Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯
590. pemete
2010. júl. 13. 16:26

Most már tutira megnyugodhatsz:)

De mivel vasárnap volt az első napja a menstruációdnak, és általában akkor kell elkezdeni a fogamzásgátló szedését, ezért jobb lenne, ha várnál még egy hónapot.

589. pezsgo
2010. júl. 13. 16:02
Sziasztok! Hát amit az orvosokról írtatok azzal egyetértek! Egyébként nekem nem hüvelyi uh-t csinált, hanem csak hasit, múlthéten amikor voltam. Viszont május 11 óta végre megjött :) múlt hét vasárnap! Úgyhogy most már pláne megnyugodhatok REMÉLEM.? Már előtte pár nappal olyan levert voltam, biztos megviselte azért a szervezetem, hogy kimaradt egy hónap.. De szerencsére megjött, voltak kisebb fájdalmaim, de nem volt vészes, és rendesen megvan. Remélem már beáll a régi állapotba, és nem fog késni többet. Csak azt nem tudom, hogy elkezdhetek-e most szedni fog.gátlót, vagy várjak még vele?
588. pemete (válaszként erre: 585. - 099c0bed40)
2010. júl. 13. 09:53

Fogalmam sincs, valószínűleg kikeltem volna magamból, legalábbis a mai énem tutira. 5 évvel ezelőtt, meg csak szépen csendben elhagytam volna a helyiséget.

Nagyon rosszul tudnak esni az embernek az ilyen dolgok:S Pláne, amikork iszolgáltatott helyzetben van. Emlékszem szülés után mennyire rosszul voltam, és a szemétláda nővérkék nemhogy segítettek volna, még be is szóltak. Aztán mikor indultunk haza akkor is szívóztak, nem akarták kitölteni a papírjaimat, amivel az anyaságit tudtam volna igényelni, mrápedig azt nekik kell, nem akarták előkeríteni az orvost, hogy megbeszéljem vele a varratkiszedést, és félvállról odabökte nekem pont az amelyik a bögyömben volt, hogy ha annyira zavarnak a varratok, akkor majd menjek el a nőgyógyászatra valamikor és szedessem ki. Na ekkor durrant el az agyam, és mivel már tudtam normálisan járni, és a hangom is előkerült, nekiálltam háborogni, (pedig nekem tényleg birka türelmem van) meg kiabálni vele, hogy mit képzel, és rögtön sikerült kitölteni a papírjaimat, meg előkerült az orvos is! De a mai napig bennem van, hogy milyen ocsmány módon bántak velem/velünk akik a szobában voltunk. Nem is értem, hogy minek mennek az ilyen emberek az egészségügybe dolgozni! Én tudom, hogy nem vagyok túl empatikus, és az embereket sem szeretem igazán, ezért nem megyek nővérkének, nem szeretem a gyerekeket, ezért nem megyek óvónőnek. Mások miért nem látják meg ezt? Nem csinálok valamit, amit utálok, mert mások életét is megkeserítem vele.

587. 099c0bed40 (válaszként erre: 583. - Egylány90)
2010. júl. 13. 08:03
Örülök neki, hisz ez a dolga, hogy használjon.
586. 099c0bed40 (válaszként erre: 582. - Ercsi816)
2010. júl. 13. 08:02
Szia, igen, akkor ki!
585. 099c0bed40 (válaszként erre: 584. - Pemete)
2010. júl. 13. 08:02

Apuka dolgozott, mert mindez délelőtt történt, és magamnak kellett bemenni, illetve apám szállított be, de a kocsiban várt....nem érdekes, elraktam jó mélyre a lelkemben a többi xarság mellé, még épphogy odafért. ( a konzekvenciát pedig levontam: ha én nem megyek hozzájuk oda, ők meg nem jönnek hozzám ide, nincs több ilyen lélektiprás, ergo el kell kerülni egymást jó nagy ívben egy életre, és akkor béke van.)


De mégis, áruld már el nekem, Te mit tettél volna a helyemben?

584. pemete (válaszként erre: 581. - 099c0bed40)
2010. júl. 12. 22:11

Ilyenkor kell, hogy apuka ott is legyen a váróban, és amikor doktorbácsi üvölt, akkor apuka bejön:p

Persze ez nem ilyen egyszerű, de tutira megtaláltam volna a módját, hogy megmutassam neki hol lakik a magyarok istene;)

2010. júl. 12. 21:44

Sziasztok beteg lettem egy héttel elötte mint kellett volna.

Szóval használ:)

2010. júl. 12. 18:24
sziasztok!! ha megjött napra pontosan a menszeszem akkor kizárhatom a terhesség lehetőségét?
581. 099c0bed40 (válaszként erre: 580. - Pemete)
2010. júl. 12. 14:48

Hááááát, erre kapásból lenne egy ellenpéldám: Mikor anno erős vérzészavar során ügyeleti időben nem csúnya, inkább szomorú hangnemben szóvá mertem tenni a doktor arrogáns viselkedést,( "miért pont ilyenkor kell jönni, tegnap még nem vérzett, mi????) a mélyen tisztelt Professzor Úr egyenesen az arcomba üvöltve "elmebeteg ribancnak" titulált---az asszisztensek jelenlétében.

( baromi jólesett, gondolhatod)


Az eset után nem restelltem panaszt tenni a betegjogi képviselőnél, aki nagyon udvarias modorban biztosított arról, hogy ez az ügy jó alaposan ki lesz vizsgálva, mert valóban sérti az emberi méltósághoz való jogomat.

2004 óta tart az " alapos vizsgálat"( még csak egy levelet se kaptam) a doki állítólag bunkóbb mint valaha, én meg levontam a konzekvenciát: azóta be nem tettem a kórházi "hiénacsapathoz" lábam, és nem is fogom amíg csak élek.

Az illető "sztárorvos" azóta egy szülő nőt is eltett láb alól, a másiknak meg a méhét nyisszantotta ketté egy figyelmetlenség kapcsán, erre mi történik: gyorsan kinevezték igazgatónak, hogy ne műthessen annyit.

No erről ennyit. :(

580. pemete
2010. júl. 12. 09:40
Mondjuk ha az ember elég határozott, és kikéri magának az ilyen viselkedést, akkor onnantól mindjárt máshogy állnak ám a dologhoz, legalábbis a nagy többség.
579. 099c0bed40 (válaszként erre: 576. - Cézé)
2010. júl. 11. 22:58

Hát igen, sajnos nagyon nagy hányaduk ilyen gyökér--igazából nem tudni hogy miért esik nekik jól lealázni az amúgy is szorult helyzetben hozzájuk forduló nőket, akiknek gyakorlatilag a megélhetésüket köszönhetik.( még akkor is ha nem magánrendelésről van szó)

Szégyellhetik magukat de nagyon, egyúttal mély tisztelet a ritka kivételeknek, akik mindig akadnak, csak az a baj hogy Ők nagy arányú kisebbségben vannak. :(

578. 099c0bed40 (válaszként erre: 577. - Gabrí.)
2010. júl. 11. 22:54

szia, ne haragudj, akkor az előző hsz-ben félreértettelek.

Nagyon szívesen segítek, bár ez igazán nem nagy dolog, hogy megírom amiket a nőgyógyon töltött időszakomban láttam-hallottam és azóta olvastam ebben a témában.


Ha két hét eltelt és nincs vérzés, lehet egyez tesztelni, az érzékenyebbek már jeleznek ha netán baj van, de reméljük nem lesz baj.

577. Gabrí. (válaszként erre: 572. - 099c0bed40)
2010. júl. 11. 21:44
Szia.A "baleset" óta még nem volt vérzésem...=/Nagyon köszönöm a válaszod és egyben a segítségedet ís.=)
576. cézé
2010. júl. 11. 09:17
Annak ellenére, hogy nem tinédszer vagyok már. El sem tudom akkor képzelni, ha betéved oda egy 16-17 éves kislány, akinek egy ilyen helyzetben ezerszer több aggódni valója van, mint nekem, felnőttnek, akkor azzal hogy bánik egy ilyen bunkó orvos...
575. cézé
2010. júl. 11. 09:15
Olvasom, hogy másnak is volt itt kellemes tapasztalata a nőgyógyászokkal. Nekem amikor szükségem volt a gyógyszerre, nem otthon voltam, nem tudtam elmenni a saját orvoshoz, csupán idegenhez. Volt köztük olyan, aki kizavart, szó szerint, kezembe nyomva a tb-kártyát,más meg mulatott a helyzetemen az asszisztenssel, hogy "kellemes volt akkor legalább az éjszaka" meg "fiatalság bolondság" stb. Remekül éreztem magam:)
574. egylány_06.11 (válaszként erre: 573. - 099c0bed40)
2010. júl. 10. 22:29
Köszönöm :)
573. 099c0bed40 (válaszként erre: 569. - Egylány_06.11)
2010. júl. 10. 21:19

Szia, igen , jó jel mert azt jelenti, hogy a nyálkahártya egy része levált, tehát nagy valószínűséggel nem tudott beágyazódni az esetlegesen megfogant embrió.

Az esedékes vérzés napján csinált terhességi teszt már kimutatja ha terhes vagy, de ennek nagyon kicsi az esélye véleményem szerint.

2010. júl. 10. 21:16

Szia, ha már volt a "baleset" óta egy rendes vérzésed, akkor nem lehetsz terhes.


Hogy mikor jön a következő esedékes mensid, ezt sajnos nem lehet megjósolni, van akinél napra pontosan, van akinél előbb és olyan is akinek kimarad több hónap, egyéni érzékenység függvénye hogy a gyógyszerben lévő sok progeszteront mikorra bontja a saját hormonrendszer.

571. Gabrí.
2010. júl. 10. 20:39
Sziasztok.Múltkor a párommal lefeküdtem,és kiszakadt a gumi...Azonnal mentünk a receptért,és utánna meg a gyógyszertárba,az Escapelle-ért.A menzeszem múlthét szerdán múlt el.Arra lennék kiváncsi,hogy ugye nem leszek terhes+mikorra várható körülbelül a menzesezm?Segítsetek...=/=S
2010. júl. 10. 18:45
Akinek már volt hasonló 2-3 napos vérézse, az a későbbiekben "megúszta" a terhességet?
2010. júl. 10. 18:24

Sziasztok!

Már egyszer írtam hogy hogy a tabletta bevételét követő 5. napban először barnás váladék jeletnkezett majd később vér. Viszont a vérzés 2 nap múlva abbamaradt.Ezt most nem tudom mire vélni, a menstruációmnak 15-én kéne megjönnie.

A kérdésem hogy ez a kétnapos vérzés jó jel vagy sem?

568. 099c0bed40 (válaszként erre: 564. - Ercsi816)
2010. júl. 10. 15:45

Szia, ez semmit se jelent, lehet hogy--ahogy írják mások is -- megjön egy kicsit előbb a vérzésed, de az is lehet hogy hormonális kilengés és nem jön meg még a várt időben sem, amellett hogy nem vagy terhes.


A fogamzás után két héttel végzett terhességi teszt jó esetben már kimutatja ha terhes vagy---az érzékenyebbet kell keresni a patikában, nem tudom a nevét, de a gyógyszertárban megmondják.

Ha negatív és továbbra sincs vérzés, egy hét múlva kontroll, ha az is negatív akkor meg lehet nyugodni hogy nem baba van a dologban, csak a gyógyszer okozta kis hormonzavar, ami múló állapot.

2010. júl. 10. 15:40
de azóta semmi :s nem is görcsölök, meg nem is vérzek már :S
566. 099c0bed40 (válaszként erre: 563. - Pezsgo)
2010. júl. 10. 15:40

Részemről örülök ha segíthettem, szívesen teszem, mert nekem is jólesik ha sikerül valakit csak egy picit is megnyugtatnom, vagy írni olyasmit, amit a dokik nem mondanak el, csak ott hagyják az embert kételyek között....


Hogy őszinte legyek, ha hüvelyi UH-ot csinált a doki és nem nézte meg a petefészkeidet, az legalább akkora szarvashiba, mintha egy nő a rántást liszt nélkül készítené, aztán csodálkozna hogy mi a fene nem stimmelhet a kajával.


A hüvelyi UH szerves része nem csak a méh, hanem a FÜGGELÉKEK és a PETEVEZETÉKEK minél alaposabb áttekintése és bemérése, a tüszők, az esetleges ciszták, tágulatok, rendellenességek stb kiderítése, illetve a normál állapot tisztázása.

Szóval végképp nem értem ezt a fajta hozzáállást, a szöveg meg hogy "mindenki ezt találja ki" az már szinte az elmebetegség határát súrolja ( mármint természetesen Őrá értve!).

Az a baj, hogy nagyon sok nőgyógyásszal elszalad az a bizonyos paci, azt hiszik magukról hogy "Istenek", tisztelet a nagyon ritka és nagyon értékes kivételeknek, mert természetesen ilyen is van közöttük szerencsére.

565. pemete
2010. júl. 10. 14:55
Végülis ma már tizedike van, úgyhogy simán lehet a menstruációd, csak nyugi:)
2010. júl. 10. 13:36
sziasztok!! ma reggel észrevettem egy kis pecsétlő vérzést.. de csak 14.-e körül kéne h emgjöjjön. az escapelle-t 4.-én vettem be. szerintetek ez a menstruációm lenne? mennyi az esélye h mégis terhes vagyok? :S
563. pezsgo
2010. júl. 10. 09:40
Köszönöm szépen a hozzászólásokat. A petefészkeimet meg sem nézte, csak a méhemet.. Tényleg egy tapló orvos egyébként, bocsi a kifejezésért. Mondtam neki, mivel kérdezte, hogy van-e más panaszom, és mondtam, hogy szúrkod néha baloldalt a hasam.. erre ő, hogy jajj minden nő ezt találja ki.. MOndom köszi, nagyon ideges lettem.. Tanulság: ehhez az orvoshoz többet nem megyek! Remélem tényleg megfog jönni a napokban, mert már két napja azt érzem néha mintha megjönne, de aztán semmi. Mégegyszer köszönöm szépen a válaszokat!!!!!!!!!!! :)
562. pemete (válaszként erre: 561. - 099c0bed40)
2010. júl. 9. 20:04

Na erről beszéltem, hogy te sokkal jobban értesz hozzá!

Nekem ilyenekről fogalmam sincs, max annyit tudok, ami a saját terhességem alatt rám ragadt, meg aminek utánaolvastam. Jó, hogy van közöttünk olyan, aki azért tud jópár dolgot!

561. 099c0bed40 (válaszként erre: 555. - Pezsgo)
2010. júl. 9. 19:58

Köszönöm a megszavazott bizalmat pemete, de nem vagyok ám én sem doktor, ami tudományom van az onnan való hogy eü-s voltam és dolgoztam nőgyógyászaton is egy ideig, mivel pedig érdekelt a téma, figyeltem amennyire csak lehetett.


Nem tudom pezsgő, miért mondta a dokid hogy öt hetes terhességet még nem lehet UH-on látni, hát biza nagyon nem így van, illetve ölég nagy dilettáns lehet a pasi ha Ő nem látja....olyankor már simán bemérik a petezsákot meg látják a szívdobogást, sőt CRL-t is mérnek, azaz az embrió "ülőmagasságát". Simán lehet látni, még a vak is látja, olyannyira lehet látni, ez egészen biztos.

A 9,6 mm-es nyh az arra utal hogy eléggé meg van vastagodva ahhoz hogy bármikor meginduljon a vérzés, olyan 10 mm körül szokott lenni az endometrium vastagsága a vérzés előtt közvetlenül.

Gondolom ebből vonta le olyan okosan a dokid hogy várható most már minden nap, hogy elkezdesz vérezni.

De hogy terhes NEM vagy az így már nem is 100, hanem egyenesen 150 %-ban biztos, mert 20 mm alatti nyh esetén nem létezik terhesség, csak méhen kívüli, de gondolom a petefészkeidet is megnézte, és az már egyébként is heveny tünetet okozott volna ennyi idő után, nem beszélve arról hogy a tesztek is bejeleztek volna.


Summa summarum én azt mondom hogy teljesen MEGNYUGODHATSZ, és pár napon belül valószínű hogy vérezni is elkezdesz. ( ha mégse így lenne, akkor se ijedj meg, nem baba miatt van a késés)

Minden jót, és nyugi, nincs baj, biztos hogy nincsen.

Eszter

❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook