Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Melyik lisztet használjátok? fórum

Melyik lisztet használjátok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
2016. júl. 11. 07:35
Lányok,segítsetek kérlek,szoktatok-e steviával,vagy eritrittel elrakni uborkát télire! Most van egy adag uborkám,amit szeretnék elkészíteni a CH diétázó családtagom részére,csak még édesítővel nem raktam el semmit.Lekvárt xilittel már főztem,az jó lett,de az orvosa még a xilitet se ajánlotta,ezért kellene most próbálkoznom,csak sajnos nincs tapasztalatom.
112. 12d083b51b (válaszként erre: 110. - Klarika5)
2016. júl. 11. 06:51

Mert hogy tegnap én tanácsoltam neked, hogy készíts aszpikos zöldséget, az egy másik dolog, hogy én csak akartam magamnak olyat, csak "nem jött össze":))

Pedig valóban jó lenne, ha nasiként lehetne a hűtőben tartani, másrészt ilyenkor, amikor minden féle-fajta zöldség itt van, kár lenne kihagyni! :)

111. 12d083b51b (válaszként erre: 110. - Klarika5)
2016. júl. 11. 06:45

No akkor most légyszi nekem elárulni, hogy az aszpikos zöldséget hogyan csinálod?

Mert én tavaly nyáron akartam, de nekem nem állt össze, úgyhogy nálam az repült nagy ívben a kukában. :))

110. klarika5 (válaszként erre: 108. - 12d083b51b)
2016. júl. 10. 18:12
Ismersz engem?:))Rákaptam a kovászosra, egyet-egyet csak úgy magában. Ma aszpikos zöldséget készítettem pici sonkával, gombával, fél zsemlével egy szeletet vacsorára - 6 előtt.De csak neked súgom meg, hogy a kukoricalisztes palacsinták maradékát besuvasztottam a komposztra. Eddig olyanokat sütöttem, hogy olvasni lehetett alatta, ez másnaposan harci fegyver is lehetett volna. Tettem bele egy kis zabkorpát is, adjuk meg a módját! Rémes volt. Ezeknek is meg van a fortélya, most kísérletezek és tanulok.
109. 12d083b51b (válaszként erre: 107. - Klarika5)
2016. júl. 10. 16:47

El ne dobd a gyűjteményedet, azért mert a fehér lisztet lecseréled másikra, és a cukrot is lecseréled másikra, attól még azok a sütik igenis nagyon finomak lesznek.

Majd kiderül, hogy esetleg a lisztből pár dekával kevesebb is elég, a tojásból 1-2 db-bal több kell, stb. de alapjaiban nagyon jó egy ilyen kincs a háznál.

108. 12d083b51b (válaszként erre: 106. - Klarika5)
2016. júl. 10. 16:45

Nyugi! Mi idősebbek már nehezebben válunk meg a több évtizedes szokásainktól, és nehezebb átállni a megszokottól valami újra.

Ezért csináltam én is, hogy csak fokozatosan lecserélni dolgokat, mert ha egyszerre borítunk mindent, nem lesz más körülöttünk, mint egy rakás rendetlenség.

És mindig előre gondolkodtam, hogy mihez is nyúlok, mit készítsek a hűtőbe, amennyiben elkap a "valamit-valamit". :)))

Most azért ott a rengeteg gyümölcs, vagy pl. készíthetsz vegyes zöldségeket aszpikban, és amikor kell egy-egy szeletet belőle, vagy majonézes tojás-salátát, vegyes gyümölcstálat. Most pl. a kovászos uborka is tökéletes nasi hűsítőként, és még segít a fogyásban is. :))

107. klarika5 (válaszként erre: 88. - Arón1)
2016. júl. 10. 16:21
Ebben reménykedek:) Van 3 nagy kapcsos könyvem, tele gyűjtött receptekkel, de mikor kezdtem gyűjteni, nem gondoltam arra, hogy baj lehet az ilyenekkel: 25 deka fehér liszt+25 deka porcukor+20 deka margarin...Lassan máglyára kell vetni a sokszáz receptet.
106. klarika5 (válaszként erre: 90. - 12d083b51b)
2016. júl. 10. 16:15

Kenyér nélkül nekem sem megy! Nem a tudatom, a szervezetem jelez. Ha a vacsorához nem ettem csak egy fél szelet kenyeret sem, akkor éjfél körül olyan rosszullétre ébredtem, hogy fogadkoztam, ha túlélem ezt az éjszakát, akkor minden másképp lesz. Kuszkuszt szoktam még készíteni.

A baj, hogy ezeket a zöldféléket én alapból ki nem állhattam soha. A húslevesből a komposzton landolt minden "zőccség", mivel a gyerekeim sem rajonganak érte. Most már megeszem, de marad bennem egy kielégítetlenség: és a kaja mikor jön?Könnyebb volt az élet, mikor megszokásból ment minden, most meg ott tartok, mint egy ifiasszony, akinek mindent meg kell tanulni:)

105. 12d083b51b (válaszként erre: 103. - Klingy 15)
2016. júl. 10. 11:53
Addig, amíg kapható a gyenge karalábé, addig valóban oké, a gondok csak később jönnek, amikor a karalábé már nincs. Attól kezdve már csak az marad, ha sütök valami kenyér-pótlót, de most még örülök, hogy nem kell.
104. 12d083b51b (válaszként erre: 102. - Arón1)
2016. júl. 10. 11:51

Erre csörög, hallod?

Leesett már, hogy a DW = Dia-Wellnes.

Ez jó, a jövő héten akarok menni a bio-ba, egész biztos van a kis csajnak, csak eddig nem figyeltem rá.

Annyira kevés cukros dolgot eszek-iszok, hogy először a lisztet, rizst és hasonlókat igyekeztem lecserélni.

A kávémat megiszom a pöttyintőssel, a teát üresben iszom. Egyébként pedig sütit minden másnap: húsvét másnap és karácsony másnap. Szerencsére nem vagyok édes szájú. De azért most már eljutottam odáig, hogy legyen itthon ebből is valami más, ne a régi, megszokott.

103. Klingy 15 (válaszként erre: 91. - 12d083b51b)
2016. júl. 10. 11:45
Nagyon jól kitaláltad a kenyér-pótlást.A hideg vacsinál én már próbálkoztam salátalevéllel is.
102. Arón1 (válaszként erre: 100. - 12d083b51b)
2016. júl. 10. 11:45
Dia-Wellness termékek között. Nagy áruházakban általában a lowcarb lisztjei megtalálhatók. Én az édesítőt bioboltban veszem. webáruházban is elérhető. Úgy néz ki, mint a finomabbra őrölt kristálycukor. Kávédarálón szoktam belőle porcukrot is készíteni. Tényleg nagyon jó.
101. Klingy 15 (válaszként erre: 99. - Arón1)
2016. júl. 10. 11:40
Éppen most akartam ezeket leírni.
100. 12d083b51b (válaszként erre: 86. - Arón1)
2016. júl. 10. 11:38
Ez a DW édesítő: ennek ez a neve, por alakú, vagy folyékony? Hol lehet kapni?
99. Arón1
2016. júl. 10. 11:36

1 kg xilit 1400 Ft

1 kg eritrit 1700 Ft

Az eritrit nagyon gyengén édesít, a xilitben meg bőven van kalória.

A DW Negyedannyi ugyanannyi édesítőből valóban negyedannyi kell, mint a klasszikus kristálycukorból, mert a sztívia miatt nagyon édes.

Így már gazdaságosabb.

98. 12d083b51b (válaszként erre: 94. - 328e1b30ab)
2016. júl. 10. 11:35

Egyébként pedig az életmódváltás igenis ott kezdődik, hogy mindazt, amit eddig evett-ivott, azokat lecserélni egy egészségesebb valamivel.


Hiába változtat a napi étkezési szokásokon, a gyakoriságon, stb., ha ugyanazokat az egészségtelen alapanyagokat használja, amiktől korábban is csak rakodtak a kilók.


Le kell cserélni a gyorsan felszívódó ch-t tartalmazó élelmiszereket egy lassan felszívódó, azt a valamit helyettesíteni képes alapanyaggal.

Ehhez ad segítséget az ételek Glikémiás Index %-os besorolása:


[link]



[link]


Ezeket nézd át, az alacsony GI % ( 0-55) = lassan felszívódó, = később leszel éhes, a közepes = 55-75 %, míg a magas GI = gyorsan felszívódó ch = 75 % fölött, vagyis gyorsan megéhezel, ha azokat eszed.


Nekem ezek a táblázatok nagyon sokat segítettek abban, hogy a korábbi alapanyagokat a hagyományos konyhámban mire váltsam át, és hogyan tudok egyre inkább egészségesebb étkezést biztosítani magamnak.

És persze valami napi rendszerességgel végzett, végezhető testmozgást is beiktatni, első nekifutásban ne törődj a mennyiséggel, ne törődj az intenzitással, csak azzal, hogy szoktasd hozzá magadat a rendszeres testmozgáshoz.

97. Arón1 (válaszként erre: 92. - 328e1b30ab)
2016. júl. 10. 11:25
Nagyon kevés kell belőle, mint írtam. Nekem fontos az íz. Ha meg átverésről beszélünk, ilyen alapon nagyon sok jó minőségű termék - nemcsak élelmiszer - túlárazott.
96. 12d083b51b (válaszként erre: 94. - 328e1b30ab)
2016. júl. 10. 11:05
Egyébként pedig nem értelek, hogy a sütőtökből készített golyócskákat, mint nasit, miért ne ehetné, ha már az agya mindenképp rágcsálni valón jár... inkább ilyet készítsen magának, mint csokoládét tároljon otthon vésztartalékként.
95. 12d083b51b (válaszként erre: 93. - 328e1b30ab)
2016. júl. 10. 11:02

Nehogy már le legyek bajszintva, amiért próbálok tanácsot adni olyannak, aki még csak most próbálkozik átállni a régiről valami másra, valami újra, és segítek neki elszakadni a régi, megszokottól.

Az én elvem, hogy lépésről lépésre, ha azt tanácsolod valakinek, hogy egyszerre, egy nekifutásból változtasson az ezer év alatt berögzült szokásain... no olyanok esetében jön az, hogy nagyon gyorsan besokall, begörcsöl, és felrúg minden pici változtatást...


Én sem eszek már krumplit minden nap, sőt vannak hetek is, amikor eszembe sem jut, hogy krumpli, sőt éppen tegnap áradoztam a cukkini-tészta-találmányról, és éppen azt magyarázom, hogyan próbálom biztosítani télire is a fagyóba a napi zöldség mennyiséget....

Nem hiszem, hogy kizárólag csak az általad követett út lehet az egyedüli üdvözítő.


Feltettek itt egy kérdést, én is elmondtam mások mellett a saját tapasztalataimat, én is megpróbálok a másiknak segíteni, talán majd abban is lesz egy-egy mondat, amit kipróbál.

Nem értem, miért kell a másikat rögtön leordítani.

2016. júl. 10. 10:49

A legnagyobb életmódváltás hiba az, hogy nem életmód-váltás.


Hanem mindeni helyettesíti az egészségtelen sütemény, rágcsálnivalót, krumplit, nokedlit, zsírt stb, valami egészségesebbnek gondolttal, ahelyett, hogy valóban megváltoztatná az étkezését, és az igényeit.


Van az az állapot, amikor az embernek nem jut eszébe nassolni, soha. Mert nem cukorfüggő, mert nem építi be az életébe a folyamatos édességevést. Ez legyen a cél, ne a kevésbé káros sütemények/rágicsák előállítása!

93. 328e1b30ab (válaszként erre: 91. - 12d083b51b)
2016. júl. 10. 10:46
Nyáron, ebben a melegben egy gazpacho-n vagy capresen meg salátán, dinnyén kívül nem is tudok letolni semmit a torkomon, nemhogy még pótoljam a krumplit. Minek? Több száz, elérhető áru, nagyon finom zöldség van, ami köretként hasznosítható, miért ragaszkodnék ahhoz az egyhez, ami nem mellesleg a legízetlenebb is?
92. 328e1b30ab (válaszként erre: 86. - Arón1)
2016. júl. 10. 10:45
4000/kg? Akkor inkább nyírfacukor 1500/kg-ért, szintén mellékízmentesen. Utálom, amikor agyártók így át akarnak verni :)))
2016. júl. 10. 10:16

Kenyér-pótló:

- gyenge karalábét vékony karikára szelek, arra pakolom a felvágottat, főtt tojást, paradicsomot, zöldpaprikát, stb. és tökéletes hideg vacsi! Az elmúlt nyáron találtam ki, nekem bevált.

- padlizsánt kb. 2 cm-es szeletben tepsibe rakva bedugni a forró sütőbe/mikróba, hogy lehetőleg minél több víztartalom süljön ki belőle: ezek után ez a már készre sütött pizza-tészta. Csak meg kell pakolnod mindenféle finomsággal, egy pillanatra visszadugod sütőbe/mikróba.

Ezt a net-en olvastam pár hete, a napokban ki akarom próbálni, egy vacsorának jó lesz ez is.


Krumpli-pótlóként a sütő-tököt próbáltam az ősszel, csak az a baj, hogy túl édes a tök.


Sütőtök nyalánkság:

- felkockázod, bedugod a mikróba míg átmelegszik, és utána könnyen tudod pépesíteni, akár még egy villával is összetörheted.

Lehet: túróval vagy fahéjjal összekeverni, és golyókat gyúrni belőle, kókusz-reszelékbe

forgatva = esti nasi őszre.

További variációk csak fantázia kérdése. :))

90. 12d083b51b (válaszként erre: 84. - Klarika5)
2016. júl. 10. 10:06

Nagyon jó a biobolt. Én is ott találkoztam (nézd meg te is) a bulgurral, rizs helyett nekem bevált. Kicsit drágább, de nem duplájára, hanem kb. 3x annyi lesz belőle, amikorra készen van, és természetesen egészségesebb, laktatóbb is.

Búza dara helyett a rizs-dara, itt is vigyázni kell, mert jobban szaporít, zsemlemorzsa helyett a kukorica-dara.


Ott szoktam venni a zabkorpát, a himalája sót, a TK. tönkölybúza lisztet.

Az édesítőt még nekem is ki kell választanom, mert ezzel a pöttyintőssel kávé-tea, főtt ételek megoldva, de pl. a palacsinta-töltelékhez már nem tudom használni.


Én is csak fokozatosan kezdtem a gyomromat és a konyhámat átállítani. Ugyanúgy voltam, mint te: el sem tudtam volna képzelni, hogy különösen vacsorára ne egyek kenyeret.

89. 12d083b51b (válaszként erre: 78. - Klingy 15)
2016. júl. 10. 09:58

Azért fagyasztok, mert a panelban, kis lakásban, nincs más lehetőségem tárolni. És ha nem spájzolok be most, amikor szinte fillérekért lehet kapni, télen a zöldség-árak már egyáltalán nem nyugdíj-barátok. :)))

Éppen ezért télen húsféleséget nem is vásárolok többet, csak amit akkor főzök-sütök, ugyanis azoknak az ára nem ugrik meg duplájára, vagy éppen 10x-esére, mint a zöldségeké.

88. Arón1 (válaszként erre: 84. - Klarika5)
2016. júl. 10. 09:57

A diétát gyakorolni kell és nem feladni. Új recepteket, ételeket kipróbálni. Én itt is nagyon sok jó ötletet kaptam már.

Annyira hozzá lehet szokni, hogy egyáltalán nem hiányoznak a régi rossz szokások.

87. Arón1
2016. júl. 10. 09:53
Azt még elfelejtettem írni, hogy tényleg negyedannyi kell belőle, mint a hagyományos kristálycukorból.
86. Arón1 (válaszként erre: 79. - Klingy 15)
2016. júl. 10. 09:52
Én már sokszor írtam: DW Negyedannyi ugyanannyi édesítő. Sztívia és eritrit keveréke. Legjobb ízű édesítő. Nincs mellékíze. Úgy néz ki, mint a kristálycukor. Az eritrit önmagában nem elég édes, a sztívia nagyon édes, de fura íze van. A kettő keveréke zseniális. 2000 Ft-ba kerül 0,5 kg.
85. klarika5 (válaszként erre: 77. - Globus)
2016. júl. 10. 07:38
Gyűjtögetem a net-ről a recepteket, készítettem már többször zabpelyhes sütit. Szétkapkodták, azzal, hogy finom ez!:)Még csak 3 hónapja foglalkoztat a téma, mert a doktornő regisztrált a cukorbetegek programjába, ellátott prospektusokkal - ebből gondolom, hogy erre már nem szabad legyintenem. De mivel már 3 hónapnak is van pozitív hozadéka, könnyebb új szokásokat kialakítani.Köszi a tanácsokat!
84. klarika5 (válaszként erre: 79. - Klingy 15)
2016. júl. 10. 07:31
Sokat tanulok itt, mert korábban ezek teljesen hiányoztak az én tudástáramból. Felfedeztem most egy bioboltot, csak ámulok a kínálaton, kedvesek, segítőkészek az eladók. Még a családtagokat kell meggyőznöm, hogy nekik sem árt, ha velem tartanak.De nehéz a megszokáson úrrá lenni!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook