Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Véradás előnyei és hátrányai fórum

Véradás előnyei és hátrányai (beszélgetős fórum)


1 2
55. Channa* (válaszként erre: 53. - Rabankari)
2022. jan. 29. 17:41
Pontosan!
54. Scherlock (válaszként erre: 52. - Channa*)
2022. jan. 29. 16:06
Itt a pont!
53. rabankari (válaszként erre: 52. - Channa*)
2022. jan. 29. 16:05
Elirtam!"nem" 0- akart lenni.Mert az a téveszme, hogy ő adhat mindenkinek!De ,mint írtam,nem egészen így van,mert a csoportazonos vért adják.
52. Channa* (válaszként erre: 51. - Rabankari)
2022. jan. 29. 15:26

Pont nem!

A 0- mindenkinek jó, de ő csak 0- vért kaphat.


Aki mindenkitől kaphat az az AB+.

51. rabankari (válaszként erre: 46. - C58a550c5e)
2022. jan. 29. 14:26

Ezek szerint 0 negatív vagy:-)

Minden esetben vércsoport azonos vért adnak,kivéve ha nincs idő vért keresni,akkor is maximum 2 egység 0 negatív vért kap a sérült, beteg.Nagyon nagy a rizikója a nem azonos vér adásának.

2022. jan. 29. 14:00
2022. jan. 29. 13:57
48. Futrinka991 (válaszként erre: 43. - Perzsacica)
2022. jan. 29. 13:50
Köszönjük szépen! Nagyon szépek a versek és meghatóak.
47. Channa* (válaszként erre: 46. - C58a550c5e)
2022. jan. 29. 13:48

Csak nem adnak bármilyen vércsoportot;)

Mindig vércsoport azonost kap mindenki.

Ha te A-s vagy és irányítottan ad egy nullás neked, akkor azt becserélik A-sra.


Egyébként van vér, csak az orvosok valamiért erre fogják a műtét elvégzését.


Ezeket onnan tudom, hogy a vérellátóban mondták.


Én nem adhatok vért a pajzsmirigy betegségem miatt, de a bátyámnak adtam. Mivel nincs panaszom, így azt mondták, hogy adhatok.

Ami meglepett az az, hogy én azt gondoltam, hogy ez milyen tök jó! Azonos vércsoport és genetika, így a legjobb én vagyok. És mondták, hogy nem. A rokonok vérét sugárkezelik, pont az azonosság miatt...

46. c58a550c5e (válaszként erre: 28. - Rabankari)
2022. jan. 29. 10:24
Szerintem tényleg segít. Magamról gondolom, mert nekem megmentették vele az életem. Én két véradótól kaptam meg a levett vért. Viszont nagyon kevés a vér, már nekem is nehezen sikerült adniuk. Annyi a szerencsém, hogy én bármilyen vércsoportot megkaphatok.
2022. jan. 29. 00:02

Nem tudom, írta-e valaki, előnye: 15 perc alatt leadsz fél kg-ot.


Rapid diéta 🤗

44. c85d1d200b (válaszként erre: 4. - A09d715b2e)
2022. jan. 28. 02:43
Nem lesz semmi baja. Engem egyszer sima vérvételhez a rossz csövek és a panikoló ujjonc miatt nyolcszor megszurtak. fel-le tiszta lila lett.
2022. jan. 27. 22:43
Gimnazistaként adtam először majd egyetemistaként többször. 15 véradásig jutottam el, amíg lehetett. Megható volt olvasni most a hozzászólásokat , ezért kerestem a neten az alábbi köszöntő verseket, mert megérdemlitek, megérdemeljük. Kívánom, hogy sokáig megmaradjon ez a szemléletetek.
2022. jan. 27. 22:16

Náhóczki János


Ember vagy!

Mi ez a pár csepp vér? Neked szinte semmi!

De másnak e néhány csepp, az életét jelenti.


Kevésből lesz sok,sokból pedig tenger,

S tengernyi vérrel már segíthet az ember.


Láttad már haldokló, lázas gyermek arcát?

Ki életéért vívta esélytelen harcát?

Néztél már reménnyel teli kis szemébe?

Kezedet adtad már gyönge kis kezébe?


S ugyanaz a gyermek, néhány hónap múlva,

Erős kis kezével, a homokozót túrta.

Mert volt aki segített! A vérét adta érte!

Ha most így láthatná, mondaná: Megérte!


Egy tűszúrás a karon, csak pár csepp a tengerből,

S újra élet lehet, a halódó életből.

Hálát ezért ne várj, nincs idő arra,

Életéért harcol, ki véredet kapja.


Magadnak légy hálás, hogy segítettél élni,

Reményteleneknek, életet remélni.

Nem lettél ünnepelt, magam is belátom,

De új életet adtál, s ember vagy barátom!

2022. jan. 27. 22:12

Hatházi Tibor :

Véradás

Véradók tiszteletére!


Volt ma sok ember vért adni,

rászorulóknak legyen mit adni.

Önzetlenül adták volna a vért,

nem mindenkinél találtak ért.


Sok ember segítségre várva,

kezét felénk kitartással tárva.

Egészségben öröm mindig lenni,

más emberekkel valami jót tenni.


Vannak páran, akik rosszul lettek,

miután ezáltal másokkal jót tettek.

Nem tudja senki, mikor lesz ráutalva,

nem marad el soha senkinek a jutalma.

40. Érdekes73 (válaszként erre: 25. - A09d715b2e)
2022. jan. 27. 21:29
Akkor vasat kell szedni...
2022. jan. 27. 21:24
Rendszeresen adok vért,18 éves korom óta (persze szoptatás alatt nem),volt,hogy szétszúrtak,volt,hogy elájultam,feldagadt,DE lelkileg is jobb volt meg "felfrissült" érzést nyújtott!
38. bnedora (válaszként erre: 36. - Channa*)
2022. jan. 27. 21:22
Érdekes, én mindig a bal karomat adom oda. A jobb karomban állítólag keresztben megy a vénám, így nehezen találják meg. Ide inkább akkor szúrnak, amikor kontrasztanyagot kapok. Különben azt is mondják, hogy nem jó 1 helyre szúrni, mert megvastagszik ott az érfal, és esetleg szűkületet okozhat.
37. rabankari (válaszként erre: 36. - Channa*)
2022. jan. 27. 21:15

Én meg mindig a balból engedem,mert jobb kezes vagyok!

Viszont olyan a vénám,hogy 10 méterről csukott szemmel is eltalálja bárki 😂

36. Channa* (válaszként erre: 35. - Bnedora)
2022. jan. 27. 21:12

Én minden vérvételnél mondom a vérszívónak, hogy oda szúrjon, ahol látja a sok tűnyomot.


Az én jobb karom úgy néz ki, mint egy tűpárna. Csak ebből vehetnek, a másikat nem engedem;)

És persze, nem látszik a vénám, ezért kell szólnom, hogy hová szúrjanak.

35. bnedora (válaszként erre: 7. - A09d715b2e)
2022. jan. 27. 21:02
Évek óta, igaz nem véradás céljából, de 3-6 havonta vesznek tőlem vért. Van, amikor megsem látszik a helye, de volt már rá példa, hogy belilult, fájt. Pár nap és el fog múlni. Nem kell mindig parázni, mert eltér a megszokottól.
34. PöttyösPanka (válaszként erre: 32. - Nancy Ann)
2022. jan. 27. 20:57

Kollegám AB+, és amikor ment vért adni, egyből töltötték ki vele, hogy irányítottan adja a vért. Azt sem tudta, kinek ment, de ezek szerint elég kapós vércsoport. A fél év múlva esedékes véradásra el sem jutott, mert két héttel előtte keresték, hogy menni kéne irányított véradásra.


Nekem 0+. Előző hétfőn adtam vért, két napra rá jött az SMS, hogy megkapta valaki.

33. rabankari (válaszként erre: 32. - Nancy Ann)
2022. jan. 27. 20:53

Igen,szűrővizsgálat is.

HIV,hepatitis C és B,szifilisz

2022. jan. 27. 20:48

Egyetemista koromban rendszeresen adtam vért, hol az egyetemen, hol fesztiválon, hol a Tesco parkolóba kitelepült egységben.

Az előnye nekem annyi volt, hogy segíthetek, meg elvileg ha valami bajom lett volna, arra is felhívják a figyelmet.Valamikor volt egy olyan szlogen talán, hogy “a véradás szűrés is”.

A ritkábbak közül való a vércsoportom, AB RH+.Ha jól tudom, az AB RH- a legritkább.

Hátrányát nem érzem.Egyszer elájultam, de nem volt vész, a barátnőm összeszedett.

31. 8d00a82c06 (válaszként erre: 30. - Rabankari)
2022. jan. 27. 20:42
Igen, anyumat is, de ti adtatok neki még 14 évet.
30. rabankari (válaszként erre: 29. - 8d00a82c06)
2022. jan. 27. 20:41

Engem ez ösztönöz újra és újra!!!

Édesanyám és édesapám is rengeteg vért kaptak a haláluk előtt.

Sajnos a betegség legyőzte őket,de vér nélkül esély sem lett volna:-(

2022. jan. 27. 20:36

Sosem adtam vért, de nektek véradóknak köszönettel tartozom!

Anno 15 éve nektek is köszönhetem , hogy anyukám életben maradt!

28. rabankari (válaszként erre: 27. - Futrinka991)
2022. jan. 27. 20:34

Egy véradással 3 emberen segítesz!

Sms-t kapsz másnap,amikor a véred kiszállították a vérellátóból.


"Köszönjük, hogy véradàsàval hozzàjàrult egy beteg gyògyulàsàhoz! Az Ön àltal adott vért a tegnapi napon szàllìtottàk ki a kòrhàzba! Szép napot! :) OVSz"


Ilyenkor mindig azért imádkozom,hogy tényleg segítsen és meggyógyuljon aki kapja!!!

2022. jan. 27. 20:30

Sokszor adtam már vért, először 19 évesen. Nem számoltam, kb. 40-45 alkalommal adhattam eddig, de nem károsodott a vénám. Talán 1-2 véradás után kékült be a helye, de az is felszívódott, semmi nyoma nem maradt. Szerencsére könnyen eltalálják a vénámat, így nincs kellemetlen élményem. 57 éves vagyok, de nincs érszűkületem, semmilyen egészségkárosodás nem ért, előnyös, hogy megnézik a fontosabb értékeket. A plazmaadástól idegenkedek, maradok a "sima" véradásnál. Igaz 3 havonta lehet vért adni, de azért azt tanácsolom, hogy túlzásba nem szabad esni. Hölgyeknek azért ritkábban ajánlanám és akkor ha teljesen egészséges vagy, nem vagy legyengülve valami miatt.

Nagyon jó érzés, hogy segítünk valakin.

26. syria (válaszként erre: 1. - A09d715b2e)
2022. jan. 27. 20:21

A véradásnak több az előnye, mint a hátránya. 5 év alatt 12-szer adtam vért; nagyon szerettem menni, soha semmi bajom nem lett. (Az anyagi dotáció elenyésző, szabad szemmel nem is látható volt. Akkor hagytam abba, amikor a 2. gyerekemet vártam.) Mivel elég vastag tűvel veszik (gondolom, a vérplazmát is), jobban lyuggatja a vénát, mint a normál vérvételnél. Akinek elég vastag a vénája, azét nem viseli meg annyira, mint azét, akiknek olyan vékonyka, mint pl. nekem. Mindig a balból vettek, mert a jobb nagyon vékony. Annyi hátrányom lett, hogy hegesedett a vénám, ami vérvételnél (infúzió bekötésnél) néha problémát okoz, de rutinos szakember ezt kibekkeli. Van, aki simán elintézi a bal karommal, van, akinek a jobbal se sikerül; s amikor már kezdek tűpárnára hasonlítani, segítséget kér. :)

Különbség van a vér- és a vérplazmaadás között. Az előbbi veszélytelen, az utóbbi hosszútávon egészségkárosító lehet, nem véletlenül fizetnek annyit érte. Te döntesz: az embereken való segítés mellett jó pénzért felvállalod-e a kockázatot, vagy nem.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook