Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi pénzből éltek? fórum

Mennyi pénzből éltek? (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2009. ápr. 17. 19:12
Mi 3-an élünk 150000-ből.10000 ezer a törlesztések,rezsi,nincs kocsink.
330. 5464505f6a (válaszként erre: 327. - Bionom)
2009. márc. 11. 19:15

A munkahelyemen szinte mkit áttettek részmunkaidőbe, 6 ill.4órába vagy még kevesebbe.Ez nekem most 57e Ft-os fizetést jelent,az albérletre havonta 40/45e Ft-ot fizetek rezsivel együtt durván...

S talán azért sem veszek lakást, mert semmi önerőm nincs...

2009. márc. 6. 18:19
Lassan már semennyiből!
2009. márc. 5. 14:43
egyre kevesebből
327. bionom (válaszként erre: 317. - Df2a740c00)
2009. márc. 5. 14:33

Na, ezzel teljesen egyetértek! Van néhány alberletes és lakás-bérletes ismerősöm, a kis albérleti szobában nyomorgótól egészen a havi fél milliót (luxus)lakásbérletre kiadóig.

Nem vagyok képes felfogni azt, hogy hogyan adhatnak ki emberek havi 50-100-500e Ft-ot úgy, hogy nem gondolnak arra, ugyanezt a pénzt a saját otthonuk törlesztésébe is fizethetnék?! Van olyan ismerősöm, aki már 6-7 éve úgy él, hogy egy gyönyörű lakást bérel, lassan kifizet erre egy saját lakás árát.

Akik átlagos anyagi körülmények között élnek, azok számára ez a törlesztés nagy teher, de - nem tudom, ki hogy van vele - én akkor is inkább a sajátomat nyögöm, mint másét, ahonnan máról-holnapra kitehetnek! :-/

326. Franc22
2009. febr. 1. 11:18

Én keresek 70000/vagyis kerestem a párom havi 140felett. 12ezer étkezési jegy. Már csak 6ezer.

Ebből:40ezer elmegy házrészletre, 4600mosogép hitelre, 60ezer a gázszámla, 11ezer a villany és a víz fele, 14ezer átlagban a két telefon előfizetés számlája, a bérlet fejenként 24ezer forint(távolsági 30km-es és helyijáratos), 16000 hiteltörlesztés, újság előfizetés 2600, 20-30ezer kaja

Szóval nem marad semmink. A gyűjtögetet pénzünkhöz kell hozzányúlni mindig. A teloszámlát sikerül néha letornászni 10ezerre, a kajára is kevesebbet költünk és van, hogy a villany és a víz számlát anyósék kifizetik, ha nem egy nagy összeg.

Hogy munkanélküli lettem, nehezebb lesz minden

325. 6c5f346e46 (válaszként erre: 324. - 85ef3bb3d1)
2009. jan. 30. 18:47
külfőldön ugyan ez van,világvállság van,szerintem nem nagyon érdemes próbálkozni...figyeld meg,ha visszabillen a minden a rendes kerékvágásba,akkor meg mindenki annyit fog dolgozni,mint egy állat,mert akkor majd mindenkinek egyszerre kell majd minden..ez igy lessz...
324. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 323. - 6c5f346e46)
2009. jan. 30. 18:43
Igen! Mi is azt beszéltük a férjemmel ma, hogy hálát adunk az istennek, hogy őt nem küldték el a munkahelyéről! Nem is tudom akkor mit csinálnánk. Én is mindig abban bízom, hogy talán lesz jobb is! Bár az nem mostanában lesz. Hiába vállalna a férjem más munkát pl. külföldön, egyrészt nincs, másrészt olyan bizonytalan!
323. 6c5f346e46 (válaszként erre: 322. - 85ef3bb3d1)
2009. jan. 30. 18:32
mi is hasonló cipőben járunk,nekem a férjemmel volt pár hitelünk,elváltunk és az összes fizetnivaló rám maradt,aztán összekerűltem a jelenlegi párommal,neki ugyan az volt,összeraktuk amink volt,az a keveset és a sok fizetnivalót,és most mi is ott vagyunk ahol a semmit osztogatják...a párom eddig keresett 100000ft felett,most jó ha hazahoz 60000ftot,ebből 40000ft a lakásjhitel a többi a többire megy el,abból élünk gyakorlatilag amit a gyerek után kapok gyerektartást,mert az én táppénzem elmegy az én fizetni valóimra,meg a számlákra...de nem panaszkodom,mert mi még ugy ahogy megélünk,a páromnak van munkája,én kismama vagyok,de nekem is biztos lábakon áll a cégem,és talán lessz hova visszmenni,ha lejár a kismama idő...annyi nehéz sors van,cégeket zárnak be,sokhelyen mindkét szülő ugyan ott dolgozott,és most mit tudnak tenni???bizzunk benne,hogy mindenki túl lessz ezen a nehéz időszakon...kitartást kivánok mindenkinek,én arra gondolok,hogy lehetne rosszabb is...és talán még lessz is...sajna...
322. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 319. - 624d20b450)
2009. jan. 30. 17:15

Szia!

Ma már tudom, hogy igazad van! Sajnos elöbb nem gondolkoztam ezen!

Nekünk 200.000 a bevételünk a fizetésből és 48.000 forint 3 gyerekre a családi pótlék! A válság padlóra tett, a személyikölcsönök megemelkedtek vagy 20.000 forinttal összesen a jelzáloghitel 25.000-el, a folyószámlahitelt és a kártyák kamatát is emelték! Ebben a hónapban a bevétel kevesebb volt mint a kiadás mert egy hónapig nem dolgoztak a férjemék és kb: 30.000-el kevesebb fizetést kapott.

Nekünk mindenünk hitelből van mert nem volt szülői háttér, hogy segítsenek. Amennyit anyukám bírt csak annyi! Volt idő mikor gyesen voltam, /10.000 volt a gyes / hogy a férjem annyi fizut kapott télen, hogy éppen kifutotta a gázszámlát. 15 éve gyülnek a hitelek. Mikor jobb munkahely lett akkor örültünk, hogy kapunk annyi hitelt, hogy végre ágyat vegyünk a gyerekeknek. És sorolhatnám. Szóval ezek így gyültek évről évre, kiváltottuk egyikkel a másikat stb. Tavaly végre egy kicsit fellélegeztünk aztán jött a válság és visszataszított a pokolba! És ha így halad mélyebbre a válság de a munkahelyek megszünnek vagy nem akarnak bért emelni akkor még a házamat is elveszíthetem. Viszont ha nem veszek fel és nem lavírozgatok a hitelekkel akkor még ma sincs semmim, akkor 15 éve nem lett volna festés a házban, szét lenne már rohadva a padlószönyeg, nem lenne konyhabútorom, hűtőm stb. Szóval nehéz ügy, hogy mi miért történik, vagy mi lenne ha nem így lett volna! Vagy hol tartanék akkor! annak jó akinek nincs hitele és ha egyszer ki tudnám mind fizetni soha az életben nem vennék fel mégegyszer!

321. df2a740c00 (válaszként erre: 319. - 624d20b450)
2009. jan. 30. 16:58
Egyébként a szüleim olyan környéken laknak, ahol nincs munkalehetőség, tehát nekem eleve nem volt alternatíva, hogy velük lakjak.
320. df2a740c00 (válaszként erre: 319. - 624d20b450)
2009. jan. 30. 16:57
Ezzel egyetértek. Bár az én környezetemben nincs olyan, aki luxuscikkekre, vagy karácsonyra hitelt vesz fel. Szerintem nem annyira jellemző, mint amennyire belénk beszélik, hogy így van, de lehet, hogy tévedek.
319. 624d20b450 (válaszként erre: 317. - Df2a740c00)
2009. jan. 30. 16:51
Én egyedül a lakáshitelt tudom megérteni, mert jobb külön még akkor is ha a szülők tündérek. Persze van akinek még a hitelfelvétel sem adatik meg , ők szülőknél laknak. De egyet nem tud velem senki elfogadtatni ha beleszakad sem, mégpedig azt amit nagyon-nagyon sok ismerősöm tesz : Veszünk hitelre plazmatévét, hitelre megyünk nyáron nyaralni stb. szerintem az eladósodást erre is értik. Még karácsonyi ajándékot is hitelre vesznek...számomra ez hihetetlen. Persze ha nyár közepén elromlik a hűtő ( jártam így ) még aznap venni kell, mert tönkremennek a dolgok vegye meg az emberfia hitelre, de könyörgöm a luxuscikkekre előbb meg kéne takarítani egy kis pénzt.
318. sivilla
2009. jan. 30. 16:47

180-e ft körül van a bevételünk amióta dolgozom.

Elötte 150 körül volt gyes alatt.

Viszont van egy régi házunk amin még rengeteg a munka és a ház is hitelből van. Erre havi 35 e fizetünk. 25 e-ről indult , pedig figyeltünk rá hogy ne legyen nagyon magas a törlesztő mert ha valami beüt akkor is tudjuk majd fizetni. Igy inkább vettünk olcsóbb rosszabb házat mint egy jót drágábbért. Mert ha nincs is pénzünk újitgatni akkor is lakható. Van még 300 e ft + kölcsönöm amit igyekszünk kinyomni ebbe a fél évben.

A rezsink is 30 e ft , igy nem sok jut másra.

Van egy 3 éves fiam aki ovis ami szintén emeli a kiadásokat.

Mikor gyesen voltam, mindig azt mondtam a páromnak ez csak átmeneti nem tart ez örökké.

Gyakorlatilag szintentartást tudtuk elérni eddig, de ezt is pozitivumként könyvelem el, mert a rezsi mindig ki lett fizetve és a hitelek is. Ez is jobb mint a semmi

317. df2a740c00 (válaszként erre: 315. - Alfoldi13)
2009. jan. 30. 16:37

Bizony, fontos tudomány a pénz beosztása, de ha összeadom a kiadásaimta (semmi luxus: lakáshitel törlesztés, rezsi, lakásvásárlási illeték törlesztés, munkábajárás költsége) akkor sokszor elgondolkozom, mi lenne velem, ha mindezt pl. minibálbérből kéne fizetni. Márpedig lakni annak is kell valahogy, aki minimálbért kap.

Mindig kiakaszt pl, ha hallom a tv-ben, hogy az emberek meggondolatlanul adósították el magukat. De könyörgöm, lakáshoz jutni fiatalon, szülői segítség nélkül akkor hogy lehet? Ha most albérletben maradtam volna, arra is fizetnék majdnem annyit havonta, mint a törlesztőm, és esélyem se lenne mellette félretenni egy kanyit se, hogy valaha lakást vehessek. Akkor mi a megoldás?


Bocs, nem kirohanásnak szántam, csak úgy "kijött blőlem.

2009. jan. 30. 16:30
végülis mindent be lehet osztani, még az 5 Ft-is, de nem elég!
315. alfoldi13 (válaszként erre: 314. - Df2a740c00)
2009. jan. 30. 16:28
de annak a beosztása hidd el egy tudomány... fontos tudomány
314. df2a740c00 (válaszként erre: 292. - Júlia*)
2009. jan. 30. 16:21

"és nem lehet olyan keveset kapni, amit ne lehetne beosztani. "


Ez nagy marhaság. Bocs..

313. alfoldi13 (válaszként erre: 312. - Bionom)
2009. jan. 30. 16:17
kölcsönt nem veszek fel már a korom miatt se kezeséget nem vállalok gyerekeimnél se...igy hát mi legkevésbé se hasonlitunk tartakékot rögtön képzek... a biztonság miatt és beosztóan de egyszerűen élünk ,ujságot nem szoktam már venni elég a tv net.. rádió..mobilok nagy rezsi sok benzin autót se veszek kölcsönre előbb rakosgatom félre az árát mert a bank mi nélkülünk is meg gazdagodik..gyümölcsöt persze mi sokkal többet veszünk de nagyáruházakban olcson.. luxusnak mondható lassan a szinház egyre kevesebb jut rá vagy a nyaralás de általában nem szoktuk kihagyni.. persze egyszerű balcsi.. vagy hasonló.. valamikor azt hitem nőnek a gyerekek könnyebb lesz ,hát könnyebb nem lett most a 300 eu árnál várhtó egy uj oriási áremelés de nem annyi amennyiről beszélnek hanem egy nullával nagobb csak a nula a szám mögé kerül megint... nem nyomorgunk beosztunk és annak örülünk amink van hiába is áhitoznánk másra... majd a gyerekek...
312. bionom (válaszként erre: 309. - Alfoldi13)
2009. jan. 30. 16:06

Erre mondják, hogy "mindenki a maga szintjén nyomorog"! Ami bármennyire is vicces, több igazságot rejt magában, mintsem gondolnánk, ráadásul több aspektusból is megközelítve.

Pillanatnyilag 5-600e Ft körül keresünk, de ebből havi 100 a lakástörlesztés, 100 a személyi kölcsön, 100 a családi és egyéb törlesztés és 50e az autó. Mindjárt csak 150e Ft marad. Nagy lakás, nagy rezsivel, 2 mobil, internet, sok benzin... fontos, hogy meglegyen a havi 600, mert így jut kb. havi 100e Ft kajára, ruhára, 1 DVD-re, 1 könyvre, némi újságra, s hogy most már ne 4 db almát vegyünk hetente, hanem 2 kg gyümit, és egy picit könnyebben lélegezzünk. Jónak tartom a bevételünket, de egy nagyobb kocsi-csináltatás vagy fogászati számla elviszi a pluszt. Még egy százas kéne havonta, hogy félre is tudjunk tenni. El is határoztuk, hogy ha nyáron lejár a személyi kölcsön, akkor végre 4 év után elmegyünk nyaralni. S ha lejár a családi is, akkor bármi is történjék, havi 100ezret félre kell tenni, hogy legyen egy kis pénzünk, mert nagyon nehéz és kiszolgáltatott máról-holnapra élni. De kétségtelen: legnehezebb havi 23 ezerből volt! :-(

311. dundi53
2009. jan. 30. 16:06
Pozitív hozzáállás:tavaly nyáron felszámolták a munkahelyem,de nincs lehetőség hova menni(55év)regisztrált m,nélküli lettem,de nemkapok rá semmit mert 50%egészségcsökkent vagyok ami 27000ftnyugdíjszerű segély amit ebben az évben nem emelnek.Nos qrvára pozitív lehetek nem?
310. bionom (válaszként erre: 299. - 624d20b450)
2009. jan. 30. 15:59

Mayra, vannak nagyon kemény élethelyzetek, tudni kell őket kezelni. Mi a legmélyebb poklot is megjártuk. Jó "drága" hitelt vettünk fel, mellé a sógorom tudott adni egy kis "kamatmentest". Csakhogy ha hiányzik egy nagyobb összegű jövedelem, akkor ezek a pénzek gyorsan mennek, s utána hiába megy el a másik (az előzőnél általában jóval alacsonyabb fizetésért) ismét dolgozni, ezeket a tartozásokat kifizetni nagyon nehéz. Nyilván van egy pont, amikor el kell adni a lakást. Én is ezt akartam megúszni meg is úsztam. Persze még mindig nyögünk, de bármilyen nehéz volt, büszke vagyok arra, hogy nekem nem csak a szegényből jómódba ugrás ment könnyen, hanem képes voltam egyik napról a másikra a minimumra szorítani mindent úgy, hogy még a házasságunk se menjen rá. Persze rejtett feszkó ott feszül mindkét emberben, talán ezért is mondják, hogy a hirtelen jött gazdagság és a hirtelen jött szegénység egyaránt nagyon jó próbája a házasságoknak, mert itt tényleg kiderül, mennyire erős. Heti 4 db almát venni egy kicsi gyereknek, heteken át üres krumplilevest, bundáskenyeret, paprikáskrumplit, üres főzelékeket, vajas kenyeret enni, az égegyadta világon SEMMIT, de SEMMIT nem venni, luxust, szórakozást nullára leszorítani csak akkor sikerül, ha a házasság boldog. Én úgy gondolom, hogy azoknál, ahol azért ez a dolog szokott sikerülni, előbb-utóbb el KELL érkeznie a fellendülésnek. Mélypont után mindig emelkedés jön, tudod, óriáskerék-effektus! Az biztos, hogy ez a mostani válság sokaknak feltupírozza az idegszálait, nem csak azoknak, akik tizenmilliókat tőzsdéznek meg kockáztatnak, ingatlanokba fektetnek, hanem azokét is, akik eladnak mindent, ami pénzzé tehető és 2 kg húsba vagy egy új (vagyis használt) cipőbe, ruhába fektetnek a gyereknek.

Kérdés, hogy ki mit hogyan él meg. Lehet nyakig merülni az önsajnálatba, elsiratni magad, feladni mindent, és lehet abba kapaszkodni, hogy "Nyugi, nyugi! Most ez van, szar ügy, de majd jobb lesz!" és túlélésre játszva, megpróbálni optimistának maradni. Szerintem úgy könnyebb! ;-)

2009. jan. 30. 15:57
nálunk a sok is nagyon kevés........ de az előttem irt dolgokat jo volt olvasni optimistán áll a jövővel szembe...
308. Eorin
2009. jan. 30. 15:54
Üdv^^ Nemrég költöztünk albérletbe a párommal, ő még egyetemista, én viszont jelenleg nem tanulok - ha minden jól megy, majd ősztől - így én dolgozom úgymond helyette is. Hát, hiába keresek havi 140-145ezret, nehezen élünk meg...és ez az összeg minden hónapban változik, legtöbbször kevesebb; emellett szülőktől is kapunk egy kis segítséget... mondjuk azon még nem gondolkodtam, hogy ha én elmegyek egyetemre,akkor mi a fene lesz, de majd megoldjuk^^" nehezen vagyunk, viszont éhen még haltunk, van fedél a fejünk felett és még baba sincs, aki miatt kellene aggódni, ilyen szempontból könnyebb nekünk, szal nagyon sok párhoz képest klasszul vagyunk... lesz majd jobb is, én így vagyok vele, mert minden gödörből van kiút.
2009. jan. 30. 15:53

Majd jön mingyá az adóbevallás ideje :))

már gyúrok rá :P

306. 2a424e60e7 (válaszként erre: 305. - Édesmandula)
2009. jan. 30. 15:53
Na mondom én:PP
305. édesmandula (válaszként erre: 303. - 2a424e60e7)
2009. jan. 30. 15:52
jah, mivel nekik rakom félre :P mindig év elején nulláznak ki :P
304. Castellina (válaszként erre: 300. - 8895df940c)
2009. jan. 30. 15:51
cseréljünk fizetést
303. 2a424e60e7 (válaszként erre: 301. - Édesmandula)
2009. jan. 30. 15:50
És az APEH is imád titeket :DDDD
2009. jan. 30. 15:50
Annyiból, amennyit megkeresünk:P
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook