Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi pénzből éltek? fórum

Mennyi pénzből éltek? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
181. Dolorex (válaszként erre: 177. - A26b2a1b7e)
2007. máj. 7. 18:13
Leni! Ez írtó aranyos volt:DDDDD
180. Dolorex (válaszként erre: 88. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 7. 18:10

ugyanezt akartam én is javasolni, mint Kleca, hogy kéne egy topic ahol megoszthatnánk egymással a tapasztalatokat, hogyan lehet spórolni.


Hihetetlenül ügyesnek tartom azt aki 30000 Ft-ból tudja az étkezéseket megoldani, úgy hogy azért ne csak kenyér tej és vaj legyen otthon.


Nálunk az a gond, hogy az ételünk nagyrészt az olcsó kenyér, tészta, rizs teszi ki, persze ettől hízunk, dehát ez van...A diétáknál meg van szabva miből mennyit lehet enni, s ez igenis lehet kész anyagi csőd...

179. monika1225 (válaszként erre: 176. - Nyusszancs)
2007. máj. 6. 00:34

Köszi

Na igen megkell szervezni a dolgokat, rendesen, főképp azért mert nem minden hónap egyforma! De hidd el nekem így könnyebb mert az apjuk minden pénzt a játékgépbe vitt a végén már , tehát nem volt mit beosztani.

De 3év után ott tartok hogy eltudom vinni a gyerekeimet 10 napra nyaralni és nekem ez már luxus! tehát nem panaszkodok.

2007. máj. 5. 19:30
kevésből
177. a26b2a1b7e (válaszként erre: 173. - Nyusszancs)
2007. máj. 5. 19:04

A diákhitel nélkül nekem se lenne diplomám. Lakáshitel nélkül nem lenne saját házunk. Személyi kölcsönök nélkül nem tudtuk volna bevezetni a házba a WC-t, rendbehozni az évek óta elfagyott vízvezeték csövet, és egyáltalán ebből a borzasztóan lelakott házból nem tudtunk volna egy ilyen szép, takaros kis házikót csinálni. Továbbá nem lennének bútoraink, hűtőnk, gáztűzhelyünk, mosógépünk és egyéb apróságok ami egy kertes házba még kell (fűnyíró, kerti szerszámok stb.)

Ja, és folyószámlahitel nélkül nem nagyon lenne mit ennünk ;)

Csak most már hitelképtelenek vagyunk :))))


Mindenesetre van diplomám, van egy szépen felújított, bebútorozott házunk, szép nagy kertünk (Ó de várom már az epret, hogy érjen meg gyorsan-gyorsan, mert annál finomabb eper nincs is, mint ami az embernek a saját kertjében terem!), egy harmónikus, boldog házasságom, egy visszanyert családom, és egy hónap múlva lesz egy gyönyörűséges kisfiam is :)


Egyébként Anyósom is pedagógus (zongoratanárnő), és ő sincs soha megelégedve semmivel. Bár igaz, neki nincsenek magánórái, mert amikor még volt is egy-két magántanítványa, akkor sem fogadott el tőlük pénzt.

Én mindenesetre az Ő helyében is elégedett lennék. Van egy nagyszerű fia egy cukorfalat menye :)))) aki még szerény is :)))) és egy hónap múlva kap egy kisunokát :)


Szerintem az élet szépségeit nem lehet pénzben mérni.

2007. máj. 5. 18:46

Kemény lehet 4 gyerekkel egyedül!

Még ha van mit enni akkor is.

Elismerésem. Jó szervező lehetsz!

:)

2007. máj. 5. 18:42

Én mire befizetem az adót, TB-t addigra marad a havi jövedelmem nettoban havi 80-170 ezer között ez sajna vátozó, plussz a 4 gyerek után kapok 100 ezret, gyes meg emelt családi, mert sajnos betegek 3-man. Az apjuk fizet a 4 gyerek után havi 20600ft-ot! Szerinte én nekem nem is járna gyerektartás mert e nélkül a pénz nélkül is eltudnám tartani őket! Valószinüleg igaza van, de ha jól emlékszem az Ő gyerekei!

Fenntartok egy albérletet, egy kocsit, 4 gyereket illetve velem él a 17 éves hugom tehát 5-öt.

2007. máj. 5. 18:34

Ejha, vagy a billentyüzetem szar, vagy nem tudok irni, vagy csak ilyen gyors lennék ???

:)

2007. máj. 5. 18:33

Nekem is elegem van!!!


Főleg amikor az ismerőseim közül felbukkan egy-egy pedagógus és sirnak, hogy milyen kevés a fizujuk.

Nekem egy hét sajna nem 40 óra munkából áll, hanem inkább 50-ből, a bruttó fizum 310, szóval nem túl lelkesitő, hogy mennyi marad, de azért persze nem sirok. Kutatóvegyész vagyok, szóval még tanultam is egy ideig (diákhitelt nem szidni, anélkül nem ment volna, és azért birom fizetni a részleteket).

Jön az ismerő matek szakoa, hogy milyen szarul keres egy tanár hozzám képest. Már kezdem sajnálni, amikor benyögi, hogy ma csak 4 magánórája volt 2000 per darabért.

Mikor mekkérdeztem mennyi jön össze egy hónapba, azt mondta 110000 amit a suliban kap (kb 25 órát dolgozik egy héten szerintem, többet tuti nem), meg hát egy 120 amit összeszed óraadással.

Nem irigykedem , csak elegem van...

172. a26b2a1b7e (válaszként erre: 170. - Nyusszancs)
2007. máj. 5. 18:23
Teljesen egyetértek Veled ebben a témában. Én is és a párom is leadóztunk minden fillér után, amit valaha is kerestünk. És gondolatban összevonom a szemöldökömet, amikor egy-két ismerős nyarvog, hogy nem tud elmenni táppénzre amikor beteg, mert a munkahelye nem jelentette be. De amikor feleannyi fizuért ajálottunk nekik bejelentett munkahelyet az nem kellett...
2007. máj. 5. 18:20
bocs a hibákért de talán érthető amit írtam
2007. máj. 5. 18:19

A párom 178nettót, én 170-et keresek. Albiban lakunk, gyüjtünk házra, meg telekre.

Nem panaszkodom, van esélyünk összeszedni valamit, és tanultunk, dolgoztunk is érte nem keveset. Ja és a lényeg mi legalább adózunk, és nem más fizeti a TB-ket, meg a nyugdijunkat.

Bocs ha durva volt, de lelegem van a minimálbéres veszteségesen könyvő válalkozókból...

Ezek az emberek is hozzájárulnak ahhoz, hogy mindenki szarba van.

2007. máj. 5. 07:24
kevesebből, mint szeretnénk...
168. a26b2a1b7e (válaszként erre: 165. - Mókica)
2007. máj. 5. 05:14
;)
167. a26b2a1b7e (válaszként erre: 164. - 71372f31c5)
2007. máj. 5. 05:13
Köszi! Köszi! Köszi! :)
166. a26b2a1b7e (válaszként erre: 163. - Akkor van)
2007. máj. 5. 05:12

Szia! A mamám azt is szokta mondani: "inkább száz irigyed legyen, mint egy sajnálód" ;)

Köszönöm a kedves szavaidat, nagyon jól esett! Én is remélem, sőt, biztos vagyok benne, hogy idővel még jobbra fordul minden.

165. Mókica (válaszként erre: 162. - A26b2a1b7e)
2007. máj. 4. 20:33
:DDD
164. 71372f31c5 (válaszként erre: 162. - A26b2a1b7e)
2007. máj. 4. 20:30
Szivbol gratulalok ehhez a harmoniahoz, kiegyensulyozottsaghoz es ritkasagszamba meno pozitiv eletfelfogashoz, a pici babahoz pedig sok oromet!
163. akkor van (válaszként erre: 162. - A26b2a1b7e)
2007. máj. 4. 20:19
Hali. Irigylésre méltó a hozzá állásod!!! Le a kalappal előttetek. Remélem tényleg jóra fordul minden, ti meg érdemlitek. Szorítok nektek...Csá.
2007. máj. 4. 15:58

Ketten keresünk 150 ezret, a hitelek elvisznek havonta 70 ezret, a rezsi átlagosan havi 40 ezer, a vidéki bérlete a férjemnek a munkábajáráshoz (nekem most nincs, mert veszélyeztetett terhesként táppénzen vagyok itthon) havi 22 ezer, a gyógyszereim havonta 12 ezer, + orvoshoz járás miatti buszköltségem átlagosan havi 6 ezer. Most, hogy így ezt szépen összeszámoltam, látom, hogy kajára nem is marad... Kezdem érteni, hogy miért vagyunk folyton mínuszban a folyószámlahitelünkkel, és miért utasította vissza a legutóbbi hitelkérelmünket a bank, mondván, hogy hitelképtelenek vagyunk.

Mindenesetre van egy szép nagy házunk egy kis faluban, ami elég ramaty állapotban volt, amikor megvettük, de már gyönyörűen rendbetettük az utóbbi három év alatt. Autónk nincs. Van helyette egy boldog, harmónikus házasságom immár négy éve. Életem értelmét magam mellett tudhatom, és mindig számíthatok rá, több mint hét éve. Pár hónapja sikerült rendeznem a kapcsolatomat az apámmal (9 év harag, és hallgatás után) és így még több helyről zsebelem be újfent a szeretetet. És egy hónap múlva megszületik a kisfiunk is :)

Tudjátok mit? Én ennél boldogabb azt hiszem, hogy nem is lehetnék :)

A pénzügyeink meg valahogy majd csak rendeződnek. A mamám azt szokta mondani: "Olyan még nem volt, hogy ne lett volna sehogy" :)

2007. máj. 4. 11:53

A mai magyarországon,egyszerűen nem lehet 100%-osan tisztességesen megélni,ez tény,mármint vállalkozónak.Mert az utólsó fillérig kiveszik a pénzt külömböző,és egyre újabb adókkal.

Azt pedig nem hiszem,hogy 10-20 ezer forintból,meg lehet élni egy 4-5 tagú családnak,nyilvánvaló hazúgság!

2007. máj. 4. 11:42

Őszintén?Nem tudom mennyi pénzből élünk!

A férjem vállalkozó,ebből kifolyólag,nincs ,vagy legalábbis fix jövedelmünk,a járulékos,rezsi stb költségekre sem elég!

Vanolyan hónap,hogy a félretett pézből fogy,mert nincs annyi bevétel amiből meg tudunk élni,de van olyan hónap(egyre ritkább),amikor vissza mehet a bankba egy kicsi.Örökös bizonytalanság ami körülvesz minket,és bizony van fusi munka is,mert külömben nem maradna egy fillérünk sem,vagy annyi pénzzért kelene vállalni a melót,hogy természetesen nem minket választanának.Ördögi kör.

159. keresztesi (válaszként erre: 158. - 9a2354601b)
2007. máj. 4. 11:03

A mièrt rossz kovèrnek lenni forumban sem kellettèl hozzà, ott is èn vagyok a mumus, bàr emlegetnek azèrt tèged is, hogy pont olyan bunkò vagy, mint èn. :-) Letàmadtak a 100 kilòsok :-)

Csak mert van aki ki akar szabadulni a szegènysègbol, ès elèr valamit, nem akar tùlsùllyal èlni ès le tud fogyni, màr nem tetszik. :-)

2007. máj. 3. 21:59
Látom én már nem is kellek ide egy kis civakodáshoz :-)))
157. 0c97fbb607 (válaszként erre: 154. - Dolorex)
2007. máj. 3. 16:01
Jaj ne.......???!!!!!
2007. máj. 3. 14:54
320 000- et keresek. ebből 60 000 az albérletem. egyedül lakom. nagyon jól érzem magam.nincs gondom nagyon semmire (lekopogom)ebben szerencsém van, a szerelemben nincs.:( Ti mit választanátok?
2007. máj. 3. 14:37
180000-80000=100000-67000=34000-14000=20000. ??? :-(
154. Dolorex
2007. máj. 3. 06:16
mi dúrván 180ezret keresünk, ebből 80ezer a hiteltörlesztés, 67ezer a rezsi, 14ezer a bérlet, a maradék megy a gyerkőcre s kajára.
2007. máj. 2. 14:42
Miért kell lenézni azt, aki hitelre vesz autót? Na és? Manapság már a leggazdagabbak is hitelre veszik, pedig simán ki tudnák fizetni, de olyan kedvező hitelek vannak, hogy nem lehet kihagyni. Nekem egy Toyota Corollám van, a férjemnek Mercedes Vitó.Mind a két kocsin volt hitel, de jóval a lejárat előtt kifizettük.Akkor éppen nem volt annyi készpénzem, de nem akartam olyat venni, amit majd egy év után lecserélek.Most is veszünk egy kamiont a vállalkozásunkba, és 50% hitel lesz rajta. A lényeg, hogy tudja mindenki törleszteni anélkül, hogy nagy spórolásba lellene bocsátkozni.
2007. máj. 2. 14:39
Magàn rendelom van ès embereket foglalkoztatok, az maszek magyarul, nem? de lehetne bàrmi màs okos vàllalkozàsom, èszak olaszorszàgban a 8-10000-t meg lehet keresni. Nem tudom, te hol èlsz, mert mèg nem vàlaszoltàl, ès hogy miòta, arra sem, de a kocsid az jò. Megyek èn is be a menhelyre. Sziasztok
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook