Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Meztelen képek a gyermekedről, mi a teendő? fórum

Meztelen képek a gyermekedről, mi a teendő? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
128. Pampalini (válaszként erre: 124. - Regin_a)
2020. febr. 14. 17:50

Igen ez így van.

Jogok. Kemény dió. Mi véd egy férfit amikor összejön egy nővel, aki 20-nak adja ki magát, miközben 17 . Cseréljünk személyit az első randin?

127. Pampalini (válaszként erre: 125. - Havanesekutyus)
2020. febr. 14. 17:48

Mire mész vele? A képek fent vannak a neten. Az isten se tudja levakarni onnét. Hol itt, hol ott újból feltűnnek. Pereskedni évekig lehet. Van értelme? Tiszta lelki nyomorék lesz az a lány mire vége lesz.

Engedély nélkül tesz fel mindenki képet a netre. Soha senki nem kér engedélyt mindenkitől aki a strandos, és egyéb helyeken csinál képet.

126. Pampalini (válaszként erre: 123. - Vivo44)
2020. febr. 14. 17:43
Szerintem csak így lehet. A fiam életét nagyon elszartuk az exemmel.
125. havanesekutyus (válaszként erre: 124. - Regin_a)
2020. febr. 14. 07:22
Sztem meg a lány személyiségi jogait sérti, hogy engedély nélkül megosztotta a privát képeit.
124. Regin_a
2020. febr. 13. 23:20

Jónéhányan már börtönbe zárnák a srácot

Jelzem, 18 év alatti egyén 14 év felettivel szinte bármit csinálhat annak belegyezésével, nem büntethető

Jelen esetben a kiscsaj volt a zaklató, mégha különös is, de ez sem számit jogilag

Tessék már utánanézni a btk-ban

123. vivo44 (válaszként erre: 122. - Pampalini)
2020. febr. 13. 23:03
Nem értek veled egyet, de a te példád legyen mindenki másnak egy kis lélektani segítség! Lehet így is.
122. Pampalini (válaszként erre: 121. - Vivo44)
2020. febr. 13. 20:10
Ha van egy pont, ahol biztonságban érzi magát a gyerek, akkor nem lesz lelki nyomorék. Ez a pont lehet a család, a szülők. Az én nevelt lányom is cukkolták mert kerek volt. Elvitettem az anyjával orvoshoz. kiderült mi a gond, kapott egy listát, mit ehet, mit nem. Saját maga, kis segítséggel, bíztatással fogyni kezdett. Időnként elismerően rácsaptam a fenekére. hú de jó kis csajszi mondtam. ő meg boldog volt. Mire felnőtt, hosszú barna haja lett, nagyon szépen sminkel, és azok a fiúk futnak utána akik korábban cukkolták. Csak el kellett vele hitetni hogy ér valamit. Ennyi.
121. vivo44 (válaszként erre: 120. - Pampalini)
2020. febr. 13. 18:56
Ha a szülő rá tudja venni a környezetet, hogy partner legyen:-(((
120. Pampalini (válaszként erre: 117. - Babyapocakban)
2020. febr. 13. 18:53

Ha van aki mellette áll, támogatja, meg tudja beszélni vele a problémáit, nem lesz lelki nyomorék, lesz önbizalma, kitartása, célja.

Ez lehet anya, apa, vagy akár nevelő apa is.

119. Pampalini (válaszként erre: 116. - Epresturmix)
2020. febr. 13. 18:50
Nekem is sajnos. :)
118. Epresturmix (válaszként erre: 117. - Babyapocakban)
2020. febr. 13. 18:50
Értem, de nem erről írtam.
117. babyapocakban (válaszként erre: 95. - Epresturmix)
2020. febr. 13. 18:46
Nem az otthoniak tehetik lelki nyomorékká, hanem a kortársai.
116. Epresturmix (válaszként erre: 115. - Pampalini)
2020. febr. 13. 17:47
Vannak ilyenek. Nekem általában ha jön a szar, csőstől. :D
115. Pampalini (válaszként erre: 114. - Epresturmix)
2020. febr. 13. 17:44
Senki nem ússza meg, csak van aki azt hiszi leléphet. Csak aztán rájön hogy csöbörből vödörbe :D
114. Epresturmix (válaszként erre: 101. - Pampalini)
2020. febr. 13. 17:18
Én meg sosem úsztam meg! :D
113. Pampalini (válaszként erre: 109. - Channa*)
2020. febr. 13. 17:08
Valahol ez önbizalom hiányra utalhat, és így próbálja eladni magát, több önbizalmat szerezni. Szerencsére mi megúsztuk csücsörítős képekkel. Neki elég volt ennyi hogy megmutassa magát. De sosem volt problémás neki bepasizni. stramm kis csaj lett belőle.
112. Pampalini (válaszként erre: 108. - Mézes-Krémes)
2020. febr. 13. 17:04
Ezért nincs értelme a verésnek. Lányom egyszer úgy berúgott alig tudott beszélni(alig volt 15). Persze a fiúk rámentek. Szerencsére felhívott, és hazahoztam. Nem volt sem verés, sem lebaszás. Anyja ki volt teljesen, én meg kiröhögtem. A végén már az anyja is nevetett. Velünk aludt, mellette a lavór. Másnap egyszer megbeszéltük a dolgot, azóta sem rúgott be, és mindig hívott ha bajban volt. Már 22 éves. Nagy lány
111. Mézes-Krémes (válaszként erre: 110. - Channa*)
2020. febr. 13. 16:40

Nem ismerem őt, így nem tudom hogy vert-e bárkit, vagy csak ide írja.


Nem írtam hogy agresszív állat. De egy ilyen helyzetre veréssel reagálni szerintem felesleges agresszió, és eszköztelen.

110. Channa* (válaszként erre: 108. - Mézes-Krémes)
2020. febr. 13. 15:50

Ez hülyeség.

Egy olyan emberről fecserésztek, aki tuti, hogy sosem verte meg a gyerekét.


Egy alternatívát vázolt fel arra, hogy ő mit tenne. Ő azt írja, hogy ezt tenné, ha benne lenne egy ilyen helyzetben, akkor

meg lehet, hogy mást tenne.


Tehát, felesleges ezen rugózni és különböző teóriákkal tovább fejleszteni azt, ami csak egy elképzelés a részéről és meg sem tette. Röhejes, hogy már eljutottatok egy agresszív állathoz...

109. Channa* (válaszként erre: 106. - Zaya86)
2020. febr. 13. 15:47

"De most őszintén, ez az intim fotókat küldök magamról a pasimnak sztori pont nem olyan, hogy nekem eszembe ötlene előre felvértezni hasonló helyzetre."


Szerintem haladnod kellene a korral és akkor eszedbe jutott volna...Gondolom hallottál már erről a jelenségről nem?

Nem arra kell gondolni, hogy velem/velünk ez nem történhet meg, hiszen pont te írod, hogy minden kamasz más...

108. Mézes-Krémes (válaszként erre: 104. - Pampalini)
2020. febr. 13. 13:54

Azért a verésben látja a megoldást, mert nincsen más eszköze az agresszión túl.

Nem mondom, én is kaptam 1-2 atyait gyerekként, és bizony megérdemeltem. Sőt, híve is vagyok amikor igenis ez IS szükséges. De nem egy 15 éves kamasz esetében, egy ilyen helyzetben.

Itt pont hogy elég nagy büntetés számára a kialakult helyzet, nem kéne további megalázással fokozni. Mert megalázó helyzetbe hozta már saját magát, a tanulópénz megvan sajnos.

2020. febr. 13. 12:08

Érdemben nem sokat tudok segíteni.

A véleményem (próbáltam beleélni magam a helyzetbe):

Miután mindenki megnyugodott a családban (mert az tuti, hogy első lendületből legszívesebben nekimennék a srácnak, de az nem opció)

szóval megkeresném a srácot és nyomatékosítanám, hogy jogi következményei lesznek.

Ha leveszi a képeket, akkor is, de akkor talán könnyebben megúszhatja.

Majd minden lehetséges dolgot megtennék, hogy a lányom becsületét visszaszerezzem.


Mondanám, hogy teljesen le vagyok döbbenve, hogy ilyen előfordul. De igazából van szerencsém nyolcadikosokat tanítani, és bizony több hónap kellett, mire valahogy megszoktam, hogy ez a korosztály már más, mint mi voltunk anno.

13-14 éves fiúk, lányok némelyike olyan szinten "felvilágosult", és olyan szinten "nyomják a sódert", hogy még egy magamfajta, átlagosan szemérmes ember is csak kapkodja a fejét.

Azt a lányt, aki esetleg ebben a korban még szűz, vagy nem tartja a lépést, állandóan húzzák, cikizik. Ha ez a lány egy picit is befolyásolható, simán előfordul egy ilyen szitu.

Persze olyan is van, amikor a lányok a szégyenérzés teljes hiányában tesznek dolgokat.

Mert ez menő, nagylány vagyok stb.

Aztán, hogy az a lány otthon a négy fal között érzi-e, hogy ezt már mégsem kellett volna, nem tudom. De hiszem, hogy egy ekkora gyereknek még nem kellene a nemi élettel járó "veszélyeket", csalódásokat megtapasztalni. (fogamzásgátló, nemi betegségek, megalázó élethelyzetek stb.)

Nemrég egy kollégám mesélte, hogy tavaly az akkori nyolcadikosok csoportja összegyűlt a főtéren és versenyt rendeztek, hogy ki tudja a partnerét orálisan a csúcsra juttatni elsőként. Mindezt nappal, nyilvánosan. A rendőrök vitték el őket.

És ez még egy viszonylag eldugott, Pest megyei település, nem is a "sűrűje".


Azért meséltem ezt el, mert úgy gondolom, nem feltétlenül a szülő hibája, ha hasonló megtörténik.

Nap, mint nap látom, ahogy az aggódó szülők jól nevelt mintagyerekei hogyan alakulnak át "menő csapattagokká", csak hogy lépést tartsanak a többiekkel.

Mélységesen elkeserítő ez a mai helyzet.

Sokszor úgy érzem, hogy feladom, mert nem tudok megakadályozni 1-1 hülyeséget. Viszont amikor látom, hogy az óra eleji beszélgetés valamennyire célba ért, abból újra erőt kapok, hogy mégiscsak érdemes küzdeni ezekért a fiatalokért, a jövőjükért.

Világot megváltani hiú ábránd.


A legjobbakat kívánom a fórumindítónak!

106. Zaya86 (válaszként erre: 98. - Channa*)
2020. febr. 13. 11:40

Persze hogy beszélni, beszélgetni kell a gyerekkel. Ez nem kérdés. Én is a nyílt kommunikáció híve vagyok. S hál' istennek egyelőre semmi olyan, úgymond tabutémát nem tudok elképzelni, amivel ha előállna a gyerekem, akkor én attól kellemetlenül érezném magam.

De most őszintén, ez az intim fotókat küldök magamról a pasimnak sztori pont nem olyan, hogy nekem eszembe ötlene előre felvértezni hasonló helyzetre.

Mert nyilván nem mindennapos probléma, nekem nem volt ilyen gondom.

Egy 15 éves gyerek gondolkodása, hozzáállása nem csak és kizárólag anyától, apától függ, hanem nagyban hozzájárul a kortárscsoport hatása.

Simán el tudok képzelni ennél meredekebb dolgokat is, amik nem a nevelés számlájára írhatók.

Persze biztosan vannak szuper szabálykövető, mindenben a szülő elvárásainak, nevelésének megfelelelően viselkedő gyerekek, tinik...de nem mindenki ugyan olyan.

És hát a tinédzserkor amúgy is a lázadás, útkeresés időszaka.

Olyan nincs, hogy egy ember sose csináljon valami hülyeséget az élete során...vagy mint a fehér holló.

105. Pampalini (válaszként erre: 102. - Csalános)
2020. febr. 13. 11:19

Egy magabiztos lány nem foglalkozik ilyen fiùkkal

Otthon azt tanulta, meg kell felelni az elvárásoknak ha szeretetre vágyik. Pedig ezt nem kièrdemelni kellene egy csalàdban, kapcsolatban

104. Pampalini (válaszként erre: 103. - Mézes-Krémes)
2020. febr. 13. 11:16
Nekem magas. Miben látja valaki a megoldást? Ha jól elveri, mi fog megoldódni? Max legközelebb tudni sem fog róla ha bajban van
103. Mézes-Krémes (válaszként erre: 89. - Zaya86)
2020. febr. 13. 10:22
Ezt a verés dolgot egy olyan ember írta, akinek x oldal után sem egyértelmű hogy ki kinek a kije a történetben. Szerintem ne várj sokat... ;)
102. Csalános (válaszként erre: 72. - Fincsi5)
2020. febr. 13. 09:34
Nem mindig a naivság a hibás. 15 éves, baromi szerelmes. A fiúk zsarolnak, "ha megteszed, vagy megcsinálod szeretlek, ha nem elküldi a lányt". Persze a lány mindent megtesz, hiszen suliban a 6-ikosok sok mindent megtesznek már, hogy a srác mellettük maradjon. A telefont ha elveszik, attól a kép még fenn van a neten, szóval semmi értelme. A fiúval kell beszélni, és a lánynak meg elmondani, ha ilyet csinál akkor bárkinek mutogathatja és jobb ha lemond az ilyen srácról.
101. Pampalini (válaszként erre: 82. - Epresturmix)
2020. febr. 13. 07:42

:D

Ismertem ilyen nőt aki mindig elmenekült a problèmàk elől.

100. Pampalini (válaszként erre: 98. - Channa*)
2020. febr. 13. 07:37
Ha egy gyerekben megbîzunk, bîzni fog önmagában. A hülyesègeit megcsinálja îgy is, űgy is. A kèrdès, hogy ha baj van, el meri e mondani vagy sem. Ha elmond mindent, akkor jò szülõk voltunk. Ha nem, magunkban kell keresni a hibát.
99. Pampalini (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 13. 07:30

Semmit.

A kèpek a netről már soha nem fognak eltünni.

A lányod valòszinü ônbizalomhiányos lehet.

Ezen viszont segîthetnèl.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook