Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mellkisebbítés tapasztalatok fórum

Mellkisebbítés tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: mellkisebbítés képei
2009. jún. 1. 21:38
Hello csajok! :) Most találtam erre a kisebbítős oldalra... és szeretnék mihamarabb segítséget kérni bárkitől, aki tud infókat!! Pécs - Szekszárd környékén keresek orvost, a nyáron lesz kisebbítő műtétem és tapasztalatokat, ajánlásokat szeretnék, kihez (NE) menjek!! TBre sajna nem menne (egy szegedi dki szerint) mert nincs akkora hűdenagy, csak nagy... Léccilécci írjatok, nagyon fontos lenne nekem!! Köszi előre is!! :)
1244. **Rita** (válaszként erre: 1242. - Hermó)
2009. máj. 11. 07:04

Ha tényleg hermofrodita vagy(orvosi szakvéleménnyel alá tudod támasztani) akkor szerintem mehet a műtét TB alapon

Miért vártál a műtéttel 30 éves korodig?

1243. smilee
2009. máj. 10. 21:01

szia

sztem a te esetedben a tb csak úgy vállalja ha ezt egy pszichológus is alátámasztja.de ez csak sejtés...

1242. Hermó
2009. máj. 10. 18:57

Sziasztok!

Én hermofrodita vagyok,és szeretném eltünteni a mellemimet.Bár nem nagyok,de engem zavarnak.És szeretném eltüntetni.Az lenne a kérdésem hogy ezt a Tb támogatja-e?És ha igen akkor melyik korház foglalkozik ezzel itt Budapesten?Elöre is köszönöm ha valaki válaszol!!!Elég régi vágyam már ez,mert igy nem tudok teljes életet élni!!

1241. myra26 (válaszként erre: 1240. - **Rita**)
2009. máj. 7. 15:43

hát egyelőre mindenképp kisebbíteni kellene, viszont nem tudom mennyi fog elfogyni belőle mire lecsurog rólam a 15 kiló. akkorra lehet, hogy csak felvarrás kell, nem tudom. majd az orvos megmondja, hogy mit lehet velük kezdeni...


mindenesetre a max. 200 ezer úgy tűnik, hogy marad. ennél többet biztosan nem tudok rászánni (illetve összegyűjteni).

1240. **Rita** (válaszként erre: 1238. - Myra26)
2009. máj. 7. 13:33

Felvarrást nem támogatja a TB

viszont állami kórházban sokkal olcsóbb mint magánklinikán

1239. **Rita** (válaszként erre: 1238. - Myra26)
2009. máj. 7. 13:32
A kisebbítés TBalapon ingyenes
1238. myra26 (válaszként erre: 1236. - **Rita**)
2009. máj. 7. 13:08

igen, ebben igazad van..


hát egyelőre nagyon képlékeny a dolog, mert ha kapok munkát pesten, akkor szeretnék felköltözni, szóval nem biztos, hogy itt maradok. majd januárban kell szétnézem pontosan, hogy végülis melyik kórház legyen, és melyik vállalja egyáltalán. ha nem megy tb-re, nem is biztos hogy ki tudom fizetni. jaj, ez a sok feltevés.. :)


igen, olvastam a 2 kilót, azt hiszem azzal nem lenne/lesz gond. évekig nem tudtam kikeveredni ebből a hízás-fogyás dologból, leginkább a kialakult testképzavar és egyéb pszichés dolgok miatt. de most "agyban" már nagyjából rendben vagyok, csak a testem kell most már meggyógyítanom abból, amit csináltam vele...

1237. **Rita** (válaszként erre: 1234. - Myra26)
2009. máj. 7. 12:46
Műtét után +-2 kiló súlyingadozást "engedélyeznek" a dokik
1236. **Rita** (válaszként erre: 1234. - Myra26)
2009. máj. 7. 12:45
Igaz hogy fent vagy hamar, de nem csak egyszer kell ám feljönni, és ha ne adj isten valami gebasz van akkor az a 3 óra nagyon sok
1235. **Rita** (válaszként erre: 1234. - Myra26)
2009. máj. 7. 12:44
Minden a kórházban ahol van plasztikai sebészet megműtenek
1234. myra26 (válaszként erre: 1233. - **Rita**)
2009. máj. 7. 12:40

köszönöm szépen.


szegeden élek, nem tudom errefelé vannak-e erre szerződött kórházak. de végülis pesten is ott vagyok 3 óra alatt, ha szükséges..

1233. **Rita** (válaszként erre: 1232. - Myra26)
2009. máj. 7. 11:29

A felvarrást nem csak a mellkisebbítést(ha a mirigyállomány kb felét kell eltávolítani) állja a TB.

Ha jár ingyenes orvosi ellátás( pl házidoki) akkor a mellműtétre is jár.

200 ezer forint körüli összegért állami kórházban megcsinálják a mellfelvarrást(ami nem TB támogatott)

1232. myra26
2009. máj. 7. 11:25

sziasztok!


olvasgattam a hozzászólásokat, és gondoltam a segítségeteket kérem, hátha tudtok információval szolgálni.


26 éves vagyok, évek óta szenvedek a melleimmel. most 85 kiló vagyok. már fogytam tízet, de szeretnék még 15-öt legalább, és akkor talán súlyomnál leszek. többféle evési rendellenességem is volt, ennek következtében, a folyamatos hízás-fogyás miatt, nagyon megnőtt a mellem, pluszban meg is ereszkedett.


a kérdésem az lenne, hogy mivel egyetemista vagyok (még mindig) és nem volt még hivatalos munkaviszonyom, így is kérhető vajon tb-támogatás? ha megadják, akkor mi alapján adnak teljes körű, vagy csak felerészben vállalt támogatást? (150-200 ezer forintot talán össze tudnék gyűjteni, de még az is nagyon kevés.. :(


jövő év januárjától lenne aktuális a dolog, mert egyrészt fogynom is kell (tudom, hogy anélkül nehezebben vállalnak ilyen jellegű műtétet). ill szeretném az egyetemet befejezni előtte.


sokat sírtam amiatt, hogy ilyen a mellem, és azt remélem a műtét talán megoldás lenne. most F-es melltartót hordok, nem tudom ha fogyok még 10-15 kilót, mennyit fog csökkenni a mérete, de olyan jó lenne ha lenne lehetőség tb-vel megcsináltatni...


köszönök szépen mindenféle információt.

1231. Judit53
2009. máj. 6. 12:56
Köszönöm a gyors választ, az orvos ajánlást úgy értettem, hogy akiről már van pozitív tapasztalat, nyilván azt keresnénk.
1230. **Rita** (válaszként erre: 1229. - Judit53)
2009. máj. 6. 10:44

pl. Szt Imre,Honvéd

Ovost ajánlani nehéz, hiszen szimpátián is alapul az orvosválasztás

Aki nekem tökéletes attól lehet te dobsz egy hátast :)

1229. Judit53
2009. máj. 6. 10:42

Kedves Fórumozók!

Most léptem be Közétek és nagyon sok hasznos információhoz jutottam. Konkrét kérdésem lenne, ha valaki tud, írjon!

Lányom 22 éves és egy korábbi hormonkezelés következtében mellei rendkívüli megnőttek. (90 D) Az utóbbi egy-két évben állandó hátfájással küszködik, most ortopédiai szakrendelésre utalta háziorvosa. Itt az orvos kerincferdülést állapított meg, és javasolta a többi között a mellkisebbítő műtétet, mivel a gerincferdülést nagyobb részt a mell súlya okozza. Véleménye szerint a műtétet a TB. is támogatná. Keresem azt a kórházat Budapesten, ahol TB-re műtenek, esetleg ha orvost is tudtok ajánlani, nagyon hálás lennék.

1228. Ildi0325 (válaszként erre: 1227. - Ea9c78b99a)
2009. márc. 16. 21:33
Akkor jó, ezt én nem tudtam.Hogy alakulnak a cicik?
2009. márc. 16. 20:05
van Kanizsán is tbs lehetőség.engem dec 15.én műtőtt Kolonics Gyula dr.kisebbítés volt a hátfájásomnak és a melltatónak azóta lőttek csak ajánlani tudom.vasárnap este befeküdtem hétfőn reggel megműtőttek kedden délután mentem haza. saját magam vezettem a kocsit.pár napig szar volt de nem annyira hogy szenvedni kellett volna. műtét után egy héttel már minden házimunkát csináltama 3 gyerek mellett. ne féljetek belevágni! új életérzést kaptam, nőnek érzem magam nem pedig hátfájós gátlásos lógó csöcsű fejőstehénnek.
1226. Ildi0325 (válaszként erre: 1225. - Viki 26)
2009. márc. 16. 12:14

Szia!

Ha jól látom, akkor Nagykanizsán laksz. Pécsett van hozzád legközelebb lehetőség Tb-s műtétre, kicsit lentebb írtam a feltételeket. Dr. Pavlovics Gábor akiről hallottam, hogy rendes és normális orvos. A klinika honlapján keresd meg az elérhetőséget, be kell jelentkezni egy konzira, ott kiderül minden. Mehet-e a dolog ingyen és minden kérdésre választ kaphatsz.

1225. Viki 26
2009. márc. 15. 18:21

Sziasztok kedves fórumozók.

Ahogy itt olvasom hozzzászólásaitokat végre örülök hogy találtam egy ilyen oldalt.Nagy elhatározásra jutottam és én is végigcsinálok egy ilyen mellkisebbítő operációt.Már nagyon régóta foglalkoztat a dolog mert világ életemben utálltam a melleimet.Már ált. iskolás 7.-es koromban 75 c-s melltartóm volt.Akkoriban ha tehettem nem hordtam mert az osztálytársaim csúfoltak érte.aztán telt múlt az idő.Pasik jöttek mentek az életemben és persze büszke lettem a melleimre.minden pasi megbolondult értük.Aztán férjhez mentem van egy 3 éves kisfiam.A terhességem alatt híztam 25 kg-ot,most 84 kg vagyok.A melltartóm mérete most 85H.a szoptatás nem ment sokáig,mindössze 4 hónapig.% éve éjjel nappal melltartót viselek mert ugy fáj a hátam majd megbolondulok.

1224. martonr (válaszként erre: 1223. - Lavmasin)
2009. márc. 10. 07:46
Szia! A Nők Lapján van egy ilyen aktívan működő fórum gyere oda ott biztos tudunk neked segíteni. Engem márc.19-én műtenek Budapesten a Szent Imrébe Dr Görcsi János. Egyébként én miskolci vagyok.
1223. lavmasin (válaszként erre: 1222. - Kelleran)
2009. márc. 9. 19:22
Az jó lehet. De engem ikább a TB-s érdekelne, mivel még tanuló vagyok. Ha valaki tud közelebbi infót erről, írjon!
1222. kelleran (válaszként erre: 1220. - Lavmasin)
2009. márc. 8. 18:27
Szia! Engem nem tb-re műtöttek, Pesten a Róbert Károly magánklinikán volt a műtét, az orvosom amugy pécsi, csak ott a klinikán műt...szerdán reggel műtött, s csütörtökön is haza jöhettem...Szerencsére a sebem szépen gyógyul,holnap szedik ki a varratokat.... :)
1221. Ildi0325 (válaszként erre: 1220. - Lavmasin)
2009. márc. 8. 10:39

A kisebbítést bizonyos kórházakban végzik támogatással. Budapesten , Pécsett, Győrben van tudomásom eddig támogatott műtétről.A Tb akkor támogatja a kisebbítést jelen állapot szerint, ha a testsúly 0.5 %-át kell eltávolítani mellenként. Tehát egy 60 kg-os nőnél ez mellenként 30-30 dkg-ot jelent.De ez ügyben teljesen biztosat csak az operáló orvos mondhat. Ez a lényeg.


Kicsit olvasgassál vissza itt a topikban , mert elég sok mindent megbeszéltünk már erről a témáról.

1220. lavmasin
2009. márc. 8. 09:20

Szia Kelleran!

Köszönöm, hogy reagáltál, az üzimre. Tulajdonképpen mindenre kíváncsi vagyok, ami ezzel kapcsolatos.Például hol praktizál az orvos, aki műtött?TB-re műtött?Vagy egyáltalán műt tbre?

Meg minden tapasztalatot jó néven veszek, ha kapok. :)

1219. kelleran (válaszként erre: 1218. - Lavmasin)
2009. márc. 7. 21:14
Szia! Engem febr. 25-én műtött a Kelemen Ottó... Jól sikerült a műtét, nincsenek fájdalmaim... Ha bármiben tudok segíteni írj nyugodtan
1218. lavmasin
2009. márc. 6. 20:11
Sziasztok.22 éves vagyok, és szeretném kisebbíttetni a melleimet és ehhez szeretnék információkat kérni, saját tapasztalatokat, javaslatokat, ajánlásokat. Köszönöm
2009. febr. 23. 21:30
hali lányok!élek és virulok már bár hülyén hangzik de az időjárás változását megérzem.Napok óta simigatom nyomkodom őket.néha olyan idegennek érzem szegénykéimetés a mellbimbóm is olyan gyűrőtt.hát nem vagyok elájulva remélem még alakul.üdv mindenkinek4ja és a pihenés műtét után tényleg nagyon fontos, nem fát vágni mint én:))
1216. cde569c9a1 (válaszként erre: 1215. - Ildi0325)
2009. febr. 18. 16:32
Biztos igazad van hát én is ebben reménykedek ha eljutok odáig bár most még távolinak tűnik hogy egyáltalán sikerülhet. írtam a Semmelweis kórháznak, kíváncsi vagyok mikor válaszolnak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook