Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Melyik lisztet használjátok? fórum

Melyik lisztet használjátok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
53. klarika5 (válaszként erre: 39. - Gribedli***)
2016. júl. 9. 12:07
A barátnőm jött egyszer, káposztaleves volt, rántással és kis tejföllel sűrítettem. Nem volt hajlandó egy kanállal sem enni, mert sűrű, gazdag. Ő csak megfőzi a káposztát+sárgarépát, sok fűszert és kész. Az én uram azt mondaná erre, nem volt időd befejezni a főzést?A savanyú krumpli levest, zöldbablevest stb. is rántásozom, habarom és olyan selymes az állaga. A karfiolkrémlevest megpróbáltam úgy, hogy turmixoltam, és pici tejszín. De nem volt az igazi. Kénytelen voltam "feljavítani" búzakeményítővel. Azért nehéz átállnom, mert az az érzés van bennem, hogy eltoltam az ételt, nem tölt el jó érzés, hogy hű, de finom lett. Nehéz levetkőzni a gyermekkorból megszokott és továbbvitt gyakorlatot. De muszáj:(
52. klarika5 (válaszként erre: 48. - 328e1b30ab)
2016. júl. 9. 11:54
Hála a Jóistennek, eljutottam oda, hogy keserűn, ill. ízesítés nélkül tudom inni. Ha édes, már nem is esik jól.:)
51. 12d083b51b (válaszként erre: 46. - 328e1b30ab)
2016. júl. 9. 11:53

Bocsi!

Ez a cukkini tészta = cukkinit felszabni tészta formára, semmi liszt, csak a zöldség nyersen.

50. klarika5 (válaszként erre: 49. - 328e1b30ab)
2016. júl. 9. 11:51
Például sütöttem Bólyi túróslepényt - és vizes, lágyabb lett, mint máskor. A palacsintához megkevertem a túrót, és az is, miután állt egy darabig, szinte folyós lett. Szerintem valami levet enged/ fakaszt. Nem sok gusztusom van hozzá, de meg kell ezekkel barátkoznom.
49. 328e1b30ab (válaszként erre: 38. - Klarika5)
2016. júl. 9. 11:43
Minek teszi tönkre az állagát a xilit?
48. 328e1b30ab (válaszként erre: 38. - Klarika5)
2016. júl. 9. 11:43
Próbáld ki a Süssinát kávéba, teába, annak nincs mellékíze.
2016. júl. 9. 11:42
Kedves kérdező: a durumlisztet próbáld ki! Ízleni fog.
46. 328e1b30ab (válaszként erre: 43. - 12d083b51b)
2016. júl. 9. 11:42

Ha durumtészta, akkor nem hizlal, amennyiben maximum 12 dg-ot eszel belőle. Komolyan nem, most jött ki egy erre vonatkozó 28.000 fő részvételével végzett, orvosi kutatás.


Ami hizlal, ha tészta, az a feltétek, a sima lisztes tészta, és a mennyiség. Tehát ha 20-25 dkg-ot eszel egyszerre, vagy finomlisztből készül jó sok tojással, vagy ha jó ártalmas magyar szokás szerint túros-szalonnásan eszed, vagy egyéb sok tejtermékkel, ha cukrozod, ha sima búzából meggrízezed és még le is öntöd cukros lekvárral, stb. Tehát a magyar tészta kövérít. De nem önmagában a tészta miatt, hanem mert rossz alapanyagokból, rossz mennyiségben készítik el az adott ételt.

45. globus (válaszként erre: 42. - 328e1b30ab)
2016. júl. 9. 11:39
Egyetértek, hogy az ízlés megváltoztatható. Amióta nem eszem a fehér cukrot, cukros ételeket, az étcsoki hallatlanul édessé vált, pedig korábban mindig keserűnek éreztem.
44. 328e1b30ab (válaszként erre: 28. - Klingy 15)
2016. júl. 9. 11:38

Ahogyan én sütöm (és soha nem szakad):

15 dkg zabpehely

4.5 dl víz

csipet só

1 tojás


Összeturmixolod és hagyod állni fél órán át. Utána tapadásmentes serpenyőben kell sütni, olaj nélkül, természetesen. Kanállal kell szétkenni,nem terül olyan könnyen, mint a búzalisztes változat. Picit tovább kell sütni és gondolatnyit vastagabb lesz, de nem zavaróan: megjön a rutin, minél többször készíted így! :)


Még senki nem mondta meg, hogy nem lisztes palacsintát eszik (én rakottan szoktam feladni).

43. 12d083b51b (válaszként erre: 29. - Michelle.r)
2016. júl. 9. 11:36

Ez a cukkini-tészta valóban nagyon jó. Nyári hónapokra a főtt tészta ch nélkül: kipipálva! :))


Most hamis vadas-mártást készítettem hozzá, majd kipróbálom még hogy krumplis tésztának, vagy sajtos tésztának hogyan viselkedik?

42. 328e1b30ab (válaszként erre: 27. - Klarika5)
2016. júl. 9. 11:35

Az ízlés megváltoztatása 3 hónap.


A főzelék (szétfőzve, lisztes habarással ellátva, tejföllel leöntve) nem a legjobb és a legfinomabb elkészítési módja a zöldségeknek, sőt. Igazából minden eltűnik belőle, ami miatt hasznos enni. A habarás meg a rántás a szükségkonyha, a szegénykonyha terméke, csakúgy, mint a panír: nincs elég étel, szaporítsuk fel valami értéktelennel, olcsóval. Nem kellene ennyire ragaszkodni hozzá.

41. globus (válaszként erre: 40. - Globus)
2016. júl. 9. 11:30
Pl. farkaselet.blogspot.hu
40. globus (válaszként erre: 38. - Klarika5)
2016. júl. 9. 11:29

Ha cukorbetegség miatt váltanál egészségesebb életmódra, akkor sajna a gluténmentes lisztek is meggondolandók, mértékkel alkalmazd. Ugyanis hasonló mennyiségben tartalmaznak ch-t, sőt talán még rosszabb, mert gyors felszívódásúak. Ha ezt figyelembe vesszük, akkor a magas rosttartalmú lisztek legjobbak, teljes kiőrlésű akármilyenek, maglisztek, héjjal együtt őrölve.

Egy cukorbeteg étkezése igen nagy kihívás, ha még ételallergiássá is válik. Sokan vezetnek blogot, receptgyűjteményt, keress rá.

39. gribedli*** (válaszként erre: 38. - Klarika5)
2016. júl. 9. 09:22

Szokás kérdése. Én meg azt nem szeretem, amikor a liszttel rántott, habart főzelék, leves tetején hártyát képez a liszt, mindenesetre az önmagával sűrítés sok konyhában jelen van, pl az olasz konyhában is, nem használnak rántást, habarást, mégis a levesek sűrűbbek, főzelék állagúak.


Ha ennyi xilited van, tényleg jobb lesz előbb azt elhasználni édesítőként.

38. klarika5 (válaszként erre: 31. - Gribedli***)
2016. júl. 9. 09:12
Még csak most tapasztalom az energiaszegény táplálkozást. Első lépésben elmaradtak a nasik. Aztán cukor nélkül a kávé, tea. Ez is megrázkódtatás volt. Aztán a pötyik, de a kávé még keserűn is jobb, mint pötyivel.Tegnap kukoricalisztből sütöttem palacsintát, olyan volt, mint a lángos. Még jó, hogy vendég nem jött, meg lett volna a véleménye szakácsművészetemről. Most van egy kiló Xilitem, azt el kell használni, de sok étel állagát tönkre teszi.A sűrítéshez búzakeményítőt használok újabban. Ez az önmagából sűrítés nekem olyan "abbahagyott" főzésnek tűnik, nem az igazi.
37. gribedli*** (válaszként erre: 35. - 12d083b51b)
2016. júl. 9. 08:19

Akinél nem orvosilag ajánlott a gluténmentesség, azok általában esztétikai vonatkozás miatt nem esznek gluténes cuccokat mert egy kicsit vízvisszatartó hatása van, pl ha valaki fogyni akar vagy gyorsabban akar fogyni.


De végülis egy csomó ember mondja, hogy gluténérzékeny pedig nem az, az egy komoly betegség.


A laktózmentesség viszont felnőttkorban jó lenne, mert azt tényleg kevésbé tolleráljuk

36. 12d083b51b (válaszként erre: 32. - 12d083b51b)
2016. júl. 9. 07:58

Ehhez még annyit, hogy zabkorpa palacsintát csak olyankor sütök, amikor valami mellé tészta-köret helyett sütöm, és akkor elegendő az 1 tojásból 2 db. palacsinta.

Normál palacsintaként nagyobb mennyiségben a TK. lisztből sütöm, és ott a normál palacsinta-sűrűségre kavarom.

35. 12d083b51b (válaszként erre: 34. - Globus)
2016. júl. 9. 07:37

Köszi, most megnyugtattál. Mert alapjaiban én is így gondolkodom, hogy miért kellene glutén-, ill. laktózmentes kajákat ennie annak, akinek ez orvosilag nem indokolt.

Csak annyira mindenhol azt olvasni, hallani, hogy csak a GM lisztek az igaziak és csak azok a jók.

De akkor maradok a TK. tönkölybúzánál, nekem az bevált!

34. globus (válaszként erre: 33. - 12d083b51b)
2016. júl. 9. 07:30
Főzünk rizsliszttel, kukoricaliszttel is, mert van gluténérzékeny a családban. De azt tudni kell, hogy a gm sütés nagy kihívás, a tészták, sütik állaga kompromisszumos. Sikér nélkül más eredményt kapunk, az ismert sikérpótló növényi szerek használatával is. Véleményem szerint aki nem gluténérzékeny, ne erőltesse, hogy azzá váljon... :)
2016. júl. 9. 06:38

Egyébként valóban a TK. tönkölybúza liszt szinte mindenre jó ugyanúgy, mint volt a fehér liszt.

Viszont nem glutén mentes.


A durumbúza liszt GM, és állítólag az is használható mindenre.

Még a kukorica liszt is GM. De arról nem hallottam, hogy valaki azt használná.


Valaki ismeri, használja valamelyiket.?? Megérné inkább átállni, vagy jobb maradni a TK. tönkölybúza lisztnél?

32. 12d083b51b (válaszként erre: 28. - Klingy 15)
2016. júl. 9. 06:10

A tojást + zabkorpát + sütőport órákkal korábban bekeverem, hagyom, hogy a zabkorpa teljesen megszívja magát, és sütés előtt 10-15 perccel csak annyi tejjel hígítom fel, hogy kicsit sűrűbb masszát kapjak, mint amikor még normál lisztből sütöttem. Kanállal lapítgatom szét a serpenyőben, mint amikor a röszlit is sütjük.


Ha TK. tönkölybúza lisztből készítem, akkor is bekeverés után hagyom állni minimum 30-40 percet, és majd sütés előtt még inkább hígítok rajta.


Ezek a lisztek durvább őrlésűek, mint az eredeti

fehér liszt, több időt kell neki hagyni, hogy megdolgozza magát...

31. gribedli*** (válaszként erre: 26. - Klarika5)
2016. júl. 8. 20:29

Én steviát vagy mezei édesítőszert használok, ami lehet bármilyen kalóriamentes ch mentes édesítő, aceszulfám-K vagy aszpartám (ami nem méreg, az csak hîresztelés!), vagy ha nem kell melegítened pl limonádéba kell, akkor megteszi a szacharin is, rengeteg ilyen édesítőszer van a piacon, ami a vércukrodra semmilyen hatást nem gyakorol.


A habarást, rántást én is feleslegesnek tartom, sűríthetsz mindent egy kis kivett, turmixolt sűrűjével.

30. michelle.r (válaszként erre: 29. - Michelle.r)
2016. júl. 8. 20:26

Próbáld ki ezt is, nem biztos, hogy az arányok így jók lesznek neked, de kisérletezz. Klassz kis nyári desszert ;)


- 250g. tisztított cukkini

- 30g. citromlé /3 evőkanál/

- 1 bio citromhéj

- 40g. Szafi Fitt eritrit /pótolható,ha nem elég édes/

- csipet só

- 250g. /2,5dl./kókusztej

Ezeket kémesre turmixolni,majd hozzáadni:

- 200g. /2dl./ kókusztejben feloldott 25g. /2,5ek./zselatint.

Ezután folpackkal kibélelni /ez el is maradhat,mert szépen kijön/ bármilyen formát és beleönteni.


Mikor megszilárdult lekenni:

- 3tk. Szafi Fitt holland kakaópor

- 1,5tk. Szafi Fitt eritrit

- 15tk. kókuszkrém

- 1kk. Szafi Fitt konjac liszt

29. michelle.r (válaszként erre: 14. - 12d083b51b)
2016. júl. 8. 20:22
Be fog válni ;) Én rendszeresen így csinálom a bolognai spaghettit. Még a finnyás kölykeim is imádják ;)
28. Klingy 15 (válaszként erre: 13. - 12d083b51b)
2016. júl. 8. 20:20
Ennek a zabkorpás palacsintának a sütése neked nem okoz gondot? Egyszer kipróbáltam,igaz,sütőpor nélkül,de nekem szétszakadt,ráadásul ez a próbálkozásom már második eset volt,mert előtte egy adagot szénhidrát-csökkentett lisztből szerettem volna készíteni,de az se lett jó,végül harmadik próbálkozásra tk.tönkölyből nagyon finomra sikerült.
27. klarika5 (válaszként erre: 22. - 328e1b30ab)
2016. júl. 8. 19:36
Anyukámtól tanultam főzni, sok ételt rántott+ habart is, olyan jó krémes állaga volt a leveseknek, főzelékeknek, ezzel az önmagába sűrítéssel olyan vízszerű a kaja. Mondják, hogy egészséges, de nem jó, nem ízlik:(
26. klarika5 (válaszként erre: 23. - Channa*)
2016. júl. 8. 19:34
Xilittel is próbálkozom, de az nem jön be a családnak.
25. 12d083b51b (válaszként erre: 16. - Gribedli***)
2016. júl. 8. 18:10

Igen, valami olyasmit ír, de gondolom, akinek nincs olyan, a cukkinit nagy késsel is fel lehet szelni csíkokra, mint amikor az elnyújtott tésztát szeleteljük.

Majd kiderül holnap!

24. globus
2016. júl. 8. 18:02

Graham liszt, fehér tönköly, tk. tönköly.

Vásárlás után jól becsomagolva pár napra beteszem fagyasztóba, így biztosan elkerülik a "hívatlan látogatók".

Zablisztet nem használok, ezzel semmi sem sikerült.

Zabpelyhet csak sütibe, ritkán.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook