Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a különbség a sima Xanax és a Xanax SR között? fórum

Mi a különbség a sima Xanax és a Xanax SR között? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2010. márc. 5. 12:35
Sziasztok! Nekem orvos írt fel napi kettőt, szerintetek szedjem, vagy csak egyet, Kicsit megijesztettetek az írásaitokkal. (mindet nem olvastam el) Köszi.
54. 099c0bed40 (válaszként erre: 53. - Magdi77)
2010. márc. 4. 20:39

Sziasztok, tökéletesen egyetértek Magdival.

A benzodiazepinek magát a szorongás gyökerét nem szüntetik meg, csak az általa kiváltott tünetekre hatnak ideig-óráig.

Én négy év alatt a 0,25 mg-ról sikeresen feltornáztam magamat 6-8 sőt időnként 10 mg-ig , amt egy adagban, este vettem be.

Február elején, mikor már megvolt a papírom a kórházi elvonóra, úgy döntöttem hogy nem megyek kórházba, hanem itthon "detoxikálom" magamat.

Ma egy hónapja egyetlen tablettát se vettem be, nehéz volt, de megérte.

meg lehet csinálni, csak kitartás és elszántság szükségeltetik hozzá.

De sokkal jobban teszitek, ha eleve rá sem szoktok, mert nagyon gyilkos szerek, irtó könnyű a hozzászokás, és állítólag az abbahagyásuk után 6 hónap kell, míg az agyi receptorok már nem hiányolják a napi dózist.

2010. márc. 3. 16:48

Sziasztok!

Én is végigjártam ezt az utat. Szédüléses pánikrohamon keresztül a fejzsibbadásig a szapora szívveréstöl az infarktusig már mindent éreztem, de amint csak tudod-tudjátok tegyétek le a xanaxot,egy idő után nem hat de késztetést fogtok érezni hogy bevegyétek még akkor is ha nem kell.Én is szedtem, fokozatosan csökkentve az adagot le lehet tenni.

2010. márc. 3. 15:50
SZia! És milyen típusú a szédülésed? Hátnem tudom én most csökkentettem, fogalmam sincs hogyjobb e vagy rosszabb, mert tökmindegy ígyis úgy is szédülök...
51. Lio78 (válaszként erre: 50. - Mangiare)
2010. febr. 26. 08:57

A magyar egészségügy gyöngyszemei :)

Kicsit letörtem mert igaz hogy a XanaxSR-t nem tudom szedni, de a simából muszáj bevennem a szokásos adagot. Igazán megpróbáltam csökkenteni, de nem jött össze. Nagyon pocsékul voltam és ráadásul vezetek is ami elég érdekes, mert ugye a Xanaxot már megszoktam, de ha nem veszem be a szokásos adagot akkor szédülök mégjobban mint vele..... Már tényleg csak a magándokiban bízom.

50. mangiare (válaszként erre: 49. - Lio78)
2010. febr. 25. 14:42

Nálam sem találtak 4hónapig semmit, szülés utáni pszichózissal küldtek el,,, nos hát a depressziós teszt negatív, közöltem az iq tesztnél hogy szerintem nem ez a problémám, be is írták hogykritikus hajlam ahaha..

generalizált szorongás

pánikzavar,,, meg is kellett kapaszkodnia??? hát mivel úgy álltam lábon,,,

és 4hónap után derült ki hogy a pm em alulműködik, és az valóban okozszorongást. Persze a doki szeirntnem.ja és ki vna már tőlem,,, de fél év után csak javulnia kellett volnavmit ,, alényeg hogy egyre rosszabbul vagoyk, el kelltt mennem nekem is magánba az endokrinhoz,,és így tegnap végre már kilett mondva a bűvös szó hogy hetnte hormon emelés... de ezt kibírni....

na talán kicsit errre jó a coaxilll,,de nem igazán akarok tőle magmban énekelni. Persze volt pszichológus aki azt írta az antidepik hatástalanok... úgy néz ki ügyesen csökkentem majd,, bár ez az hogy a xanax megtámoató vhol, mertmaplismétnem voltamlábon.

szerintme ismenjél el magánbaaa! Már én is ott tartottam, amig ki nem derült a hormon problemám,, jól beállítotak hogy pszihén kezelnek. És a legbossazntóbb dolog hogy a múltkor a reumatológus kidobott, hogy menjen vissza egy controllra. Szerettem volna közölni veel éppen előtte voltam,, de hát nem ér annyit az egész. megkérdezném viszonttőle akkor mire írta a pakolást? Szóval még jó hogy nem kezeltek nagyon félre.

49. Lio78
2010. febr. 25. 10:20

A kivizsgálásomon olyan egészséges voltam mint a makk. Semmit sem találtak csak én voltam egyre rosszabbul.

A diagnózis egyenlőre elhanyagolt idegi kimerültségből kialakult szorongásos betegség, ami SZERINTEM erősen pánikba hajlik mostmár. Már kezdenek mániáim lenni, sírógörcsök stb. (Xanax mellett) De kerítettem magándoki címet is. Mert ebből jó már nem lehet azt látom

2010. febr. 24. 15:17
és a diagnózisod mi?
2010. febr. 24. 15:16

Igen, csak a tüneteket csökkenti,, na persze nálam még azt sem nagyon.... csak az avicces hogy a psziché szeirnt a pm nem szól bele,, aha azért vagoyk rosszabbull én is...

tsh-d rendben van?

46. mangiare (válaszként erre: 45. - Lio78)
2010. febr. 24. 15:15
PÁnikroham?? Hát képzelheted én féléve mibe vagoyk, bár azok már elmúltak, állandó rosszullét, vérnyomásemelkedés, de mindezt a pajzsmirigyem okozta, és most ott vagoyk ahol a part szakad a fránya xanaxukkal, meg coaxillal. Eléglett volna csaka letrox meg max az 5mg vérnyomáscsökkentő.Bár vhol biztosan kellett, csak az emelés nem. MIndneki meg ostoroz hogy ne szedjem...
45. Lio78
2010. febr. 24. 07:28
semmi mást nem szedek és én is próbálkozom most csak a simával de egyre rosszabbul vagyok. Egyébként nálam eleve csak annyira jó, hogy a rohamokat elnyomja de egyébként nem vagyok tőle jobban. De nem kívánok senkinek egy rohamot. Inkább a lócitromot is megeszem csak az ne jöjjön ki rajtam
2010. febr. 23. 15:42
jaaa, de én arra gondoltam hogy vmi mást is szedsz e még, pl kedélyjavító egyebek...
43. mangiare (válaszként erre: 41. - Lio78)
2010. febr. 23. 15:41
Na ez aznekem is váltott, de én le is álltam rögtön,,,, aztán az votla válaszhogy akkro a sima jobbna oldja a szorongásomat,, csak az abökkenő hogy a pajzsmirigy miatt, a tünetek éppen hogy csak enyhülnek,,, szóval lehet el sme kellett volna kezdenem. Ma a délutánit lecsökkentettem....
42. Lio78
2010. febr. 23. 07:25
Az SR mellé simából vettem be felet azt nem írtam :)
41. Lio78
2010. febr. 23. 07:24
Este bsima Xanaxot szedek de attól jobb. Az a fura hogy az SR-t bevettem és rosszul lettem tőle (remegés, szédülés stb.) az orvos azt mondta hogy ha mégis gond van még egy fél a 0,5mg-ból mehet. Na ettől lettem jobban és igazából a simától eddig se volt bajom. De az SR-től 4. napja csak rosszabb miután bevettem pedig 1,5 hónapja szedem. Most reggel a simát veszem be inkább. Előtte is 2× 1 0,5mg simát szedtem. Nem értettem miért váltott a doki mert nekem úgy tűrhető volt.
40. mangiare (válaszként erre: 36. - 7aecdea4c6)
2010. febr. 22. 21:14
no, én úgy tudom,,,hogy sima xanax 8óra hatású, és fél óra múlva hat, és üt, az sr pedig nyújtott 3-4óra múlva...
2010. febr. 22. 21:12

sr,, ajaj, olyan elvonási tüneteim voltak tőle hogycsak na, rögötn visszatértem a 0,25re, aztán mivel remegésre ébredtem, meg lett emelve 0,5re, pés elnézést az írásért de jólkibsztak velem, mert pajzsmirigy okozza az egészet,, és egyenlőre nem tudom hogy fogom majd abbahagyni...

az sr elképzlehtő hogy erősebb is,

sokan mondták már hogy nekiknem volt jóó,,persze nekem sem,, erre az volt hogy gyógyszer szorongás,, na persze

LIo és szedsz még mellé mást is?

38. Lio78
2010. febr. 22. 12:19

sziasztok

Én azért vagyok gondba mert én szedem reggel 1mg xanax sr-t este 0,5 mg sima xanaxot. De 3-4 napja megfigyeltem, hogy amíg a simától jobban leszek az SR mintha inkább kiváltaná a szorongást ahelyett, hogy csillapítaná. Nem tudom mi a különbség mert azt tudom hogy a hatáshosszúság más, de valami más különbség is lehet ezek szerint.

37. mangiare (válaszként erre: 33. - Solyaaa)
2010. febr. 8. 15:57
SZIa! CSökkentetted már a gyógyszeredet? Én ma délbencsak feelt vettem be, korábban próbálkoztam vagy 3napot denemjött be. Hát kíváncsi leszek. Főként arra hogy mitmond a doki majd... mert a szédülésem meg nem múlik...
2010. febr. 6. 08:39
Nem olvastam végig minden választ, de tudtommal a sima xanax rövid hatású (kb. 4 órás hatásmechanizmus). A xanax SR pedig hosszú hatású (kb 10-12 órás hatásmechanizmus).
35. mangiare (válaszként erre: 33. - Solyaaa)
2010. jan. 25. 15:36

SZia! 3éve? ajaj énméglassan 4hónapja szedem demár leakarokszoknimihelyest jobbanleszek. Hát szt sem jó absz az sr, olyanelvonási tüneteim voltak tőle hogy senkinek nem kívánom, mert persze rosszul is lett adagolva.Hetente féllel csökkentsd, remélem hamarosan énis ezt fogom tenni, kikészíti azepémet is pedig cak szeptember vége óta szedem.

Leírom az esetemet, nehogy esetleg vki ugyanúgy járjon mint én.Szültem augusztusban, majd egy hónapra rá annyira liftezően és imbolygóan szédültem hogy alig tudtam menni +állandó rosszzullét verejtékezés, ja szülés előtt két héttel felment a vérnyomás. Utána vérnymás kiugrások.5 orvos álítgatta a csökkentőt, közben kiderült nem az a probléma, igaz szedek 5mg ot.Elküldtek pszichiáterhez hogy ez szülés utáni pszichózis, na mondom még csak az kellene. a xanaxmellé két kedélyjavítóvalpróbálkoztunk de égett a bőröm tőlük. Na ere lett mondva hogy gyógyszer szorongás. közben kicsit javultam, de a rosszl létekmiatt meg lett emelve a xanax1,5 naponta. és most jön a java. Sorozatos vizsgálatok után decemberben kiderült hogy nem jó a tsh-m és valószínű megtaláltuk a problémát. Természetesen az orvos szerint ehhez semmi köze. Még most juotttam el endokrinológushoz aki rögtön azzal kezdte hagyjam el a pszichés gyógyszereket, hát mondtma neki hogy azért az nem teljesen úgy van. azt mondja szedje 1hétig. Igazából kicsit én is tanácstalan vagyok, de a dolog vége mégis csak az lett hogy hetente féllel csökkentsem a szorongásoldót, persze mégsem tudom mégis miért ment a doki bele. Döbbenet nem? Nagyon remélem ha visszaáll a tsh-m akkor rendeződik minden és elhagyhatom ezeket a francokat, amire persze azt mondjákhogy eznem sok gyógyszer, csak éppen 4 fajta és 6szem összesen.De vices hogy lehet egy letroxmegoldotta volna aproblémát és nem szenvedtem volna ennyit.

Solyaaa, keress vmi elfoglaltságot amit nagyon szeretsz csinálni, és nagy akarat kell. ÉN már majdnem kiborultam. Bár a szorongás az még minidg ott vna ám(DOKI)és semmi köze nincs a pm hez. Az össze tünetkijött rajtam ami csak létezik. Döbbenet hogy szinte magamnakkell kitalálni vajon mi bajom lehet. Na itt jött az hogy túlsokat figyelek magamra.:_))))

bocsi ha sokat írtam, de ne járjon senki így mint én.

jut ezsembe 3éve szeded a xanaxot, neekd nincs olyna hogy elfeljtesz dolgokat, bassszus a múltkor a patikába akartam menni és hirtleeln nem tudtma hol van, pedig nagyon jó a memóriám, de végre bevalották hogy háát a xamax egykicsit memória károsítómikor mondtam. Szedjen bilobilt! enyje

2009. dec. 19. 17:14
aktiv ez a fórum:(
2009. dec. 18. 09:15

Hali!


Én 3 éve szedek sima xanaxot.Majdhogynem 2 éve rá vagyok szokva és most mindenképp le akarok szokni, mert már nem birom (napi 2mg:S).Szval pánikbetegséggel kezdődött akkor kaptam antidepit meg nyugatót ugye, az antidepi nem használt a nyugtatóra meg rászoktam a pánik ahogy jött utána el is mult:S Szval egy csomo orvosnál jártam már a mostani azt mondta cseréljük át a sima xanaxot Sr-re, merthogy arról talán könyebben szokok le..Namost ez nemtudom, hogy mennyire jó ötlet,m ert egyrészt énm ár időpontokhoz vagyok szokva és akkor követeli a szervezetem a bogyot,meg mire annak kijön a hatása az 2 óra, szval szerintem ez nemjó ötlet..Vkinek van vmi ötlete vagy vmi módszere h sikeres legyen a leszokás, azonkivül h folyamatosan csökkentem a bogyót???

32. agis
2009. nov. 6. 11:02
Pánikbetegségre meg sokkal alkalmasabb a Rivotril (clonazepam).
31. agis
2009. nov. 6. 11:00

a Xanax alapvetően szorongásoldó, azaz angxiolitikum, és nem feltétlenül depresszióra javallt szer. nincsennek meg a teljeskörű klinikai vizságlatiok, hogy a depresszió minden formájában megoldást nyújtana.


A "sima" és az "SR" közötti különbség, hogy az utóbbi retard, lasabb felszívódású, nyújtott hatású tabletta.


Vannak orvosok, akik ész nélkül ezt írják fel, pedig 100 másik gyógyszer van.


Kedves Dizz, mi az hogy a legerősebb? Alprazolam van még más gyógyszerben is (mint hatóanyag), mint a Frontin. Ha patikusnak készülsz ezt miért nem tudod?

2009. nov. 6. 08:24
ja, és mostmár valószínű ez miatt idegeskedek..
29. mangiare (válaszként erre: 28. - Klenca)
2009. nov. 6. 08:22

Sziasztok!

Relatíve boldog". Nekem sem azért írták fel, de már teljesen tanácstalan vagyok. Hátha tudtok segíteni egy kicsit.Hasonlóan vényomásporbléma merült fel,terhesség utolsó napjaiban, aztán kiderült hogy mégsem az.Valószínű tudat alatti szorongás. Ja, a tünet csak ennyi volt hogy egyik napról a másikra nem tudtam menni.Ekkor kaptam 3*0,25 öt. Reggel remegésre ébredtem, erre kaptam az sr.t. éS abszolut nem voltam ideges vagy stresszes. A környeeztembenmindneki leaakdt hogy xanaxot szedsz? no a lényeg rossazbbul vagyok mint előtte.Valakinek voltmár elvonási tünete?

28. klenca (válaszként erre: 24. - Mariann1974)
2009. nov. 4. 19:49

Nekem háziorvos írta fel, napi szedésre a simát.

Természetesen nekem is a lelki okai vannak, de mivel a vegetatív idegrendszerem ment tönkre, nem nagyon tudok akarattal uralkodni rajta. Pedig hidd el, arős akaratom van. Csak MINDENT én sem birok ki.

Dolgozok a megoldáson, hogy ne kelljen szedni, de ahhoz életmódot kell váltanom.

Folyamatban van.


Mellékesen: boldog embereknek nem kell általában szedniük.:))

2009. nov. 4. 15:38

Sziasztok! Hát úgylátom mindenre meglehet találni a választ ezen a fórumon. Delátommegoszlanak vélemények. Nekem azt mondták az sr 24 órás....

sedative, valóban jó, csak szt túl sokat nem ér ha nagyobb probléma van..

2009. szept. 3. 19:01
jól mondják a sima xani 30 perc után beüt kb. és nnagyot.az sr az lassú felszívódású ezért nem üt ki annyira.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook