Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a különbség a sima Xanax és a Xanax SR között? fórum

Mi a különbség a sima Xanax és a Xanax SR között? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
25. Sznebk2 (válaszként erre: 24. - Mariann1974)
2009. júl. 8. 12:26
Egyetértek.
24. mariann1974 (válaszként erre: 22. - Sznebk2)
2009. júl. 7. 13:18

szia,hát nekem csak egy háziorvos volt,a gyogyit meg a meg nem értő nemnormális ember miatt szedtem,és mikor közölte velem a házidokim hogy hiába írja fel a 6.fajta szívgyógyszert,mert az sem fog használni,mert lelki okok miatt van,nem pedig szervi,akkor elgondolkodtam minek is szedem...

csak azt nem tudom ezt miért nem mondta a 2.fajta felírása előtt:(

én szedtem 2évig,folyton aludtam tőle,a gyerekekkel ingerült voltam,volt hogy rohamokban jött rám,mellette éreztem a pánikbetegség tüneteit is:(,lehet h van akinek segít,de sajnos a környezetemben akárki szedi,mind ilyen tőle:(,kába,totál negatív,depis,stb...

amióta nem szedem,alig van bajom,jó kellett hozzá h 180fokos fordulatot vegyen a gondolkodásom is,de ahhoz ki kellett tisztulnia a fejemnek,mert ettől még nem is láttam tisztán:(.

de rengeteg más módszer is van,amióta jobban utánajártam,jöttem rá mennyire veszélyes szerek is ezek:(,és csodálom hogy ma itt tartok,nem pedig egy pszichiátrián bezárva,mert nem sok hiányzott hozzá:(((

érdemes jól utánanézni mindennek amit az ember egy orvos utasítására elkezd szedni.

(annak ellenére hogy a nagypapám orvos volt)

szóval senkit nem akarok sem le vagy rábeszélni semmire,csak mielőtt bármit szed,jó alaposan nézzen utána,pl erre tök jó a google.hu is:)

23. salabakter (válaszként erre: 20. - Dizzz)
2009. júl. 7. 00:48
:))
2009. júl. 6. 23:28
A közösen alatt pszichológus, pszichiáter, megértő férj segítségét és nekem gyógyulni-akarást értettem.
21. Sznebk2 (válaszként erre: 16. - Mariann1974)
2009. júl. 6. 23:26

Na pont ez az! Nem szabad egyik napról a másikra abbahagyni!

Ha valakinek idegösszeroppanása volt, vagy ki van idegileg (bármi miatt) akkor igenis hatásos gyógymód lehet a xanax. De ésszel kell szedni, testsúlytól, a betegség súlyosságától függően. És ezeket tilos abbahagyni csak úgy, mert úgy döntesz, hogy elég volt. Orvos, orvos, orvos. Ilyen egyszerű. Arról nem is beszélve, hogy embere válogatja, kire milyen hatással van. Én eleinte bamba voltam, aztán kiderült, hogy az 1 mg nagyon sok volt a 47 kilómhoz. Csökkentették és nagyon jót tett. Kihozott az álmatlanságból és az abból eredő kimerültségből. Egy év és túl vagyok rajta. Újra boldog, teljes életet élő édesanya vagyok. Volt egy gödör, de kimásztunk, közösen, és ehhez kellett a gyógyszer is.

20. Dizzz (válaszként erre: 11. - Salabakter)
2009. júl. 6. 22:44
sajnálom, ha valakinek már a leges-leges-leget kell/kellett szednie...
2009. júl. 6. 22:02

Össze ne vesszetek már!

Mindenkinek köszi a választ,mindet elolvastam.

Hogy mindenkit megnyugtassak,nem akarom,hogy sokáig jelen legyen az életünkben sem a gyógyszer,sem pedig az egész betegség!

(ezen dolgozunk):):)

Jó éjt mindenkinek!

18. Katalin1962 (válaszként erre: 17. - 41e36cdb38)
2009. júl. 6. 20:30
Csak leírtam a kettő közti különbséget nem én tanácsoltam, hogy szedje azt meg pláne nem hogy mennyit. Nem értelek a többi hozzászoló még más szereket is javasolt miért nekem írsz?
17. 41e36cdb38 (válaszként erre: 10. - Katalin1962)
2009. júl. 6. 20:12
Ez oké, de talán nem itt kellene használati utasítást begyűjteni egy ilyen bogyó szedéséhez. Ezért nem gondolom, hogy az adagolásban az egyén, és az eset ismerete nélkül tanácsot adhatnánk.
16. mariann1974 (válaszként erre: 12. - A106211d56)
2009. júl. 6. 20:00

szerintem is,bár én egyik napról a másikra hagytam abba,nagyon szar volt utána 2-3hónapig,de úgy voltam vele nem mehet így tovább.

azóta totál kijózanodtam:)))

nem is értem miért mérgezik az embert ilyen gyogyikkal:(

2009. júl. 6. 19:58

olvasd el a lenti linken található történetet.

akár én is írhattam volna annyira hasonló:(

2009. júl. 6. 19:57
2009. júl. 6. 19:57

én szedtem 2évig,orvos utasítására...

kár volt,mert nálam az ellenkezőjét váltotta ki,mintha nem is én lettem volna...csoda h abba tudtam hagyni...

ha nem muszáj,ne szedd:(

tudom így utólag könnyű,de nem embernek való:(

12. a106211d56 (válaszként erre: 8. - Dizzz)
2009. júl. 6. 19:55

Én is javasolnám a homeopátiás készítményeket..

vagy a természetes választást:Royal Jelly-t!

Nincs korlátozás!

Bárki bármit mondd is:igen is okoz függőséget!

11. salabakter (válaszként erre: 8. - Dizzz)
2009. júl. 6. 19:41
Hol van az még a leges legtől!!!!Fényévekre!
10. Katalin1962 (válaszként erre: 5. - 41e36cdb38)
2009. júl. 6. 19:24
Psychiatrián dolgozom 30 éve. Természetesen az orvos által előírt adagban kell szedni. Akinek SR - t írnak fel az már szedi egy ideje a simát és valószínű még tovább kell szednie.
2009. júl. 6. 19:17
Gondolom nem magától találta ki, hogy szednie kell (remélem). Van egy pont, ahol muszáj azt szedni és nem szokik rá az ember, ha betartja az orvos utasításait. Nekem is kellett egy évig, gond nélkül abba tudtam hagyni, de szigorúan betartva mindent. A homeopátiában és a gyógynövények között egyik sem tudott olyan hatást elérni. Mert ugye attól függ, mennyire súlyos a betegség. Meg mennyire vagyunk fegyelmezett betegek. Az fontos. De nem vitát akarok indítani róla, csak elmondtam a tapasztalatomat. Jobbulást!
2009. júl. 6. 18:37

Szerintem sem kellene, mert a legeslegerősebb nyugtató.

Inkább a homeopátia(sedative pc), nem szokik rá a szervezet.

nem okoskodni akarok, jelenleg patikusnak készülök:)

2009. júl. 6. 18:35
Muszáj szedned?
2009. júl. 6. 18:32

A sima Xanax... Ez 40 perc után fejti ki a hatását, s 3-4 órán át hat.

A másik a Xanax SR... Ez 2-3 óra után kezdi el kifejteni a hatását, s 10-11 órán át hat!

5. 41e36cdb38 (válaszként erre: 3. - Katalin1962)
2009. júl. 6. 18:30
Honnan veszed, hogy 3x? Ez komoly gyógyszer. Nem dokival kellene megbeszélni? Az adagolást meg főleg!!
2009. júl. 6. 18:28
Köszi!
2009. júl. 6. 18:27
A sima Xanaxot 3X kell bevenni naponta az SR-t csak egyszer vagy kétszer mivel a hosszabb időn át tartós terápiás szintet biztosít.
2009. júl. 6. 18:26
az SR hosszantartó, a sima azonnali hatású
2009. júl. 6. 18:24
Mi a különbség a sima XANAX és a XANAX SR között?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook