Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Melyik a legjobb spirál?Mi az előnye és hátránya? fórum

Melyik a legjobb spirál?Mi az előnye és hátránya? (tudásbázis kérdés)


30. Sommersby (válaszként erre: 29. - Moncsi64)
2014. aug. 9. 12:53
Azt hiszem, 5-6 évente ajánlott lecseréltetni. Spirál mellett főleg ajánlott az éves ellenőrzés, rákszűrés, tenyésztés, nincs-e valamilyen gyulladás, probléma. Ha időn túl fennmarad, akkor csökkenhet a fogamzásgátló hatása, de megnőhet az esélye a különböző gyulladásoknak is. Ha abnormálisan sok ideig fennmarad (hallottam ismerőstől, akinek tizenévig fennmaradt, nem mert orvoshoz menni, levetetni...), akkor elvileg be is nőhetik a szövetek, különböző szövődmények lehetnek, és már csak altatásban lehet akkor már levenni valószínű. Egyébként, ha normális időnként van cserélve, akkor nem fájdalmas a levétele (nekem a levétel soha nem fájt).
2014. aug. 9. 12:24
Meddig lehet fönn a spirál? Mi történik ha időn túl fönn marad? Ha végleg fönn marad?
2011. aug. 9. 12:50

Sziasztok

Nekem 9 hónapig volt fent a Mirena spirál nem volt semmi bajom tőle.Nem jött meg egyáltalán.Levettetem mert kistestvért szeretnénk már 1 éve nem esek teherbe.Biztos hogy többet nem tetetek fel.Más módot keresek a fogamzásgátlásra.Kislányom spontán összejött most meg sehol semmi.

2010. júl. 3. 19:40
Nekem lassan 3 éve van spirálom semmi gondom vele max több a vérzés az első két napon de görcsöm nincs .Tehát én ajánlom tudom főleg annak aki már nem szeretne több babát .
26. Kiss Ildikó (válaszként erre: 25. - Imo)
2009. ápr. 25. 07:11

sosem

azt mondta az orvos, hogy ne használjak

de nincs is miért, mert a vérzésem egyenlő a nullával :-)

25. Imo (válaszként erre: 24. - Kiss Ildikó)
2009. ápr. 24. 20:15
és tampont használsz mellette?
24. Kiss Ildikó (válaszként erre: 23. - Imo)
2009. ápr. 24. 15:53

Nekem is a Mirena van már 5 éve. Nagyon megvagyok vele elégedve :-)

Mindenkinek ajánlani tudom!!!

23. Imo
2009. ápr. 24. 13:58

édesapám szülész nőgyógyász Ő a Mirenat javasolta a barátnőmnek


most várom a második babám és születése után én is azt szeretném felteteni, viszont kíváncsi lennék arra, hogy nincs e gond a spirál felhelyezése után a tampon használatával, mert olvastam a leírásában, hogy nem ajánlják apu is azt mondta hogy a tampon szösze ráragadhat

Ki hogy van ezzel?

22. 2577cdcc12 (válaszként erre: 21. - 9bf962a5df)
2008. dec. 4. 15:26
Ja, és nekem is Gold lily exclusive spirálom van és volt. Bár igaz, én már szültem... De soha semmi bajom nem volt vele, és 6-7 évente kell csak cserélni, és kb 10.000 forint.
21. 9bf962a5df (válaszként erre: 20. - 2577cdcc12)
2008. dec. 4. 15:20
Kezdésnek bíztató :)
20. 2577cdcc12 (válaszként erre: 16. - Peggy13)
2008. dec. 4. 14:53
Én nem is éreztem, amikor fel-, illetve levette :o)
2008. dec. 4. 14:19

Sziasztok!

Tapasztalatok érdekelnének a hormonmentes, LilyGold MINI spirálról. Használ-e valaki ilyet, aki még nem szült, mik a tapasztalatok?

Köszi, Alina

18. mandy (válaszként erre: 16. - Peggy13)
2008. szept. 26. 08:15

Nekem hasonló volt a levétel, mint a feltétel.

Nem kellemes, de túl lehet élni. És megéri a 4 év nyugalmat ;-)

17. monika1225 (válaszként erre: 16. - Peggy13)
2008. szept. 25. 22:44
Szia! Túl lehet élni, szerintem....peig az én fájdalom küszöböm kb minusz ezer!! 1 kisebb görcsnek éltem meg.
2008. szept. 25. 21:28
Arról van valakinek tapasztalata,hogy a levétel fájdalmas-e? Az a fajta vagyok aki bírja a fájdalmat szó nélkül,de előtte mindig be vagyok pánikolva pláne nőgyógyásznál és fogorvosnál. Arra emlékszem,hogy a feltétel nem volt vészes csak görcsöket éreztem,remélem a levetetés se lesz rosszabb.
2008. szept. 23. 07:47
Nekem nincs jó tapasztalatom... miután felrakták begyulladt, egy hétig 40 fokos lázzal fetrengtem, antibiotikummal kezeltek, és fél év múlva terhes lettem mellette.... olvastam tőletek hogy van fogamzásgátlós spirál is... de van méhen belüli hormonális fogamzásgátló tabletta... akkor inkább az jobb nem? az öt évig véd.
14. bébice (válaszként erre: 12. - Hajnalka12)
2008. szept. 23. 07:35
Én 5 éve 37ezerért vettem.
13. bébice (válaszként erre: 11. - Peggy13)
2008. szept. 23. 07:34
Ezt mintha én írtam volna,csak én februárban vetetem le ,akkor rögtön a másikat,mert én az a "még ha rámnéznek is terhes leszek" fajta vagyok.Semmi gond nincsen vele,alig van meg, inkább egy kis pecsételésnek nevezném,szemben a hagyományos spirálokkal,amivel kétszer lettem terhes és mindig ömlött belőlem a vér,de szószerint.
12. Hajnalka12 (válaszként erre: 11. - Peggy13)
2008. szept. 22. 22:22
pontosan nem emlékszem, de kb 40eFt-t fizettem érte.
2008. szept. 22. 22:04
Nekem pont most telik le októberben az 5 évem,hogy felrakattam a Mirena hormonspirált. Az elején egy-két hónapig még vérezgettem,de utána semmi vérzésem nem volt. Hát nem is hiányzott ez a havi tortúra.Nekem nagyon bejött,se sex közben,se máshol sose zavart. Még az elején tampont is használtam amíg volt vérzés és az se volt gond. Most,hogy levetetem rögtön fel is tetetem a másikat,csak még azt nem tudom most mennyi az ára. De ha kiszámolom 5 évre biztos olcsóbb lesz mint havonta a tabletták és a tamponok vagy betétek szerintem.Sima spirált nem merek,mert soktól hallottam,hogy erősebb lett a vérzése. Jobb ha nincs vagy csak nagyon minimális szerintem. Nem beszélve arról,hogy nem híztam tőle és nem feszült a mellem se,mint a tablettától. Én csak ajánlani tudom annak aki már legalább egyszer szült.
2008. szept. 19. 11:13

Nekem is Mirena volt, két év után vetettem le, mert újabb babát szerettünk volna. Nem volt vele gondom, vérzésem nagyon kevés volt.

Most viszont nem fogok ennyi pénzt áldozni rá, és hagyományosat fogok feltetetni, ha már megszültem. Ugyanannyi mindegyiknek az előnye-hátránya, és igen, mindenki máshogy reagál rá. Ha nem lesz vészesen több a vérzés a hagyományostól, akkor annál fogok maradni. Nem utolsó szempont az ára.

9. 2ab728965c (válaszként erre: 8. - 7934d1ac97)
2008. szept. 19. 07:40

Sziasztok, nekem viszont éppen a Mirena-val gyűlt meg a bajom.

Ez --hogy kinek melyik spirál és mennyire jön be--szerintem ugyanolyan mint a tabletta, azaz egyéni különbségek vannak, amik csak a használat során derülnek ki, előtte nem.

2008. szept. 16. 17:02
Miréna spirálom van, kb. fél éve, semmi gondom vele.
7. mandy (válaszként erre: 6. - Ájrin)
2008. szept. 16. 17:01

Nagyon sajnálom, ami Veled történt, és ezek után teljesen érthető, ha többet nem tetetnél fel....

De sajnos tény, hogy mindenhol becsúsznak ilyenek. Én olyat hallottam, hogy valakinek trombózisa lett a tablettától. Előfordul, de nagyon sok emberből eggyel csak.

Remélem sikerül a kisbaba!

6. ájrin (válaszként erre: 4. - Mandy)
2008. szept. 16. 15:25

én meddő lettem tőle. kaptam egy kismedencei gyulladást, és hiába minden kezelés, csak akkor gyógyultam meg, mikor levették. maga spirál is gennyes volt. most lombikkal próbálkozunk, minkét petevezetőm elzáródott.

soha többet nem tetetnék fel spirált.

5. Hajnalka12 (válaszként erre: 4. - Mandy)
2008. szept. 16. 15:00
nekem hormonspirálom van, de még csak 1,5 hónapja, mikor a kislányom 2 hónapos volt, akkor tették fel. Egyenlőre semmi bajom vele, és még a mensesem sem jött meg, kíváncsi leszek egyáltalán lesz-e. (nem mintha hiányozna)
4. mandy (válaszként erre: 3. - Konradino)
2008. szept. 16. 14:40

Nekem is jó tapasztalataim vannak a spirállal kapcsolatban.

Nem fájt, nem volt több vérzésem, és a felhelyezés után 4 évig nem volt gondom a védekezéssel.

És meddő se lettem tőle - mert ilyen rémhíreket is hallottam.


Sajnos a spirál nevére már nem emlékszem, de nem hormonos volt, hanem a hagyományos.

2008. szept. 16. 14:33
Jó, nekem bevált, semmi gondom vele, két gyerek közt csak levetettem és aztán a második gyermek egy éves kora után újból feltetettem egyet.
2008. szept. 16. 14:23

A legújabb hormont is tartalmaz, nagyon pici mennyiségben. (Kevesebb, mint bármelyik hormonális fog.gátló gyógyszer.) Előnye, hogy nincs tőle vérzés, vagy csak nagyon kevés.

Úgy hallottam a "hagyományos" spirálok erős vérzést okoznak.

Az infók a nőgyógyászomtól származnak, saját tapasztalatom még nincs.

2008. szept. 16. 14:19
Melyik a legjobb spirál?Mi az előnye és hátránya?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook