Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi a különbség a bordmenta és az üzletben kapható sima menta között? fórum

Mi a különbség a bordmenta és az üzletben kapható sima menta között? (tudásbázis kérdés)


2013. júl. 18. 11:59

Kb. ennyiféle van. A bors csak egy közülük


[link]

7. c9f9b53798 (válaszként erre: 6. - Kat1)
2013. júl. 17. 22:30

A fodormentának és a borsmentának is menta íze van, a macskamentát nem kóstoltam.


A borsmenta íze sokkal erősebb, a fodormentáé enyhébb, kicsit a fűíz is érződik (vagyis mint minden vad növénynél) már az utóbbinál, ezért mivel a fodormenta enyhébb, ajánlják inkább várandósság esetén, vagy kisgyermekeknek.


Gyógyhatásuk nagyon hasonló.

6. Kat1
2013. júl. 17. 22:19
Akkor ezek szerint mindnek menta íze van? Mert a borsmenta nevéből arra gondoltam, hogy fűszeresebb íze van! Szóval, hogy az egyiket inkább sültekhez másikat italokhoz stb. lehet használni. Mindegy melyiket mihez?
2013. júl. 17. 22:04

Egyébként valamennyi menta globálisan jó emésztés serkentő, gyomorműködést javító, epeműködést fokozó, görcsoldó.


Macskamenta enyhe nyugtatószer is. Mentával való bedörzsölés jó kiütésre, viszketésre, de lehet meghűlés esetén is alkalmazni (gondolom hűsít, fertőtleníti a torkot, légutakat).


Szóval sok mindenre jó, és sok ételbe is tehető, testesebb húsokhoz mentamártást készítenek pl. az angolszász konyhában.

4. csak1nő (válaszként erre: 2. - Kat1)
2013. júl. 17. 22:00
A borsmenta általában epegörcs, felfúvódás ellen jó.
2013. júl. 17. 21:38
Ugyanaz a kettő - szerintem, legalábbis a kertben két menta is nő (bors és fodormenta), és a boltokban a borsmentát árulják menta néven.
2. Kat1
2013. júl. 17. 21:34
Azt tudom, hogy a mentával italokat, fagyikat lehet ízesíteni. És a borsmenta mibe jó???
1. Kat1
2013. júl. 17. 21:32
Mi a különbség a bordmenta és az üzletben kapható sima menta között?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook