnem 10 kilót híztam, először azt hittem sokat ettem, majd mikor csökkentettem a kaját láttam, hogy semmit értelme mert semmi nem ment le, illetve volt hogy még jött fel 1 -2 kiló. Az orvosom azt mondta hogy ettől a gyógyszertől nem híztak még, de mind-e mellett fel írta ezt a dienille nevezetű gyógyszert. Kérdésem, valaki hízott már ettől a gyógyszertől? (még nem váltottam ki)

2013. ápr. 29. 18:22
Sziasztok! Én eddig Belluna Pliva fogamzásgátlót szedtem. Nagyon meg voltam vele elégedve..eltüntette a pattanásokat és a menstruációm is rendben volt!Erre MEGSZÜNTETTÉK!!!Végre ami bevált megszüntetik! Most az orvosom nekem is a Dienillet irta fel..kicsit félek tőle az olvasottak alapján..
293. indi66 (válaszként erre: 289. - Doribaba78)
2013. ápr. 12. 18:27

Egyébként ez durva... :s

Még mindig nem jött meg... Remélem csak a gyógyszertől és nem másért. Anyuka még nem akarok lenni. Viszont a körmeim erősek, kevesebb a pattanásom. nem vagyok úgy tele mint szoktam. érdekes.

292. Hoxa
2013. ápr. 11. 08:37

Sziasztok!

Vényköteles gyógyszer átadása, eladása törvényellenes! Az ilyen bejegyzéseket töröljük. Kérlek titeket, hogy tartsátok be az oldal szabályait és a magyar törvényeket (2006. évi XCVIII. törvény)! Köszönöm!

2013. márc. 31. 20:06
Teljesen egyénfüggő. Nekem semmi negatív jel....pedig ezt a bogyót már 3 éve szedem, előtte 10 évig másikat. Nekem a menzeszem kevés és kb. 3 nap. Szerintem mindenkinek van megfelelő gyógyszer csak néha többet ki kell próbálni, hogy sikerüljön rátalálni.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook