Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek a yadine fogamzásgátlóról? fórum

Mi a véleményetek a yadine fogamzásgátlóról? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
1624. Jonszi (válaszként erre: 1611. - E8e68503db)
2009. júl. 28. 18:47
szia Gabriella!-én híztam a yadine-tól 10 kg-ot szedtem fel..szerintem ez nem természetes!Nem beszélve arról,hogy folyamatosan fel van puffadva a hasam!
1623. laurexa
2009. júl. 28. 18:16
Van egy hiányos levél yadine-om,2szem hiányzik belőle,ha valakit érdekel.
1622. Palmy
2009. júl. 28. 17:39
Én meg azt vettem észre mostanában, hogy nehezebben kapok levegőt. Arra fogtam, hogy biztos a nagy meleg meg a cigi, de lehet, hogy mégsem attól van? Na, ez nem tetszik... Amúgy lassan 8 hónapja szedem és semmi mellékhatásom nem volt, azon kívül, hogy többet pisilek a vízhajtó hatása miatt.
2009. júl. 28. 17:29

A YADINE MÉREG! Nem szabad szedni! Nagyon trombózisveszélyes!



És asztmát meg egyéb súlyos betegséget okoz. Nekem soha nem voltak ezelőtt légzési problémáim. Mióta szedem be van dugulva az orrom!! De csak most jöttem rá az összefüggesre!!



Fél éve szedem csak, de most arc és homloküreg műtetre kell mennem, amitől nagyon félek, mert a fejemben fognak turkálni az orvosok! Nyálkahártya megvastagodást is okoznak ezek a gyógyszerek és emiatt arcureg meg homloküreg polyp alakul ki, aminek persze még sulyosabb agyi következmenye is lehet, vagy ráhúzódhat a szemedre!!!!


Ráadasul asztmat is okoz!!! Napi 5 fulladasos köhögesem van az utóbbi 3 hónapban!! A tüdőgyógyasz azt mondta nem érti, hogy lehet ennyire rossz a légzésfunkcióm es azzonnal hagyjam abba a gyógyszert!!!



Elolvastataok figyelmesen a mellékhatásait? "Ritka" mellékhatás:


1000-ből egy asztma!! Az azért nem ritka! És még hány Nő van aki nem is jelentette, vagy nem latják át az összefüggest és elkezdi szedni az asztma gyógyszert, aminek persze más mellékhatása lesz és arra is kapsz valami gyógyszert!!!!


Nem szabad bekerülni ebbe a körbe!! Ha lehet semmilyen gyógyszert ne szedj! Ezelőtt a Diane-t szedtem évekig semmi tünetem nem volt, mire az orvos megallapitotta, hogy tönkretette a méhnyálkahartyámat a sok hormon és ha akarnék se lenne gyerekem!! Mondta, hogy csak úgy hagyhatom abba a gyógyszerszedest, ha a Diane után egy darabig a Yadinét szedem!! Ami miatt most meg asztmás lettem, meg az arcüregeimet műtik. Ráadasul, ha kicsit is megütöm magam hatalmas véreres lila foltok keletkeznek a börömon.


Arról nem is beszelve, hogy a kolleganőm baratnője meg kómaban van mert vérrög van az agyában!!! És agykárosodott lesz ha egyaltalán még magához tér. Normálisak vagyunk mi nők? Veszélyeztetjük az életünket? Ezek a gyógyszerek komoly hatassal vannak a szervezetünkre!! Nem arról van szó, hogy hízol- e vagy milyen a bőröd!!!!!!!!!!



EZ NEM KOZMETIKAI TERMÉK!! AZ ÉLETEDRŐL VAN SZÓ!!!!!!


AMELYIK PASI NEM HAJLANDÓ MASKÉPP VÉDEKEZNI AZ MEG SEM ÉRDEMEL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Amugy a Yadine Angliában meg amerikaban Yasmin néven fut ugyanazzal a hatóanyaggal. Érdemes rákeresni a neten, aki tud angolul. Van ahol ügyvédek perlik a gyógyszergyártó céget, azoknak a nevében, akiknek komoly bajuk lett tőle.



Pl egy chat: [link]



Nem pánikot akarok kelteni, de ha ezeket a tüneteket észleled hagydd abba a gyógyszert:



-tartós orrdugulás


-tartós köhögés


-indokolatlan lila véraláfutás


-lábfájdalom és görcs


-mellkasi fájdalom


-tüdőprobléma


-látási zavar


-gyakori arcüreg gyulladas

1620. 29 (válaszként erre: 1619. - Cda322cd3b)
2009. júl. 28. 13:20

Szia!


Nem, a doki sem mondta, illetve én azt hallottam, hogy azzal csak felborítjuk a hormonháztartást, ha nincs panaszunk, akkor nyugodtan használjuk.


Anita

1619. cda322cd3b (válaszként erre: 1618. - 29)
2009. júl. 28. 09:50
Te 5 év után nem tartasz szünetet?
1618. 29
2009. júl. 28. 09:27

Hello!


Sok helyen olvastam, hogy jót tesz a bőrnek ez a fog.gátló.Én triodénát szedek már vagy 5éve.

És sajna elég gáz az arcom, sztetek megéri átváltani?Illetve ha simán felíratom a háziorvossal, és a menszesz után egyből ezt szedem??


Anita

1617. cda322cd3b (válaszként erre: 1613. - Ille-pille)
2009. júl. 27. 20:35
Az elején lehet, de tartósan biztos nem normális.
1616. rekababa86 (válaszként erre: 1615. - Britta0711)
2009. júl. 27. 20:09

Szia!

Köszönöm szépen!Megnyugtattál.:)Várok még egy hónapot,ha nem jön meg akkor sem rendesen,akkor elmegyek dokihoz!

Szia!

1615. Britta0711 (válaszként erre: 1609. - Rekababa86)
2009. júl. 26. 21:19

Szia!

Szerintem nem kell aggódnod, ez természetes tünet, ezt írta a tájékoztató is.

Velem is előfordult ilyen az első két hónapban, de azóta szerencsére elmúlott. (4. hónapja szedem) Voltam vele dokinál is, megvizsgált, semmit sem talált, ő azt mondta, hogy fél év is lehet mire normálisan hozzászokik a szervezetem a gyógyszerhez, addig várjak türelmesen. Ha akkor sem jó, akkor érdemes váltani, de addig nem.

Szóval csak türelem...

1614. veroosh81
2009. júl. 24. 11:26
én fogytam mióta szedem, mondjuk nekem ez a cél
2009. júl. 24. 11:17
az normális h amikor beveszem a tabletátt rá 1-1,5 órára ilyen csipp-cseppbe megjön a menstruációm? ami tart egy olyan 1 óráig..aztán megint semmi..majd van olyan amikor újra? (most kezdtem el 10 napja szedni kb a yadinne tablettát..ez az első fogamzásgátló amit szedek.)
2009. júl. 24. 11:10
yadine
2009. júl. 24. 11:10

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem,hogy valaki hízott-e a yadin-tól?

1610. betty 83
2009. júl. 22. 07:38
Sziasztok!Én lassan két éve szültem és a kislányomat 20hós koráig szoptattam.Most 1 hete hogy szedem a yadint.Szeretnék hízni tőle meg hogy egyik kicsit nőjenek a melleim.Sokan azt írták hogy ők híztak sokan hogy semmi hatása nem volt.Tudtok valami jó hízókurát javasolni?Amugy az étvágyammal semmi baj!Köszi
2009. júl. 21. 22:05

Sziasztok!

Már fél éve szedem a yadinet.Nagyon meg vagyok vele elégedve.De most olyan problémám van, hogy szombaton kellett bevennem az utolsó bogyit és nekem már csütörtök óta volt barna folyásom,ami 5 napig tartott..(úgy mint egy rendes menstruáció,csak 5 nappal korábban jött meg,mint ahogy kellett volna) elvileg ma vagy holnap kéne h rendesen megjöjjön.De mi van ha nem jön meg?:(

Szerintetek probléma ez a barnás folyás?Volt valakinek már hasonló?Vagy nyugodjak meg?Mit csináljak?

Előre is köszönöm a segítséget!!!

Sziasztok!

1608. vikus22
2009. júl. 21. 18:07

sziasztok! köszi a válaszokat:)

egy hónapot várni tényleg fontos? azaz ha az első tabletta beszedése után 7 nappal már nem védekezünk tényleg baj lehet? bocsi hogy akadékoskodom, de tényleg szeretném tudni:$ előre is örök hálám:):)

1607. flora0424 (válaszként erre: 1604. - 6f773a273c)
2009. júl. 21. 09:49
eléggé jóban vagyunk, nála is születtem :D tudom hogy 3hónap alatt szokik rá a szervezet, de nem fogok még több mint 1hónapot igy kibírni hogy folyton rosszul vagyok...:S meg amugy is mindenképp vissza kell mennem a hormonvizsgálat eredményével. felhívni nem tudom mert nyaral, csak aszisztensével tudtam beszélni.
2009. júl. 21. 09:44
sajnos nem tudom felhivni mert még csak most kezdtem el szedni nem rég és nem kértem el a telefonszámát.de jo ez az oldal mert ha van bármilyen kérdésem akkor tudom hogy hozzátok nyugodtan fordulhatok:)!ami nekem nagy segítség.és mindenkinek köszönöm aki nekem segít és válaszol a kérdéseimre:)!
1605. Monts
2009. júl. 21. 09:09

Sziasztok,

én is szedtem 4-5 évig a Yadine-t, mostmár jóideje nem, mivel éppen az első gyermeket várom :) Próbáltam előrelátó lenni, és fél évvel azelőtt abbahagytam, mielőtt babát szerettünk volna. Anno mielőtt elkezdtem szedni, a dokimat kérdeztem, hogy tud-e olyan gyógyszert ajánlani, amitől a bőröm is rendbejön, mert előzőleg hallottam ilyen kompakt fogamzásgátlókról, -és ezt ajánlotta. Nagyon meg voltam vele elégedve, mert nem híztam tőle egy grammot se, és semmim nem nőtt meg (pedig jó lett volna, ha a melleimen dob egy kicsit :D ) A lényeg, hogy az arcom nagyon szépen letisztult tőle, és teljesen megbízhatónak bizonyult, még akkor is, amikor egy időben folyton elfelejtettem bevenni, és össze-vissza szedtem.

Azt hiszem, a babázás utáni időszakban is újra ezt fogom választani.

2009. júl. 21. 08:55
elvileg három hónap alatt szokik rá a szervezeted!nekem azt mondta a doki(nem ugyanez a gyógyszerem,de ez általános igazság),hogy ha 3 hónap után baj van vele,csak akkor menjek vissza hozzá!de pl ügyeletre menni,vagy esetleg felhivni nemtudod?nemtudom milyen jóban vagy vele...:)
2009. júl. 21. 08:02
amikor elkezdtem szedni a gyógyszert akkor nekem az elején nekem is fájt a fejem de egy hé után elmúlt.a mellfeszülésem pedig akkor múlt el amikor megjöttem a gyógyszer mentes napon.de nagyon rossz volt mert kényelmetlen volt aludni.mitől lehetett a mellfeszülés??a másik godom pedig az hogy mióta szedem a gyógyszert azóta rengeteget eszem és hiztam kb 2-3 kilot.ez baj?
2009. júl. 20. 21:29

Én abbahagytam ,mert a fejfájást és a lábfeszülést,a zsibbadást már nem birtam és erre jött még a mellfeszülés is.Orvosom szerint ideje volt abba hagyni.1,5 évig szedtem.

Hurkot rakattam.

1601. flora0424
2009. júl. 20. 21:23
okés:) akkor ezt az 1hetet még kibírom, aztán majd meglátom mit mond a doki. remélem nekem is elmúlik. mert a fejfájást, hányingert leszámítva tényleg szebb lett a bőröm és nem nő olyan gyorsan se a szőr mint eddig.
1600. reguska1 (válaszként erre: 1597. - Flora0424)
2009. júl. 20. 20:45
Szia! Az elején nekem is nagyon fájt a fejem, meg a vérnyomásom picit magasabb volt, de nekem a 2. levél után elmúlt teljesen. Most fejeztem be a 3. levelet :) Sztem, várd meg mit mond a doki addig is kitartás :) A fejfájásra nekem sem hatott az algopyrin én már a végén cataflamot vettem be és jó volt. De csak egyszer kellett.
1599. f995583f60 (válaszként erre: 1542. - KisBea)
2009. júl. 20. 18:35
lehet hogy hirtelen váltottál és még nem zokta meg a szervezeted az uj gyogyszert.de et ugy is megfog változni és akkor minden rendben lesz:)
1598. f995583f60 (válaszként erre: 1597. - Flora0424)
2009. júl. 20. 18:31
nem jo hogy ilyen rosszul vagy a gyogyszertől de sztem várd meg azt hogy mit mond neked a doki.én egy honapja szedem és nekem az elején fájt a fejem de utána elmult.azt mondják hogy 3 honap amig hozzá szokik a szervezeted a gyogyszerhez és utána elmulnak a tünetek.de szerintem mindenképpen várd meg szt hogy mit mond és mit tanácsol neked az orvosod a gyógyszerrel kapcsolatosan.
1597. flora0424
2009. júl. 20. 16:49
én nem tudom abbahagyjam-e a gyógyszert... 2. levelet 4 napja kezdtem el szedni és azóta megint folyton rosszul vagyok. erős hányinger, fejfájás és gyorsan dobog a szivem, ha hirtelen felkelek lemegy a vérnyomásom és tök gyengének/fáradtnak érzem magam. tuti a gyógyszertől mer a 7napos szünetbe csak 1x fájt front miatt a fejem, de akkor se ennyire... dokimhoz jövő7 szerdán megyek csak vissza mert szabin van. nem szeretném addig abbahagyni de nem bírom már ki:S egésznap csak fekszek, nem tudok így semmit se csinálni:( szerintetek abbahagyjam a doki tudta nélkül? nem tudom már tényleg mit csináljak... algopirint szedek be folyton, de már az se hat. én szervezetem szerintem nem tudja megszokni, vagy megfogja csak még kell egy kis idő? egyébként pattanások már nagyjából elmúltak, látszik hogy kicsit szebb lett tőle az arcom. de inkább abbahagynám, mert így nagyon rossz:S :(
2009. júl. 20. 16:16
köszike a segitséget:))
1595. f995583f60 (válaszként erre: 1593. - Vikus22)
2009. júl. 20. 16:16
minden nap célszerű ugyan abban az időben bevenni a gyogyszert de egy negyed ora még nem baj.én megvártam az egy honapot.addig gumival védekeztünk a párommal nehogy valami gond legyen.
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook