Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Meztelen képek a gyermekedről, mi a teendő? fórum

Meztelen képek a gyermekedről, mi a teendő? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
98. Channa* (válaszként erre: 89. - Zaya86)
2020. febr. 12. 22:24

Szerintem senki sem a tényleges verésre gondolt. Persze, ezt mondta, de nem hinném, hogy erre gondolt, ahogy én sem gondolok verésre.

A nevelést már baba korban el kell kezdeni, és bármilyen nehéz is, de folyamatosan el kell mondani, hogy mit lehet és mit nem, milyen következményekkel járnak bizonyos tettek.

A meztelen fotókról is kell beszélni a gyerekkel, ahogy a drogról, közlekedésről, kivel állhat szóba, kitől fogadhat el bármit, stb.


Nekem is halál unalmas volt azt hallgatni, hogy nem engedhetem el a bátyám kezét, gondolom neki is, hogy a húgodra vigyázz! Mert ő lány és kisebb és a testvéred, ahogy azt is halálra untuk, hogy nem állhatunk szóba idegenekkel akkor sem, ha csokit ígérnek, nem szállhatunk be idegenek autójába, nem mehetünk el velük, és ha valaki azt mondja, hogy....akkor inkább kezdjünk el visítani, hogy a többi néni és bácsi meg tudjon védeni minket.

És tini koromban is zavart, hogy időre kellett hazamennem, nem mehettem akárkivel egy moziba sem, mindig mindenről be kellett számolnom és még sorolhatnám ide pl. a külföldi fiúkat, akikkel még véletlenül sem állhattam szóba, stb...


A gyerekemnek ugyan ezt adtam tovább, és vicces volt, amikor megkérdezte, hogy a Juci nénitől (70 éves szomszéd néni) elfogadhatja a kivit? A lényeg az volt, hogy megjegyezze, hogy nem lehet mindenkitől elfogadni mindent.

Már pici korában tudott 3-4 telefonszámot, mit kell tennie, ha eltéved, elhagyom, stb. És igen, az én fiam is húzogatta a száját, amikor az apja sorolta neki, hogy mi történhet, ha egy lány nem akarja, vagy ha akarja is, de utána azt mondja, hogy még sem akarta, illetve nem is kell azt mondania, hogy nem akarta, de akkor is úgy veszik, hogy nem akarta, és mi lehet ennek a következménye, a bünti (nem tőlünk) a rendőröktől, a börtönről, stb.


Egy gyerek lelkét nem szabad annyira kímélni, hogy ne tudjon ezekről, hiszen így fog kialakulni benne az egészséges egyensúly. Meg kell tanulnia, hogy nem minden úgy van, ahogy ő szeretné, és nem minden jó, amit tesz, azaz mérlegelnie kell, hogy megtegye e.


Tehát, nevelés! Kicsi kortól, hogy fel tudja mérni mindig a tettei következményeit. Anyától és apától egyaránt.

97. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 12. 22:23
Igen, van értelme rendőrségre menni.
96. michelle.r (válaszként erre: 92. - 80ASIQ)
2020. febr. 12. 21:04
Nem kérdés ;)
95. Epresturmix (válaszként erre: 91. - Havanesekutyus)
2020. febr. 12. 20:53
Azért egy megdorgâlástól, átbeszêlêstől még nem lenne lelki nyomorék. Én qrva mérges lennék rá és nem titkolnàm. Mindamellett, hogy segítenêk neki vele, közösen kitalálni hogyan tovább. Mert az is érdekelne, hogy ő ezt a helyzetet hogyan látja, hogyan oldaná meg, mennyit fogott fel belőle. Ezek fontosabbak mint ÉN!
94. vivo44 (válaszként erre: 57. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 12. 20:43

Szia.

Olvasgattam a nap a fórumod és nem akartam hozzászólni, mert még nem 15 a lányom, így nem is okoskodhatok, azzal akinek van, aki átélte. DE!

Az, hogy a gyermekeink mit tesznek, nem nevelés kérdése ez esetben! Te a gyermekedet egyengeted, napi pár órában, de javarész a külső környezet tanítja a butaságra, amiről te anyaként nem tehetsz.

Nagy lány lett a lányod, nem gndolta át abban a pillanatban mit tesz. Biztos most már tudja és többet nem teszi.

A fiúval beszélnék, hogy büntethető, ezentúl úgy osszon meg képet a lányodról. (talán visszatartó erő)

Hogy te beszéddel, fenyítéssel, simogatással, megvonással neveled, az a te dolgod! A te lányod, te ismered!

Tedd legjobb belátásod szerint, de nem nevelhetjük őket burokban.

Mi is megcsináltuk a magunk hülyeségét fele ennyi se technológiával...

Kitartást!

93. 80ASIQ (válaszként erre: 89. - Zaya86)
2020. febr. 12. 20:35
Na, most engem is rajtakaptak azon, hogy elfeledkeztem az apa szerepvállalásáról! Igazad van Zaya! Az apa is felelős, legalább annyira!
92. 80ASIQ (válaszként erre: 88. - Michelle.r)
2020. febr. 12. 20:32
Annyi bűne mindenkinek van, hogy legalább egy taslit megérdemeljen! :D
91. havanesekutyus (válaszként erre: 90. - Epresturmix)
2020. febr. 12. 20:27
De ha legközelebb a bajban se mer a szülőhöz fordulni, akkor még nagyobb bajba kerül.
90. Epresturmix (válaszként erre: 89. - Zaya86)
2020. febr. 12. 20:22
Amíg nem derült ki, addig is elhallgatta, csak akkor szólt amikor késő volt már. Előtte sem kérdezte meg, hogy helyesen cselekszik - e?
89. Zaya86
2020. febr. 12. 20:20

Elképesztő hogy a mai világban, amikor már szinte bármilyen információ, tanulmány pár kattintással elérhető, amikor számtalan szakember nyilatkozott a témában, amikor rengeteg platformon jön veled szembe, hogy az erőszak és az áldozathibáztatás rohadtul nem menő (ha amúgy ez nem lenne evidens)...szóval hogy akkor is vannak még emberek, akik szerint tényleg az lenne az illő, hogy ez a szerencsétlen lány kapjon még otthon is egy kis náspángot, mert attól biztos meg jön az esze.

De legalább azt elérheti vele a szülő, hogy az eddig őszinte gyermeke a jövőben tutibiztos ne tőle kérjen segítséget ha szüksége lenne rá , hanem inkább hazudozzon, elhallgassa.


Az anyukát dádázni javaslótól szeretném kérdezni, hogy mi a véleménye egy férfi, apa szerepvállalásáról a gyermeknevelésben? Mert hogy ugye szerinte ez csak az anya hibája... Pff.

88. michelle.r (válaszként erre: 87. - 80ASIQ)
2020. febr. 12. 19:54

"Ha már verés, akkor az anyja érdemelne meg egy nagy taslit, hogy nem neveltre meg a lányát, mert úgymond, nem gondolta, hogy az ő lányával pont ilyesmi előfordulhat. Sajnos mindenkivel, minden előfordulhat! "


Bölcs gondolat. Taslit mindenkinek! ;) Mától legyen ez a tasli világnapja :DDDD

87. 80ASIQ (válaszként erre: 49. - Fincsi5)
2020. febr. 12. 19:52

Az is nagy vita tárgya, hogy fel lehet-e pofozni egy gyereket, ha rosszat tesz. Van aki szerint soha, semmilyen esetben sem.

Jelen esetben ezt semmiképpen sem tartanám helyesnek, éppen elég trauma ez a lánynak verés nélkül is, gondolom. Ha már verés, akkor az anyja érdemelne meg egy nagy taslit, hogy nem neveltre meg a lányát, mert úgymond, nem gondolta, hogy az ő lányával pont ilyesmi előfordulhat. Sajnos mindenkivel, minden előfordulhat! Ugyanakkor persze nem vitatom, hogy emberek vagyunk, nem vagyunk tökéletesek (erre magam vagyok az iskolapélda...) és az ember nem tud tökéletesen nevelni. Mivel, érdekelt a téma, végigolvastam a hozzászólásokat. Rendőrség? Magam is javasoltam, persze megfontolandóak az ellenérvek is. Elköltözés, iskolaváltás? Ha megvalósítható..., illetve, ha muszáj... Vajon ott nem fog kiderülni az iskolaváltás oka? Nem tudom, nem törvényszerű. Adja Isten, hogy mindenki épen és egészségesen tegye túl magát ezen!

86. 8d00a82c06 (válaszként erre: 84. - Fincsi5)
2020. febr. 12. 19:37

A Fórumindító a lány anyja.


A fiú,(akinek küldte a lány a képeket) anyukája lépett le, apuka pedig nincs otthon.


Egyértelmű.

85. 80ASIQ (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 12. 19:36

Nem gyerek, de nem is nagykorú. Valami középkategória-féle.


Azért egy valami vigasztaló lehet: A net tele van meztelen nők képeivel, sőt ismert ún. celebek képeivel is. Van közte valós is, hamis (fake) is. Minden csoda három napig tart. Tudom, persze, hogy más erről beszélni és más érintettnek lenni.

Csepp a tengerben. (Elnézést kérek!)

84. fincsi5 (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 12. 19:35
Akkor te az apa felesége vagy, s veletek él a lány?
83. 8d00a82c06 (válaszként erre: 82. - Epresturmix)
2020. febr. 12. 19:33

Nem. Ha az én lányomról lenne szó, lehet hogy menekülőre fognám, de ez csak egyszeri alkalom. Nem tenném meg többet.


De nem voltam ilyen szituban, és remélem hogy nem is leszek.

82. Epresturmix (válaszként erre: 81. - 8d00a82c06)
2020. febr. 12. 19:26
Mindig menekülni? Megoldás? Akárhányszor csinál rosszat, csomagoljunk?
2020. febr. 12. 19:24

Végig olvastam. Fórum indító hamar elköszönt.

Egy 15 éves lánynak már lehetett volna több esze.

Elhiszem, hogy naív, de erről már korábban tájékoztatni kellett volna, rossz példákkal elmagyarázva. Ez megelőzhető lehetett volna ha szexuális felvilágosítás alkalmával a net veszélyeiről is van szó.

A veréssel én sem értek egyet. Épp eléggé megalázta saját magát.

Suli váltás jó ötlet, de komolyan mondom ilyen helyzetbe kerülnék még el is költöznék vagy messzi iskolába iratnám, ahol senki sem ismeri.

Ez nem játék. Ebbe tönkre mehet az a lány.

80. Channa* (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 12. 19:16
Ha meg sem próbálod...
79. Channa* (válaszként erre: 14. - Szeplakisz)
2020. febr. 12. 19:14

Miért megalázó? Én ezzel nem értek egyet.

Hányan büszkék a meztelen és szexis fehérneműs fotóikra?


Ez pusztán kínos...

78. Channa* (válaszként erre: 10. - Babyapocakban)
2020. febr. 12. 19:11
Nevelés.
77. Channa* (válaszként erre: 9. - Cc7a88f96d)
2020. febr. 12. 19:11

Stabil kapcsolatban se. Sőt! Soha.

32 éve férjnél vagyok, de még sosem készült rólam sem meztelen fotó, sem hiányos öltözékes és nem is fog. A mobil és netvilágban felelőtlenség ilyen fotókat készíteni.

76. globus (válaszként erre: 75. - 9b10f3d7ff)
2020. febr. 12. 19:10

Ehhez képest a fiúcskát nem szabad megdorgálni, mert az önbíráskodásnak minősül. Szülőkön keresztül nem járható, írta fórumindító. Rendőrségi cirkusz felér egy boncolással.

Küldhetnek neki kitüntetést emailben, virágnyelven.

75. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 72. - Fincsi5)
2020. febr. 12. 19:07

Magántulajdona a telefon, vizsgálat céljára elvehetik, hogy esetleg nincs-e más gyerekről is fotó, de visszaadják.

Aki megakarja osztani, az már régen elmentette valahova, és bármikor előkerülhet.

Megoszthatja későbbi iskoláiban. Többen ilyen elhamarkodott, buta dolog miatt nem tudnak későbbiekben elhelyezkedni esetleg.

Sokan nem tudják, de a telefonról törolt fotókat is visszalehet 'varázsolni. Ezek a fotók addig lesznek meg amíg a fiú, vagy akivel megosztotta akarja, hogy meglegyenek.

74. babyapocakban (válaszként erre: 72. - Fincsi5)
2020. febr. 12. 19:06
Jesszus. Belegondoltál, hogy ha a te gyereked lenne, akkor a te gyereked lelkéről lenne szó? Ja bocs, belegondoltál, hiszen testileg is bántanád, miért is foglalkoznál a lelkével. Nem lennék a gyereked.
73. Epresturmix (válaszként erre: 71. - Fincsi5)
2020. febr. 12. 19:06
10 évesen menstruálnak. El lennél késve már.
72. fincsi5 (válaszként erre: 67. - Michelle.r)
2020. febr. 12. 18:52

Hogy .."nem veti meg?" Esetleg azt lehet vele éreztetni, hogy most egyszer megbocsátanak neki, de a továbbiakban legyen észnél.

És ha lehet, iskolát váltanék. Ha Pesten laknak, könnyebb, mint egy kisvárosban. Nehogy már babusgassák a kis lelkét!


A rendőrség meg azért kell, hogy a fiútól vegyék el a telefont, hogy többet ne tudja küldözgetni a képet. Bár nem tudom, lehet-e ilyet, de ha ez az egy megoldás van a kép terjedésének, én ezt tenném.

71. fincsi5 (válaszként erre: 51. - 9b10f3d7ff)
2020. febr. 12. 18:41

Én úgy tudom, 13-14 éves korban már vagy az iskolában, vagy otthon beszélni kell a szexről a gyerekekkel. Ha ez nem történt meg, akkor könyvből, internetről tájékozódott már ez a lány.

Bármilyen megoldás volt, annak le kellett jönni, hogy nem küldözgetünk magunkról meztelen fotót, még akkor sem, ha nagyon szerelmesek vagyunk.


Tartom, hogy a lány alázta meg magát.

70. Epresturmix (válaszként erre: 69. - Michelle.r)
2020. febr. 12. 18:25
A fenenagy bizalom megvolt. Vissza is élt vele.
69. michelle.r (válaszként erre: 53. - Mézes-Krémes)
2020. febr. 12. 18:23

A 13 okom volt rá című amerikai sorozat pont erről szól. Egylevegővel néztem végig, és napokig egy irányba néztem utána.


Pontosan ezért is fontos, hogy a család, a szülő, a közvetlen környezte hogy áll ehhez. Csak remélni tudom, hogy a kislánynak nagyon erős bizalmi kapcsolata van az anyjával, a családjával, és tényleg őszintén meg tudják beszélni. És ez a bizalom elég erőt ad neki ahhoz, hogy elviselje, amit az agyatlan kamaszoktól - és agyatlan szüleiktől esetleg kapni fog.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook