Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ti mennyi pénzből éltek havonta? fórum

Ti mennyi pénzből éltek havonta? (beszélgetős fórum)


2012. márc. 12. 21:05

Aki nehezen jön ki a pénzből vezethet pénzügyi kimutatást. Sokat segít, mert látjátok PONTOSAN hogy mire megy el a pénz...és a hangsúly a pontosságon van , mert nagyjából tudni ilyenkor kevés. Ha ez megvan akkor lehet tervezni, hogy mit vegyetek meg és mit ne hogy ne éhezzen senki de kevesebből kijöjjetek...a maradékot félre lehet ttenni és befektetni, és akkor előbb-utóbb változik a helyzet.

Azt azért tudni kell hogy a befektetés esetén mindennek utána kell nézni a céggel kapcsolatban és nem árt ha valaki olvas befektetés témában könyveket, vagy független pénzügyi tanácsadótól kér segítséget!

A pénzügyi kimutatás azt is mutatja hogy ha gond van a pénzkezeléssel, és ha tudsz benne olvasni (ha nem az sem baj mert megtanulod) azt is megmutatja mit tehetsz azért hogy jobb legyen a helyzet.

Ezt minden hónapban vezetni kell! Annyiból áll, hogy felírsz minden bevételt, és minden kiadást, még a csomag ropit is. Nem nagy munka, de sokat jelent.

Én rendszeresen vezetem és és bár voltak gondjaink az elműlt hónapokban a pénz terén, meg tudtam őket oldani, nem gyűrtek le a fizetnivlaók mint oly sok embert...és bármilyen kevés is a pénz találok egy kevés félretennivalót. Ezeket pénzügyi kimutatás nnélkül nem vettem volan észre.

Szerintem próbáljátok ki és ha jól csináljátok pár hónap múlva már jobban tudtok majd bánni a pénzzel.

2012. márc. 10. 12:49

Ne mán! A téma indító a törlését kérte! ;(

Remélem nem azért mert rossz kategóriába írta? Ez legyen a legnagyobb probléma, egy ilyen kérdést rossz helyre írt..

A fő kérdésre is válaszoljak ( burkoltan is ), nem éhezünk, de erősen átgondolom mikor mire költök.

Éhenhaláshoz sok, de amit igazán szeretnénk, és nem luxus, arra kevés.

És hogy valóban elég legyen a pénz, bizony a vízzel trükközni kell. Nem szégyenlem azt amit lejjebb írtam..

Külföldi nyaralás, de a belföldi is csak ÁLOM.

Tehát ennyiből élünk. Fizetéstől fizetésig..

11. syria (válaszként erre: 10. - Ncilány)
2012. márc. 9. 19:01
Nagyon sok hely kell 234 db sörösdoboz sérülésmentes tárolásához. Arról nem is beszélve, hogy egyforma méretűeket kell összegyűjteni, tehát mivel csak a szomszédoktól kapom, sokáig is tart.
2012. márc. 8. 17:46
A hely az ott is kevés?
9. syria (válaszként erre: 8. - Ncilány)
2012. márc. 8. 16:41

Nekem a kertes házamban megvalósítható lenne.

Csak belegondoltam: először is azokat, akik adják a dobozokat le kéne szoktatni arról, hogy összegyűrjék a dobozokat. (Milyen nehezen értem el náluk a helytakarékosság miatt!) Utána helyet kéne találni a tetemes mennyiségű doboznak addig, amíg összegyűlik a megfelelő számú darab; majd keríteni kellene egy ezermestert, aki megcsinálja.

Szóval szerintem a sörkollektor gyártására születni kell.

2012. márc. 7. 18:21
Számomra is elérhetetlen, mert a társasházra nem tehető fel.
7. syria (válaszként erre: 6. - Ncilány)
2012. márc. 7. 18:02
Igen, ismerem a sörkollektort. Nagyon jól hangzik, csak számomra szinte elérhetetlen a kivitelezése.
6. Ncilány (válaszként erre: 4. - Syria)
2012. márc. 6. 21:32

" Sörkollektor "! a dobozokból! Keress rá itt a neten. Nekem a tv2 egyik adása tetszett. Társasba lakunk, de érdekel az ilyen spórolós téma.

Papír, száraz falevél, faforgács, a fenyőnek a lepotyogott tűlevele tüzelő brikettet csinálnak!

Erről is találni infót, itt a neten

2012. márc. 6. 21:27

Valóban nem épp a legjobb választás, mint kategória.

Ez jó kérdés mennyiből élünk. És mennyire spórolunk.

Kozmetikum az nálam a szappan, mosó - mosógatószer, sampon, fogkrém kimerül. Körömlakk és egyéb ilyen kencék festékek nem élek vele.

Öblítő és hajbalzsam helyett ecet! ( Azt már nagyon rég vettem, de még van, csak a szekrény tetején foglalja a helyet. Ha elcsábulok használom még. És az elmaradhatatlan ecetes utsó öblítés ).

Én is mindig vízcsap elzár, szappanozás van.

A kézmosó vizet egy lavoárba felfogom, az autómatából kifolyó vizet is figyelem. ( 1 X mos 3 X öblít ) Az utólsó 2 öblítést is visszafogom, nem engedem hogy csak elnyelje a csatorna.

Ja és ezzel öntöm le a wc - t! Kész pocsékolás az ivóvizet erre használni.

4. syria (válaszként erre: 1. - 7123a77f32)
2012. márc. 6. 21:23

A "Találtam 17 milliárd forintot!" c. cikkemben tucatnyi ötletet találhatsz.


Én is szeméttel fűtök, ha tehetem, de az újságpapírt (főleg a rengeteg szóróanyagot, ami tüzelésre nem a legjobb) dobozokba gyűjtöm (több szomszéd is nekem adja), s viszem a MÉH-be. Ott végzik a vasak (levitézlett konyhai eszköz, konzervdoboz, stb.), és a szintén szomszédoktól kapott alumínium sörösdobozok is.

Kertes háznál ezek gyűjtésére ki lehet alakítani helyet, csak személykocsi kell hozzá, mert kis tételben nem éri meg elvinni.

2012. márc. 6. 21:12
Összeköltözünk egy szobába aludni és nem fütünk minden szobát.
2012. márc. 6. 21:10
Jajj, nem ebbe a kategóriába akartam írni... sorry :D
2012. márc. 6. 21:10

És hogyan/mivel spóroltok?

Leginkább a családi házban élők válasza érdekel, de minden hozzászólást szívesen olvasok! :)


-Mi a vizet elzárjuk amikor szappanozzuk magunkat fürdés közben.

-A konnektorból kihúzunk mindent amit éppen nem használunk.

-Energiatakarékos izzókat használunk.

-Gyűjtjük a papírszemetet, hogy azt majd elégetjük a kazánba amikor hideg van.

-Ameddig van fánk, addig kazánnal fűtünk.


Hirtelen ennyi jutott eszembe:)

Mi nagyon spórolósok vagyunk, kajákból is a legegyszerűbb alapanyagokat vesszük, semmi kaviár vagy kóla...


Hitelünk sincs amit fizetnünk kéne egyébként.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook