Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Méhlepénybiopszia fórum

Méhlepénybiopszia (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2015. nov. 26. 18:22

Vanessza, beszeltem. De hidd el ha azt mondom, ok csak "egy esetkent" tekintenek ram. Azt mondjak amit tanultak v amit tapasztaltak. Es nem vonom ketsegbe a szakertelmuket mert vannak nagyon jo genetikusok - nogyogyaszok. De mindegyik a kezet mossa ha kiderul kesobb h baja van a gyereknek.

Azert inditottam a forumot, hogy tapasztalatot gyujtsek. Es kik tudnak jobban milyen ez a vizsgalat mint akikkel megtortent vagy epp nem tortent meg de akartak es mi lett veluk es a babajukkal kesobb.

A vegso dontest nem ez alapjan hozom meg, hanem hogy mit erzek en helyesnek. De jo olvasni sorstarsakrol, akikkel ugyanez megtortent, akik ezt az utat vegigjartak mert segit. Abban segit foleg, hogy hetfoig ne golyozzak be teljesen.


Derya, 24 eves vagyok.

30. 388b941089 (válaszként erre: 27. - Ff4b6f308e)
2015. nov. 26. 18:03
Szerintem inkább hozzáèrto szakemberektol kerj tanacsot ha aggodsz, es rossz erzesed van, ne egy forumon megszolalok tapaszatalataira tamaszkodj. Minden terhesseg mas, más nok tuneteit, megerzeseit, rosszbtapasztalatait nem huzhatod ra a sajatodera. Orvosokkal beszelj.
29. Derya (válaszként erre: 21. - Ff4b6f308e)
2015. nov. 26. 17:48
hany eves vagy Suneeti?
28. Karióka (válaszként erre: 27. - Ff4b6f308e)
2015. nov. 26. 12:11
Nekem a Nifty mutatta meg először. Aztán kellett az invazív. Igen, megcsináltattam, és amikor már volt eredmény, hívtak is (chorion-nál 2 nap, amnionál másfél hét kb, attól függ, milyen hamar tudják kitenyészteni a sejteket).
27. ff4b6f308e (válaszként erre: 25. - Karióka)
2015. nov. 26. 12:03

Koszonom, hogy leirtad, te akkor megcsinaltattad es hivtak h rossz lett az eredmeny? Ezt a megerzesed mire alapoztad? Csak erezted h valami nem oke, vagy volt mas tunet is?


Vanessza, azert szeretnem mert nem akarom hogy 20. Het utan kelljen megszulnom egy esetlegesen beteg babat. Az elozo terhessegemnel semmi rossz erzesem nem volt. Aggodom, es varhatnek meg a masodik ultrahangig de addig stresszelek es nem tesz jot. Kikapcsolni az agyam nem tudom, nem vagyok gep.


Hetfon delelott megyek. Ide meg fogom irni mi volt pontosan, es az eredmenyt is ha ugydontok ott, hogy szeretnem a mintavetelt.

26. nefaria (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2015. nov. 26. 10:06

Ez így van, azzal, hogy a Prena/Nifty is számol, csak másból.


Pontosabb, valóban, de az is csak matematika.

2015. nov. 26. 06:41
A szúrás nem ördögtől való dolog. A módszer jellege miatt természetesen nem lehet kötelezővé tenni, de én meg attól kapok agybajt, amikor a kismamákat nem világosítják fel a mostanában futtatott kombinált-integrált tesztek és genetikai UH kombinációk megbízhatóságáról.
24. Luijza
2015. nov. 26. 06:41
Nem!
2015. nov. 26. 06:37
Abszolut nem korfüggő. Én is jeleztem az előző terhességemnél az Istenhegyin, hogy szeretném az invazív beavatkozást (mindez 8 hetesen, mert éreztem, hogy baj van). Természetesen lebeszéltek róla, a korom nem indokolja, és inkább a Nifty-t preferálják (naná :-)). Nincs ezzel gond, ha valaki fél a beavatkozástól tökéletes, és mint írtam is, nekem nagyon érzékenynek tűnik a módszer. Viszont már akkor tudtam,amit Tabula rasa írt, hogy pozitív eredmény után kötelező az invazív, és nem szerettünk volna felesleges köröket futni.Nem így lett: a Nifty-hez szükséges vér levételétől 8 hét telt el a terhességmegszakításig. Rengeteg idő....
22. 388b941089 (válaszként erre: 21. - Ff4b6f308e)
2015. nov. 26. 06:33
Mèg mindig nem èrtem mièrt akarod a szúrást feleslegesen.
2015. nov. 26. 05:07

Koszonom nagyon mindenkinek. Nagyon hasznos dolgokat irtatok! Egy csomo informaciot nem is tudtam, most mar konnyebb lesz a dontes, ha hetfon megyek. Mindenkeppen a beavatkozas elotti uh fogja szamomra eldonteni, hogy vallalom e a szurast vagy sem. Eleve mar idopont keresnel le akartak beszelni, most is meg fogjak probalni de nem erdekel, magunkat kell neznem nem az o velemenyuket.


Egyebkent a genetikai uh nem lattak semmilyen elterest, de ilyen pici korban azert ez nem olyan nagy atfogo vizsgalat mint pl a 18-20 heti genetikai uh-n. Csak ez az nt ertek volt ilyeszto szamomra. A korom sem indokolna a tovabbi vizsgalatokat. De ugy tudom, a durva genetikai betegsegek nem anyai eletkor fuggoek.

2015. nov. 26. 03:47
Ujra merik, ha nincs gond ők maguk is le fognak beszélni róla! Ne izgulj, ez nem nagy ertek!
2015. nov. 26. 03:41
Egyet nem szabad elfelejteni, ezen kommentemert blokkoltak a prena fb oldalán! A tesztek alapján nem lehet terhesseget megszakítani, csak invazív eljárás eredménye alapján, tehat rossz eredmény esetén kell egy invaziv eljárás, megy az idő, minel későbbre tolódik a vege annal nagyobb a valószínűsége egy szülésnek, halott magzatot megszulni!!! Invazív eljárások magzati sejtekből dolgoznak, csak pontos eredménnyel, gondoló emberi hiba mindig adódik.
2015. nov. 26. 03:29
Szintén istenhegyi, orrcsont hiánya miatt, gyors eredmény, nem volt fájdalmas, én biztos megcsinaltatnam barmikor ujra.
17. 36cbbb8db0 (válaszként erre: 1. - Ff4b6f308e)
2015. nov. 26. 02:45
Nekünk 2.5 mm volt a tarkóredő.Én megcsinaltattam,az istenhegyi úton.Annyira nem vészes ,túl lehet élni:)Szerintem csináltasd meg.Ne félj tőle:)
2015. nov. 25. 23:11
Én a helyedben amúgy tényleg megcsináltatnám a méhlepénybiopsziát. Ha már felmerült benned a gyanú, úgyis akkor lennél nyugodt, ha (viszonylag) biztos eredményt kapnál. Túl lehet élni, sokan átestek rajta. :-)
2015. nov. 25. 23:08
Csatlakozom az előttem szólóhoz, tényleg nagyon precíz. Olyan szinten, hogy nekem a NIFTY által igazolt mozaikos (=azaz nem minden sejtet érintő) Patau kromoszóma-eltérésemet az amniocentézis alig mutatta ki. Pedig az még a méhlepénybiopsziánál is biztosabb forrás.
14. zebracsikó (válaszként erre: 12. - Nefaria)
2015. nov. 25. 22:07

A Prena/Nifty az anyai vérben keringő magzati sejtek genetikai anyagát nézi, így sokkal pontosabb, mint a valóban matematikai számításon alapuló kombinált vagy integrált teszt. Nem véletlen tudja megmondani a magzat nemét, hiszen a nemi kromoszómákat is meglátják (nem úgy a kombinált vagy integrált tesztnél)

,

SZóval a Nifty/Prena (és van még több ezekkel egyenértékű, csak más nevű teszt) precíz, csak meg kell fizetni.

13. 388b941089 (válaszként erre: 9. - Ff4b6f308e)
2015. nov. 25. 22:02
A prenatest is baromi draga. Volt mas problema is h megegyszer megnezik a babat?
12. nefaria (válaszként erre: 9. - Ff4b6f308e)
2015. nov. 25. 21:58
Ja, és az tudd, hogy a Prena/Nifty nem diagnózis, hanem valószínűségszámításon alapuló matematika. Mint a kombi/int. teszt, csak modernebb így pontosabb. De akkor is csak matek, és "csak" egy arányszámot kapsz.
11. nefaria (válaszként erre: 1. - Ff4b6f308e)
2015. nov. 25. 21:57

Nekem kb három hete volt biopszia. Nem kellemes, de elviselhető. Ha a vetélés miatt aggódsz, a genetikus nekem azt mondta, hogy minden terhességnél van egy alap vetélési kockázat, ami 0,6 %. A biopszia ezt emeli 0,4%-kal, így jön ki az 1 %, de így már másként hangzik, mint az 1 %.


Nem tudok helyetted dönteni, de én vállaltam, kibírtam, nem lett gond. Feküdtem utána 2 napig és nagyon vigyáztam magamra, meg ittam a magnéziumot.


Kívánom hogy jól dönts!

2015. nov. 25. 21:53

Szia!

Mi most várjuk a 3-ik kisfiunkat, 31+2 napos.

38 vagyok, mire megszületik, majdnem 39 leszek. 7 hetesen a genetikai tanácsadás után hazaérve a hírtv-n a Gyógyhír c. műsor ment. Egy csaj a 3-ik babáját várta, a tarkóredő normális volt, vérvizsgálat (ami nem tudom, milyen típusú volt) eredménye szintén rendben volt. Az egész terhessége problémamentes volt. A dokija azt mondta neki, hogy nagyobb a vetélés kockázata, mint az, hogy beteg a baba. Ennek ellenére downos lett a kislány.

Mi ezek után bevállaltuk cvs-t.

Nem kellemes, de ki lehet bírni. Nekem hátsó falon tapad a lepény, emiatt csak a 3-ik mintavétel sikerült (a pihenésekkel együtt kb. 1,5 órát voltam benn, az előttem lévő csajnak 10 perc volt).

Félreértés ne essék: nem vagyok feltétlen híve az invazív eljárásoknak! De ha indokolt, akkor a cvs-sel, vagy ha az a terhességi kor miatt már nem elvégezhető, akkor az amniocentézissel igenis egyértelműen kizárható down, amire a te esetedben az uh egyébként esetleg aggodalomra adhat okot.

Kitartást!!!

2015. nov. 25. 21:51

Koszonom mindenkinek a gyors hozzaszolasokat!

Nagyon jol esik most nekem tenyleg, hogy irtok es probaltok erot adni!!

Az istenhegyin csinaltatnam a biopsziat, itt vegeztettem el a kombinalt tesztet.

A prenatestnek utanajarok, koszi IzaHold

A NIFTY tesztet arat sajnos jovohetig sehogysem tudnam kifizetni. :(

Egyebkent a biopszia elott mindenkepp ujramerik a babat uh-al. Ott meg eldonthetem, hogy a meretek alapjan szeretnem e meg a beavatkozast. Izgulok addig nagyon.

8. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Ff4b6f308e)
2015. nov. 25. 21:35
Sztem felesleges aggodnod. 3 mm alatt normalis, a kislanyome 2,2 volt. Integralt tesztet is csinaltattunk, ott 1:21000 hez jott ki az eredmeny a downra. Ne aggodj!!! Felesleges!!!!!!!!
2015. nov. 25. 21:34

Én nem vettem részt ilyen vizsgálaton, de... tavaly 3,4 volt a tarkóredője a babámnak, amit egy fizetett vizsgálaton mértek. Minket küldtek is ilyen genetikai vizsgálatra. Viszont mi a vérvizsgálatot választottuk, amiért ugyan sokat fizettünk, semmiképpen nem akartuk az 1-2%-os vetélési arányt megkockáztatni.

A 2,6 egyébként még jó, 3-ig nem kell aggódni, de szigorúbb helyeken sem mondanak 2,5-nél többet. A helyedben nem aggódnék.

A vérvizsgálat is 99%-os és a nemét is megmondják. Mi a Prenatestet csináltattuk. Egészséges, fiú gyermek volt az eredmény és így is lett, aki már mindjárt egy éves!:))

Tudom min mész keresztül, de a te eredményed nem ok az aggodalomra!!

6. anya4005 (válaszként erre: 1. - Ff4b6f308e)
2015. nov. 25. 21:24

Mi most várjuk a harmadik babát. 35 múltam,aggódtam. Az uh-n normál eredményt mértek a tarkóredőnek,de nem voltam meggyőzve,így csináltattam egy kombinált tesztet. Hála az égnek negatív lett. Biopsziát csak végső esetben csináltatnék,nem bolygatnám meg a babát!

Ha nagyon aggódsz,van lehetőség Panorama tesztre,ami egyetlen vérvétellel (tőled) szűr rengeteg genetikai eltérést.

Amúgy 3mm alatt nem aggódnék...

2015. nov. 25. 21:24
És természetesen azt kívánom, hogy minden a legjobban alakuljon!! Szorítok!!
2015. nov. 25. 21:23
Az Istenhegyi úti Géndiagnosztikai Központban végeznek NIFTY vizsgálatot. Anyai vérből nagy pontossággal, azt hiszem 99%. Elég drága, de lehet, hogy megéri. Mi ott voltunk sima kombinált genetikán. Nagyon profik.
2015. nov. 25. 21:04
Én megismételtetném az UH-ot és ha nem a normális tartományt mérik, irány a biopszia.
2. unom (válaszként erre: 1. - Ff4b6f308e)
2015. nov. 25. 21:03

[link]

Itt tudsz szakértőktől kérdezni. Sok sikert.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook