Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Méhlepénybiopszia fórum

Méhlepénybiopszia (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2022. szept. 3. 12:18

Sziasztok!

Látom, hogy ez a fórum jó sok éve már nem aktív, én úgy gondolom mégis leírom a tapasztalataimat hátha jól jön még valakinek, ahogy én is örültem volna ha találok itt kielégítő válaszokat a bennem felmerülő ezernyi kérdésre.

Jelenleg 18 hetes kismama vagyok, a beavatkozáson tegnapelőtt estem át, úgyhogy még elég friss az élmény.

Koromból adódóan került szóba a genetikai mintavétel lehetősége, már betöltöttem a negyven évet, a 12 hetes genetikai ultrahang eredményei teljesen jók voltak mégis úgy éreztük megnyugtatónak, ha elvégezzük a vizsgálatot.

Előzetes telefonos időpont egyeztetés után 3 héttel később, augusztus másodikán mentem a genetikai tanácsadásra a Bajcsy Kórház Genetikai Központjába.

Valóban érdemes olvasni, enni, innivalót vinni, mert nagyon hosszú a várakozási idő , én kb két és fél óra után jutottam be.

Fontos, hogy ezen a napon csak tanácsadás történik, beavatkozás nem.

Első körben Imrei Júlia genetikussal beszélgettem, aki felállította a családfánkat, a férjem és az én családomban fellelhető betegségek genetikai rendellenességek alapján. Elmagyarázta a beavatkozások menetét az előnyeit, hogy Ő miért is ajánlja bár nálam nyitott kapukat döngetett, de egyébként nyugodtan lehet nemet is mondani a vizsgálatra, kérdezni, ha nem sikerült meggyőznie.

Türelemmel válaszol minden feltett kérdésre.

Miután ezt tisztáztuk, alkati és egészségügyi szempontok alapján eldöntötte, hogy méhlepény biopsziát , vagy magzatvíz mintavétel lesz e beavatkozáskor. Az én esetemben a méhlepény biopszia lett a befutó.

A beszélgetés után a másik szobában egy nagyon alapos ultrahang vizsgálat következett, mindenki nagyon kedves, alapos és precíz volt. Az ultrahang vizsgálat is megerősítette, hogy a méhlepény biopszia javasolt.

Ez után megbeszéltük, hogy szeptember elsején lesz a mintavétel, kaptam egy beutalót és egy kis papírt amin rajta van, hogy majd mit vigyek magammal.

Reggel hétre kellett bevonulnom a szülészeti osztályra a kis kórházi pakkommal, benne mindennel ami szükséges egy egy napos ott tartózkodásra.

Enni inni lehetett a beavatkozás előtt, sőt kell is.

Körülbelül tízen érkezhettünk aznap mintavételre , három ágyas szobákba lettünk szétosztva.

Felvettek minket az osztályra, vérnyomásmérés, hőmérőzés, űrlapok töltögetése következett.

A férjem végig velem lehetett, a kórterembe nem jöhetett be, meg nyilván a mintavételre sem, de nagyon megnyugtató volt, hogy ott volt velem a közelemben.

Miután felvettek az osztályra, vissza kellett térnünk a kórtermeinkbe, itt találkoztam először Ferenczy Doktorral, aki szintén nagyon kedves és megnyugtató volt.

Elmondta, hogy negyed tízre menjünk fel a genetikára, és hogy milyen sorrendben fogunk következni.

Én voltam az első, ennek nagyon örültem, izgultam, szerettem volna már túllenni rajta.

Maga a kórház és minden osztálya elég lehangoló, de felújítás alatt áll, épp festés és ablakcsere történt, miközben várakoztunk a sorunkra, ez elég kellemetlen volt.

A beavatkozás maga öt percig tartott körülbelül és ugyanott végezték, ahol a tanácsadás és az ultrahang is történt egy hónappal az előtt.

Ferenczy Doktor végezte a mintavételt, jelenvolt még a genetikus és egy másik nőgyógyász doktornő is.

Le kellett feküdnöm , fertőtlenítette a hasamat, majd érzéstelenítő injekciót szúrt a hasamba, majd beszúrta a mintavételhez szükséges tűt.

Végig kommentálta , hogy mit miért csinál, amig elérte a méhlepényt az a pár másodperc nekem fájdalmas volt és maga a mintavétel is szerintem elég kellemetlen , de tényleg kibírható. Végig az ultrahangot figyeltem, láttam hol mozog a tű és azt is, hogy a baba ettől biztonságos távolban helyezkedik el nem mozgolódott, nem tűnt nyugtalannak.

Épp amikor azt éreztem, hogy na jó most már szólok, hogy ez fáj, az orvos mondta, hogy még hét másodperc és kihúzza a tűt.

Ez után még uh-n vizsgálgatta kicsit a babát, de szerintem csak az én megnyugtatásomra, mutatta hol a szíve, hol van a feje ilyesmi. Segített felülni, kérdezte jól vagyok e, segített felvenni a köntösömet, szóval tényleg nagyon figyelmes volt, majd saját lábamon vissza tértem a szülészeti kórterembe.

Összességében tíz percig sem voltam távol.

Egy órát mindenképp feküdni kellett én még aludtam is egy nagyot. Egy óra után fel lehetett kelni, kicsit sétálgatni, mosdóra menni. Délben jött Ferenczy doktor vizitelni, elmondta hogy két-három napig mindenképp pihenni kell, feküdni aztán még két hétig kímélő életmódot javasolt.

Az eredményre két-három hetet kell várni és telefonon fognak szólni, ez a tenyésztés gyorsaságától függ, de legkésőbb szeptember 29-én a kontroll ultrahang alkalmával kézhez kapjuk majd az eredményt.

Aki jól érezte magát, az délben haza mehetett, nem kellett megvárnia a két órát.

Itthon a szúrás helye egész nap fájt, sokat feküdtem és aludtam, a szurkálás tegnap és még ma is vissza vissza tér, de már sokkal jobb.

Várjuk az eredményt.

Nem kellemes, de kibírható a mintavétel és nagyon megnyugtató, hogy túl vagyunk rajta.

120. 388b941089 (válaszként erre: 118. - Ff4b6f308e)
2015. dec. 1. 06:39
Legközelebb korábban tájèkozodj, ès akkor nem jut eszedbe egy normális tarkóredőmèret miatt mehlepènybiopsziát csináltatni.:) vigyázz magadra!
119. Derya (válaszként erre: 107. - Nefaria)
2015. nov. 30. 23:03
meg az enyem is. :-D
2015. nov. 30. 21:31

Lanyok nektek is boldog babavarast!


Egyebkent nekem hasznos volt ez a forumozas. Nem tartom magam befolyasolhatonak. Ahhoz tul onfeju vagyok, de kiirhattam magambol a gondomat, sokan valaszoltatok, segitettetek csak azzal, hogy irtatok. Ez nekem nem arrol szolt, hogy hova jut tobb szavazat, ki tud meggyozobb - hitelesebb ervet irni arrol hogy erdemes e ilyen vizsgalatot csinaltatni. Ugy gondolom, ez mindenkinel egyenileg dol el. En az orvosoknak sem hiszek el mindent, korul kell jarnom a temat barmirol legyen szo, ugyanis a felellosseg az enyem.


A forum nekem sok sok pozitiv gondolatot hozott nekem az elmult par napban. Egyatalan nem bantam meg, hogy elinditottam, sot.

Legyen szep estetek!!!

117. 388b941089 (válaszként erre: 116. - Karióka)
2015. nov. 30. 21:02

Igen, ezert probalok mar megnyugodni es elvezni ot :)


3 picid lesz de izgi :)


Nekem már nem babám van, hanem egy nagy cula 8-os, 13 eves lanyom.:)

116. Karióka (válaszként erre: 115. - 388b941089)
2015. nov. 30. 20:57

Te már túlvagy a 18. heti genetikain is, már ne izgulj. :-)


Lány lesz, és 3. a sorban. 6 éves a nagylányom és 4 éves a fiam. Vicces, ahogy leosztják már most a szerepeket egymás között (pelenkázás, fürdetés, stb). Ha így haladunk, nem lesz sok dolgom. :-D


Nálad hányadik baba lesz?

115. 388b941089 (válaszként erre: 114. - Karióka)
2015. nov. 30. 20:50

Köszi-köszi:) azèrt annyira nem rossz ez:))) csak az aggodas merit le engem is nagyon, foleg az elso felevel kapcsolatos vizsgalatok. Mostmar probalom ot kielvezni es nem folyamatosan aggodni:)

Hányadik gyerkoc? Kisfiu v kislany?:)

114. Karióka (válaszként erre: 113. - 388b941089)
2015. nov. 30. 20:46

Úgy is lesz ám.

Neked meg kitartást a második félidőhöz. :-)

113. 388b941089 (válaszként erre: 112. - Karióka)
2015. nov. 30. 20:42

21.:)

Biztos rendben lesz!!

112. Karióka (válaszként erre: 111. - 388b941089)
2015. nov. 30. 20:41

16. hetes vagyok már, minden rendben (bár tudom, hogy csak a látható, vizsgálható részéről beszélek, de ezt el kell fogadni, másképp nem vállal több gyereket az ember lánya-fia)


Te hány hetes vagy?

111. 388b941089 (válaszként erre: 110. - Karióka)
2015. nov. 30. 20:34
Ez a babád már rendben van, ugye?:) hol tartotok?
110. Karióka (válaszként erre: 108. - 388b941089)
2015. nov. 30. 20:33
Neked is, és mindenkinek jó babavárást! :-)
109. nefaria
2015. nov. 30. 20:29
És szerencsére az invaziv beavatkozasok nagy része utobb kiderül h felesleges, hisz a bab a egészséges. De ez mindig csak utólag derül ki. Ha előre lehetne tudni senki nem feküdne tű alá :) az orvosok nem azért javasolják mert ki akarnak szurni a kismamával. Annak azért általában nyomós oka van. És mint látjuk, feleslegesnek ítélve ok sem javasolják, ezért nem szúrták a kerdezot sem. És ez így van jól.
108. 388b941089 (válaszként erre: 106. - Karióka)
2015. nov. 30. 20:28
Mindenkinek jo geszseget kivanok!
107. nefaria (válaszként erre: 103. - 388b941089)
2015. nov. 30. 20:26

Na ez viszont belőlem kivankozik ki.



Először letolsz minket hogy leirjuk a kerdezonek a tapasztalatainkat és infoinkat (ide ertve h komoly gen uh es orvosi javaslat KELL a biopsziahoz) most meg leirod hogy oke végül is ez a fórum témája. Nekem akkor ez nem vili :)


A amugy meg a kombi/int teszt csak matek. De ez meg az én vesszoparipam :)

106. Karióka (válaszként erre: 103. - 388b941089)
2015. nov. 30. 20:15
Még ennek is ki kell jönnie, aztán ígérem, befejezem, mert tényleg meddő vita, ahogy látom, és nem témája a fórumnak: Vanessza, képzeld el a rendellenességeket egy skálán, ahol az egyik véglet a legdurvább esetek halmaza: ezek szembeötlőek, UH-n láthatóak, sőt, mi több, lehet magától szelektál a természet. A másik véglet az a 0,1%, amit az invazív sem szűr ki. Sejtheted, hogy az általad említett kombi, integrált tesztekkel és UH-val kiszűrhető probléma hol helyezkedik el a skálán. Azon kívül még számtalan eset van, ahol az UH és kombi/integrált által rejtve marad a dolog, de pl. egy invazív már feltárhat. Ne okoskodj, amíg nem tudod, hogy miről beszélsz.
105. Karióka (válaszként erre: 102. - Nefaria)
2015. nov. 30. 19:58
Én a reggelimet nyeltem le....és mégis válaszoltam. :-) Tudom, meddő vita, csak kikívánkozott belőlem.
104. 388b941089 (válaszként erre: 103. - 388b941089)
2015. nov. 30. 19:22
*olyan stadiumban
103. 388b941089 (válaszként erre: 102. - Nefaria)
2015. nov. 30. 19:20
Ez a forum es temaja szerencsere nem volt stadiumban, hogy erre szüksèg lett volna. Mondjuk egy rossz kombi vagy integralt teszt utan, sz.r uh vizsgalatokat kovetoen tenyleg celszeru lett volna felvilagositani a tovabbi lehetosegekrol, de egy kizarolagos 2,6-os tarkoredo miatt nem.
102. nefaria (válaszként erre: 98. - Karióka)
2015. nov. 30. 14:41
Asszem tudod hogy én veled értek egyet ;) de amikor olvastam inkább nyeltem egyet és nem írtam le amit te is leirtal :) meddő vita. Sztem mindig hasznos valakit infoval ellatni.
101. Derya (válaszként erre: 99. - 388b941089)
2015. nov. 30. 13:17

ez nezopont kerdese, a vizsgalat mındıg ındokolt lehet, ezert szokott a genetıkus a 20 evesnek ıs csaladfat vızsgalnı.

a genetıkaı elteresek nem kortol fuggenek, csak a kor elorehaldtaval nagyobbak az eselyek.

nos hat ıtt ıs eselyek vannak, a bızonyossagot csakıs vızsgalattal lehet megkapnı, akar ıgy, akar ugy.

en szemely szerınt orulok nekı, hogy nem 20 evesen voltam terhes, es nem volt szamomra kerdes az ınvazıv vızsgalat elvegeztetese.

ez egyenı beallıtottsag kerdese ıs, illetve gondolkodasbelı is.

orvosok....

hm...

azt hıszem, hogy a tulzott bızalom eleg karos lehet az egyenre nezve.

na de mındegy ıs, nem is erdekes, mındannyıotoknak, akık most babat vartok, egeszseges babat es problemamentes terhesseget kıvanok.

100. Karióka (válaszként erre: 99. - 388b941089)
2015. nov. 30. 12:56
Pontosan tudom....
99. 388b941089 (válaszként erre: 98. - Karióka)
2015. nov. 30. 12:45

NEM ARRÓL VAN SZÓ, H BUTASÁG ELVÉGEZTETNI A VIZSGÁLATOT, HANEM ARRÓL, H CSAK AKKOR VÉGEZTESSE EL VALAKI, HA ORVOSILAG INDOKOLT! Ti nem ebbe az irányba tereltétek a beszélgetést, hanem felvázoltátok az összes lehetséges megoldást, vizsgálati lehetőséget a SEMMIRE!!! Ha ennyire képben vagytok a különböző vizsgálatok, ill. eredmények tekintetében, akkor pontosan tudtátok, h semmi oka nem volt az aggodalomra!!!


Annyit kellett volna írni, h nyugodj meg, feleslegesen aggódsz. Kész ennnyi. Pontosan tudod h miről beszélek.

98. Karióka (válaszként erre: 95. - 388b941089)
2015. nov. 30. 12:40
Bocs Vanessza, ezt nem hagyhatom szó nélkül. Vannak tipikus és vannak atipikus esetek. Nem merülnék bele, de olyat állítani, hogy butaság elvégeztetni egy vizsgálatot, ami közelebb visz a bizonyossághoz, na az a butaság.
97. Karióka (válaszként erre: 94. - Ff4b6f308e)
2015. nov. 30. 12:36

Nagyon örülök neki!

Most már tényleg nyugodj meg, minden rendben van/lesz. :-)

96. nefaria (válaszként erre: 94. - Ff4b6f308e)
2015. nov. 30. 12:36

Örülök, hogy így alakult! Ha Hajdú dnő ezt mondja nekem, én is rá hallgatok :)


További boldog babavárást, és örülök hogy hasznosnak ítélted meg a válaszokat :)

95. 388b941089 (válaszként erre: 93. - Ff4b6f308e)
2015. nov. 30. 11:53

Remélem mostmár elhiszed, h tényleg jót akartam, mert annyira butaság és felesleges dolog lett volna megcsináltatni!!! Totálisan indokolatlan!!! Máskor, ha bármi aggaszt, ne írj ki fórumot róla, mert csak kicsinálod magad teljesen feleslegesen! Nem szabad, hidd el!



Minden jót neked és a babádnak!

2015. nov. 30. 11:49

Koszonom nektek, hogy irtatok es sokaknak akik segitettek, sokat jelentett, hogy az elmult par napban "velem" voltatok! A forumot azert inditottam, hogy a lelki allapotomon segitsek es kibirjam maig. Ez sikerult, mert nagyon kedvesek voltatok, es legalabb nem ereztem magam egyedul ebben a par napban egy ilyen problemaval.

Koszonom megegyszer!

Legyen szep napotok!

2015. nov. 30. 11:46

Sziasztok.

Ma reggel mentem az Istenhegyi gencentrumba.

Dr. Hajdu Krisztina vizsgalt meg ultrahanggal.

Az adatok:

Crl 76mm

Bpd 25mm

Nt 2 mm

Fl 10.7mm

Nb lathato.


Szamitott terhessegi kor 13het 1 nap.

Ezek alapjan a doktorno nagyon kedvesen de meggyozoen kert, hogy a biopsziat ne csinaltassam meg mert teljesen felesleges. Es a placenta helyzete is nagyobb rizikot ad egy esetleges biopszia kovetkezmenyeire. Kiderult hogy a mehlepeny a belso mehszajon van.


Ezek utan, es latva a babamat az ultrahangon majdnem teljesen megnyugodtam az egeszseget illetoen.

Remelem a 2. Genetikai uh-n is mindent rendben talalnak majd.

92. nefaria (válaszként erre: 89. - 388b941089)
2015. nov. 28. 14:33

Senki nem irta ezt; vagy én siklottam át rajta.


Kérdezte milyen, leirtuk. Ennyi.

nyilván aki atelte előtte tájékozódott stb (jó esetben, de én tuti és tudom h karioka is). Amit tudunk TÉNYT (nem netrol vett infokat) megosztottuk vele, így már könnyebb lesz neki az alapos és pontos gen.uh alapján döntést hozni.


A fórumnak ennyi a lényege.


Egyébként Asszem én pl le is írtam h neki kell döntenie de most nem keresem vissza.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook