Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Melyik lisztet használjátok? fórum

Melyik lisztet használjátok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
23. Channa* (válaszként erre: 20. - Klarika5)
2016. júl. 8. 17:57

A nádcukor is olyan, mint a sima kristálycukor, így ez nem egészségesebb.

Mindkettőnek növény az alapanyaga és még sem....

22. 328e1b30ab (válaszként erre: 20. - Klarika5)
2016. júl. 8. 16:03
A legegyszerűbb, ha elhagyod a rántást. Semmi értelme nincsen, semmi tápértéke nincsen, soha nem tettem még semmibe.
2016. júl. 8. 14:35

Van egy nagyon jó receptem, épp csak picit tömörebb a tészta a fehér liszttel készülteknél, persze a színe más. Ráadásul nagyon gyors elkészíteni.

A víz mennyisége azért nem állandó, mert több fajta lisztből el lehet készíteni, de mind más mennyiségű folyadékot vesz fel, ezért lassan kell hozzá adagolni.


Zsemle (6 db-hoz) kb. 25 g ch/db

20 dkg teljes kiőrlésű tönkölybúzaliszt

3 dkg zabpehelyliszt

8 dkg sikér

1 kk. só

1 cs. porélesztő

1 ek. burgonyapehely (elhagyható, én gyakran kihagyom)

1 ek. tejföl

2-2,5 dl langyos víz

2 ek. olaj

Bedagasztod, zsemléket formázol, tepsin letakarva kb. 20-30 percet pihenteted, sütöd. Én imádom.

2016. júl. 8. 14:14
Három hónapja 12 fölött volt a vércukrom. A belgyógyász letolt, hogy ezt vegyem komolyan. Elkezdtem a reformot: fehér liszt helyett kukoricaliszt, rizsliszt. Cukor helyett Xilit, vagy nádcukor. Kenyérből a magam sütötte, kenyérlisztből és rozslisztből - 1 hétre elegendő egy kb 70 dekás vekni. Vacsorára csak egy darab gyümölcs, vagy joghurt. A kávé szigorúan cukor nélkül. S a vércukrom 3 hónap után lement ENNYITŐL 7 valamennyire. Mint ha fogytam is volna. DE! Semminek nem jó az íze, állaga. Kukorica liszttel rántást, vagy habarást készíteni. Brrrr.Valamit valamiért.De írjatok még tapasztalatokat! Tanulok belőlük.
19. Fisica
2016. júl. 8. 11:57
Update lisztből sütök kenyeret, sikért is adok hozzá, tömörebb ugyan az állaga, viszont ízre finom.
18. Klaudia20 (válaszként erre: 1. - Solga81)
2016. júl. 8. 11:56

Én is sok féle lisztet kipróbáltam már, de vagy mellékíze van, vagy a kelt tészta nem jo vele, vagy a piskóta. A zabliszt egyebkent nagyon finom és jól felhasználható, de ami a legjobban Bejött (panírozáshoz, kelt tésztához, piskótának) az a diawellness -50% ch lisztje. Az aranygaluskám olyan finom volt, hogy párom sem mondta meg hogy nem rendes lisztből lenne. A kelesztésnél is egyből szépen megkelt.

Szoval csak ajánlani tudom. Nem olcsó, de ha váltani akarsz akkor ezt vedd.

A zabliszt is jó, palacsintának, sűríteni. De pl a panir szét esik miatta.

2016. júl. 8. 11:35
Sima feher vagy reteslisztet; elmultak 80-90 evesek :D
16. gribedli*** (válaszként erre: 14. - 12d083b51b)
2016. júl. 8. 11:32

Létezik egy ilyen darálóféle cukkinihez, ami a cukkinit spaghetti formára reszeli le, tök jó, erre gondoltál?:)))


Imádom én is, nagyon praktikus.

15. 328e1b30ab (válaszként erre: 1. - Solga81)
2016. júl. 8. 11:17

Ha hidegen sajtolt növényi olajokat használsz, akkor nem szükséges a kókuszolaj, mert van benne telített zsírsav is.


Lisztkén ajánlom a tönkölylisztet, ami fehér búzalisztként használható, de sokkal egészségesebb, értékesebb és finomabb. Ha pedig valamilyen tk. dologra vágytok, akkor keverd 50%-ban a graham vagy tk lisztet az eredeti lisztedhez, így a kecske is jóllakik és a káposzta is megmarad. Mindkét variációból kiváló kenyerek, kalácsok, sütemények süthetők.

14. 12d083b51b (válaszként erre: 13. - 12d083b51b)
2016. júl. 8. 11:08

Ez a link már nem jön elő.

A lényeg: cukkinit felcsíkozni, teflon serpenyőben minimális olajon átforgatni, mint a már kifőzött tésztát, és arra mehet, amit akarunk, mártásokat, vagy túró-tejföl, stb.


Szóval holnap készítek hozzá vadas-mártást, ha ez a cukkiniből tészta módszer beválik, akkor nyáron ezzel ki lehet kerülni a lisztes alapú főtt tésztát.

2016. júl. 8. 11:00

tp://www.hazipatika.com/taplalkozas/egeszseg_es_gasztronomia/cikkek/cukkiniteszta_az_uj_sztar/20150709154625?utm_source=startlap.hu&utm_medium=www&utm_campaign=startlapdoboz_20160707


Tegnap találtam, holnap akarom kipróbálni.

Egyébként TK.tönkönybúza lisztet használok, ha kell.

Ma pl. 1 tojásba 2 ek. zabkorpa, kevés tej, pici sütőpor = 2 db. palacsinta, felcsíkozva mint a kifőzött tészta köret


Panírozáshoz most álltam át a kukorica darára, a rizs helyett régóta bulgurt használok. Nagyon megszerettem.

12. solga81 (válaszként erre: 10. - Massalhangzo)
2016. júl. 8. 10:50
Rendben
11. solga81 (válaszként erre: 9. - Gribedli***)
2016. júl. 8. 10:50
Értem és köszönöm
10. massalhangzo (válaszként erre: 5. - Solga81)
2016. júl. 8. 10:49
a steviat is erdemes megfontolni, az gyogynoveny, az edesito hatasa mellett az egeszsegnek is jo
2016. júl. 8. 10:46

Amúgy mi pl nem eszünk semmi mellé csak úgy kenyeret (pl ha egy rizottó van, akkor amellé minek?), meg nem sütök sütiket, nincs az asztalon egész nap kint a tálca süti meg mindig ennivaló lépten nyomon, az enyémek gyümölcsöt vagy gyümölcsfagyit esznek édesség gyanánt.


De ha egészségesebben akarsz enni, akkor eleve le kell csökkenteni a sütőben sütött tészták és az olajban sült dolgok mennyiségét. Mert nem az a baj, hogy valaki kókuszolajban süti a rántott húst vagy napraforgóolajban vagy olajban, hanem az, hogy nem olajban sütve kellene fogyasztania hanem párolva, mert minden olajban hevítés során keletkeznek káros anyagok de a rántott dologban (hús, zöldség, panír) is. 150 celsius fok felett akrilamid keletkezik mindenben, ami egy rákkeltő anyag, tehát mindenhol, aminek az a lényege, hogy ropogósra sütsz bármit, lesz akrilamid.


Ezért jobb, ha inkább párolt, gőzölt dolgokat esznek a gyerekek, a ropogósság élményét meg jobb ha nyers zöldség, gyümölcs, olajos mag adja, nem péksütemény.


A szokásokon is kell változtatni, nem elég, hogy megváltoztatsz egy alapanyagot de a szokás ugyanaz marad, nem jutsz tőle előbbre.

8. solga81 (válaszként erre: 6. - Gribedli***)
2016. júl. 8. 10:29
Köszönöm...azt hiszem minden kérdésemre megadtad a választ. :-)
2016. júl. 8. 10:16
Rizs: tartalmaz glutenint mint minden gabona de nem tartalmaz gliadint, így nem tud belőle glutén képződni.
6. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Solga81)
2016. júl. 8. 10:13

Olyat ne várj, hogy találsz egy lisztet ami nem búzaliszt és szép kelttésztát tudsz belőle csinálni, ezért valamiről le kell mondanod. Vagy elégedj meg a tömörebb tésztákkal vagy pl a búzalisztek között van low carb liszt.


Az összes többi, rizs, kókusz, zab, stb. nem tartalmaznak elegendő glutént ahhoz, hogy megkeljen. A kókusz egyáltalán nem tartalmaz, mert nem gabona, a másik kettő meg gluténból nagyon nagyon minimális mennyiséget, illetve a rizs talán semmit (vagy hiányzik belőle egy molekula).


Az élesztő márpedig csak a gluténból tud szép kelttésztát varázsolni a szerkezete miatt.


Glutén=sikér, vagyis Békacomb is írta, hogy adhatsz hozzá sikért


A glutén hátránya annyi, hogy aki nem is cöliákiás, vagyis nem hal bele, ha huzamosabb ideig gluténes dolgokat fogyaszt, azért mindenképpen vízvisszatartó hatású.


Ha nem tudtok meglenni kenyér nélkül, próbáld meg legalább ott eltüntetni a lisztet, ahol nem okvetlenül szükséges (főzeléket saját magával is lehet sűríteni), és vagy a teljes kiőrlésű vagy low carb lisztből csináld a kenyeret/kelttésztát. Minden máshova használhatsz rizslisztet(ami amúgy magas GI, szóval egyáltalán nem lassan felszívódó szénhidrát, ilyen szempontból nem egészségesebb!) vagy zabot (palacsintába, sütibe, nem olyan lesz az állaga mint búzaliszttel de egészségesebb egy fokkal)


Illetve ehettek kevesebb kenyeret, reggelihez ehetsz rizses pufit, stb. Vagy próbálkozhatsz ilyen kókuszos meg lenmagos cipókákkal, nem fog megkelni tuti (nem is kell azokba élesztő), őszintén szólva ezeket olyan pótléknak tartom, ha valaki annyira de annyira ragaszkodik a szokásaihoz, hogy képtelen elképzelni az életét szendvics, vajas kenyér nélkül.


A kókuszolajat nem értem, pl az olívaolaj miért nem jó?

2016. júl. 8. 10:04
Olvasgatok folyamatosan a lisztek után..a kókuszlisztet és a lenmaglisztet ajánlják a legjobban akár piskótákhoz is. Bár nem sütök annyit, mint amennyit főzök, de ez ugye kikerülhetetlen egy öt éves gyermek mellett :-) Igen tudok a nádcukor hátrányairól is...ezért gondolkodom az eritrit használatáról. Úgy tudom kiválóan lebontja a szervezet és nem annyira káros mint egy-egy édesítőszer
4. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Solga81)
2016. júl. 8. 09:59
én szaffi-fitt liszteket használok, a blogjában lévő zsemle és kenyér recepteket szoktam sütni
2016. júl. 8. 09:50
A nádcukor színezett cukor, semmivel sem egészségesebb, sajnos. Teljes őrlésű tönkölybúzaliszt, ha kelt tésztát készítesz, sikérrel tudod lazítani, levegősebb lesz tőle, jobban hajaz a fehér lisztes társaira. Ha egy receptben kevered a sima lisztet a teljes őrlésűvel 30-70%-os arányban (természetesen a teljes őrlésű javára), az már sokkal egészségesebb. A zabpehelyliszt is sok ételjóhez jó, nekem sűrítésre nem vált be, furán nyúlós lesz tőle a főzelék, ami engem taszít. Palacsintának sem jó, mert törik a tészta tőle sütéskor. Nokedlinek, kenyérbe, sütikbe szuper.A gabonalisztekkel nagyon nehéz bánni, nekem nem sikerült még rájönni, hogy kell használni, pedig gyakorlott vagyok a konyhában.
2. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Solga81)
2016. júl. 8. 09:45
en glutenerzekeny vagyok, kokuszlisztet, mandulalisztet, lenmagot, szezammagot hasznalok. rantott husihoz lenmagot orolok, szezammagot teszek bele, es egy kis mandulalisztet, nagyon jo ugy. piskotahoz kokuszt es mandulat. ezek dragabbak persze, de annyit nem is eszek. a hagyomanyos lisztfelekbol nem tudom, melyik valhat be
2016. júl. 8. 09:39
Az új évi fogadalmam, hogy a családomnak egészségesen fogok főzni.Ez megvalósult abban, hogy tengeri sót használok, barna nádcukrot, kókuszolajat és durum tésztákat. Már csak a megfelelő lisztet kellene megtalálnom, de eddig sem a teljes kiőrlésű sem a graham liszt nem igazán vált be. Sűrű nehéz tésztákat kapok, ami nem is igazán finom. Tudtok nekem ajánlani valami olyan lisztet (nem fehér búzaliszt!) amit akár sütikhez is bátran használhatok?? Olvastam a rizslisztről, a kóku eszlisztről, lenmaglisztről, zabpehelyliszt de nem szeretném felvásárolni az egész áruházat.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook