Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Meztelen képek a gyermekedről, mi a teendő? fórum

Meztelen képek a gyermekedről, mi a teendő? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
38. havanesekutyus (válaszként erre: 37. - 9b10f3d7ff)
2020. febr. 12. 15:05

Hát, ha én anno azt csináltam volna mindig, amit anyám mondott..

Így utólag, milyen jó lett volna..szüzen megyek férjhez, a 30. szülinapomig nem iszom alkoholt, és mára a sikeres jogi pályafutásom lezárása után sztár agysebész vagyok, miközben éppen a 6. olimpiai aranyat nyerem.

Szóval ugye tudod, a kamaszkor éppen a lázadásról szól, a lányok/fiúk hülyeségeket csinálnak (nem törvényszerű, de általában). Csak régen nem került fel minden a netre, így maximum a mikroköenyezetben valósult meg a probléma.

37. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 12. 14:42

Feljelentést tehetsz, ha nagykorú büntetést is kaphat a fiú.

De 100X mehettek a rendőrségre, annyiszor szakadnak fel a sebek, még több ember fogja látni a lányodról a fotókat. Ilyenkor az ember elgondolkodik, hol van az okos szülői mintakép, az őszinte elbeszélgetések?

A figyelem felhívás, milyen veszélyt rejtegethet csupán egy fotó is a gyerekről, az iskolája, lakhelye megjelölése stb. a közösségi oldalakon.

Annyi ostoba szülőt ismerek, bocsánat nem tudom szebben leírni, aki maga is nyomja fel a kiskamaszairól is a fotókat, mert manapság a lájkok száma a mérvadó, tisztelet a kivételeknek! Alig ruhában posztolják 10-14 éves lányaikat, hogy "csiniben".

Akkor most ki is a hibás? Azért vagyok az anyja, hogy elmondjam neki a veszélyeket, hogy úgy neveljem, legyen erkölcsi normája, amibe azért nagyon nem tartozik bele a meztelen fotók küldözgetése.

36. andi6020 (válaszként erre: 34. - Babyapocakban)
2020. febr. 12. 13:10
Nyilván nem, csak mondani könnyű okosakat.
2020. febr. 12. 12:47
Szerintem egyértelmű hogy a fórumindító a lány anyukája.
34. babyapocakban (válaszként erre: 30. - Fincsi5)
2020. febr. 12. 12:46
Bántalmaznád az éppen mélyen a bajban lévő lányodat. Bravó. 😬
33. andi6020 (válaszként erre: 30. - Fincsi5)
2020. febr. 12. 12:41
Miért lenne ő az anya, aki nem ott él? A fiú szüleiről beszél.
32. bozsu55 (válaszként erre: 30. - Fincsi5)
2020. febr. 12. 12:38
A 17 hsz alapján a fórumindító az anya. Szerintem
2020. febr. 12. 11:55

Sajnos ez nem egyedi eset.

Én elmennék a rendőrségre megkérdezni,hogy ilyenkor mit lehet tenni.

Lányommal elbeszélgetnék,hogy mit lehet mit nem.

30. fincsi5 (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 12. 11:47

Akkor kivel van a gyerek, vagy gyerekek? Nagyszülővel?


Te az anya vagy, aki nem él ott, vagy az apuka, aki nagy ritkán van otthon?

Esetleg te vagy a lány, és most félsz?

Én rendőrségre mennék, a lányomat meg tuti, megruháznám.

Egy mai 15 éves nem naiv, ha meztelen képeket küld magáról, bárkinek.

29. semleges (válaszként erre: 28. - Fincsi5)
2020. febr. 12. 11:43
Ennél sokkal nagyobb és fájóbb visszaélések is lehetnek.
28. fincsi5 (válaszként erre: 22. - Semleges)
2020. febr. 12. 11:42
A visszaélés már megtörtént.
2020. febr. 12. 11:36
Annak ellenére hogy törölték a két szavas véleményem,otthon kellene elbeszélgetni....levonni a konzekvenciát, tanulni belőle, ezt megnemtörténté tenni nem lehet.
26. semleges (válaszként erre: 24. - Babyapocakban)
2020. febr. 12. 11:36
És ez nem egyedi eset.
2020. febr. 12. 11:35

Lányod arca szerepel a képeken, amiket továbbküldött?


Mellétek áll valaki azok közül, akik megkapták a képet a fiútól? Mert kellene valaki, aki bizonyíték, ha a fiú mindent eltüntet a telefonjáról.

2020. febr. 12. 11:32

Példa:

[link]

22. semleges (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 12. 11:31
Fiú szüleivel felvenném a kapcsolatot és az iskolával is. Idő kérdése, hogy ne kerüljön rá a suli vagy egyéb oldalakra. A lányoddal meg komolyan beszélgess el és nem a nevelése miatt, hanem, hogy más világ van mint régen, lehetnek belőle csúnya dolgok és visszaélések.
2020. febr. 12. 11:31
17 éves a fiú.
21. 80ASIQ (válaszként erre: 13. - Babyapocakban)
2020. febr. 12. 11:30
Nagyon nem értek a büntetőjoghoz, de erősen valószínűsítem, hogy a rendőrséghez kellene fordulni. Kétségtelen, hogy csábító az önbíráskodás ötlete, de sajnos ilyenkor a sértett(??) azaz a fiú mellé állnának. Bizonyára lényeges a fiúnak az életkora, ettől függ a büntethetőség.
2020. febr. 12. 11:27
Anyuka nem is él a családdal, apuka nagy ritkán otthon van. Nem hiszem, hogy szülőket érdekelné a mondandóm
2020. febr. 12. 11:24
Fiú szüleivel is kéne beszélni, mert szerintem ők értik meg jobban a rendőrségi ügy súlyát.
18. babyapocakban (válaszként erre: 16. - Globus)
2020. febr. 12. 11:23
Semmiképp sem. Nem szabad fenyegetőzni. Nem lenne okos. Pl tegyük fel, a srác felveszi a mobiljával a beszélgetést és feljelenti őket.
2020. febr. 12. 11:20

A lányom buta volt, egyértelmű!! Gimibe került, sok menő csaj, mindenki szexel már, hát gondolta ezzel Ő is nagylány lesz. Megtette, azt amit nem kellett volna. A fiú elmondta neki mennyire szereti, és mivel azt hallotta mint a többi menő lány,hát küldött neki, amikor csak kérte. Mikor viszont nem lett szex köztük a lányom ellen fordította ezeket a képeket.

A fiúval mikor beszéltem, rájöttem kissé idegbeteg. Düh rohamot kapott és gondolta elküldi nekem is, hogy lássam! Szóval itt tartunk most! Sok sikert minden szülőnék aki elítél, de szólók, nektek sem lesz könnyebb!Ami velünk történt ez még nem a jéghegy csúcsa!!!!

16. globus (válaszként erre: 15. - Babyapocakban)
2020. febr. 12. 11:17
Így van. Lehet, hogy jelen szakaszban elegendő a fogak kiverését kilátásba helyezni, hogy fiúcska összekapja magát.
15. babyapocakban (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 12. 11:06

Légyszi, válaszolj a kérdésekre. Mennyire együttműködő a srác? Ő hány éves? Lehet tudni, mennyi embernek küldte? Lányod arca látszik rajta?


Nagyon megütheti ezért a srác a bokáját. Ha nem úgy beszél veletek, nem segítséggel áll a helyzethez, akkor menjetek rendőrségre, jól elkapják ezért, megtanulja egy életre, meg a többi is, akiknek elküldte, mert őket is előveszik szépen.

2020. febr. 12. 11:03

Lehet menni rendőrségre, csak kérdés, hogy a lányod akarná e a rendőrségi, majd bírósági eljárást, tanúskodást.


Azonban a fiúval mindenképp érdemes lenne elbeszélgetni, és elmondani neki, hogy azt leszámítva, hogy megalázó a lányra nézve, de még bűncselekmény is, amit tett.

És ha nem áll le a képek küldözgetésével, akkor fel kell jelenteni.

13. babyapocakban (válaszként erre: 11. - 80ASIQ)
2020. febr. 12. 11:03
Csak épp itt nem az a kérdés, hogy ki (szerinted) a hibás... Hanem hogy szerencsétlen szülő mit csináljon, hogyan segítsen a gyerekének ebben a szituban.
12. globus
2020. febr. 12. 11:01
Szerintem ki kell verni a gyerekből, hogy kiknek küldte tovább, hányan vannak, mert lehet, hogy ők is továbbküldték és ha a kép neten van, hát ki tudja... főleg ha felismerhető rajta, tényleg zavaró.
11. 80ASIQ (válaszként erre: 10. - Babyapocakban)
2020. febr. 12. 11:01
Én is hibáztatom a szülőt!
10. babyapocakban (válaszként erre: 7. - Cc7a88f96d)
2020. febr. 12. 10:53
A szülőt hibáztattad (nevelés). Mindegy, hagyjuk.
9. cc7a88f96d (válaszként erre: 6. - Babyapocakban)
2020. febr. 12. 10:53

..ès reàlis vèlemènyt mondtam,őszintèn.Mit kellene ìrnom?Àh de mocsok a sràc?Lefejezni azonnal?Mocsok,mert kicsal ilyen jellegű kèpeket,viszont ott van a naìvsàg,ìgy mindkettő ugyanolyan mèrtèkben hibàs.


Ès csak a nevelèsre visszatèrve.Nekem annò abszolùt nem voltak szigorùak a szüleim.Kislàny fejjel hamar szerelmes is lesz az ember,de akkor sem küldözget mèg felnőtt ember sem meztelen kèpeket,ha tudja a kapcsolata nem stabil stb.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook