Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek a yadine fogamzásgátlóról? fórum

Mi a véleményetek a yadine fogamzásgátlóról? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
1654. flora0424
2009. aug. 9. 09:43
az gond lehet hogy múlt hónapban a gyógyszermentes időszak 3. napján megjött és most meg nem. ma a 4. napja és semmi jelét nem látom arra hogy megjönne... mert akkor érzem hasamon vagy nem tudom, kicsit görcsölök. sztem nem kéne hogy késsen mert pont az a lényege hogy rendesen beálljon:S
2009. aug. 8. 18:50

Kikersetem Lili24-nek az asztmat:


" Megfigyeltek ritka mellékhatásokat (1000 betegből keveksebb mint 1-nél), mint pl. asztma, emlőváladékozás, halláscsökkenés, thromboembólia."


Ez az ezerbol egy azt jelenti, aki visszajelzett a nogyogyasznak es le is jegyeztek, tehat valoszinuleg tobb. En se mentem vissza tobbe ahhoz a nogyogyaszhoz. Tehat biztos nagyobb az arany.



Ezt pedig annak aki azt irta, dohanyzik es fullad / azt hiszem Palmynak hivjak/:


Az artériás trombózis kockázatát általánosságban a következők növelik:


· idős kor


· minél többet dohányzik valaki


Nagyon fontos, hogy tájékoztassa kezelőorvosát, ha Ön dohányzik. A dohányzás fokozza a szív- és érbetegségek kockázatát etinilösztradiollal (a Yadine-ben lévő ösztrogén hormonnal) együtt. Ha Ön Yadinet-t vagy más kombinált fogamzásgátló tablettát szed, tanácsos a dohányzást abbahagyni, különösképpen, ha már elmúlt 35 éves.


Ez nem riogatas kerek perec benne van a leirasban, onnan masoltam raadasul vastaggal ki van emelve.


[link]


Annyi kriteriumot ir, hogy mennyire egeszsegesnek kell lenned, -meg a nagyapadnak is- hogy szedhesdd a gyogyszert, hogy nem is tudom van-e aki ennek a listanak egyaltalan megfelel.

2009. aug. 8. 18:30

...meg ezt kifelejettem bar mar irtam egyszer:


biztos, hogy a Yadine hatassal van az errendszerre is, mert ez alatt a fel ev alatt amig szedtem azt vettem eszre hogy a legkisebb utodestol is nagy kek-zold foltok keletkeztek rajtam, ami olyan furcsa volt. AMugy ezt irta mas is a neten es a Web orvos elso kerdese az volt, hogy szed-e fogamzasgatlot.

Persze azelott mast szedtem nekem sem volt tole soha semmi tunetem ez a Diane 35 volt. Csak egy ultrahang utan mondta a doki, hogy mar lehet, hogy nem is lehet gyerekem a gyogyszer miatt. Erre adta a Yadine-t....

Szoval senki ne csodalkozzon, ha elegem lett es meg indulat is maradt hozzaszolni!


de a nagyir megirhatna hogy hova jar orvoshoz :-}

1651. eszter7991 (válaszként erre: 1650. - /Lili24/)
2009. aug. 8. 18:13

Szia!


A tuneteim kezdete egybeesik azzal az idovel, amiota a gyogyszert szedem. Mikor mondtam, hogy mi a gyanum tobb ful-orr-gegesz is azt tanacsolta, hogy hagyjam abba a Yadine-t vagy valtsak. Ha elolvasod a Yadine leirasat benne van az asztma is. A tudogyogyasz kozepsulyos asztmat allapitott meg nalam tobb vizsgalat alapjan es a leletembe is beleirta, hogy hagyjam abba a fogamzasgatlot.

Ezenkivul talaltam tobb olyan angol orvosi cikket a neten ami egyertelmu osszefuggest ir peldaul a fogamzasgatlok es az orrdugulas, arcureg problemak egyeb gegeszeti betegsegek kozott. Ami nalam szinten bejott sajnos.

1650. /Lili24/ (válaszként erre: 1621. - Eszter7991)
2009. aug. 7. 21:40
Neked az orvos mondta ezeket az összefüggéseket vagy csak ez a te véleményed?
1649. Nagyir (válaszként erre: 1647. - Eszter7991)
2009. aug. 7. 20:13

Szia eszter7991!


Ne haragudj, de te kezdted úgy az első hozzászólásodat, hogy a Yadine méreg, nem szabad szedni, nagyon trombózisveszélyes. Az előzőben pedig azt írod, hogy igaza van annak, aki azt írja, hogy mindenkire máshogy hat egy bizonyos gyógyszer. Én az első mondatod miatt írtam, hogy szerintem felesleges riogatni másokat. Tisztában vagyok azzal, hogy a gyógyszergyártók a saját érdekeik védelme miatt is sorolják fel azt a rengeteg mellékhatást, hogy elmondhassák " a betegtájékoztatóban leírták az esetleges következményeket". A felelősség természetesen nem csak téged, pácienst terhel, ellenkezőleg, törekedni kell rá, hogy a gyártók biztosan ne ússzák meg, ha a termékeik indokolatlanul nagy arányban okoznak valamilyen mellékhatást. Ami a fogamzásgátló szedésének kezdetét illeti, én sem 16, sem 20 évesen nem tudtam elképzelni, hogy gyógyszert kezdjek el szedni. Éppen azért, mert bár én nagyon korán "nagylány" lettem, sokaknak még 17-18 éves korukban sincs rendszeres menstruációjuk, a hormonháztartásukat rendkívül megbolygathatja egy gyógyszer, amit én szerettem volna elkerülni. Emellett semmilyen gyógyszert nem szedtem még tartósan, egy egyhavi Roaccutan szedésen kívül, és nem is akartam feleslegesen mérgezni a szervezetemet. Fél éve szedem ezt a gyógyszert és legalább ennyi ideig töprengtem róla "nap mint nap", hogy belevágjak-e vagy sem. Nekem talán szerencsém volt, mert a nőgyógyászom már az első megbeszélésünkkor azzal kezdte, hogy menjek vérvételre és APC rezisztencia vizsgálatra, hogy kiderüljön, egyáltalán szedhetek-e gyógyszert. Hozzáteszem, ő maga mondta el, hogy sokat változott a szabályozás, egyszer kötelezővé teszik ezt a vizsgálatot, máskor nem, nehéz követni. Kívánom, hogy minél több nőnek legyen olyan körültekintő, alapos, megfontolt és ráadásul szimpatikus orvosa, mint akire én rátaláltam.

A negatív véleményeket pedig én sem szoktam "semmibe venni", :) csupán személyiségemből adódóan a higgadtabb véleménynyilvánításokat preferálom.

1648. f995583f60 (válaszként erre: 1644. - Hmhmhm)
2009. aug. 7. 08:18
én hiztam kb 3kg 2 honap alatt.
1647. eszter7991 (válaszként erre: 1632. - Nagyir)
2009. aug. 6. 23:43

Szia Nagyir


Tokeletsen igaza van annak, aki azt irta, hogy mindenkire mashogy hat egy bizonyos gyogyszer. Ez az oldal azert van, hogy mindenki leirja a velemenyet, az is akinek rossz velemenye van. Az en esetemet tenyek tamasztjak ala, es a sajat boromon tapasztalom, mint az is akinel; nem jelentkezik a mellekhatas. En sem kezdem feleslegesnek allitani a pozitiv velemnyeket. /Nem mondom azt sem hogy a kedves gyogyszergyarto ceg szolt hozza esetleg./

Tenyleg le vannak irva a mellekhatasok, de ennek sulyossagat egy 16-20 eves lany lehet hogy nem tudja meg merlegelni. (Ha csak magambol indulok is ki./ Az orvosok meg gyakran felelotlenek. En 10 evig szedtem gyogyszereket, de peldaul soha nem hallottam errol az APC rez vizsgalatrol sem, meg vervetelre sem kuldtek el evek ota.

A gyogyszergyarto cegek ugy vedik magukat jogilag, hogy rengetek mellekhatast leirnak, hogy ha rosszul vagy rad mutogthassank, hogy de hiszen le volt irva, meg akkor is ha esetleg nem a gyogyszertol volt. E miatt mi is hajlandoak vagyunk kevesbe komolyan venni a leirast, mert azt gondoljuk csak jogi dolog a nagy resze. Ez a helyzet abba az iranyba is haladhat, sajnos, hogy egyre kevesebb felelosseget ereznek a gyartok. Vajon ha azt irjak ra " halalt okozhat" es te sajat felelosegedre veszed be, akkor CSAK Te vagy a hibas? Azert mert oda volt irva azert nem terheli oket felelosseg?

1646. eszter7991 (válaszként erre: 1639. - Reguska1)
2009. aug. 6. 23:23

Szia Reguska!

Mennyi ideje van bedugulva az orrod? Folyamatosan vagy csak peldaul ha por van? Nem vagy megfazva? En januarban kezdtem el szedni. Egy par het mulva mar folyamatosan nathas voltam es annyira bedugult az orrom, hogy nyelni is alig birtam. Tavasszal elkezdtem kohogni ez is folyamatosan tart. Es az CT kimutatta a polypokat az arc meg homlokuregemben.Vegul 6 honap utan abbahagytam a gyogyszert egyre gyanusabb lett, mivel a fogamzasgatlok mint megtudtam a nyalkahartyara befolyassal vannak, ami persze nem csak a mehben van... En is kulfoldon elek, de ha Europai tagallamban elsz, kivalthatod az EU kartyat es azzal otthon is ellatnak. En is hazajarok orvoshoz.

1645. Leticya
2009. aug. 6. 22:53
En folyton vereztem tole. Meg mindig a triregolt tartom a legjobbnak, annak legalabb van multja.
1644. hmhmhm
2009. aug. 6. 21:37

híztatok a yadine-tól??

ha igen mennyi idő alatt és mennyit? :-)

köszi

2009. aug. 4. 17:25
Én évek óta szedem, és semmi problémám nincs vele!
1642. szeszil32
2009. aug. 4. 15:28
Még egy kérdés: valaki laktózérzékeny? Mert én igen, és minden fogamzásgátlóban van laktóz. Ezért szedek minden szem mellé egy laktáz enzimes kapszulát, hogy biztos legyek abban, hogy felszívódik. Valakinek van ilyen problémája?:) A laktáz enzim sajnos elég drága.. és jó lenne tudni, hogy ez mekkora probléma, ha nem tudom a laktózt lebontani
1641. szeszil32
2009. aug. 4. 15:06

Nekem van 2 havi yadine-om,ha valaki megvenne egy vagy két levelet, 2600 ill. ennek a kétszeresébe kerülne! Fontos lenne!

Előre is köszönöm:)

1640. infranyuszi (válaszként erre: 1623. - Laurexa)
2009. júl. 31. 12:51
Szia, engem erdekelne:)
1639. reguska1 (válaszként erre: 1621. - Eszter7991)
2009. júl. 30. 00:08
Szia! Akkor nekem lehet ezért fáj már második alkalommal az egész arcom és fejem, na meg az orrom is be van dugulva. 4.hónapja szedem...... orvoshoz most nem is tudok menni mert külföldön vagyok.... Nem tudom abba hagyjam e? Eddig azt hittem a légkonditól van ez a bajom.... most már elbizonytalanodtam!
1638. reguska1
2009. júl. 29. 23:45

Sziasztok!

Segítsetek légyszi,már 4. hónapja szedem a yadint és ma este mikor bevettem rá kb 5-10 percre hasmenésem volt, de nem gondolom súlyosnak. Olvastam, hogy súlyosabb hasmenés esetén 12 órán belül újra be kell venni egy szemet egy tartalék levélből. Volt már valakinek ilyen? Ha mégis felszívódott nem lesz semmi bajom ha reggel beveszek még egyet? Ilyen esetben ha beveszek még egyet 12 órán belül nem kell más védekezési módszer? Olvastam a betegtájékoztatót, de bizonytalan vagyok....

1637. laurexa
2009. júl. 29. 16:42
Én 6 évig szedtem a yadine-t és semmi gondom nem volt vele.Amióta abba kellett hagynom,zsíros a bőröm-hajam ismét,mint régen.A menses fáj és össze-vissza jön meg.Anno a Tri-regol-t szedtem évekig,az sem volt rossz,de a doki javasolta az újítást.Minden szervezet más és a hajlam is benne van a pakliban...
1636. Tipke
2009. júl. 29. 16:16
Én is 20 éves vagyok és már több mint egy éve szedem, úgy hogy az orvos meg sem vizsgált, és az ég adta világon semmi mellékhatása nem volt még legelőször sem.Szerintem tökéletes gyógyszer!
1635. Palmy (válaszként erre: 1629. - Eszter7991)
2009. júl. 29. 16:09
Igen, elvileg lehet, de tőlem nem kérdezte. Van még 2 levelem, azt már beszedem, de utána vmit intézkednem kell, ha nem múlik, mert nem akarok asztmás lenni, vagy ki tudja...
1634. veroosh81
2009. júl. 29. 12:43
szerintem sem kellene riogatni másokat, mindenki tud olvasni és mérlegelni, valszeg az orvos is elmond mindent, mikor felírja.Én 16 évesen kezdtem triregol-lal, na annál nagyobb lórúgás nem kellett, még sem volt bajom tőle soha, sőt egyiktől sem, a gyerekem is első próbálkozásra összejött és még normális, egészséges is.
2009. júl. 29. 12:38
szerintem nem jó hogy ijesztgetitek az emberek.mindenkinek más a szervezete és másképp reagál a fogamzás gátlóra.én már lassan két hónapja szedem a Yadine-t és nekem nem volt semmilyen mellékhatása.a gyógyszerhez azért írják a lehetséges mellékhatásokat hogy ha ezek jelentkeznek akkor nem használ és mást kell szedni.sok olyan ismerősöm van akiknél előjöttek más fog.gátlónál a mellékhatások,gyógyszert váltottak és akkor minden rendbe jött és azóta nincs semmi "bajuk"!az én véleményem szerint a Yadine nagyon jó és ha nem lesznek mellékhatások amit nagyon remélek akkor soha nem fogok váltani!de ez az én véleményem.mindenkinek szíve joga eldönteni hogy mit szed.de szerintem felesleges ijesztgetni azokat akik elkezdik szedni.
1632. Nagyir
2009. júl. 29. 11:13
Szerintem felesleges ilyen elrettentésnek szánt üzeneteket írni. Aki elkezd szedni egy gyógyszert, mindenképpen számolnia kell bizonyos mellékhatásokkal. Ha fogamzásgátlóról van szó, akkor meg különösképpen, hiszen mindenki tudja (remélhetőleg), hogy emiatt bizonyos esetekben (főleg, ha valaki nem volt APC-rezisztencia vizsgálaton) akár komoly trombózis is előfordulhat. A gyógyszerek használati utasításában pedig felsorolják a lehetséges mellékhatásokat, ezért még könnyebb mérlegelni, hogy vajon tényleg akarok-e én szedni ilyen gyógyszert vagy sem. Interneten is megtalálhatók, nem kell hozzá megvenni sem a gyógyszert, hogy elolvashasd. :)
1631. 55b1652900 (válaszként erre: 1630. - 55b1652900)
2009. júl. 29. 10:29
Azt kifelejtettem, hogy már másfél éve szedem!! És 20 éves vagyok.
1630. 55b1652900 (válaszként erre: 1621. - Eszter7991)
2009. júl. 29. 10:29

Szia!


Megmondom őszintén nagyon megijesztettél! Nekem a rendszertelen menstruációra írta fel az orvos és be vallom nem is jött rosszul, mert komoly kapcsolatban élek.

Amiket felsoroltál mellékhatást, egyik sem jelentkezik még nálam (lekopogom!!) Látási zavarom elő szokott fordulni, de az véleményem szerint nem a Yadine-től van, hanem azért, mert kontaktlencsét viselek nap mint nap és már nap végére elfárad egy picit a szemem.

Bízom benne, hogy nem lesz ebből még problémám.... :(


Remélem rendbe jössz Te is mihamarabb! :)

2009. júl. 28. 19:13

Palmy,


Amugy elvileg meg is kérdezi az orvos, hogy cigizel e mert akkor még veszélyesebb...

2009. júl. 28. 19:10

Jó pár éve használom. Semmi problémám vele.

Mellékhatásai vannak? Melyiknek nincs???? Minden gyógyszerhez ezer dolgot írnak.

Régebben sok pattanásom volt. Yadine hozta rendbe mert az is egy mellékhatása:)

Mindenki oly módon védekezik , ahogy számára jóóóóóóóóóóó:))

2009. júl. 28. 19:08

Most irta a kolleganőm, hogy a baratnője, aki kómaban fekudt, mert vérrög keletkezett, az agyában, hogy meghalt szegeny... 36 évesen...

Iszonyatosan bánom, hogy egyáltalán rá tudott venni a nőgyógyász egy ilyen gyógyszerre, ami ennyire trombózisveszélyes!! Tiszta hülye voltam!

Én másnak is azt javasolom ne szedjen fogamzasgatlókat. Mindenkire másként hat az lehet, de ha pont rád van olyan hatással, akkor halálos méreg, még rá is van írva, de az orvos még is felírja, én hülye meg be is szedtem...

2009. júl. 28. 19:05
amióta a 3 hónapos szünetemet tartom, nem kell éjjel wc-re kimenni, reggelre nem fájdul meg a derekam, lábam, ezek szerint ezek is ettől voltak, meg még ki tudja belül mit okozott...én amúgy nem híztam tőle semmit, a bőröm szebb lett, nem fáj, ha megjön, stb... nemtom, megéri-e
1625. cda322cd3b (válaszként erre: 1621. - Eszter7991)
2009. júl. 28. 19:02
ajjaj, ezt már több helyen olvastam mostanában... meg tanultam is... mégis szedem, miért? Jah, és ráadásul még pénzt is adunk ezért a "kometikai szerért"
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook