Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi pénzből éltek? fórum

Mennyi pénzből éltek? (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2007. okt. 4. 18:07

A férjem fizetése + a gyed + családipótlék = 160e.

Ebből 55e a lakásrészlet, kb. 50e a számlák, kb. 40e vásárlás, a maradékből üzemanyag a kocsiba, néhe ruha, fodrász, ajándék. 3 lakunk egy háztartásban a 15 hónapos kislányunk, a férjem és én.

240. kiki22
2007. okt. 4. 17:41
Én már lsem merem írni h milyen eveset. Minimálbér alatt
2007. okt. 4. 16:33
elég kevésből
2007. okt. 4. 16:24

3 kilóból ketten

Ez csak amit ide merek írni! :-)

És én sírok,mert én nem is keresek az idén,csak a férjem.

Olvasom a többieket,nem tudom hogy csinálják!!!???

Kiváncsi lennék rá!?

De higgyétek el mindenki lejjebb ad valahol!

237. e0c2e807ad (válaszként erre: 214. - Bionom)
2007. okt. 4. 16:21

olyan sok helyről hallom ezt mostanában, de olyan nehéz elhinni


valahogy mégse minden rajtunk múlik


körülmények is vannak,amik befolyásolnak, mások is belenyúlhatnak az életünkben


és megélt tapasztalat, hogy hányszor voltmár úgy az életemben, hogy úgy fogtam neki valaminek, hogy na ez úgy se sikerül és mégis sikerült, akkor ez hogy vaN?

236. czigi2
2007. okt. 4. 16:12

Le sem merem irni!

Na nem azért mert sok...

Élet? Elgondolkoztató nem?

Azért gürizel egy életen át, hogy életben maradj...azért élsz mert gürizel!

235. caravell (válaszként erre: 214. - Bionom)
2007. okt. 4. 16:05
Naaagyon egyetértek!!
234. Donyta
2007. okt. 4. 05:52
Jelenleg az össz. 65.000.- ami marad, az szinte nincs is semmi. 3-unkra.
2007. okt. 4. 05:49

Szerintem ez jó kérdés.

Mert ugye van egy bevétel, amiből elmegy a kötelező kiadásokra. Akinek van hitele valamire, rezsi, meg ilyenek. Ezeken nem nagyon lehet spórolni.

Aztán marad egy összeg, amiből élünk.

...és itt kezdődnek a lábméretek.

Ki kis lábon, ki nagy lábon...

2007. okt. 3. 22:53
túl sokból,spórolni kéne:)
2007. okt. 3. 22:50
160 e ft: 3-an
2007. szept. 27. 05:43
Már korábban leírtam...
229. LoLiNa
2007. szept. 27. 05:42
hát... megvagyunk belőle.. vannak nehezebb hónapok.. de ez van
228. Donyta
2007. szept. 27. 05:17
Le sem merem írni... Nagyon, nagyon.... Kevésből, 3-an. (nem hinné el senki, ha az összeg is szerepelne)
2007. szept. 26. 23:12
Húúúúúúúúúúúúúúúúúúú,ez egy kemény kérdés!!!!!!!!!!!!!Baromi kevésből::::::::::::
226. EwiiL
2007. szept. 26. 22:24
Annyiból ami elég egy átlagos életvitelhez .. :)
225. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 224. - 984ff08d0b)
2007. szept. 18. 14:58
:))))))))
2007. szept. 18. 14:49

a; Irdatlan sokból :D

b; Csak nyomtatni kell és kész :)

c; Ha elfogy, megyek behajtani azt, amit kölcsönadtam...

d; Ha elfogy, megyek behajtani a cégekhez, akik nem fizetnek rendesen.

e; Pont elég mindenre egy hónapban...mindenre amit szemem-szám megkíván. :)

f; Ha levonok 1 milliót marad még egy :D

g; Általában a maradékot a hó végén egy műcsontba rejtve a kutyának adom, hogy ássa el, mert én már nem tudom hova tenni...

h; Nem fogyókúrázom, mert ez nem háj...nekem a bőröm alatt is pénz van :)

i; Sajnos nem tartozom a közvéleménykutatást támogatók közé...

k; Tudom, hogy a "j" jön, de mivel sok pénzem van, megtehetem, hogy "k"-t írjak...

z; Mint zártosztály, ha ennek a felét elhiszed... :D

...megint jót mulattunk...

2007. szept. 18. 13:19
elirtam 250 ezer, hárman
2007. szept. 18. 13:19
kb. 350 E, hárman
221. Amena
2007. szept. 18. 13:04
kb 210.000-ből öten.
220. vapi
2007. szept. 6. 11:50

135.000 -re hárman.

Sajna csak a legolcsóbb használt babaruhára van elég. Sokszor még arra sem. Kajára marad 30.000, a többi megy számlákra és a 40.000-es törlesztésre.Próbálok mindíg félretenni pár ezret, de sajna nagyon ritkán sikerül.

219. bionom (válaszként erre: 218. - 1a50c86bb0)
2007. aug. 31. 18:22
Nyuszika, akár van rajtad sapka, akár nincs, Te kapsz... szép lehetsz, de okos nem! :-) vagyis inkább :-(
218. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 217. - Bionom)
2007. aug. 31. 17:53
Csak ne tennenek az embernek szemrehanyast azert is, ha tartja magat a tole elvartakhoz. :) Talan ez a lenyeg.
217. bionom (válaszként erre: 216. - 1a50c86bb0)
2007. aug. 31. 17:48

Hát igen, mert akkor még nem beszéltünk az ismerőseink "jószándékáról", miszerint dögöljön meg a szomszéd macskája is.

("Ha én nem tudtam lefogyni, lebeszéllek minden erőmmel az életmódváltoztatási szándékodról, bármilyen formáját is válaszd, hiszen ha én /a tökéletes!/ nem tudtam megcsinálni, akkor bizonyára te sem tudod!")

Csakhogy ezek mögött mindig az a fajta rettegés van, nehogy a másiknak sikerüljön, és ez annyira elszomorító. Egy nagyon helyes lány teljes szívvel-lélekkel kezdett egy mlm-es munkába! Tuti sikerre volt ítélve, egyszerűen az erős hite és szívós kitartása miatt. Kapásból 5en ráugrottak, s elmesélték, hogy kinek miért nem sikerült és nem sikerülhet neki sem. (=TILOS sikerülnie! Nanehogymá!)

Egy másik kolléganőm az esküvője előtt összeveszett a vőlegényével, akivel pedig imádták egymást, mert a srác - milyen az élet - egy fanyar kanyar erejéig megcsalta egy régi barátnőjével, vagyis egy olyan nővel, akibe régen szerelmes volt. Talán ezzel búcsúzott el az "agglegény" aranyélettől, nem tudom. Én nem ítélem el, nem is mentem fel, örülök, hogy nem velem történt. De azt gusztustalannak találtam, hogy a munkahelyen az összes vénlány full energiával elkezdte lebeszélni szegény bizonytalan csajt, nehogy már hozzámenjen egy ilyen stricihez. (=a lényeg itt szerintem a NEHOGY MÁR FÉRJHEZMENJEN érzésen van.)


Ezer ilyen példát tudnék hozni, de ez már nagyon OFF-topic lenne, úgyhogy gyorsan befejezem, és nekiállok a vacsinak! :-)

216. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 214. - Bionom)
2007. aug. 31. 17:42
Sokakkal ez tortenik. Sajnos a kornyezet is sok embertol ezt varja el, ezt diktalja.
215. bionom (válaszként erre: 205. - 4b9f1d9f0c)
2007. aug. 31. 17:41

Köszönöm! :-)

Nehéz időszaka volt az életemnek, azt hiszem, hogy az örökös aggodalmaimmal, szorongásaimmal én magam "húztam be" az életembe a nyomort, talán csupán egy lecke volt, hogy vajon képes lennék-e rá, meg tudom-e állni a helyem ilyen zord körülmények között is. Tudod... a jég hátán! Megálltam a helyem, és most nagyon jó érzés, hogy viszonylag nagy sebességgel haladok egyre kifelé a gödörből, váratlan pozitív események és egy folyamatosan emelkedő jövedelem kísérik utamat, jó érzés, hogy már túlvagyok a sötét időszakon, de talán ez is kellett ahhoz, hogy megtanuljam, mik is a legfőbb értékek, s becsülni tudjam a jót, mind anyagilag, mind emberileg! ;-)

214. bionom (válaszként erre: 195. - 5e67f791bc)
2007. aug. 31. 17:38

Pontosan! Azóta láttam a THE SECRET c. filmet, és még további döbbenetes(en pozitív) változások történtek az életemben/életünkben.

Tudjátok, mi a legnagyobb baj? Hogy egész életünkben negatívan voltunk programozva, így sajnos nagyon nehéz pozitívan gondolkodni, hinni önnön felemelkedésünkben (főként, ha kényelmesebb panaszkodni, mint változtatni a dolgokon). A szakkifejezéssel élve "komfortzóna" az, ami fogságban tartja az embert, nem tudsz lefogyni, mert a tudatalattid x idő múlva visszaráncigál a komfortzónádba, azt sugallván: "Mit képzelsz? Elfelejtetted, hogy te valójában kövér vagy?!"

Ha megfogadod, hogy szorgalmas, pontos, rendszerető leszel, jön a benned lévő kisördög (még mindig a tudatalattidról beszélek), és közli: "Ne röhögtesd ki magad, ez nem te vagy, te valójában iszonyat rendetlen vagy, mindenedet szanaszét hányod!"

S akik nyernek a lottón, sokszor azért veszítik el viszonylag rövid idő alatt a nyereményüket (olykor döbbenetes mód elherdálva), mert a komfortzónájukban ők valójában szegények! NEM TUDJÁK ELHINNI, NEM MERIK ELHINNI, HOGY ŐK GAZDAGOK! A szegénység a "normális" életközegük, a panaszkodás az életelemük, és valójában nem tudnak, nem is akarnak kitörni onnan. Ezért a tudatalattijuk sugallja a rosszabbnál-rosszabb befektetéseket, ötleteket, hogy minél előbb megszabaduljanak a pénztől. (Nem szeretnék szegény B.B. Évi esetével példálózni, hogy más ennyi pénzből házat, kocsit, butikot venne és egész életére megalapozná a jövőjét, tőle meg még a gyerekét is elvették, s mindenét elvesztette.)

AMIT VÁRSZ AZ ÉLETTŐL, AMIT ELHISZEL, AZT KAPOD!!! Úgy bizony! ;-)

213. bionom (válaszként erre: 194. - Csibe78)
2007. aug. 31. 17:32

Csibe!

Nem vagy indiszkrét, de nem szeretnék semmiféle reklámkampányt indítani, ezért kérlek, dobj egy 2 sorost a bionom@freemail.hu címre, és szívesen válaszolok a kérdésedre!

212. Krysty
2007. aug. 28. 18:49
Szerencsére annyiból hogy nem kell gondolkodni azon hogy mit vehetünk meg.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook