Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi pénzből éltek? fórum

Mennyi pénzből éltek? (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2009. jan. 30. 15:48
kevesebből mint amennyi van :DD így félre tudunk rakni :)
2009. jan. 30. 15:47
Hát mi Ft-ban átszámolva kb.600 000-böl havonta.Egy kereset áll rendelkezésre.Ez soknak tünik?Talán Magy.o.-on jól hangzik.De egy országban,ahol rengeteg NAGYON gazdag él,ez igencsak szerény jövedelem.Ebböl természetesen ki kell fizetni a lakás lakbérét,ez soha nem jön vissza,ez nem törlesztés.A lakás SOHA nem lesz a saját tulajdonunk.Kocsit is fenn kell tartani ez nélkül nincs munkavégzés.Az idölegesen lakott házat Magy.o.-on is valamilyen szinten karban kell tartani.Kiadni nincs szívünk,a saját tíz körmünkkel kapartuk össze a rávalót.Semmi szülöi segítség,semmi,de semmi öröklés.Ameddig állás van,addig nincs éhezés,se fázás,de meddig van állás?Ebben mi nem lehetünk biztosak,ki tudja,mit hoz a jövö?Nagyon úgy néz ki,hogy a saját gyermekeink ugyanúgy nulláról,esetleg mínuszról fogják kezdeni az életüket.
2009. jan. 30. 15:11
Én el sem tudom képzelni mit csinál az a pár akinek pl. hitele van és egyszerre elbocsájtják őket. Szerencsére nem vagyok ilyen helyzetben de próbálok gondolkodni mi lenne ha... Nem tudom:-(( Mindig spórolós voltam így nem gond összébbhúzni magam de vége lehetne már ennek.
298. bionom (válaszként erre: 237. - E0c2e807ad)
2009. jan. 30. 15:05

A megfejtés roppant egyszerű:

a körülményeket is sokszor mi magunk vonzzuk be. Hogyan?! Hogy az történik, amit várunk, ami számunkra egy adott élethelyzetben, bizonyos paraméterek és az általad is használt "körülmények" hatására. S hogy hogyan lehetséges, hogy az "úgysem sikerül" mégis sikerült?! Más dolog ám MONDANI valamit és más valahogyan GONDOLKODNI felőle. Egy fiatal lány mit mond? "Á, nem is vagyok szép meg csinos stb." (De azért természetesen napi 1-1,5 órát tölt a tükör előtt, hogy még szebb legyen, mert igenis szépnek látja magát, csak ciki ezt bevallani.) Néha azért nyilatkozunk valamiről negatívan, hogy ha nem sikerül, ne legyen annyira ciki! Vizsga: "á, tutira meg fogok bukni!" Mikor fogsz megbukni? Ha TÉNYLEG el is hiszed, és komolyan gondolod, hogy meg fogsz bukni. De ha a lelkedben mindeközben az van, hogy AKÁR MÉG JELEST IS KAPHATOK, akkor mondhatsz Te akármit, sőt, egy-egy pillanatig még komolyan is gondolhatod, az ÉRZÉS maga az, hogy igenis jó vagy, tehát dehogy fogsz Te megbukni, jó leszel, mert jó vagy!

És fordítva: mondogathatsz bármilyen pozitív állításokat, ha tíz körömmel ragaszkodik a tudatalattid a negatívhoz, nem fog sikerülni. Hacsak nem csinálod elég kitartóan, és rá nem dumálod magad arra, hogy márpedig így lesz és passz! Mert akkor bármi sikerülhet! Ezt hívják sikertudatos attitűdnek! Be vagy kakkantva, hogy gáz van, de a lelked mélyén biztosan érzed, hogy jól fognak alakulni a dolgok. S így is lesz! :-)

297. bionom
2009. jan. 30. 15:00

A gazdasági válság újra és újra kivillantja foga fehérjét, és itt nincs olyan, hogy "biztos munkahely", meg anyagi biztonság. Munkahelyek szűnnek meg, "vonódnak össze". Sok munkahelyen rész-munkaidőben foglalkoztatják az embereket fél fizetésért, hogy ne kelljen őket kirugni. Könyörgöm, hogy lehet egyik napról a másikra fél fizetésből megélni, ha valakinek nincs anyagi tartaléka?! Miközben 17e Ft egy Siesta szandi v. cipő egy 5 éves gyerek lábára (aki 3-4 hónap múlva kinövi). Sosem hittem volna, hogy a praktikum azt diktálja: használt ruciba öltöztessem. Márpedig az ünneplő ruháit leszámítva, otthoni+ovis játszó mind second-hand.

Mi megtapasztaltuk a poklot és a mennyországot is. Volt, hogy havi 400 nettóból éltünk ketten, de úgy, hogy a cégautó miatt se benzinre, se biztosításra, se szervízre, mobilra stb.-re nem kellett költeni. Aztán "fejünkbe szállt a dicsőség", bevállaltunk egy nagy bankkölcsönt, gyereket, mindent... ám férjem szupi munkahelye megszünt, s felvetette azt a kérdést, hogy hogyan lehet 23700 Ft gyesből 3 embernek megélnie. Heti 2-4 darab gyümölcs a gyereknek, havi 2 kg hús összesen. Nem 4xfél kg, hogy még az ízét se érezzük, hanem havonta 2x ettünk húst! S amikor elegem lett a nyomorból, bizony neki kellett ülni azon agyalni, hogy miből lehet nagyon gyorsan havi 50-100e Ft-ot csinálni, mert ennyi drámai módon nagyon hiányzott a kasszából, abba meg lelkileg betegedtem volna bele, ha elárvereztetjük a fejünk fölül a lakást. Nyaltuk fel az újjabb és újabb bankhiteleket, már éreztem az örvény szippantó erejét. De ki lehet mászni, ha az ember nagyon akarja, mindig van megoldás, csak meg kell látni! ;-)

Most már kint vagyunk a kakiból, visszamentem dolgozni, fizetéseink mellett elég csinos kis összegű csekket kapunk pluszban minden hónapban. De még mindig annyi az adósságunk, hogy először ezt kell kinyögni ahhoz, hogy felsóhajtsunk. Ott azért legalább már tartunk, hogy a "válság" szóra nem rándul görcsbe a gyomrunk!

RECEPT? Nincs! Talán a szerény, beosztó élet, és csak semmi szegénység-tudatosság, mert akkor elvesztél!!!

2008. dec. 11. 17:27
Hát, sajna mi is nagyon kevésből élünk...főleg azóta,hogy a kislányom megvan és itthon vagyok...előtte semmi gondom ill. gondunk nem volt...hát igen meglehet nagyon érezni a különbséget.
2008. dec. 11. 17:10

mi az a pénz???

én sem irom le,mert nem hinnétek el...

lehetne azt is,hogy számlát nyitni a boltban,a postán,az iskolában és mindenütt,és akkor a munkahelyről egyből oda utalnák át a fizit,nem jó ötlet???és még azután is fizetni,mert hát nem keveset fizetünk a saját pénzünk után...én legutóbb 8000ftot fizettem ki kártyadij gyanánt,de vigasztalni kellett volna a tudatnak a bankos nő szerint,miszerint egy évig nem lessz ilyen költség...hááááááát valahogy nem vigasztalt...nem is értem magamat....

2008. nov. 29. 18:49
Szégyen lenne leírni olyan kevésből!
2008. nov. 29. 18:22

hát

300eft+85eft/hó az enyém ,de ez kevés sokat kell fizetni!!!!

remélem 3 pályázatunk is sikeres lesz!

292. Júlia*
2008. nov. 27. 04:10

Hm,

a pénz az, amiből lehet olyan sokat keresni, amit ne lehetne elkölteni,


és nem lehet olyan keveset kapni, amit ne lehetne beosztani.


A luxus igényeimhez mindig rá kellett tenni néhány lapáttal a több munkára.


:-)

291. Franc22
2008. nov. 27. 00:27

hát nagyon kevésből. Most költöztünk össze, és még sok minden kell a háztartásba és a helyiségekbe:(

Reméljük a karit túl éljük. Nem veszünk senkinek sem nagy ajándékot, mert nem engedhetjük meg magunknak.:(

2008. nov. 26. 22:38
Eddig sem dúskáltunk,de ezután???:(
2008. nov. 2. 19:28
pont elég
2008. nov. 1. 06:51
hát egyre nehezebben egyre jobban számolgatva egyre több dolgot elodázva,és mindig erről is arról is lemondva és közben hallja a fülünk a térség legeladosodottabb állama lettünk a következő tíz évben a legszegényebb eus tagállammá leszünk... és már tíz évben beszélnek megszorítástól megszorításig ,hogy hol lesz ennek a vége... hát .............az ingyen iskola, az ingyen képzőmüvészet,tánc ,zene,sport tanníttatás lassan a luxus kategoriába kerül át...
2008. nov. 1. 02:34

Lesz ez még így se (sajnos)!

Mindenkinek egyre nehezebb, főleg, hogy senkinek sem szeretnének fizetésemelést. De az miért is jó? Hisz akkor nincsen vásárló, nincs ki megvegye az árut és megint ott vagyunk ahol annó voltunk. Üdv gazdasági világválság ismét!

286. varbóc
2008. nov. 1. 01:28
Egyre nehezebben és egyre kevesebbből. Nagyon beosztónak kell lenni. És hogy most mi lesz ?
2008. szept. 16. 06:53
kevésből,nagyon be kell osztanunk,sajna
284. DODICA
2008. szept. 16. 06:49
Szinte semmiből... Nem is értem...
283. Ani2
2008. szept. 15. 19:28
Annyiból, h nem kell nélkülözni, és nem kell azon gondolkodni, h mit vehetek és mit nem.
2008. szept. 15. 14:27
nagyon kevésből
281. o.andi
2008. szept. 15. 14:23
vátozó...de szinte csak magamra számithatok!
280. coline
2008. júl. 31. 19:54
Kevés!
279. aniani63 (válaszként erre: 278. - 298dc77b34)
2008. júl. 31. 19:52
Iriggyellek,hogy neked "tök mindegy",hogy havi 400 v.150.Hogy csinálod?Várom a tippeket és szerintem nemcsak én,főleg a 150-es tétel beosztásához!
2008. júl. 28. 12:53
Mindig annyiból, ami pont elég. Tök mindegy, h. havi 400e ft vagy 150e ft. Olyan még nem volt, h. ne legyen valahogy!!!
2008. júl. 28. 12:22
kevés
2008. júl. 28. 12:16
változó
2008. júl. 22. 09:26
Én havi 140e-ből, amiből lemegy a lakás törlesztés meg a csekkek, kb 65eft. Még nem vagyunk a párommal egy kasszán, ő 120e és 170e között keres, túlórafüggő a dolgog, de alkalmatlan rá, hogy jól ossza be a pénzét, már javasoltam neki, hogy jövő hónaptól kezelésbe veszem a pénzügyeit, hogy jussunk is valamerre!!!
2008. júl. 22. 08:57
annyiból amennyi épp van.
2008. júl. 22. 08:55
kevésből...
2008. júl. 22. 08:30
no comment! :((((
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook