Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek a yadine fogamzásgátlóról? fórum

Mi a véleményetek a yadine fogamzásgátlóról? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
1564. 55b1652900 (válaszként erre: 1563. - KisBea)
2009. jún. 28. 12:57

Szia!

Szerintem bárkinek bármilyen problémája van, arra mindenki kap választ. Ha nem válaszolnak, nem fűznek hozzá semmit valószínűnek tartom, hogy annyira egyértelmű a dolog....

1563. kisBea
2009. jún. 28. 11:07
Tök jó az oldal...nem akarok panaszkodni,de eddig akárhányszor írtam a fórumokban senki se válaszolt nekem.
1562. @gnes
2009. jún. 27. 11:07

sziasztok!

tudna nekem valaki tanácsot adni?

a 2-ik héten járok és egymás után két tablettát felejtettem el beszedni...

mi ilyenkor a teendő? egy nap alatt 3 tabletta? vagy csak vegyem be a mait...?az orvosommal csak 4 nap múlva tudok beszélni...

1561. reguska1
2009. jún. 27. 09:44
Szia! Az első pár hétben én is sokat ettem a yadintól meg a kedvem is ingadozó volt még sírások is rám törtek de aztán elmúlt. Hányás nekem szerencsére nem volt tőle, de hányingerem igen. Azt meg úgy oldottam meg itt olvastam a fórumon, hogy étkezés közben vettem be.
1560. reguska1
2009. jún. 27. 09:43

Sziasztok!


A cataflam szerintetek befolyásolja a yadine hatását?

1559. 7d5c855958 (válaszként erre: 1556. - 55b1652900)
2009. jún. 26. 20:36

Szia!


Köszönöm a segítséget, és akkor ugye így előrébb tudom hozni. Annyit aggódok:), csak hát a nyaralás miatt... Jó lenne ha egy kicsit jól tudnám magam érezni úgyis olyan ritka az h. elmehtek nyaralni.

2009. jún. 26. 20:09
Ha a bevételt követő 4 órában fordult elő a hányás, akkor mindenképpen vigyázni kell!!! Amúgy, ha később következett be, akkor már felszívódott!
1557. dieva88
2009. jún. 26. 13:32

sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni,hátha valakinek volt már ilyen tapasztalata...

2 hónapja szedem a yadinet,másfél hónapig semmi bajom nem volt.2hete viszont többször napokig egyhuzamban fáj a fejem,és nehezebb is lettem 2.5 kilóval,ami nem drasztikus de nem örülök neki!

Nem tudom,hogy folytassam-e mert most pont szünetem van,hátha lesz vmi változás,vagy inkább ne terheljem vele a szervezetem?előtte nem szedtem soha semmit,úgyhogy nincs viszonyítási alapom sajnos:(

előre is köszi a válszokat!

1556. 55b1652900 (válaszként erre: 1555. - 7d5c855958)
2009. jún. 26. 12:43

Szia!

Ha csúsztatni szeretnéd a menstruációdat, akkor teljesen jó, ha a szünetet lerövidíted!! Én is csináltam már. És igen, onnantól kezdve végig szeded rendesen a 21 tablettát és rendesen meg fog jönni. Nálam minden rendben volt, nem vettem észre semmi változást! :)

2009. jún. 25. 21:23

Sziasztok! szeretném előre hozni a menstruációmat, ha a tablettamentes időszakban a negyedik vagy az ötödik napon veszem be a tablettát akkor azt úgy jól csinálom? És attól a naptól mikor beveszem az első onnantól ugyanúgy 21 nap? és utána ugyanúgy jön meg?

Légyszi akinek van tapasztalat az írjon már, hogy egyáltalán jól gondolom e dolgot:D?

1554. Nagyir
2009. jún. 24. 22:20
Komolyan gondolod, hogy hat nap után ennyire látványos lesz a szőrösödés? :D Szerintem túlparázod a dolgot egyelőre. Nyugodj meg, ne a mellékhatásokon járjanak a gondolataid. Én pl. a trombózistól félek, de pozitívan álltam a tabihoz már az elején - megfelelő védelem a nem kívánt terhesség ellen, megszűnnek a pattanások, és még vízhajtó hatása is van. Erre gondolok, ha a tabi jár a fejemben. :)
1553. flora0424
2009. jún. 24. 21:57
Androcur*
1552. flora0424
2009. jún. 24. 21:57
jah még annyi hogy olvastam az Adnrocur tablettáról amit elvileg fogamzásgátlóval együtt kell szedni és az jó szőrök ellen. vélemény erről vagy tapasztalat esetleg?
1551. reguska1 (válaszként erre: 1548. - Flora0424)
2009. jún. 24. 08:38
Szia! Nekem nem problémás a bőröm, nagyon ritkán ált. mensi előtt szokott pár pati kijönni, de mikor elkezdtem a yadint az első levélnél nekem is elég sok kijött. Most fejeztem be a 2. levéllel már az első után el is múltak :) KITARTÁS!!!!!
1550. Nagyir (válaszként erre: 1548. - Flora0424)
2009. jún. 24. 08:14
Ne ijedj meg a pattanásoktól, mert nekem is így volt az első levéllel, sokkal több apró patti jött ki, mint általában szokott. Most vagyok a harmadik levél végén, nekem alapból problémás a bőröm, de sok javulást tapasztaltam már. Szerintem ennek is kell idő, ráadásul a szervezet méregtelenít. Semmiképpen ne nyomkodd! Hidd el, tudom miről beszélek, az én arcom is rendkívül megsínylette, hogy tinédzserként nem volt elég akaraterőm.
1549. {Jana} (válaszként erre: 1548. - Flora0424)
2009. jún. 23. 23:06

Szia!

Igaz, nekem nem jöttek ki pattanások a yadine-tól, de ha józan paraszti ésszel gondolkodunk, akor figyelj, a szervezeted most egy kicsit megilyedt, hogy mi ez a sok idegen dolog, mik ezek a hormonok, ezért védekezésbe kezdett, ennek a jelei a pattanások, úgyhogy szerintem hamarosan elfognak múlni, ha 1 hónapon belül nemtisztul ki az arcod, akkor érdemes dokihoz fordulni azért.

1548. flora0424
2009. jún. 23. 22:26
amióta elkezdtem szedni a yadine-t (6napja) kijött rajtam pár pattanás. azért is mert akkor jött meg és szokott lenni 1-2 de most több kijött mint eddig. abbahagytam egy másik gyógyszert a tetracyclin wolff kapszulát amit pattanások ellen kaptam. ez egy antibiotikum nem gondoltam hogy segíteni fog pattikra, de nekem használt. a yadine miatt hagytam abba nehogy befolyásolja a hatását. szerintetek elkezdhetném újra szedni? mert a pattik elmúlnának tőle de nem szeretném hogy a yadine kevésbé legyen hatásos, mert főként fogamzásgátlásra kell, de pattik miatt is kaptam a yadinet. volt akinek a yadine-tól jöttek ki pattik? mert eddig javulást sajna nem vettem észre tőle. csak nem a gyógyszertől jöttek ki:S másik gyógyszertől tuti elmúlna pár napom belül. eléggé be vannak gyulladva főleg hogy nyomkodom is... nem bírom ki hogy ne nyomkodjam:S remélem a yadine segíteni fog minél előbb. mennyi idő után várható javulás? gondolom 1-2 hétbe még beletelik...?
2009. jún. 22. 20:29

hello!

10 napja kezdtem szedni a yadinet amikor megjött és azóta vérzek változó intenzitással.eddig kb 4-5napig tartott egy ciklusom. normális ez? vag yváltozni fog? csak mert egyik bnőmnek is így kezdődött aztán beállt.ráadásul ma váladékozni kezdett a mellem is.

szerintetek mit kéne tennem? másnak is voltak ilyen tünetei?

dokihoz nem szívesen megyek mert nagyon köeli rokonom és szégyenlős vagyok előtte, de nem merek váltani nehogy kirobbantsam a családi perpatvart.

főleg az érdekelne hogy ezeka mellékahtások elmúlnak e ha tovább szedem. mert kicsit drág vaolt ahhoz h csakúgy abbahgyjam.

előre is köszi

1546. {Jana} (válaszként erre: 1544. - Schmetterling89)
2009. jún. 22. 16:48
Minden válasz nagy segítség, köszönöm szépen!!! és igen, nekem is szeretkezés után fáj főleg, és utána napokig tart, de ha nincs szex akkr nemnagyon jön elő, úgyhogy szerintem akkor ugyanolyan baj lehet nekemis mint neked volt. akkor a csalánteát és azt az Urogin tinktúrát kipróbálom, hátha rajtam is segít.
1545. {Jana}
2009. jún. 22. 16:46
Minden válasz nagy segítség, köszönöm szépen!!! és igen, nekem is szeretkezés után fáj főleg, és utána napokig tart, de ha nincs szex akkr nemnagyon jön elő, úgyhogy szerintem akkor ugyanolyan baj lehet nekemis mint neked volt.akkor a csalánteát és azt az Urogin tinktúrát kipróbálom, hátha rajtam is segít.
1544. schmetterling89 (válaszként erre: 1543. - {Jana})
2009. jún. 22. 14:34
Nekem is voltak ilyen tüneteim hónapokon keresztül,hol elmúltak egy kis időre, pár nap vagy hét múlva újra előjöttek, ezt játszottam elég sokáig. Én ittam Urogin tinktúrát, az íze borzalmas, de nekem nagyon sokat segített, már fél órával a bevétel után sokkal enyhébbek voltak a tünetek, meg 3-4 hétig csináltam, hogy ha volt bajom, ha nem, minden nap megittam 2-3 liter csalánteát. Sokan ajánlották megfázásos dolgokra, gondoltam kipróbálom és nekem tényleg jó volt. Amúgy én is Yadine-t szedek és nekem általában szeretkezés után 1-2 nappal szoktak előjönni a tünetek, de nekem azelőtt kezdődött az egész, mielőtt bármilyen fogamzásgátlót szedtem volna, szóval ebből tudom, hogy nekem nem ez okozta. Aztán, fontos, hogy szeretkezés előtt és után is MINDIG menj el WC-re, ha csak pár csepp jön is, akkor is, mert az is segít a megelőzésben. Nekem jó ideje nincs problémám hál istennek, ha meg érzem hogy épp hogy kezd megint kijönni, 1 csésze csalán tea és még aznap helyre jön minden. Én mondjuk nem voltam dokinál, neten néztem utána minden létező természetes gyógymódnak, mert úgyis tudom, hogy ha elmegyek dokihoz, antibiotikum, aztán csókolom, lehet hazamenni. Az meg amellett hogy hazavágja a szervezetet, még a fogamzásgátlót is jó pár hétre kiüti, és szedheted feleslegesen (mert addig abbahagyni nem lenne érdemes, mert pluszba még a ciklusodba is jól bekavarna). Bocs ha kicsit hosszúra nyúlt, de remélem segítettem neked a leírtakkal és neked is be fognak válni.
1543. {Jana}
2009. jún. 22. 13:39

Sziasztok!

Pár mondatban leírnám a történetemet, mert szinte már végső elkeseredettségembe gondoltam megpróbálok fórumba írni, hátha valaki felismeri a problémát vagy talán valaki átélte már vagy akár hasonlót. Szóval, egy jópár hónapja kezdődött nálam egy felfázással, de abból elméletileg sikeresen kigyógyultam, jó is volt minden úgy 1 hónapig, de aztán mintha el sem múlt volna. Ugyanolyan tünetek jelentkezdtek, mintha fel lennék fázva, azaz cseppenkénti vizelet, az is erőlködve, iszonyat fájdalom pont mintha fel lettem volna fázva, de ezek nem egyfolytában, hanem csak mondjuk 2 naponta bukkantak fel, ezek a töünetek és szex után pedig nagyon felerősödtek ezek a tünetek, a fájdalom, és azt hittük a párommal, hogy talán neki van valai problémája, de már szinte minden lehetséges problémával jártunk minden lehetséges dokinál, de egyszerűen nem jönnek rá h mi lehet a baj. Az kiderült, hogy a barátom teljesen egészséges, tehát mégiscsak velem van a baj, ezért elmentem egy hólyagtükrözésre, de ott is mindent rendben találtak. Már 9 hónapja szedem a Yadine-t, kb. amióta a panaszok kezdődtek úgyhogy én már most(mivel másra már nemtudok), arra gondoltam, hogy talán a Yadine-tól lehet. Szóval ha valakinek, aki Yadine-t szed és talán volt hasonló problémája, akkor nagyon megköszönném ha hozzászólna. Köszi

1542. kisBea
2009. jún. 22. 11:11

sziasztok!

Én a lindynette 20at szedtem de áttértem a yadine-ra. Beszedtem az 1.levelet és 1 nappal korábban jött meg mint mikor a lindínette 20at szedtem. Szerintetek ez normális? Vagy még most áll majd be megint?

1541. Nagyir (válaszként erre: 1540. - 55b1652900)
2009. jún. 21. 19:48
A tájékoztató szerint a megszokott időponttól számított 12 órán belül kell bevenni a tabit, ha nem a szokásos időben tetted meg. :)
1540. 55b1652900 (válaszként erre: 1539. - Cda322cd3b)
2009. jún. 20. 21:24

Szia!


Általában pontosan veszem be. De egyáltalán nem számít, ha nem pont 7.00-kor veszed be! Nekem is volt olyan, hogy dolgoztam, nem volt nálam a bogyó és éjfél körül értem haza és akkor vettem be (amúgy este 8kor szoktam). Az a lényeg, hogy ne teljen el túl sok idő...

2009. jún. 20. 20:21
Sziasztok! Ti mennyire pontosan szeditek a tabit? úgy értem, ha mondjuk reggel 7-kor kellene bevenni, akkor mindig pontban 7-kor?
1538. pemete
2009. jún. 20. 18:44
A mercilontól leesett a libidóm abéka segge alá, és dilinyós voltam, a yadinetól ugye a szőrösödés, a lindynette-től 1 év alatt felszedtem 20 kilót, a nuvaring kényelmetlen volt, a nem hormonálisak közül meg a pharmatex hüvelytablatte mellett terhes maradtam. Ja, meg szülés után próbáltam az injekciót, attól meg durván véreztem, és nagyon sokára jött meg utána a menstruációm, plusz bizonyítottan csontritkulást okoz:( Szóval én maradtam az óvszernél, jobbat egyelőre nem tudok!
1537. flora0424 (válaszként erre: 1536. - Pemete)
2009. jún. 20. 15:13
más fogamzásgátlóval is voltak gondjaid? és ha igen mik?
1536. pemete
2009. jún. 19. 14:53
Persze az első 3 levelet beszedtem, és utána abbahagytam. Leállt a szőrösödés is, de azért ami kinőtt az megmaradt:( Nekem nincs szerencsém a fogamzásgátlókkal, úgyhogy én nem is szedek semmit.
2009. jún. 18. 15:31
Mindenki máshogy reagál a gyógyszerre. Lehetséges, hogy neked pont ellenkezően fog hatni!
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook