Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyire vásároltok be az iskolára JELEN HELYZETBEN? fórum

Mennyire vásároltok be az iskolára JELEN HELYZETBEN? (beszélgetős fórum)


19. 0885be3643 (válaszként erre: 17. - Boldogzokni)
2020. szept. 4. 23:33
Nálunk itthon annyira meleg van (télen is, központi házfűtés van, nem mi állítjuk), hogy konkrétan bugyiban flangál a gyerek. Ha játszóterezünk, biciklizünk, arra elégnek a játszó ruhák, amik tipikusan nem olyanok, hogy suliba ráadnám. Cipő kintre kettő kell, egy melegebb, 1 hidegebb, bentre egy papucs. Ehhez képest sulis ruhatár: hideg kinti cipő, meleg kinti cipő, benti cipő, torna cipő, bugyi, zokni, 5 nadrág, 6 póló, 2 pulcsi, 1 széldzseki, melegítő tornára, ha kimennek, rövidnadrág-poló kombi tornára, ha bent maradnak, ünneplő ruha és cipő évnyitóra, ami max ünnepségeken lesz rajta, és a következőre lehet, kinövi. És szerintem én most szolid voltam. Elsősnél ehhez jött iskolatáska, tornazsák, kulacs, plusz a 2,5 oldalas tanszerlisra. Plusz néhány tankönyv, mert az ingyenes sz*r, a tanár javasol olyat, amiből tanítani is lehet. (Még ez a legkevesebb, és tényleg, erre szívesen, örülök, hogy figyel rá, csak éppen vicces.) Ja, és osztálypénz, sulis egyenpoló. Én 80 ezerig írtam az egyszememre, de az utolsó beszerzési kör meg az első szülői még idő hiányában nincs benne. Hozzáteszem, igyekeztem figyelni, hova megyek, Auchan, cipőkre Dechathlon, és csak amit itt nem kaptam, azért mentem kisebb boltba. Valamibe viszont lehettem volna rutinisabb, volt, amiből rosszat vettem elsőre, és tornacipő is lett volna olcsóbban, csak már megvolt, mire rátaláltam az olcsóbbá.
18. boldogzokni (válaszként erre: 16. - Valakivagyok1984)
2020. szept. 4. 16:37
Tényleg rengetegbe kerül minden. A tanárok meg egy csomó dolgot kérnek, ami aztán sorra sem kerül. A héten keretezett műszaki rajzlapok után rohangáltam, de ha nem használják fel, év végén a tanárt ezzel fogom megcsapkodni :DDDDDDDDDDDDD
17. boldogzokni (válaszként erre: 15. - Aszparagusz)
2020. szept. 4. 16:36
Itthonra nem kell annyi ruha, mint az iskolához. Most hazajönnek, minden megy a szennyesbe, átveszik az itthonit. Rengeteg mosással jár. De ha csak itthon vannak, akkor ha nem koszolódik el, másnap is felvehetik például ugyanazt a nadrágot. Nem tudom másnál hogy van, de nálunk ez adja a különbséget.
16. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2020. aug. 16. 19:31

Mi mindent ami kellet.Pontos összeget is tudok mert kíváncsiságból számoltam.

Elsős és 4.es gyerek.

Őszi komplett ruházat cipővel:70.000

Iskolai cuccok:50.000

Rettenet sok szerintem..de ez van.Virushoz nemtudok igazodni.

15. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2020. aug. 16. 18:26

Ezt a ruha kérdést nem értem.

Ha nem járnak iskolába a gyerekek, akkor nem kell ruha? Akkor nem számít, hogy a régieket kinőtték?

2020. aug. 16. 18:25
Én a tanszereket mindet megvettem. Ruhákat kevesebbet. Én hagyományos oktatásra készülök, főleg kicsiknél.
13. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2020. aug. 16. 18:20

Mindent megvettem.

A listán szereplő dolgokat ugyanúgy, mint az új ünneplőt , iskolába járó ruhákat.

12. Nanda
2020. aug. 16. 17:12

Máskor sem egyszerre veszem meg nekik az összes ruhát, hanem minden hónapban pár darabot.

Most vettem vékonyabb nadrágokat, szeptemberben talán felsőket, vékony kabátot, októbertől meg lehet már venni vastagabb cuccokat is.

Ha itthon lesznek akkor is kell nekik ruha.

2020. aug. 16. 14:29

Épp ma álltam a sok tanszer előtt a boltban és gondolkodtam vegyek ne vegyek, mit vegyek hogy lesz stb. 😞

Ruhát így is úgy is kell venni nekem is a gyereknek

2020. aug. 16. 13:36

Ebben a helyzetben a kötelezőket, mint torna felszerelés megvenném.

A felsőruházatból ami feltétlen szükséges, mert nagyon kinőtték.

Ha otthon is tanulnak majd, akkor is le kell menni majd az utcára, elmenni játszótérre.

9. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Boldogzokni)
2020. aug. 16. 09:37
Remélem, hogy az, de okt. közepén előfordult már, hogy be kellett gyújtani, és utána még visszajött a szép idő egészen Erzsébet-Katalinig.
8. boldogzokni (válaszként erre: 7. - Napsugár8)
2020. aug. 16. 09:32
Remélem a fűtésről írt szöveged csak vicc.
2020. aug. 16. 09:29

Személy szerint nem érint, de a helyedben erre a nyár végi, kora őszi (enyim nyaram idejére való) ruhákat, cipőket megvenném. Csak ami szept-okt. hó közepéig kellhet.


Hiszen állítólag ősszel fog ideérni a következő hullám. Márpedig az itt lesz, ahogy a fűtési szezon beindul. (Nehogy már az állam pénzén kelljen fűteni az iskolákban). :)))

2020. aug. 16. 09:28
Én még várok. Még nem hiszem, hogy gyorsan hideg lesz szeptemberben, talán akkor még jók a ruhák egy darabig. Iskolai holmikat sem vettem, mert ki tudja mi lesz? Meg listát sem kaptunk még.
2020. aug. 16. 09:21
Szerintem lesz suli. Remèlem. Írod hogy mindent kinőttek a gyerekek, tehàt mindenkèpp kell vásárolnod. Egyenlőre ne vegyél sokat, annyit csak amivel tudnak kezdeni, aztàn apránként tudod pótolni ami kell.
4. boldogzokni (válaszként erre: 2. - Vandancsi)
2020. aug. 16. 09:19
Te vásárolsz most ruhákat vagy még kivársz?
3. boldogzokni (válaszként erre: 2. - Vandancsi)
2020. aug. 16. 09:19

Ott is szoktam vásárolni. :) Tényleg nagyon barátiak az árak, bár a nagyobb gyerekeknek már kicsi a választék.

Mázlim van, hogy még nem kapta el őket a márkamánia, mert akkor csődbe is mennék.

2020. aug. 16. 09:04
Ha van a közeledben pepco, esetleg nézz be oda is. Régebben nagyon rossz minőségűek voltak a ruhák ott, de nemrég arra jártam és kellemeset csalódtam, hogy nagyon jó kis cuccokat kaptam jó áron.
2020. aug. 16. 08:55

Rágom itt a kefét, hogy mennyit költsek a gyerekek iskolakezdésére. Minden ruhát kinőttek, egy csomó mindenből új kellene, de nem tudom... Rohadt drága lett az élet.

Ha mindent megveszek, aztán itthon tanulás lesz... pénzkidobás.

Ha meg nem veszek, majd nem kapok, amikor meg kell... Most jelentek meg az őszi ruhák viszonylag normális áron, pl az auchanban.


Ti mit csináltok? Mennyire töltitek fel az őszi ruhákkal a szekrényt? Kivártok vagy vásároltok előre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook