Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Meztelen képek a gyermekedről, mi a teendő? fórum

Meztelen képek a gyermekedről, mi a teendő? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
68. Epresturmix (válaszként erre: 67. - Michelle.r)
2020. febr. 12. 18:19
Hát velem ezzel nem sokra mentek volna. Simán éreztem volna úgy, hogy csináljam nyugodtan, hisz majd mindig lesz valaki aki kihúz a szarból, nem lesz retorzió. Ja és nem, nem kaptam soha egy pofont sem, csak kb 100 ezerszer el lett pofâzva, hogy ha ezt meg azt csinálom, annak az lesz a vége és rá fogok bszni. Apámnak olyan tekintélye volt, hogy elég volt ha rám nézett.
67. michelle.r (válaszként erre: 30. - Fincsi5)
2020. febr. 12. 18:14

Azzal sokat segítenél :/

A baj megtörtént, most már egy dolgot tehet a szülő, minden szeretetével biztosítja, hogy bármilyen balfaxságot is csinált, ő vele van, és kihúzza a bajból, ahogy lehet. Nagyon fontos, hogy a kislány érezze, a szülei, a környezete nem veti meg ezért.

66. michelle.r (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 12. 18:06
A fiú szüleivel beszéltél? Ha még nem, mielőbb tedd meg.
65. michelle.r (válaszként erre: 16. - Globus)
2020. febr. 12. 18:05
Remek tanács :S Már csak az hiányzik, hogy önbíráskodás miatt még őket üssék meg a bokájukat.
2020. febr. 12. 17:52

Kedves fórumindító!


Most megy a tv-ben RTL II - Segítség bajban vagyok - Egy tönkre tett modell - pont erről szól a film, ügyvéd ad tanácsot és sorol lehetőséget.

2020. febr. 12. 17:17
Kitartást az egész családnak! Majd esetleg írsz pár hét múlva, hogy mi történt veletek?
62. babyapocakban (válaszként erre: 56. - 9b10f3d7ff)
2020. febr. 12. 17:16

Egy szerelmes kamasz mikor racionális???


Nem az internetre töltötte fel, elküldte egyetlen egy embernek, akibe szerelmes volt, akiben megbízott.

Ez nem ugyanaz, mint a 15-16 éves kis lityi-lotyik, akik online vonaglanak aligruhában az interneten és mutogatják magukat minden nap például a Tiktokon.

61. birebora (válaszként erre: 57. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 12. 17:09
Szerintem nem vagy rossz anya.
60. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 57. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 12. 17:05

Sok sikert!


Segíts neki átvészelni, reméljük még inkább összehoz benneteket ez a probléma. És tényleg nagyon vigyázz rá, mert ki tudja mennyire fogják ezért bántani.

2020. febr. 12. 16:46
Kitartást kívánok. <3
58. Mézes-Krémes (válaszként erre: 56. - 9b10f3d7ff)
2020. febr. 12. 16:45

Na ebben is lehet valami. :)


Bár megjegyzem, hogy nem tudhatjuk, hogy mi miket művelnénk ha most lennénk 15 évesek, ezekkel a technikai feltételekkel. Én pl. sosem voltam jó kislány. Ilyesmi persze eszembe se jutott, de akkor még nem volt face, okosteló, semmi ilyesmi. Nem is lett volna mivel lefotózni magamat akárhogy is.


Ha lett volna, akkor ki tudja hogy milyen bődületesen merész baromságot tettem volna? Nem tudom, nem tudhatom. Szerintem semmi ilyesmit. De ti se tudhatjátok. Szóval ne ítélkezzetek.

2020. febr. 12. 16:44

Köszönöm mindenkinek a hozzászolást, a gyereket verni nem fogjuk, bármekkora hibát is követett el! Hittem hogy hogy jó anya vagyok, és mindent meg tudunk beszélni, pár éve még néztem a hetedikes lányok egy -egy kisiklását, meztelen képeit, durva szex kalandjait. Azt hittem minket ez majd mind elkerül. nem így történt. Új iskola, új közösség.


Ugyanúgy a lányom mellett vagyok,leszek a hibák ellenére, és majd megoldjuk.

Sziasztok!

56. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 53. - Mézes-Krémes)
2020. febr. 12. 16:36
Eleve racionálisan gondolkodó gyerek nem érez késztetést, hogy meztelen fotókat tegyen fel magáról, innét kezdve nincs miről beszélni, hogy mire lehet még képes.
55. Mézes-Krémes (válaszként erre: 49. - Fincsi5)
2020. febr. 12. 16:30
Pfffffffffff, elég ciki amit írsz. Egy 15 éves kamaszról beszélünk. És jelen helyzetben elég megalázó számára az a helyzet amibe saját magát sodorta. Biztosan csak az hiányzik neki hogy még otthon el is verjék érte. Hát gratulálok.
54. Mézes-Krémes (válaszként erre: 45. - Babyapocakban)
2020. febr. 12. 16:27
Igen, ezért érdemes megfontolni az iskolaváltást. A fb láthatóságot pedig nagyon korlátozni, ismerősöket átválogatni. Hogy ne tudják zaklatni.
53. Mézes-Krémes (válaszként erre: 45. - Havanesekutyus)
2020. febr. 12. 16:26
Igen, tudom. De akkor is azt gondolom, hogy egészséges ember nem vet véget az életének. Kamaszként sem. Szóval ha ilyesmi megesik, akkor a kiváltó okon túl is azt gondolom hogy valami hibádzik az illetőnél.
52. babyapocakban (válaszként erre: 49. - Fincsi5)
2020. febr. 12. 16:11
Shame.
51. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 49. - Fincsi5)
2020. febr. 12. 16:09

Tizenötévesen már hidd el inkább kárt okoz, mint építő jellege lenne. A verés megalázás.

Ilyenkor azt gondolom a szülőben is legalább akkora hiba van, mint a gyerekben.

50. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 45. - Havanesekutyus)
2020. febr. 12. 16:06
Bizony, igazad van. Főleg, ha nem elég segítő a családi háttér.
49. fincsi5 (válaszként erre: 47. - Babyapocakban)
2020. febr. 12. 16:06
Nézd; nem vagyunk egyformák, nem volt lányom sem, de én most úgy érzem, hogy igen, megverném.
48. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 41. - Havanesekutyus)
2020. febr. 12. 16:04

Pont nem a pofonra gondoltam. Az a tehetetlenség már. Valaminek a rákényszerítése, az ész érvek helyett.

Te észrevetted, hogy a babádnak vannak személyiségjegyei, mivel észrevetted, gondolom tudod kezelni a habitusa szerint a nevelését. Pont az a lényeg, hogy tudjuk a gyerekeinkről milyenek, és úgy álljunk hozzá.

Nekem kettő van, egy szülőpár egy nevelés, mégis más habitus.

Nekem szerencsére sikerült tisztelnem a személyiségüket és tényleg mertek őszinték lenni. Bevontam őket mindenbe, amikor hazajöttek az óvodából, iskolából be nem állt a szájuk, átbeszéltük az egész napot mi történt. Megbeszéltem a rosszat is a jót is. A hibákból is tudnak okulni. Annyira jó érzés volt, amikor jöttek a gyerekim, hogy ennek, vagy annak az osztálytársuknak ez-az a problémája,mit lehetne tenni? És a gyerekek nekem mondták milyen jó a gyerekeimnek, hogy ők elmondhatnak mindent.

Annyiszor látom, ahogy megyek dolgozni, hogy a kicsi magyarázna a babakocsiból, vagy a szülő mellett ül és beszélne , néha cibálja az anyját, apját, felemeli a hangját, de a szülő a hülye telefonjába van elmerülve.

Sokszor könnyebb a gyereknek egy közösségi oldalt nyitni, mint beszélgetni vele. Van olyan ismerősöm, akik a lakáson belül is a netet használják kommunikációra, a 12 éves kilánynak már 'instája van és arra büszke az anyja hányan követik ott is a face oldalon is. Na ilyenkor jön a probléma, nem a gyerek érdemli a pofont az élettől, hanem a h. anyja, apja.

47. babyapocakban (válaszként erre: 39. - Fincsi5)
2020. febr. 12. 16:00
És ezért elvernéd? Az min segítene? Egy megértő, támogató, segítő anyuka kell most mellé. Ez nem azt jelenti, hogy nem kell megbeszélni vele, mit hibázott, de a hangsúlynak a segítségen kell lennie, nem a büntetésen. Eléggé megbűnhődött szegény így is.
45. babyapocakban (válaszként erre: 44. - Mézes-Krémes)
2020. febr. 12. 15:58
A lelki nyomor attól függ szerintem, hogy az iskolai közösségben mennyire derül ki a dolog. Nagyon kegyetlenek tudnak egymással lenni a kamaszok.
45. havanesekutyus (válaszként erre: 44. - Mézes-Krémes)
2020. febr. 12. 15:58
Hát, ennyiért vagy ettől kevesebbért is lettek öngyilkosok kamaszok, sajnos.
44. Mézes-Krémes (válaszként erre: 42. - Havanesekutyus)
2020. febr. 12. 15:51

Dehogy nyomorodik meg. Azért ennyitől egészséges idegrendszerrel megáldott ember nem nyomorodik meg. Az tény, hogy lesz egy rosszabb időszaka. Nem lesz egyszerű.


Én talán elgondolkodnék egy iskolaváltáson is. És hát tényleg komoly mély beszélgetés kell ide, nem leszúrás. Az nem gondolom hogy segít.

2020. febr. 12. 15:45

Én a fiú szüleivel mindenképpen felvenném a kapcsolatot.


Háááát én a helyedben nem tennék feljelentést. Ez már mindenhogy így alakult, ezen változtatni nem lehet. Egyikőtöknek sem hiányzik - de főleg a lányodnak nem - egy ilyen jogi huza vona, pereskedés.


De feltétlenül le kell ülnöd vele beszélgetni. Tisztán, őszintén. Hogy miért tette, és miért nem szabad tenni ilyet. Ahogy a példa is mutatja. Sajnos....

2020. febr. 12. 15:41

Amúgy nehéz helyzet. Remélem nem kerülünk hasonlóba. Szívem szerint azt mondanám, fel kell jelenteni a kis hülyegyereket, a rendőrségen kihallgatás közben azért összemegy az arcuk. Persze ahogy valaki már írta, ez plusz procedura, meg kell mutatni a képet, stb.

Remélem a lányod tanul ebből, és nem nyomorodik meg egy életre.

41. havanesekutyus (válaszként erre: 40. - 9b10f3d7ff)
2020. febr. 12. 15:36

Egyetértek a mondandód nagy részével. Viszont nem minden gyerek egyforma. Az enyém még csak 16 hónapos, de 3 hónapos korától egyértelműen kijött rajta néhány fő személyiségjegy, ami, gondolom nyilvánvaló, hogy a neveléstől teljesen függetlenül "került valahogy bele".

Szerintem a legtöbb szülő tépi eleget a száját, hogy a jó úton tartsa a gyereket, és nem mindenkinél a pofon az egyetlen eszköz a nevelésre, mégis csinál a gyerek hülyeséget.

40. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 38. - Havanesekutyus)
2020. febr. 12. 15:28

Lehet ezt úgyis felfogni, ahogy felfogod. Elfogadom, csak akkor ne sírjon senki, hogy a gyerek milyen hülyeséget csinált.

A gyerekeinktől nem olyat kell kérni, hogy a be nem teljesült vágyainkat benne lássuk kiteljesedni, hanem boldog kiegyensúlyozott gyerek és felnőtté váljon, és úgy kell velük bánni, hogy bármivel merjenek a szülőhöz fordulni. De ezt tudatosan születésétől kell kezdeni. Nem leordítani a fejét, ha eltöri a kedvenc vázánkat, oké ez piti példa, de remélhetőleg érthető, hogy nem a mumus vagyok neki, hanem a segítő, a probléma megoldásában.

Egy tény, könnyű gyereket csinálni, ahhoz még és sem kell, de nem olyan egyszerű, okosan a középutat megtalálva felnevelni.

39. fincsi5 (válaszként erre: 34. - Babyapocakban)
2020. febr. 12. 15:22

Ki okozta a bajt? Ő magának!

Egy mai 15 éves lány mit gondol, mikor meztelen képeket küld magáról??

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook