Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯
500. 099c0bed40 (válaszként erre: 497. - Timmmm)
2010. júl. 2. 21:25

Szia Timmm, egy napos terhességet képtelenség látni az UH-on, úgyhogy nem láthatta a dokid , nem azért nem mondott semmit!


A tabletta hatékonysága 80-85 %, tehát sajnos nem 100 % a garancia arra hogy nem maradsz terhes, az jó hogy gyorsan bevetted a gyógyszert, és most már csak az marad hogy reménykedni, nem történt baj.

Sokan szoktak pecsételni a gyógyszer utáni pár napban, ez az egyik mellékhatás, nem rossz jel, de az sem ha nincs vérzés, sőt még a menstruáció ideje is elhúzódik.

Ha két hét múlva vissza kell menned, már a doki is több mindent tud mondani egy sima UH-ból is, nem beszélve arról hogy a legérzékenyebb tesztek mér képesek kimutatni a 14-17 napos terhességet .

Addig nem marad más mint a várakozás és a remény hogy nem lett baj.

499. timmmm
2010. júl. 2. 20:55
Igen olvastam. Sajnálom. Én most vagyok fennt először ezen az oldalon. Volt hasonló eset aki megúszta ugyanígy ezzel a kritikus időszakkal???
498. b643145122 (válaszként erre: 497. - Timmmm)
2010. júl. 2. 20:48
Szia! Hát igen, a kritikus időszak, Én is a kritikusba voltam! Ha visszaolvástál tudod a történetemet! De fel a fejjel!
497. timmmm
2010. júl. 2. 20:11

Sziasztok!

4 évig szedtem a Yadine fogamzásgátlót, de híztam, folyamatosan fogyóztam de semmi eredmény. Ezért úgy döntöttem másfél hónapja, hogy nem szedem. Meg is történt a baj (kiszakadt a gumi)Tegnap este(csütörtök) történt, ma az volt az első dolgom hogy elmenjek a dokihoz. Megvizsgált, felírta az escapelle tabit, 2 hét múlva vissza kell mennem hozzá. De nem mondott semmit. . . és ez aggaszt. UH-on már láthatta hogy terhes vagyok-e vagy ennyi idő alatt nem? 9 órára rá vettem be az escapelle-t. Mi a véleményetek??? Nagyon félek. . . Egy kicsit fáj/fájt az alhasam, a gyógyszer bevételét követően. Ja, és azt mondta a doki hogy kritikus időszak, mert 2hét múlva kell megjönni-e, és hogy fennállhat az esélye, gondoltam magamban ezt én is tudom, "nagyon megnyugtatott" Kétségbe vagyok esve!!! KÉRLEK ÍRJATOK! Volt valakinek hasonló esete??? Előre is köszi a válaszokat!!!

496. Malinksa (válaszként erre: 495. - 099c0bed40)
2010. júl. 2. 14:06

köszi a gyors választ!!! :)Kicsit megnyugodtam most. köszi mégegyszer


Jó hétvégét!

495. 099c0bed40 (válaszként erre: 492. - Malinksa)
2010. júl. 2. 13:35

Szia, sajnos lehet hogy a gyógyszer mellékhatása, ugyanis a benne levő ló adagnyi progeszteron nagy pofon a szervezetben keringő egyéb hormonoknak.

Ha 2 hét után se csillapodik a vérzésed, el kell menni dokihoz, vannak jó vérzéscsillapítók, biztosan tud adni.

Minden jót: E ♥

494. 099c0bed40 (válaszként erre: 493. - Zuzuka1981)
2010. júl. 2. 13:33
Írtam privit.
2010. júl. 2. 13:31

sziasztok, már végigolvastam ezt a fórumot:)))

rettentő ideges vagyok.

Szóval ugy hozta a sors hogy be kellett vennem az escapelle tablettát, védekezés nélkül voltunk eggyütt.....


Jun 13-án mensiztem(a vártnál korábban)majd 20 volt a baleset este. 21.-én vettem be a tabit 15 óra telt el.

majd 5 nap múlva ismét véreztem barnás vöröses kb 2 napig.

rosszul voltam a gyógyszertől, hányingerem volt émelyegtem napokig, most 11 nap után feszül a mellem, rossz a közérzetem, fáradt vagyok remeg a lábam, és félek mind emellé....

hahhh vajon lehetséges a terhesség?

neeeeee

persze akartam orvohoz menni de ma már nem lehetett.....

2010. júl. 2. 13:30

Sziasztok!


Június 17.-én kisebb baleset miatt be kellett vennem az escapelle gyógyszert. rá 1 hétre meg is jött a havi vérzésem. de van egy kis gondom hogy azóta is tart, 9 napja :(. Ez a gyógyszer eredménye??? és nem ugy néz ki hogy el akarna múlni. :S

2010. júl. 2. 13:07
sziasztok lehet 10 nappal a tabi után melfeszülésem? a lábam is remeg, vagy csak meghülyültem.......
2010. júl. 2. 08:07

Szia, sajnálom hogy így jártál, ez tényleg elég "pechsorozat"....én nem venném be a gyógyszert, mert olyan hormonális gubancot csinálhat a szervezetedben a kaparás után, amit nehezen fogsz tudni kiheverni.

Persze lehet peteérés/tüszőrepedés már 2 héttel a kaparás után, de igen-igen csekély a valószínűsége, ahogy a Dokid is mondta.


A döntés joga viszont a tiéd, az enyém csak egy magánvélemény volt.

489. fgitti
2010. júl. 1. 11:02

Sziasztok Sorstársak.

Én most léptem be a fórumba, a gondom ugyan az mint nektek. Kiszakadt a gumi... + két hete volt egy spontán vetélésem, és kaparásom... Dráma az életem mostanában...

Most készülök bevenni az escapellet. Az orvosom azt mondta nyugodtan bevehetem. És két héttel a kaparás után egyébként is kicsi az esélye a terhességnek.

Van már egy lányunk és nem igazán szeretnénk másik babát.

Az előző terhességem is "önhibámon kivül történt", szóval nem voltunk felelőtlenek. A sors megoldotta, elvetéltem. És meg is büntetett.. tegnap kiszakadt a gumi...

Szóval nem érzem tul jól magam..és ahogy látom sokan vannak még igy..

488. 099c0bed40 (válaszként erre: 485. - Rita88)
2010. jún. 30. 07:04

Szia, nyugi, kimutatná, de ezt megírtam privátban is.

Egészen biztos hogy nem vagy terhes, ha az uh se látott semmi erre utaló jelet és a tesztek is negatívak.

487. Rita88
2010. jún. 29. 14:20
igen csináltam a 14. és a 18. napon mind2ő negativ
486. pezsgo (válaszként erre: 485. - Rita88)
2010. jún. 29. 13:49
Szia. Hát nem akarok hülyeséget mondani, ezért nem nyilatkozom ezen a téren. Tesztet csináltál már?
485. Rita88
2010. jún. 29. 13:02
pezsgo!Velem is ugyanez történt még ultrahangot sem csinált!!!!Ugy utálom soha többet nem megyek oda vissza.Uh kerestem egy másikat az nagyon rendes volt Uh-n nem látott semmit.szerintetek 3 héttel ezelőtt történt,a babát kimutatná már?nyugtassatok meg h igen...
484. pezsgo
2010. jún. 28. 15:44
Hát igen.. Sajnos ennyit ér :S úgyhogy tényleg csak a tesztben reménykedhetek, mert bíztatót nem nagyon tudott mondani.. Azért nevetséges, h ennyivel elintézte, h szerinte nem vagyok terhes, és jöjjek vissza 2 hét múlva..
2010. jún. 28. 15:04

Szerintem a meg nem mondjam milyen nőgyógyászok tudománya ennyit--vagy még ennyit sem ér.

Gondolom a suskát persze gond nélkül elrakta.....:(

Na látod én többek között ezért kerülöm el őket jó nagy ívben.

482. pemete
2010. jún. 28. 11:18

Micsoda lelkiismeretes egy orvos!

Vagy keress fel egy másik dokit, vagy pedig várj még. Te tudod, hogy mennyire ízol az orvsodban.

Mondjuk ha a júni 22-i teszt is negatív lett tutira nem vagy terhes!

481. pezsgo
2010. jún. 28. 10:16
Elfelejtettem írni, h május 28, június 7-én, és 22-én is csináltam tesztet.
480. pezsgo
2010. jún. 28. 10:14

Sziasztok!


Voltam orvosnál, mert még mindig nem jött meg. (május 14-én vettem be az escapellét) kérdezte, h csináltam-e tesztet mondtam, h igen és negatív lett.. Aztán megvizsgált, vagyis csak megnyomkodta a hasam, és azt mondta, h szerinte nem vagyok terhes, d várjak még 2 hetet és ha addig se jönne meg, menjek vissza. Szerintetek?

479. pemete
2010. jún. 25. 22:22

Szilvi nyugi, tutira nem lesz gond!

Minden rendben lesz!

2010. jún. 25. 22:11

Szia Szilvi!

Én szívesen beszélgetek veled ha gondolod!

Már fel si vettelek msn re:)

pusz

2010. jún. 25. 21:56
esetleg msn?ha valakinek van kedve és nem önző h tarcsa bennem a lelket?az msn cimem:szilvike19791003@citromail.hu
2010. jún. 25. 21:42
Kár h senki nincs itt akivel beszélni lehetne pedig rámférne:(
2010. jún. 25. 21:38
A patikában tudják megmondani hogy melyik a legérzékenyebb, ezt én így fejből sajnos nem tudom megírni neked.
474. 099c0bed40 (válaszként erre: 473. - Szilvi99999)
2010. jún. 25. 21:38

Szilvi: a doki is azt mondja hogy TERMÉSZETES és itt is azt mondják hogy JÓ ha vérzel a tabletta bevétele után, ez a kettő fogalom egy és ugyanaz, tehát nem ellentmondás.


Hinni semmi másnak nem kell, csak a terhességi tesztnek, de annak is csak akkor, ha majd a második is negatív lesz.

A legérzékenyebb már a 14-18 napos terhességet képes kimutatni, tehát a soron következő menstruáció idejében is pozitív, ha netán terhes lennél. Ezt is érdemes egy hét után ismételni, mert egy teszt az nem teszt.


Én azt tanácsolom hogy lépj ki innen és foglald le Magadat valami egész más dologgal, mert úgy tűnik teljesen belelovaltad Magadat ebbe a témába, és ez nem segít , hanem csak ront a hasfájásodon.


NE légy elkeseredve, semmi sincs veszve amíg nem produkálsz egy pozitív tesztet, de ne úgy legyen.

2010. jún. 25. 21:29
ÉN ma egész nap ezt az oldalt olvasgattam !belekeveredtem.kinek hiddjek?a doki azt mondta h ha vérzek az természetes,itt azt irják h az jó ?!!!!!!!!most mi van?ebbe belelehet bolondulni az tuti!pff ja és már 24órája egyfolytába szúrkál vagy görcsöl a hasam lehet h pszichés csak?nagyon el vagyok keseredve:(:(:(:(
2010. jún. 25. 21:21
kérdésem még melyik az a terheségi teszt ami a leggyorsabban kimutatja a terhességet? és hány napos?köszi a választ előre is.
471. 099c0bed40 (válaszként erre: 470. - Finy23)
2010. jún. 25. 19:47

Csinálj egy terhességi tesztet, az érzékenyebbek már képesek kimutatni, ha terhes vagy.

Ha rendesen megjött a menzesz, akkor kicsi a valószínűsége hogy terhes vagy, de a teszt tutira eldönti.

Ha a mostani negatív lesz és továbbra is rosszul vagy, egy hét múlva ismételd meg a tesztet.

❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook