Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A nagyobbik fiam mindkét agyféltekét használja... Ez mit is jelent? Valaki hasonló helyzetben? fórum

A nagyobbik fiam mindkét agyféltekét használja... Ez mit is jelent? Valaki hasonló helyzetben? (tudásbázis kérdés)


1 2
51. Pan Dóra (válaszként erre: 50. - Urbanszkyviki)
2012. márc. 3. 08:40

És sajnos, ezt a végtelenségig lehet ragozni.

Ne úgy csináld, mert úgy nem lesz jó... majd én, mert úgy gyorsabb... menj a szobádba és játssz egyedül... nem beszélj, mert zavarod apát... hallgass, mert fáj a fejem...

Egyre több gyerek kerül úgy óvodába, iskolába, hogy nem hallott élőszóban mesét, nem ismeri a papírt, ceruzát, gyurmát, nem ismeri a normális, tápláló ételeket... és most nem a pénztelen családokra gondolok.

És még ezek után csodálkozunk, hogy a nevtanok és szakértői bizottságok zsúfolva vannak - padig a legtöbb esetben nem a gyerek a problémás, hanem a szülő :(((

50. urbanszkyviki (válaszként erre: 49. - Pan Dóra)
2012. márc. 3. 08:25
Hát így belegondolva igazad lehet - én is hallottam már ilyen szülőkről.....:(
49. Pan Dóra (válaszként erre: 42. - Urbanszkyviki)
2012. márc. 3. 08:16

Többen vannak, mint gondolnád :(

Ne, mászhat, mert piszkos lesz a ruhája, nem labdázhat, mert piszkos lesz a keze, nem biciklizhet, mert elesik, nem hintázhat, mert kiesik, nem ehet egyedül, mert összemaszatol mindent, nem mehet mezítláb, mert piszkos lesz a talpa, nem ugrálhat, mert zavarja az akárkit, nem homokozhat, mert... nem, nem nem, mert... mert.. mert... :(

48. Sotetmancs (válaszként erre: 47. - Netti1980)
2012. márc. 2. 21:58

igen, azért ragadtuk ezt ki, mert ehhez könyneben kötik a dolgot, akik nem tudják ezt hová tenni.


ha van amelyik gyereknek gond, van amelyiknek nem. akkor az pont ugyanúgy van, mint agy nem kétkezes gyereknél....


amúgy egyszerűen ha vki kicsit jobban kilóg a sorból akkor a szülő felelőssége, hgy ne at várja el, ami nem lehet sose a ygerek, uniformizált. hanem megtanítsa előnyt kovácsolni abból, amivel ő tud gazdálkodni. ebben pl ténylegesen tud segíteni egy jó terápia. mert nyílván nem feltétlen tud mit kezdeni a szülő se mindennel.

2012. márc. 2. 21:51

Nagyon kiragadtátok azt, hogy ki melyik kezét használja. Ez csak egy pici része a dolognak, nagyon sok apró dologból tevődik össze. Van olyan gyerek akinek sosem okoz problémát és van olyan akinek komoly gondokat okoz.

Arról pedig szó nincs, hogy valaki nem engedi a gyerekét pl. labdázni és helyette terápiákra hordaná.

46. urbanszkyviki (válaszként erre: 45. - Sotetmancs)
2012. márc. 2. 21:15
De, szerintem is teljesen mindegy. :))
45. Sotetmancs (válaszként erre: 41. - Urbanszkyviki)
2012. márc. 2. 21:11

azha mindenhez balla nyúlsz, akkor téged valszeg rejtett balkezeseznének:)


én hol jobbal hol ballal nyúlok. nálam hiányzik pl a labdatesztnél a keresztbenyúlás. én nemes egyszerűséggel mindig avval a kezemmel nyúlok minden utána amelyik kezem közelebb van:) ha meg egyik kezemben már van valami, sose teszem le, hanem a másikkal, ami üres.

de nekem se jelentett ez sose problémát. csak akik nem a közvetlen környezetem prblémáznak néha reűajta, hogy akkor te most miylen kezes vagy? de így a semmiből szokott jönni a kérdés ált:) vicces. holott nem mindegy?

44. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Csylla2386)
2012. márc. 2. 19:29
dehogynem
2012. márc. 2. 18:41

Anyukám is kétkezes, és úgy néz ki, hogy a most másfél éves kisfiam is kétkezes lesz - bár ez még persze egyáltalán nem biztos, csak egyelőre úgy néz ki. Én még soha nem hallottam olyat, hogy ez baj vagy hátrány lenne egy gyermeknek.

Azért csak, mert szeret játszani a gyerek, nem lehet/ne visszatartani az óvodában. Képzeljünk csak el egy olyan gyermeket, aki 5-6-7 évesen nem játszik semmivel sem - akkor mégis mit csináljanak - mosogassanak tán? :S Nekünk is vissza akarták tartani a lányunkat oviban, most kezdte az elsőt, de csak azért, iagzából nem is tudom miért, jó sok ökörséget mondtak, hogy még játékos, meghogy kistermetű és véknyabbka, nem fogja elbírni a táskát, meghogy érzékenyebb a lelke(januárban töltötte most a 7. évét, majdnem 7 évesen kezdte a sulit), és nevelési tanácsadóba akartak küldeni- Közöltem az óvónővel, hogy nem viszem, mert az, hogy kistermetű és azért ne vigyem eleve nevetséges, az hogy játékos - könyörgöm attól még ugyanúgy játszhat, nálunk pl. bevihetik a játékukat és szünetben társasozni is szoktak......és eddig kitűnő tanuló. Csak foglalkozni kell velük, hiszen gyerekek. :)

42. urbanszkyviki (válaszként erre: 40. - Sotetmancs)
2012. márc. 2. 18:32
Nagyon sokat tud segíteni egy gyermek magatartásán, kitartásán, gondolkodásán a sport, a labda és a hintajátékok - így igaz. De ki az a szülő, aki a gyerekének nem engedi az ilyesfajta játékokat, hogy azt terápia formájában kelljen pótolniuk szakembereknek????????
41. urbanszkyviki (válaszként erre: 24. - Sotetmancs)
2012. márc. 2. 18:23

Na erről jut eszembe, hogy én is kétkezes vagyok, és május végén töltöttem a 6. évemet és úgy kezdtem ősszel az iskolát anno, és majdnem tökéletesen teljesítettem az alsó tagozatot....:)

Tudok jobb és bal kézzel is írni, nyírni, főzni, ragasztani, de kapásból ballal nyúlok mindenhez, pedig most már csak a jobb kezemmel írok. Most komolyan, ez lenne az, hogy mindkét agyféltekem használom? Ennyi? :O

40. Sotetmancs (válaszként erre: 39. - Netti1980)
2012. márc. 2. 14:02

asport , mozgás számtalan dolgon segít. és sport nélkül nem is őrizhető meg az egészség eleve.


nem csodaszer, hanem mindenképp szükséges valami.


amúgy így van ahogy írod. egy ilyen lapozó terápia, akármi van, ezek a mozgásos dolgok, kárára senkinek se válnak!!! szóval aki bizonytalan inkább vigye.


mondjuk én hazabeszélek. nálunk a sport mozgás rendszeresen az alap. erre épül sokminden. levezeti az enegiát, itzzmokat fejleszt, mozgásokat lakít ki. amikor már tudnak összedolgozni, fejleszt csapatkészségeket.. lehet sorolni. és mindezt úgy, hogy élvezi a gyerek. egyszerűen boldog tőle. pótolhatatlan a rendszeres mozgás szerintem.

39. Netti1980 (válaszként erre: 8. - Csylla2386)
2012. márc. 2. 11:34

Nekünk alapozó terápiát javasoltak ami egy mozgásterápia és nagyon szeretjük. Fejleszti a gyereket, de mellette torna is, így a mozgás is megvan.

Nem kell hinni benne, én látom a gyerekemen a változást. Nem kötelező ilyenre hordani a gyereket ha valaki nem akarja, de az biztos, hogy kárára nem válik.

38. Pan Dóra (válaszként erre: 37. - Patyoma)
2012. márc. 2. 09:50

Az utolsó mondatodhoz: Tudom :)

Viszont az egyikkel "kiválóan" lehet gerjeszteni a másikat :(

37. patyoma (válaszként erre: 36. - Pan Dóra)
2012. márc. 2. 09:42

Van erről tanulmány több is, igaz nem magyarul.

Nagyon sok magatartás zavarosnak bélyegzett gyerekkel valójában csak a poroszos iskolarendszer nem tud mit kezdeni, miközben a kreativitásuk és problémamegoldó képességük kiemelkedő és a munkaerőpiacon pont ezek a képességek azok amit keresnek a munkáltatók.


Azonban a magatartás zavar és a tanulási zavar nem ugyanaz.

2012. márc. 2. 09:33

Egyébként arra, hogy az ilyen diagnózisokat nem szabad túllihegni, a legékesebb bizonyíték, hogy a "problémás" gyerekek az iskolarendszerből kikerülve olyan teljesítményet nyújtanak, amikről az "egyengyerek" még álmodni sem mer... és ebbe a megállapításomba beletartoznak a kitűnő tanulók is :(((

Kár, hogy erről még nem készült tanulmány, de egyszer megírom, az tuti :)))

35. Sotetmancs (válaszként erre: 31. - Patyoma)
2012. márc. 2. 09:25

"más kérdés, hogy általában az ilyen gyerekek kiemelkedő képességűek, ezért jól tudják leplezni a tanulási nehézségeiket, illetve helyettesíteni bizonyos képességeket más képességekkel,"


de nem erről sól az ember élete?? hogy azt használja amije van? most basszus, van feladat, megoldja.. akkor hol a baj???

34. Sotetmancs (válaszként erre: 31. - Patyoma)
2012. márc. 2. 09:21

"Ha gondolod, maradjon még a kisfiad 1 évig az oviban, kapjon külön fejlesztést, egy egyszerű mozgásterápia szerintem sokat segíthet, de maga az, hogy még a játék érdekli ennyi idősen (vagy akár egy év múlva) nem gond, bár minden gyerek ilyen lenne. :) Csak egy jó tanítónénit kell majd találnod, aki az osztály minden gyerekét egyéniségként kezeli."


na de alapvetően itt a lényeg, és tökéletesen egyetértünk :)

33. Sotetmancs (válaszként erre: 31. - Patyoma)
2012. márc. 2. 09:20

tzisztában vagyok vele, hogy bármikor kaphatnék dises papírt ;)


azért írom, hogy gépelni nem tanultam meg, mert folyóírásomon valszeg meglepődnél... mint mondám még magyarversenyeken is nagyon jól teljesítettem. nyelvtanból. helyesírásból, tollbamondáson is:)


nem kéne stigmatizálni már ezt is, hogy kétkezesség. mindenek van előnye hátránya. van ami van. azt kell kihozni mindenből ami jó, és arra építeni, nem úristen jajjmilesz....


de beleolvastam kétkezes fórumokba is... hát nem vagyok egyedül.... aztiszem tényleg a család felelőssége ebben a legnagyobb. merni kell különbözni.

32. Sotetmancs (válaszként erre: 29. - Pan Dóra)
2012. márc. 2. 09:17

igen... hát én még olyan cikket is találtam a témában, hogy huhh... 80 fős minta alapján... ááááá , hát beszarok....


nem hüyle a kétkezes. bár az igaz, elsőre negem is van aki idiótának tart, emrt mondják, hogy jobbra, én meg gondolkodom rajta pl... mert ugye előbb ki kell találnom melyik is a jobb.... de még a jogsi megszerzése se volt gond, ugyanis a jobb csak egy szó!!! és ténylegesen a konkrét irányokkal helyettesíthető, amik nem az emberhez kötöttek


az íréásban a betűcsere régen se volt akkora gond, míg rá nem fogták, manapság meg a szgépes szövegellenőrzős világban, röhej... a matek a legerősebb dolog ami van, rajzolni egész szuperül tudok (annyi hogy másik kézzel is megy... de erre szoktam azt modnnai, hogy a rajz az ember fejében van, nem a kezében. ha a fejedben van, mindegy melyik kéz, láb, száj, végül le fogod tudni rajzolni).

hja de a vicces, hogy én jobbkézzel írok többnyire, de ugye nem mindig. és ebből sokan aztiszik balkezes vagyok, és teljesen le vannk döbbenve, hogy jobbkézzel írok:D:D


egyszerűen nehezen kezeli a társadalom a nem egyenembereket. pedig nincs a kétkezességgel semmi gbaj. a pszichológiai problémák meg abból lesznek, hha a család nem fogadja el, hogy a gyerek kétkezes. nálunk ebből sose volt semmi.

31. patyoma (válaszként erre: 24. - Sotetmancs)
2012. márc. 2. 09:13

Molyka nem egészen ezt írta, különben pedig szakember, így nem csak "kicsit utána olvasott".

És kérlek ne sértődj meg, de a gépelésed nem azt jelzi, hogy gépelni nem tanultál meg, ilyen típusú hibák amiket te ejtesz, maradványtüneti diszlexiára utal...


A keresztdominancia igenis okozhat tanulási zavarokat, más kérdés, hogy általában az ilyen gyerekek kiemelkedő képességűek, ezért jól tudják leplezni a tanulási nehézségeiket, illetve helyettesíteni bizonyos képességeket más képességekkel, ezért gyakran alig tűnik fel, hogy gondjuk lenne. Az ilyen gyerekeknél szokták pl. csak 16-17 évesen észrevenni, hogy jéééé nem tudja letenni a nyelvvizsgát.


A fórum indítójának pedig:

Ha gondolod, maradjon még a kisfiad 1 évig az oviban, kapjon külön fejlesztést, egy egyszerű mozgásterápia szerintem sokat segíthet, de maga az, hogy még a játék érdekli ennyi idősen (vagy akár egy év múlva) nem gond, bár minden gyerek ilyen lenne.:) Csak egy jó tanítónénit kell majd találnod, aki az osztály minden gyerekét egyéniségként kezeli.

30. Sotetmancs (válaszként erre: 28. - B486c9cf7d)
2012. márc. 2. 09:11
van gyerekem, és nagyon hajaz a dolog, hogy a nagyobbik örökölte.... csak mivel szerintem ez ELŐNY (én mint írtam sokkal sokkal több előnyét tapasztalom, mint hátrányát) azthiszem simán ezt fogja átvenni, hogy nincs evvel baj
29. Pan Dóra (válaszként erre: 27. - Sotetmancs)
2012. márc. 2. 09:06
Azt kéne megtanítani, hogy a pozitívumot keressék a másik emberben, ne pedig a deficitet :) És főleg ne kreáljanak mindenféle "diagnózist", ha már nem találna semmit... mert ma erre megy ki a játék... kitalálni "betegségeket", kiképezni hozzá szakembereket, rendelni mellé gyógyszert, és ellehetetleníteni szülőt, gyereket :(((
28. b486c9cf7d (válaszként erre: 27. - Sotetmancs)
2012. márc. 2. 09:05
Van gyereked amugy?
27. Sotetmancs (válaszként erre: 26. - Sotetmancs)
2012. márc. 2. 08:48
hja, kcsit utánaolvastam a laterális dominenciának gyerekkorban.. azért írom ezeket... istenem, emberek miért kapnak fizetést.... inkább azt kéne megtanítani a gyerekeknek, hogy éljenek a tulajdonságaikbkal, és a lehető legjobbat belőle. nem erővel, izomból egyenembert próbálni faragni belőlük
26. Sotetmancs (válaszként erre: 24. - Sotetmancs)
2012. márc. 2. 08:47

hja, hát gépelni azt nem tudok... de pl matekból mindig is jól teljesítettem (sőt...) és nyelvtanból is (még versenyt is nyertem...)


szal nemhogy zavart nem okozott ezekben a kétkezesség és a fix dominancia hiánya, hanem semmit.


gépelni azt nem tanultam meg...e igaz:) de ezer más dolgot tudok helyete, amit meg sokan nem:D

25. ozike0501 (válaszként erre: 10. - Csylla2386)
2012. márc. 2. 08:45
Nem lehet, hogy figyelemzavaros? Ha igen, azt lehet fejleszteni!!!
24. Sotetmancs (válaszként erre: 21. - Molyka)
2012. márc. 2. 08:44

uramjézus.... de jó , hogy gyerekkoromban nem piszkáltak evvel a hülyeséggel.... vissza a középkorba, egyik oldalt kötelezően megerősíteni????? mi van????


megjegyzem szerintem nem is lehet....


a baj jobb az kreálmány, az észak dél tökéletesen működik helette. sőt a természetben még könnyebb is vele ezerszer boldogulni (én sose tévedek el kirándulásokon pl...)


istenem... semmi baj nincs a kétkezességgel.stb. nekem sokkal több előnyöm volt benne életemben mint hártrányom....


hja minden lehet... aha,csak nincs.. én akikről kétkezesekről, nem kialakult dominanciásokról halottam, mindneki simán vette a sulit, és mindenkinek előny volt.... hja a szülők kellenek, hogy megerősítsék az emberben, hogy nem probléma az, hogy van amiben kilóg a ygerek a sorból. nem árt vele senknek. merni kell különbözni is.

23. 9b42a0794f (válaszként erre: 22. - 814f8b8f23)
2012. márc. 2. 08:43
Istenem.. .sose irok fórumokra, csak olvasok... de ma fe3trengek
22. 814f8b8f23 (válaszként erre: 1. - Csylla2386)
2012. márc. 2. 08:37
édes Istenem, még szerencse. :D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook