Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cumi vagy nem cumi? Mik az előnyei és hátrányai? fórum

Cumi vagy nem cumi? Mik az előnyei és hátrányai? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2009. dec. 3. 20:55
Én nagyon sokáig az újjamat szoptam és mikor megszületett a fiam ő is megtalálta, de aztán többet nem csak az öklét, ami nem fért be a szájjába ezért 10 percenként a cicimet szopizta és ezért kapot cumit, amit minden evés után kér és mikor elaludt akkor kiköpi.(2 hetes a fiam)
2009. máj. 12. 21:08
A lányom nem cumizott csak az ujját szopta de azt rendesen.Igy vettünk neki cumit,mert a cumit el lehet dobni vagy a mikulásnak odaadni,de az ujja ott marad.
2009. máj. 12. 20:23
Mindenkinek más a babája,és a babáknak mások az igényei.Szóval nem lehet konkrétan azt mondani,hogy kell vagy nem.Ez szülői döntés,és nem mások tanácsa a jó.EZ BABA FÜGGŐ!
2009. máj. 12. 20:03
A cumi gyengíti a szopóreflexet s abbamaradhat a szoptatás!nem szabad adni, sztem.Ő is okos, és megtanulja, h onnan könnyebben jön az étel,(a cumisüvegből) s nem fog erősen szopizni ahogy kell, s abbamaradhat a szoptatás!!Inkább pohárral! Körülményesebb, de fontosabb a baba egészsége a minél tovább tartó szoptatás által.
87. Rekus (válaszként erre: 75. - M_Marcsa)
2008. jún. 26. 13:51
Igen, de csak általában. Az én lányom 6 hónapos koráig csak szopizott. Kb 30 percig tartott egy-egy szopizás, és ezt naponta 7-10szer. És emellett cumizott! Azért adtunk neki cumit mert 20 perccel szoptatás után már újra cicizni szeretett volna...
2008. jún. 26. 13:39

Gyereke válogatja, kinek kell ez a "pótszer".Ha szüksége van rá, úgyis látja az ember, mert akkor az ujját szopja. Szerintem nem leteh egy gyereket cumival "elrontani". Ha nincs, az meg csak jó. Az enyémnek nem kell a cumi. Én sokáig cumiztam, a tejfogaim mégsem voltak csálék miatta.

A maradók igen, de nyilván, hogy nem a cumi miatt, hanem mert olyan nagy lófogaim nőttek, hogy 1-et ki kellett húzni, hogy elférjenek az ínyemben. Sajnos.

Szerintem ez a cumi-kérdés is kicsit túl van manapság misztifikálva.

85. 8da8a563b7 (válaszként erre: 79. - VIKI01)
2008. jún. 26. 10:14

nem a cumitól nem lesz szép fogsora. a cukrozott cumitól nem lesz...


amúgy én sosem cumiztam.

2008. jún. 26. 08:48
én azt hittem el sem lehet majd venni a fiamtól a cumit. Amikor kicsi volt annyira kellett neki, fél éves korától pedig be sem lehet adni a szájába, ha szeretném, hogy ne a földet, füvet egye. Nem eszik többé cumit...
83. pmjudit (válaszként erre: 79. - VIKI01)
2008. jún. 26. 08:34

Most 5 és fél éves lányom, 4 éves koráig cumizott.

A fogai, mint a gyöngysor. Igaz, minőségi cumit használtunk.

82. 854d84b78c (válaszként erre: 79. - VIKI01)
2008. jún. 26. 08:10

Ez nem feltétlenül igaz..


Mi a testvéremmel mindketten kiskorunkban sokáig cumiztunk, és egyikünknek sincs baja a fogainkkal..


A lányom is cumizott 2,5 éves koráig, majd a bölcsibe magától elhagyta..Megértette hogy ő már nagylány, aki oviba készül, és neki már nem való..


Én nem azt mondom hogy a cumi mindenáron kell, de ha a kicsit megnyugtatja, nyugodtan szívja..


Az sem jó ha a gyerek órákat a cicin csüng, és anyukának nincs ideje semmire, sem önmagára, sem a háztartásra :)

81. win (válaszként erre: 78. - Kathlee)
2008. ápr. 10. 08:04
Viszont az ujját nem tudja a szájában tartani, míg, mászik, kapaszkodik, játszik. A cumit meg igen...
80. M_Marcsa (válaszként erre: 77. - Sodrak)
2008. ápr. 10. 07:54

Mert a cici megnyugtatja, mert rákapptt az éjeli szopira. Én is így voltam. Aztán brutálisan, azt mondtam a 20 hósnak, nincs éjjel cici. Helyette vizet kapott, aztán az sem kellett. cumija nincs,nem is volt. Volt 1 napig, de kiköpte, nem kellett neki.

Most éjjel jól alszik.

A cumi is megszokás kérdése.

79. VIKI01
2008. ápr. 9. 23:43
hátttt.....a cumitól nem lesz szép a fogsora!
2008. ápr. 9. 18:24
Az én lányom cumizik. ezzel altatja el magát, és ha fáradt ez megnyugtatja. Ezt ha nagyobb lesz el tudom venni tőle. Viszont az ujját nem...
77. sodrak (válaszként erre: 69. - M_Marcsa)
2008. ápr. 9. 13:45
Én másfél éves koráig szoptattam a lányomat. Azt hiszem ezzel a kezdeti szopásigényét teljesen kimerítettem. Fél éves koráig nem kapott mást csak cicit. Amikor elvettem tőle, éjjelente 2 óránként kelt fel, kettőt szívott rajta és aludt tovább. Ez már nem nevezhető szopásigénynek. Innentől kezdve viszont jobban ragaszkodott a cumihoz. A mai napig is használja alváshoz, illetve ha fáradt.
76. M_Marcsa (válaszként erre: 73. - Win)
2008. ápr. 8. 14:08

Egyetértek, szóról-szóra.


Ja, nem válaszoltam, nagyon régóta neked. Most jutott eszembe.:(

75. M_Marcsa (válaszként erre: 71. - Böbe83)
2008. ápr. 8. 14:07

A cici megnyugtatja, és jobb mint a műanyag cumi. Nem kell sterilizálni, stb, kéznél van.

Azigény szerinti szoptatássAL, ÁLT. ki lehet elégíteni a szopásigényt.

74. M_Marcsa (válaszként erre: 70. - Win)
2008. ápr. 8. 14:05

Odaírtam, hogy általában.:)


Mi meglepő?

73. win (válaszként erre: 71. - Böbe83)
2008. ápr. 8. 08:02

Szerintem meg nem. :)))


A cici, a komfortszopás, az anya ilyen jellegű közelsége megnyugvást és biztonságot is jelent a gyereknek, nem kizárólag táplálékot.


A fiam már 1 éves elmúlt, napközben már nem szoptattam, csak reggel és este. De egy délelőtt nagyon csúnyán felsértette a lábát, és rettentően sírt. Akkor szépen mellre tettem, a szokásoktól eltérően és úgy megnyugodott, hogy 10 perc múlva aludt.

72. böbe83 (válaszként erre: 68. - Sodrak)
2008. ápr. 7. 14:24

ja, hát igen egy felnőtt örökké cigizhet...

nem gondolják mégse, hogy ennyi idősen már nem kéne mindig a szájában lógjon vmi, amit szív :)

71. böbe83 (válaszként erre: 69. - M_Marcsa)
2008. ápr. 7. 14:23
Nem értek egyet, sztem az egy anya nem cumi. a cici ennivalót jelent...
70. win (válaszként erre: 69. - M_Marcsa)
2008. ápr. 7. 14:17

Én most erre rácáfolok, mert itt a lányom, aki 4-5 napja elkezdte szopni az ujját, és olyankor az esetek 90%ban hiába kínálom cicivel, nem hajlandó szopni.

Egyébként ez számomra is meglepő...

69. M_Marcsa (válaszként erre: 68. - Sodrak)
2008. ápr. 7. 13:53
Ha kezdetektől a baba szopásigénye ki van elégítve, nem kell sem cumi és az ujját sem fogja szopni, általában.
68. sodrak
2008. ápr. 7. 13:00
A cumi előnye az ujjszívással szemben, hogy el lehet venni, nincs "kéznél". Valamiért szüksége van egyikre, illetve másikra. Szerintem hasonlóan működhet, mint a felnőtteknél a cigi. Főleg, ha idegesek(felnőttek). Csak tőlük nem veszi el senki!!! A gyerekeket is sokféle inger éri, van akinek ezek feldolgozásához kell cumi, van akinek nem. Nem vagyunk egyformák.
2008. jan. 29. 15:08
Szerintem mindegy. Szegény gyereknek is lehet vmi szokása, hát, ha kell a cumi, akkor szophassa, ha az ujja kell akkor azt is. Sztem, ha egészségesen fejlődik, nem fog óvodás korában is állandóan cumival járni...
2008. jan. 29. 11:07
Csak alváskor!!!!!!!
2007. dec. 13. 17:28
Az én kislányom 3 hónaposan eldobta a cumit, azóta az ujját kapja be ha fáradt.
2007. dec. 13. 14:08
Én is nagyon cumi ellenes voltam, aztán a kialvatlanság megdöntött minden felállított szabályt. Az elején én is adtam neki cumit, el is fogadta. Aztán hat hónaposan úgy döntött nem kéri. Most itt van a cumi, és rágókának, labdának, csörgőnek, meg ki tudja minek használja. Az én számba is bedugja, aztán nagyokat kacag rajtam, de Ő nem cumizik. Csak rajtam. Hatszor kel egy éjjel a 10 hónapos baba, csakhogy cumizhasson.
2007. dec. 13. 12:17
Szerintem az az előnye, hogy megnyugtatja a babát. Én három hónapos koráig kínlódtam, mire sikerült rászoktatnom a cumira, mert állandóan sírt, és egész nap a cicimen lógott.(Hasfájós fiú)A sírást 4 hósan, mintha elvágták volna, a cumi megmaradt, de csak alváshoz használjuk.
2007. dec. 13. 12:11
Nincs előnye.Semmi.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook