Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a Jézuska címe? fórum

Mi a Jézuska címe? (tudásbázis kérdés)


27. laszlozsu (válaszként erre: 25. - Emagdi)
2010. nov. 6. 13:12

Látom megbántottalak, pedig tényleg nem állt szándékomban. Bocsánat, ha így lenne.

Továbbra is csak azt tudom mondani, hogy a posta önfenntartó. Mindennemű működési és egyéb finanszírozási költséget önerőből állít elő és forgat vissza.

Állambácsi 49 %-ban tulajdonos, és a postának az adóforintokhoz mindössze annyi köze van, hogy kemény pénzeket tesz hozzá az államkasszába. Egyik legjelentősebb foglalkoztatóként a munkavállalói után a munkáltatói terheket lerója, aztán az éves társasági adója is csak gazdagítja a költségvetést. Az elmúlt 25 évben biztosan tudom, hogy a posta nyereséggel zárt, tehát semmiféle veszteségeket nem kellett az államnak finanszíroznia, nem kapott tőkeinjekciót, mert nem volt szükség rá. Gondolj bele, nem véletlenül nem privatizálta egyik kormány sem. Pedig már nagyon sokan rajtra készen várják a liberalizációt, amit sikerült 2013-ig kitolni. Ez a cég az egyik aranytojást tojó tyúkja az államnak a Szerencsejáték Zrt és a Villamosművek mellett.

Azért hozzá kell tenni, hogy van árnyoldala is a képnek. Ezt a folyamatos nyereséget úgy tudja produkálni, hogy a dolgozói nem sokkal a minimálbér felett keresnek, mégis nagyon sokan elfogadják, hiszen biztos jövedelem.

2010. nov. 5. 19:38
De jóóó:)Remélem nálunk is akar majd a fiam levelet írni neki/nekik:):)Én is szeretném elrakosgatni majd neki:):)Sajna ez még messze van....
25. emagdi (válaszként erre: 24. - Laszlozsu)
2010. nov. 5. 19:18

az igaz, hogy a posta nem nonprofit és nem közalkalmazottak a dolgozók, de amíg az állambácsi a tulajdonos, addig a költségvetésből kapja a működéséhez szükséges forrásokat a m.posta zrt... a költségvetésben pedig az adókból keletkeznek a bevételek.

csak a "tények helyrerakása" végett:)

szóval ha nagyok a veszteségek, vagy ha nem hatékonyan működnek, akkor az mindenkinek rossz. (és nemcsak azért, mert eltűnnek a küldemények, vagy későn érkeznek meg, hanem mert sokba is kerül a rendszer működtetése)

nem azt mondom, hogy szabadidejükben otthon ne postáskodjanak tovább a dolgozók (bár ezt azért kétlem hogy megtennék), hanem hogy a munkaidejükben azzal foglalkozzanak ami a dolguk, s próbáljanak meg valami elfogadható szolgáltatást produkálni. :))


a jézuskásdi meg szerintem is a szülők feladata :D

24. laszlozsu (válaszként erre: 23. - Emagdi)
2010. nov. 5. 17:20

A posta nem non-profit szervezet és a munkavállalói nem a közalkalmazottak közé tartoznak.

Az ott dolgozók akár ráérők, akár nem a posta saját megtermelt forgalmából kapják a bérüket, nem a befolyt adókból.

Ettől függetlenül biztosan vannak ott is hibák, mint mindenhol. Ne érts félre, nem kötözködni akarok, csak a tényeket helyrerakni.


Egyébként a Jézuska címe a mi gyerekeink számára egy fonott kosárkában volt itthon. Oda tették mindig a leveleiket, mi meg kicsempésztük belőle.

Ma már nagyok, sajnos vége ennek kis kedves játéknak.

23. emagdi (válaszként erre: 22. - Fortuna79)
2010. nov. 5. 14:36

egyszer mutatták a tv-ben, hogy ráérő postások összegyűjtötték és megválaszolgatták őket.


remélhetőleg azóta már megszüntették a felesleges munkaerő kapacitást a postán (mert ugye azt is a mi adónkból fizetik), és azzal foglalkoznak a postások, ami a dolguk (legalább azokat a leveleket kézbesítsék időben amin normális a címzés).

2010. nov. 5. 14:23

Én tudom mi történik a levelekkel, amit Jézusnak, Istennek címeznek :)


Akit érdekel, írjon privit :)

2010. szept. 24. 09:34

nem tudom, de az ablakból szokták kézbesíteni a küldeményt (régebben)

mostanság nemtom hogy van

20. o.andi
2008. febr. 13. 18:28
én is szeretném tudni:-)
2007. nov. 21. 20:18
Csak tedd ki az ablakba, a címzett megkapja...egyébként Mennyország ?:-)
18. supin
2007. nov. 16. 08:38
Anyukádnak add oda .. Ő majd továbbitja--
2007. nov. 16. 08:36

Annak idejen mi is irtunk leveleket a jezuskanak es a mikulasnak.Az ablakba tettuk oket es onnan eltunt.:) Mondjuk nem volt egyszeru feladat eltunnie onnan mert nem akartunk lefekudni sem hogy lassuk a jezuskat vagy a mikulas ahogy elviszi.

Mar tinik voltunk amikor gey koltozes soran megtalatuk a jol elrejtett regi leveleket. Olyan jo volt ujra elolvasni oket.

2007. nov. 10. 05:32

A kisebbik fiam (22 éves) ovis korában rajzolt levele még mindig megvan...:)

Jó, hogy most eszembejutott, az unokáimnak majd megemlítem, hogy "írjanak" a Jézuskának. A menyemet meg megkérem, figyeljen a "levelekre"...

15. LoLiNa
2007. nov. 10. 04:56
mi is épp kivánságlista összeállitásban mesterkedünk:)) de még nem tudom hogy kerüljön a jézuskához :)
14. Loni (válaszként erre: 2. - Noricsi)
2007. máj. 31. 15:31
Ha mindenáron be szeretné dobni a postaládába, akkor akár szívesen megadom az én címemet is. És ha gondolod, és ezzel nem kavarom meg a kicsit, nem avatkozom bele a nevelésébe/fejlődésbe/család életében, akár még válaszolok is rá.
13. emagdi
2007. máj. 31. 14:20
jezuska@mennyorszag.hu
2007. máj. 31. 13:38
az én kislányom a tv-ben látta,hogy a télapónak írt levelet a tűzbe kell dobní,hogy megkapja,ezért Ő a Jézuskának címzett levet is elégettetí velünk
2007. máj. 8. 18:19
az én kislányom a templomban a perselybe dobta be a kívánságrajzát, persze ismerjük a papot, és volt erre külön kinevezve egy persely :-)
10. Rika1
2007. jan. 19. 04:28
Még kicsik voltak nálunk is a levélirás ment, ez annyira bevált:)
2007. jan. 17. 14:05

Ez annyira aranyos :DDD

Mi is írtunk, rajzoltunk, mai napig őrzöm a gyerekek leveleit a Jézuskának :DD

2007. jan. 16. 12:53
Nálunk nem volt levél, hanem mindíg imával kértük az ajándékot lefekvés elött.Persze anyu is ott volt, ugyhogy tudta mi kellett nekünk:)
2006. nov. 20. 10:10

Sziasztok!

Az én gyerekeim mindig az ablakba tették a leveleket és innen reggelre a Mikulás és a Jézuska is elvitte. Ez mindig nagy izgalmat keltett bennük.

2006. nov. 20. 00:03
Kicsi koromkban én is írtam levelet a Jézuskának és a Mikulásnak, mindig az ablakba ragasztottam ki, és onnan reggelre mindig eltűnt, ami azt jelentette, hogy elvitte a J. és a M. A két kisfiammal is fogunk levelt 'írni' nekik, ugynígy kiragasszuk az ablakba és majd várjuk az ünnepeket.
5. Teem
2006. nov. 19. 23:33

telapobacsi@freemail.hu

Írjatok neki

2006. nov. 14. 17:04

12.24

Betlehem külváros

1.istálo 2.jászol

3. daroki (válaszként erre: 2. - Noricsi)
2006. nov. 13. 09:10

Szia!


Szerintem ez a "párna alá bedugni a levelet"egész jó ötlet:)

De ha mégis ragaszkodik a postához akkor elsétálhatsz vele egy postához és ott bedobjátok a postaládába.Egy ismerősöm rendszeresen ezt csinálta a gyerköjével,gondolom a postán jót mosolyoghattak az ott dolgozók amikor a Jézuskához kell eljuttatni egy-egy levelet:))

Nálunk itthon összeírják,hogy mit szeretnének karácsonyra és rám bizzák,hogy a kivánságlista eljusson a télapóhoz,Jézuskához:)Eddig nem volt csalódás ezmiatt,mindig megérkezett hozzájuk a várvavárt ajándék:)

A nagyobb fiam már 11 éves lesz,vele tavaly tisztáztam,hogy ki is a télapó,Jézuska valójában.Nem csalódott szerencsére:)

2006. nov. 13. 08:30

Sziasztok!

A gyermek (5 éves) szeretne a Jézuskának levelet irni.È persze bélyeggel meg mindennel együtt bedobni a postaládába.

Van esetleg vmi gyüjtöhely ahova ezeket el lehet küldeni?

Vagy inkább mondjam azt hogy rakjam a párnája alá és majd az angyalka elviszi?

2006. nov. 13. 08:28
Mi a Jézuska címe?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook