Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi pénzből éltek? fórum

Mennyi pénzből éltek? (beszélgetős fórum)

151. 71372f31c5 (válaszként erre: 147. - Keresztesi)
2007. máj. 2. 14:25
Letelt az ebedidom es megyek vissza dolgozni, ugyhogy ide a vegere (legalabbis reszemrol) csak annyit, hogy a felreertes alapja az volt, hogy sokaig nem derult ki, hogy a "maszek" mit takar. Ha azt mondod, hogy allatorvos vagy es 51 eves, amivel keresel 10k EUR-ban, zokszo nelkul elhiszem.:) Tovabbi kellemes csevegest!
150. keresztesi (válaszként erre: 148. - 71372f31c5)
2007. máj. 2. 14:23
èn a fèrjem kocsijàt ide sem merem irni, mert rogton hajbakapnànk ismèt,de az enyèm egy uj Touareg, egy az izlèsunk :-) szèp az Volvo.
149. Jay néni (válaszként erre: 147. - Keresztesi)
2007. máj. 2. 14:19
Nekünk az egyik VW, a másik Nissan, a harmadik meg csillagos. Asszem 3 kocsival nem állunk rosszul :)))
148. 71372f31c5 (válaszként erre: 138. - Erikpipi)
2007. máj. 2. 14:18

Az Audi-s velemenyemet fenntartom:), de egyetertek tokeletesen azzal, amit irtal...erre mondtam azt korabban, hogy szamomra teljesen szembeotlo minden hazalatogatas alkalmaval, hogy az emberek sokszor erejukon felul az utcanak elnek (ld. szervizt kifizetni nem tudno terepjaros esete, amit te is emlitettel).


Ha mar autoknal tartunk, ferjemnek egy Porsche 911 *-ja van ("jatekautonak":)), nekem egy Volvo XC90-em (az itteniek vezetesi stilusahoz ezt ereztem a legbiztonsagosabbnak), igy az a megitelesem, hogy irigykedesre sok okunk nincsen....


...es igerem, befejeztem az OFF-olast

147. keresztesi (válaszként erre: 145. - Jay néni)
2007. máj. 2. 14:17
Bocsi, de mi sem ultunk bortonben, gyerek helyett :-) CSak a pàr szerencsèsebb helyzetben levo jobb anyagi helyzetu itt a Hoxàn egymàsra talàlt az èn havi pènzemen felbuzdulva, ès egy apròsàgon osszekapott. (Nekem pl. Volkswagenem van, nem Audim. )
146. keresztesi (válaszként erre: 137. - 71372f31c5)
2007. máj. 2. 14:14
Ok szòlok a konyvelomnek, hogy nem èrt a szakmàjàhoz. ( èn meg nagyon hulye lehetek, hogy ennyit jòtèkonykodom, tobbet is kereshetnèk , csak a pènz utàn kellene rohangàlnom a szbadidomben, nem màsokon segiteni)Ne haragudj a vitàn kivul, amit mindenki termèszetesen màskèppen làt ès làthat, te hàny ève vagy kinn?
2007. máj. 2. 14:14
Én Mo.-n élek és jelentem jól, bár néha megszakadok, nincs se Bömösöm, se Audim, de nem vagyok irigy arra akinek van. Pl: nem szívesen ültem volna az egyik gyerek helyett Németországban börtönben ezért-azért.
144. keresztesi (válaszként erre: 138. - Erikpipi)
2007. máj. 2. 14:10
Làtod, a kovèr forumban nagyon nem èrtek veled egyet, itt meg igen. Foleg a kinti magyarokkal kapcsolatban. Irigy csunya banda. El kell kerulni oket, csak fokozodik az irigysèguk ès az elègedetlensèguk az otthontòl tàvol. A fiatal libàknak meg magànugyuk, nem? ha nekik jò... Fokèppen ezzel a hiteles dologgal èrtek egyet. Hàny ès hàny ember van Magyarorszàgon aki albèrletbe viszi "haza" a farokhosszabìtò hiteles kocsival a szokèt. :-)
143. Mókica (válaszként erre: 141. - 71372f31c5)
2007. máj. 2. 14:07
Itt sajnos nem igy van:(((
2007. máj. 2. 14:06
Szóval a téma:Mennyi pénzből éltek?:) Édesapám dolgozik csak, 80at kap kemény fizikai munkáért.Én suli mellett dolgozgatok,kb havi 20-30ezer Ft.Próbálnak még nekem segiteni,de már alig tudnak,az albim havi 35e és még a többi.Nem is értem,h tudunk ennyiböl élni?? (kocsi nincs és nem is lesz:))
141. 71372f31c5 (válaszként erre: 139. - Mókica)
2007. máj. 2. 14:05

OFF


Nekem ezt az itteni csortevaltast leszamitva (ami meggyozodesem szerint egy mero felreertesen alapul...), nincsen ilyen szethuzos magyaros tapasztalatom, pedig ebben a varosban el a legnagyobb magyar diaszpora a Ny-Europai allamok kozul. Kifejezetten pihenteto ilyen szempontbol ez az expat let, hogy itt senki nem foglalkozik azzal, hogy ki mit csinal, kinek mije van, stb., hanem egyszeruen mindenki teszi a sajat kis dolgat es jut 1-rol a 2-re...

140. Mókica (válaszként erre: 136. - Keresztesi)
2007. máj. 2. 14:01
Köszi:))
139. Mókica (válaszként erre: 138. - Erikpipi)
2007. máj. 2. 14:00
Az igaz, hogy itt kintt is ugyan olyanok a magyarok mint otthon, semmi mással nem tudnak follakozni, csak azzal kinek milye van és miből..de azért azt hozzáteszem, hogy az Én kocsim se hiteles, készpénzre vettem anno...nincs rajta részlet...de valóban vannak ilyen hitelek itt kinnt....
138. erikpipi (válaszként erre: 135. - 71372f31c5)
2007. máj. 2. 13:55

Bocs, de szerintem az marhaság. Ha megnézed a használt autó kínálatot, mindjárt kiderül, hogy a drágább, és nagy kategóriás autók elárasztják a használtautó kereskedőket.Egyszerű a magyarázat: Ipse megveszi hitelre,majd jön az első szervíz ami hasonló kategóriás kocsinál elérheti az 1 millió forintot is. Neki meg nincs erre pénze, fogja és betolja az első kereskedésbe. Hogy ki irigykedik és kire,meg ki milyen kocsival jár? Hát, most inkább a hatalmas BMW X5 3.0 D Full Extra Terepjáró ami megy , vagy Volkswagen Touareg és hasonló kategória, csak nagy legyen és terepjáró. Irigyli a radai, eszi az üzemanyagot, ami nem olcsó. Jár ezzel a gazdag nem szőke, az öreg fekete, meg a fiatal liba. De, való igaz a terepjárókra rákaptak a nagydarab és kopasz maffiózók is. Márka nem számít, csak a farok legyen meghosszabbítva. Kivételt képez és tisztelet, a a gazdag nem szőkének, az öreg feketének, meg a fiatal libának.

Amikor a testvérem Amerikában élt, ott is ez volt a helyzet. A kinti magyarok széthúztak, irigykedtek egymásra. Kocsit bárki tud venni a hiteleket hozzávágják az emberhez, sőt 0 foritért is odadják,meg 2 évig nem fizetsz majd utána.

Vaj miért? LEnnének tipppek.......

137. 71372f31c5 (válaszként erre: 129. - Keresztesi)
2007. máj. 2. 13:38
Ritkan szoktam ilyet mondani, de azt gondolom, hogy ez a hozzaszolas nem uti meg azt a szinvonalat, amire en szemely szerint reagalni szeretnek....Azt gondolom, hogy az elozmenyeket elolvasva, majd eldonti ki-ki maga, hogy ki szanalmas es sajnalatra melto ebben a tortenetben, ezt mindenkinek a jozan itelokepessegere biznam. A bizonyitvanyhoz mindenesetre gratulalok!....Bonne journée à tous!:)
136. keresztesi (válaszként erre: 133. - Mókica)
2007. máj. 2. 13:36
:-) Mert te làtod, mit jelent a nyugat valòjàban. Jò a kocsid , megnèztem, ès nagyon èdes a cicàd :-)
135. 71372f31c5 (válaszként erre: 134. - Mókica)
2007. máj. 2. 13:33
Cicabogar, esetleg fuss neki megegyszer az alabbi levelvaltasnak es akkor lehet, hogy megerted, hogy mirol szolt. Mo-rol beszeltem, nem Floridarol....es nem osztalyoztam, pusztan azokat a tapasztalataimat irtam le, amelyeket hazalatogatasaim alatt gyujtottem...Nem gondolom, hogy ez az en kepzelgesem lenne, mert amikor a Mo-i automat vasaroltam tavaly, akkor tobb Audi-kereskedo panaszkodott arrol, hogy mennyire karos a brand-image-ukre nezve az, ami Mo-on zajlik, hogy azonositjak az autoikat az alvilaggal, igy kapasbol kiesik egy olyan reteg, aki egyebkent szivesen venne ezeket a kocsikat, de nem tud es nem akar ezzel a mestersegesen krealt es teljesen kiforditott imidzzsel azonosulni.
134. Mókica (válaszként erre: 118. - 71372f31c5)
2007. máj. 2. 13:20

Igaz nekem Audi A6-om van , de se nem bűnöző se nem szőke cicababa vagyok..kétkezi kőkemény munkával dolgoztam meg azért amim van...

Furcsa az osztályozási módotok....

133. Mókica (válaszként erre: 126. - Keresztesi)
2007. máj. 2. 13:17

Nagyon jó dolgokat irtál....:)))

Teljesen igazad van!

2007. máj. 2. 13:11
Csak az ìràsom elso rèszèt èrtettem ràd :-) Gondoltam, hogy nem tàmadsz, sot :-) Làtod az is kiderult, hogy tanult ember vagy. Sehol nem konnyu a kezdo jogàsznak, de ha ugyes vagy el tudsz èrni mindent. Becsulettel, jòl meggondolt helyes dontèsekkel. eljon mèg az az ido amikor 110000 lesz az òrabèred :-) Kìvànom neked. Haladni kell a korral, sokat tanulni, ès viszajon a befektetès. Az èn szakmàmban ès a tièdben is.
131. szika (válaszként erre: 129. - Keresztesi)
2007. máj. 2. 12:42

Az a baj, hogy már 3x törték fel a kocsinkat, kirabolták a házunkat..szóval nem tudom, nem onnan van e. :D

De ne legyél ennyire zaklatott, én biztos nem a személyed elleni támadásnak szántam. Én is jogász vagyok, igaz, csak egy hónap múlva kezdek dolgozni.

Viszonyítási alap, hogy 12 óráért fogok 110 000 brtuttót kapni, és én még nagyon jól alkudtam. A pérom rendőr ő úgy nettó 85000-t keres, ha jó hónapja avn (ami azt jelenti, hogy csak egy hétvégén van otthon, és végig délutános éjszakás szabadnap nélkül.). Ehhez van 30000 Ft kocsirészletünk, tankolunk, eszünk, ruházkodunk, bérletet veszünk - nyaralni már nem nagyon jut, csak szülői segítséggel. Nem panaszként írom, nem is szemrehányás. Ezek csak tények. Egy okból nem mindegy, hogy bizonyos embereknek mije van: tudom, hogy a családom,a párom hülyére dolgozza magát, állandóan attól retteg, hogy mikor küldik el, és ha igen, akkor miből fizeti ki a 60 ezres gázszámlát, és közben látványosan sokan vannak, akik egész semmit nem dolgoznak, és jééé mégis ezerszer jobban élnek mint mi. Szerintem a csajok is pusztán ezért vannak feldúlva, nem hiszem, hogy az bárkit is bántana, érdekelne, hogy valaki, aki jól választott hivatást, munkahelyet, szerencsés, megdolgozik érte, az mit engedhet meg magának, miylen kocsija van, és hol nyaral. Hidegen hagy. Én is ezért fogok hajtani. És bízom benne, hogy szép lassan előbbre jutok, és biztosítom a gondtalan jövőt a családomnak.

Engem ne sajnálj. :))

2007. máj. 2. 11:40
UI: Kicsit el vagytok tèvedve, ne keverjètek a magyar viszonyokat az euròpaival. - nyugaton a felso tizezer nem Audi A8 -al jàr hanem soforrel. èn igenis kozèposztàly vagyok.
129. keresztesi (válaszként erre: 128. - Szika)
2007. máj. 2. 09:55
Csak a magyar ember gondolkodik azon, mibol lehet neki. Nem mindegy? èlvezd a sajàt autòd, a sajàt lakàsod. Attòl, hogy màsnak tobb van, neked mèg nem lesz kevesebb. Ez csak a magyar gondolkodàs. Nem toled lopta, teremtsd meg magadnak. :-) Hajrà! Az èn fèrjem kicsit jobb kocsival jàr, mint az Audi A8, nem kopasz, ès nem is bunozo. Jogàsz. ANTEA, te meg ha ucsorogsz otthon, ès a fakanàllal a kezedben Tv-bol meg a fèrjedtol tanulod a dolgokat, ne tudj tobbet a dolgozò noknèl, mi a brutto ès a netto. Jobban tudja azt nàlad az èn konyvelom, hogy mit tudok levonni az adòmbòl ès mit nem. A bankom pedig jobban tudja melyik rèszvènybe fektessek. Mèg jò, hogy kulon kasszàn vagyunk a fèrjemmel ès nem irtam be o mennyit keres. Azt is jobban tudtàtok volna igaz? Sajnàllak benneteket, igazàn.
128. szika (válaszként erre: 127. - Keresztesi)
2007. máj. 2. 09:33

Nem is ezzel van a gond. Sőt. Ránk is mindig furcsán néznek, hogy uygan mitől van nekünk huszonévesen autónk - de évekig gyűjtöttünk, spóroltunk rá, fizetjük a hitelt, és persze könnyebb úgy, hogy még nincs saját családunk.


De a kopasznyakús dolog sajnos tényleg igaz, és ami kimaradt a bőszoknyás, és kutyaláncos honfitársaink. És nem vagyok irigy, nem lesem őket dierkt, egyszerűen csak nem csukom be a szemem, és képtelen vagyok elkerülni a szembesülést. És nem irigységről van szó, de azért elgondolkodtató, hogy vajon miből telik rá. Mert a jelentős többség nem adófizető, tisztességes polgár. De mindegy. Legyen ez az Apeh gondja. :))

2007. máj. 2. 09:26
és az, hogy Magyarorszàgon ilyenek az àllapotok, pontosan az ilyenfajta gondolkodàsmòdtòl fugg. Mindig a màsik kocsijàt nèzem, a màs pènzèt irigylem, ami nekem van azt dugdosnom kell, nehogy megszòljanak. èn nem szègyellem a pènzem, megdolgozom èrte, ès adòt fizetek utàna.
126. keresztesi (válaszként erre: 118. - 71372f31c5)
2007. máj. 2. 09:21
àllatorvos vagyok, van egy sajàt rendelom, ès az èletem felèt onkènteskènt toltom a menhelyen. Nem vagyok felso tizezer, ès sajnàllak ha csak kopaszokat ès cicababàkat làtsz jò kopcsiban, Ugy làtszik a tudatalattid azokat keresi.Nem tartom magam alvilàginak sem, attòl pedig , hogy valakinek jò kocsija van, nem biztos, hogy bunozo, lehet, hogy csak sokat utazik. Nekem is jò kocsim van, a csomagtartòba be szoktam rakni az àrokszèlèn elhagyott àllatokat. Szeretek netezni, ha van egy kis szabad idom, de azt hiszem, ezentul, èrtelmesebb portàlt fogok olvasgatni. Sziasztok.
125. 71372f31c5 (válaszként erre: 124. - 1a50c86bb0)
2007. máj. 1. 22:24

Igen, igazad van, elkanyarodtunk, ugyhogy utolag is "mea culpa"...:)


Megnezem, hogy van-e olyan topic, hogy "kulfoldon parkapcsolatban elo nok tapasztalatai":D. Ha nincs, inditok egyet...

124. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 116. - 71372f31c5)
2007. máj. 1. 22:17

Jo, ha el tudtok szakadni a remektol (szam.gep, tel.), foleg ha meg gondolatban is.

Az en ambicioim a tiednek joval alatta maradnak, egyedul joval celtudatosabb voltam, tudtam, mi kell ahhoz, hogy megalljam a helyem, manapsag inkabb visz a viz. A veszelyes ebben az, hogy akarhogy nezem, en nem haladtam semmit, es az onbecsulesemet ez nem nyomja az egekig, sot. Gyerek nincs, es egy darabig meg nem is tervezem. Aldozatrol szo sem volt, amikor en kimentem hozza, o meg nagyon kis kezdo volt, bar tervei voltak, de nehezsegeink annal inkabb. A masik az, hogy ha maradok otthon, es megcsinalom kinkeservvel, amit akartam, sem biztos, hogy elorebb lennek, mint igy. :) Magyarorszag mar csak ilyen.

Azt hiszem rendesen elkanyarodtunk a forum temajatol. :S

123. 71372f31c5 (válaszként erre: 120. - E71af41436)
2007. máj. 1. 21:57
Egyetertunk, de ha megnezed az eletminoseguket, vagyonukat (akarhogy is szereztek), akkor ok tuti benne vannak a tizezerben...ami eleg szomoru szerintem. De attol tartok, hogy ez egy masik tortenet...mindenestre ugy, hogy az ember a mindennapjait nem Mo-on eli, honaprol honapra nagyon szembetuno es dramai, ahogy nyilik szet az a bizonyos tarsadalmi ollo...meg az, amilyen merekben az emberek - sokszor talan erejukon felul - az "utcanak elnek".
122. 7130b15964 (válaszként erre: 120. - E71af41436)
2007. máj. 1. 21:52
Lehet, hogy alulra gondolod őket, de valójában sajna ők a felső tíz...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook