Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nekem sem hazudtak a szüleim Mikulás, Jézuska, húsvéti... fórum

Nekem sem hazudtak a szüleim Mikulás, Jézuska, húsvéti... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
67. PöttyösPanka (válaszként erre: 66. - Loch ness)
2022. nov. 9. 08:53
Helytelen a feltételezésed, hogy én nem hiszek benne. De ez irreleváns az érvelés szempontjából. Valamint senki hitét nem állt szándékomban ledegradálni vagy kritizálni. Sőt, se nem érintettem, se nem utaltam egyetlen hitre vagy vallási meggyőződre sem a hozzászólásban.
66. loch ness (válaszként erre: 55. - PöttyösPanka)
2022. nov. 8. 22:17
Elfelejted, hogy ami neked önámítás, az más hitének az alapja. Tiszteljük egymás hitét, ne nevezd azt önámításnak, csak azért, mert te nem hiszel benne.
65. tumbo2 (válaszként erre: 64. - Mimóza07)
2022. okt. 22. 09:07
az unokahúgomat meg sem ismerném.életemben talán háromszor láttam.mindenkinek csak kicsi van.nekem a lányomék,a húgom,meg a fia.az anyám mindig emlegette,hogy szerette az unokatestvéreit,mennyit játszott velük.neki nem volt testvére,a többiek talán nyolcan voltak.meg egy faluban,nem szanaszéjjel az országban.
64. Mimóza07 (válaszként erre: 63. - Tumbo2)
2022. okt. 21. 14:37
Most mar ugyanolyan nap, ja. Sok minden változott, sok minden elmúlt, a hagyományok megszakadtak. Apam a szívét-lelkét rakta bele mindig ezekbe az ünnepekbe. Amig még élt mindig együtt ünnepelt a család, most meg már fele itt, fele ott. Nincs már aki összetartsa a csaladunkat.
63. tumbo2 (válaszként erre: 61. - Mimóza07)
2022. okt. 21. 13:55
karácsonyfánk tán 30 éve nincsen.helyünk sincs.meg hát ugyanolyan nap,mint a másik.olyan,hogy nagy összejövetel,sosem volt.
62. tumbo2 (válaszként erre: 60. - Mimóza07)
2022. okt. 21. 13:50
egyszer akartunk elmenni az éjféli misére,gondolom buliból.-de mivel minden zárva volt,majd megfagytunk a buszmegállóban,szépen haza ballagtunk.
2022. okt. 21. 13:28
Nem az ajandekokról szólt ez az ünnep, mert volt amikor semmit nem kaptunk, de karacsonyfánk mindig volt. Hó is volt, hideg is volt, apam is volt még, karacsonyfam sincs már, de mar ez az ünnep se arról szól nekem amiről kellene.
2022. okt. 21. 13:23
Nekem se hazudtak. Csak azt csinaltuk ami ilyenkor szokas volt. Apam pl minden evben szenteste elvitt minket gyerekeket az éjféli misére. Tudtam, tudom hogy Jezus szuletese napja, de inkabb az maradt meg bennem hogy mi ezen a napon mindig szépen kiöltözve kislányok, apu kézenfog bennünket, aztan elbattyogtunk a helyi plébániára. Nekem ezek a dolgok, élmények adtak meg az ünnep hangulatát. Most mar csak emlékek, sajnos.
59. PöttyösPanka (válaszként erre: 57. - Tumbo2)
2022. okt. 21. 12:58
Aranyos gondolat.
58. tumbo2 (válaszként erre: 57. - Tumbo2)
2022. okt. 21. 12:45
ilyenről.
57. tumbo2 (válaszként erre: 55. - PöttyösPanka)
2022. okt. 21. 12:44
alányom kiskorában azt hitte mindenki ott ül egy felhőn.aztán nézeget lefelé-mondjuk akkor nem is beszéltünk ilyenkor,mert még mindenki élt.
56. tumbo2 (válaszként erre: 49. - Globus)
2022. okt. 21. 12:41
ja,mg a flódni.hát gondolkodom,erősen.nálunk semmi sem cukros,kispóroljuk belőle,a tetejére porcukrot soha,semmire.
2022. okt. 21. 11:15
Azért az tényleg érdekelne, hogy mi számít egy ennyire elszántan őszinte szülő számára hazugságnak. Mert szerintem igenis vannak témák, ahol ha nem is konkrétan hazudni, de erősen szépíteni kell a gyerekek előtt. Például ha nagyon őszinte akarok lenni, akkor ha mondjuk meghal a nagypapa, azt kellene mondanom, hogy meghalt, elégették, elföldelték, és ennyi. Semmi -csücsül egy felhőn és mosolyog ránk- vagy -felment az égbe a dédihez- hazugság. És lehet csúnya, gonosz hazugságnak hívni, de még egy felnőttnek is jól esik azt gondolni, hogy a szerette az égben van, nem pedig csak az enyészet martaléka. Az pedig, hogy ilyen kis "önámításokkal" képes-e magát vigasztalni egy felnőtt, még gyerekkorban kezdődik, mikor a szülő nem öli ki belőle a varázslatot és a mesét a valósággal, hanem belemegy a játékba.
54. libikóka (válaszként erre: 48. - Liliom10)
2022. okt. 21. 08:16
Csak katt a receptekre,,onnan mutat mindent:))
53. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 21. 07:16

Megtalálták a Mikulás sírját !


[link]

52. loch ness (válaszként erre: 3. - 785c64a729)
2022. okt. 15. 12:41

Nem nyitott fórumot, ez vallomás.

De akár fórumot is nyithatott volna. Az meg milyen stílus, hogy "csinálj a gyerekeddel, amit akarsz"? Inkább ez a kifogásolnivaló.

2022. okt. 15. 12:40

Nagy különbség van a hazugság és a mese között, a hazugság és a varázslat között. A gyerekeknek szükségük van a varázslatra, a titokzatos dolgokra, és ha megnézzük, tulajdonképpen a felnőtteknek is...

Nekem is tetszik, amikor már a nagy gyerek vagy a felnőtt tudja, hogy ki hozza igazából az ajándékot, de azt mondom neki, hogy a Mikulás, erre vigyorog egyet, és nem mond semmit, miközben mindketten tudjuk, mi a dörgés :) Ennyi varázslat felnőttkorban is kell.


Amúgy meg külön kellene választani az igazságon alapuló és a mesés dolgokat. Jézus és a Mikulás (Szent Miklós püspök) történelmi személyek. A húsvéti nyuszi pedig egy mesés, jelképes figura. Nem szabad összemosni és egy síkra hozni őket.


Nekem sem tetszik egyébként a beöltözős Mikulás; nekünk régen ő is titokban hozta az ajándékot, mint a Jézuska. Úgy volt igazi a varázslat. Attól még lerajzoltuk, tudtuk, hogy néz ki a piros ruhájában. A mostani beöltözős Mikulás már nagyon nem tetszik; régen még nem ment olyan közel a gyerekekhez, megmaradt a varázslat, de most, hogy meg lehet érinteni, a gyerekek az ölébe ülnek és fényképezkednek, szerintem pont a lényeg vész el. Arról nem is beszélve, hogy ilyen közelről már egy kisebb gyerek is észreveheti a múhajat vagy -szakállt.

50. ,zumba (válaszként erre: 29. - Channa*)
2022. okt. 15. 09:51

Nálunk is igy van! Én is belecsempészem a férjem lábbelijébe(csizma) a csoki mikulást. Ő szintén. A gyerekkel is "eljátszuk". Jókat nevetünk, visszaemlékezünk gyerekkori Mikulás-napokra.

Én a kis csapatunk minden tagjának(főnökömnek is) viszek minden évben egy-egy apró csoki mikulást.Persze kölcsönös a dolog.

S valóban, ahogy írod, jól esik ez az apró kedvesség a munkahelyen is.

49. globus (válaszként erre: 46. - Tumbo2)
2022. okt. 15. 09:51
Legfinomabb a zserbó, de jó szaftosan. Nekem az ízlik legjobban, amihez a lapokat nem megkenik és hintik, hanem rumos lekvárral elkevert dióval kenik. Vagyis rengeteg lekvár van benne, a cukorral lehet spórolni.
48. liliom10 (válaszként erre: 44. - Libikóka)
2022. okt. 15. 09:35
Nem tudom, hogy kell. :(
47. liliom10 (válaszként erre: 45. - Channa*)
2022. okt. 15. 09:34

Belga pulykaragu

Hozzávalók : 1 pulyka combja és csontos részei, 2 evőkanál olaj, 1 kiskanál reszelt vöröshagyma, 2 gerezd fokhagyma, 2 dl tejföl, 1 tojássárga, só

(saját változat : 2-3 pulykamell, 4 dl tejföl, 2 tojássárga)

Elkészítés : A feldarabolt húst besózom, és az olajban megpirított hagymán átsütöm. Mellédobom a fokhagymát, és annyi vizet öntök hozzá, amennyi félig ellepi.

Lefedve, lassan, jó puhára párolom.

Tálalás előtt - a fokhagymát kidobom - a levébe keverem a tojássárgával elkevert tejfölt. Ezzel átmelegítem, de nem forralom föl.

Rizst főzök hozzá köretnek.

Jó étvágyat ! :)

46. tumbo2 (válaszként erre: 41. - Channa*)
2022. okt. 15. 09:17
hát a menüt nekem át kell variálnom,a vejem nem szereti a halat,a csirkéért sincs különösebben oda.talán kacsasült lesz,meg stefánia szelet,meg frissen rántott hús,amit ugyan csak aznap esznek meg.a lányom a másnapost nem eszi meg.kutakodom a sütemények között,én a hanyag,ott a recept,de,hogy mi a fene a neve.talán mézes lesz,az kell.meg mákos kifli,azt szeretik,meg linzer,meg túros gyümölcsös,már megint túlzásokba esek.meg talán rácsos mákos,na én sem vagyok százas.
45. Channa* (válaszként erre: 43. - Liliom10)
2022. okt. 15. 06:24

Köszi!🤩

Mindenképp írd le!

44. libikóka (válaszként erre: 43. - Liliom10)
2022. okt. 14. 22:02
Tedd fel a receptekbe:))
43. liliom10 (válaszként erre: 41. - Channa*)
2022. okt. 14. 19:51

Van egy szuper receptem, itthon már régen sikeres. Karácsonyra (is)való ! Ha szeretnéd, leírom Neked. Egyszerű elkészíteni és finom !:)

A neve: " Belga pulykaragu "

42. libikóka (válaszként erre: 41. - Channa*)
2022. okt. 14. 19:46
Gyönyörű lesz és újdonság😊
41. Channa* (válaszként erre: 39. - Michelle.r)
2022. okt. 14. 19:44

Ugye!?


Tudom, hogy sokan megmosolyogják vagy kiröhögnek, de nem érdekel.


Télapónál a férjem az ablakon kopog be, karácsonykor meg csenget azzal a régi kis csengővel;)


Már most agyalok, hogy milyen karácsony legyen idén. Múlt évben retró karácsony volt, mert csupa olyan ételt főztem, azaz halászlé, rántott ponty, sült hekk, mákosguba, kókuszkocka, kókuszgolyó:D


Ez mindenkinek nagyon tetszett, de szeretem kicsit variálni.


És elég nagy feladat lesz az idei díszítés, mert ugye új ház, itt másmilyen kell, több helyre, stb.



De már várom:D

40. michelle.r (válaszként erre: 35. - PöttyösPanka)
2022. okt. 14. 11:01
😂 - igen, ezt megértem.
39. michelle.r (válaszként erre: 29. - Channa*)
2022. okt. 14. 11:00

Soha ne szeretnék az az ember lenni, aki kizárja az életéből ezt a "varázslatot" ☺️ Még most is felkelek éjjel, hogy a kölyköknek Mikulás üzemmódban becsempésszem az ajándékot. És most se tudom elképzelni a karácsonyt a gyerekkorom ízei, illatai nélkül.


Volt, hogy a munkahelyemre krampusznak öltözve mentem be. Egy fekete hajráfra piros bársonyból varrtam szarvakat, feketébe öltöztem, és piros bojtos farkat is varrtam egy régi fekete leggingsből.


Soha az életben nem fogok ezekről lemondani.

38. PöttyösPanka (válaszként erre: 37. - Violet18)
2022. okt. 14. 07:47
Tulajdonképpen Szent Miklós létezett, úgyhogy nem hazugság. A lappföldi Mikulás pedig élő személy. Ahogy (elvileg) Jézus is az volt.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook