Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Olajozás csecsemőknél. Mi a különbség a paraffin olaj, és a sima olaj között amit a babákhoz használunk? fórum

Olajozás csecsemőknél. Mi a különbség a paraffin olaj, és a sima olaj között amit a babákhoz használunk? (tudásbázis kérdés)


2012. márc. 27. 19:24

Én növényi olajat használtam, amihez A vitamint adtak - a helyi patikában keverték. Megkérdeztem, hoyg miből van, ekkor mondták, hogy növényi olaj, azt nem tudom, hogy milyen növényből volt.

Megjegyzem, hogy egyszer vettem Johnson's babaolajat - na az a mai napig megvan, mert csak itthon olvastam el az összetevőket, és nem akartam paraffin olajat a gyerekre kenni. Pedig biztos kozmetikai tisztaságú, mégis idegenkedem tőle.

2012. márc. 27. 19:17
Hát ő még az én gyerekkori dokim is volt. Nem tudom, mit higyjek. Koszmó megelőzésre mondták, meg szülésfelkészítőn is aszem. És gyógyszertárba se szóltak, hogy káros lenne.
16. simple (válaszként erre: 10. - Mandulacska2)
2012. márc. 27. 19:08
Tessék? Atya isten és még orvosnak meri magát hívni.... Ezzel max a csavart kenném be ha beszorult, nem a gyerekemet....
15. simple (válaszként erre: 5. - Frida85)
2012. márc. 27. 19:05
Egyetértek veled. Ha mégis nagyon kenni kell van erre természetes szer is.
14. simple (válaszként erre: 1. - Dallam'75)
2012. márc. 27. 19:04
Kőolajat kenni egy kicsi gyerekre? Nem csodálom hogy furcsán néztek. Ilyenekkel cseszi el mindenki a gyereke bőrét, sajnos szinte az összes termék amit a boltokban árulnak gyerekeknek telis tele van ilyen káros anyagokkal. Te elkezded fürdetni ezekkel, mosni a kis haját, ő pedig egész életében küzdeni fog a bőrével a különböző problémák miatt.
13. homern
2012. márc. 27. 19:01
extra szűz olívaolaj ha kell
12. Mágika75 (válaszként erre: 10. - Mandulacska2)
2012. márc. 27. 18:58

Bizony! Még a cipőmre sem!

Normális gyerekorvos napraforgóolajat ír fel, de azt meg fölösleges a gyógszertárban venni, a szűz (finomítatlan, zöldes színű) olajat a boltban is meg lehet venni - kicsit olcsóbban, mint a gyógyszertári.

11. michelle.r (válaszként erre: 10. - Mandulacska2)
2012. márc. 27. 17:54
Én a cipőmre sem kenném, nem hogy a gyerekemre. Vannak teljesen méregmentes, természetes készítmények. A szűz olíva, a kókuszolaj, akár shea vaj. Attól, hogy orvos tanácsolja, még nem biztos, hogy valóban jó.
2012. márc. 27. 17:46
Na én ezt nem értem. Remélem, olvassa még valaki ezt a fórumot. Nekem a gyerekorvos írta fel papírra a paraffinolajat még szülés előtt, hogy ezzel kell majd kenni a baba haját ill. a hajlatokat. Most akkor mi van? Még sose hallottam erről. És a gyógyszertárba egy szó nélkül kiadták.
2011. febr. 11. 15:23
ásványi olajokat nem szokták babáknak ajánlani (felnőtteknek se nagyon). vannak nagyon jó bio babaolajok, azokban biztos csak természetes anyag van, a többinél nem árt alaposan átolvasni az összetevőket, mielőtt megveszed. az olívolaj tényleg nagyon jó, de használhatsz szőlőmag olajat is, semlegesebb az illata és talán jobban be tudja szívni a bőr. ha nem sajnálod rá a pénzt, ajánlom a Weleda babaolajat. én ezt azért szeretem, mert akár a fejére is kenhetem, teljesen beissza a bőre-haja, és nem marad utána zsíros, viszont jó vele masszírozni, mert azért nem egy perc alatt szívódik be.
2011. jan. 31. 10:07

A paraffin a kőolajfinomítás melléktermékeként, nehéz alkánokból hátramaradt keverék.

A paraffin olaj nem szívódik be a bőrbe Sőt, inkább lezárja! Tehát bababőr ápolására alkalmatlan.

Haszlálják viszont:

- gépolajként

- üzemanyagként

- ipari sikosítóanyagként

- szigetelésre

- öntőformák készítéséhez

- lőfegyverekben a lövedék síkossá tételéhez.


Babaápolásra a finomítatlan (extra szűz vagy szűz) háztartási olajok használhatók.

2011. jan. 4. 13:40
Szerintem is csak akkor kend, ha muszáj. Nekünk sajnos muszáj volt, extra szűz olívaolajat használtunk, az nem olyan "lángosszagú", de én amúgy is használom főzéshez, salátákhoz.
6. 190124133c (válaszként erre: 4. - Buboka39)
2011. jan. 4. 01:29
Attól még büdösebb volt a csukamájolaj...
2011. jan. 3. 20:20
Én meg sosem kentem semmivel a gyereket 3 és fél éves koráig,még popsikrémet is csak akkor ha piros lett nagy ritkán a popsija.Még a gyerekorvos is helyeselte,azt mondta felesleges hozzászoktatni a gyerek bőrét.Most is csak azért kenem speciális krémmel mert allergiás valamilyen tartósítószerre és kiüti.
2011. jan. 3. 20:07

sztem nem bakiztál...én amikor bementem a gyogyszertárba babaolajért szinte elzavart h menjek be az élelmiszerboltba és vegyek vénusz napraforgoolajat, azt használtuk 3 hétig, és olyan illata volt a kicsinek mint akit kisütöttünk:D

ugyhogy váltottunk gabi babaolajra amit már ujszülött kortol lehet használni :D

sztem teljesen mindegy milyen az olaj, a lényeg hogy kenjük vmilyennel

3. Lia1
2011. jan. 3. 20:04
olaj miatt :)
2. Lia1
2011. jan. 3. 20:04
Szia! Még nem masszíroztam kisbaba bőrét, de szerintem a paraffin olaj néztek rád furcsán. A paraffin olaj ugyanis egy nem természetes anyag. Úgynevezett kőolaj származék. Nagyon hatékony a száraz bőr ápolásánál, de gyanítom összetétele miatt nem ajánlott kisbabáknál a használata. Üdv. Lia
2011. jan. 3. 20:00
A kérdés: Mi a különbség a paraffin olaj, és a sima olaj között amit a babákhoz használunk? Én kezdetben paraffin olajat használtam, aztán most a patikus nézett rám nagy szemekkel miért azt viszem mikor a sima olaj-napraforgót-szokták ők ajánlani. Szóval nagyot bakiztam, vagy mindegy?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook