Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


5764. Margaréta68 (válaszként erre: 5762. - Saci-maci)
2010. aug. 11. 13:02
Köszönöm Saci, az Anyukám tényleg rendkívüli, korához képest fiatal. Külsőleg és gondolkodásmódban is.
5763. Rezeda63 (válaszként erre: 5760. - Margaréta68)
2010. aug. 11. 11:38

Szia Margaréta!

Nekem a borotválásról az jut eszembe, hogy hülyére "röhögtük" magunkat a férjemmel mire megműveltem. Mert természetesen Én is otthon csináltam meg. Szerintem egyszuszra életemben nem nevettem annyit mint akkor, és utána. Kb. egy órahosszáig zajlott, nagy rituálék közepette. A férjem javasolta, hogy előbba naggyát ollóval vágjam le. Majd nem belevágtam a micsodámba:)))

Utána meg azok a mindenféle pózok mire mindenhol megszabadultam tőle hát a mai napig mosolygunk rajta ha felhozódik. Mondjuk un. fazont Én is szoktam borotválni redszeresen, de csupaszra sosem:))))) Úgy néztem ki mint egy 6 éves gyerek.

Üdv. Eda

5762. Saci-maci
2010. aug. 11. 09:52

Szia Margaréta!


Igen azt olvastam, hogy őt is akkor műtötték.

És mikor Téged kiengedtek, beugrottatok hozzá pár percre, és mire kiértél a kocsihoz, már elhagyott az erőd.

De ugye már a tesód is jobban van, lábadozik, a felépülés felé halad?

Szegény Anyukátok, akkor kicsit sok teher nyomta a vállát hirtelen, (2 gyereke műtétje, meg az üzletben is helyettetek is ténykedni.Nem irigylem, de biztosan nagyon erős, szuper asszony. Minden elismerésem és tiszteletem az övé. )

Szia.

5761. Margaréta68 (válaszként erre: 5759. - Saci-maci)
2010. aug. 11. 09:00

Saci, elszorult a szívem, mikor olvastam, hogy milyen viszonyban van az Anyukáddal. Nekem ez nagyon furcsa.

Az én Anyum is 63 éves, együtt dolgozunk az üzletben. 4-en dolgozunk együtt, mielőtt én bekerültem a kórházba a tesóm, aki szintén velünk dolgozik gyomorpolippal kórházba került. Majdnem egyszerre műtöttek bennünket. Az Anyu minden nap munka után jött hozzánk,egy napot ki nem hagyott volna.

2010. aug. 11. 08:53

Szia Saci!


Amiről még azt hiszem, nem esett szó:


Műtét előtt reggel leborotválnak, szerintem jobb, ha otthon túlesel rajta. Nem írtam a hálapénzt: én 30.000 Ft-ot adtam. Nem tudom, hogy kinek mi a véleménye erről, én műtét előtt eldöntöttem, hogy ennyit adok, utána is ehhez az orvoshoz fogok járni a maszek rendelésére.

Lehet, hogy már írtuk: bubimentes ásványvíz és szívószál legyen a csomagban. Ne kétliteres, hanem félliteres, mert a kétliterest nem fogod tudni emelgetni.

Egyelőre ennyi jutott eszembe.


Szép napot:-)))))

5759. Saci-maci
2010. aug. 11. 08:50

Sziasztok!

még 2 dolgot elfelejtettem:

1. Császárhoz nem tudok viszonyítani, mert 3 "sima" (mármint spontán, és hüvelyi )szülésem volt.

2. beszélnem kéne az Anyámmal, és az Anyósommal.

Ami kicsit nehéz dió. Még kell egy kis bátorság hozzá. Mert: az Anyámnak tavaly említettem az eü. küret után a miómát. Nem tudta mi az, elmondtam.Fennakadt női ökölnyi méreten, (ami akkor volt)és a kezét-öklét méregette, hogy Úr Isten! Utána párszor még megkérdezte, hgy hogy vagyok, választ nemigen várva. A kérdés a kertkapuban hangzott el, 5-10m -re tőlem, a fél utca fülehallatára. Mit lehet válszolni? hogy jól vagyok. (ha nem akartam hangosan fejtegetni, hogy vérzés így, hasfájás úgy, romló eredmény, stb. )

Lassan egy éve már a kérdés sem hangzik el.ÚGy elflejtette a dolgot, mintha a miómám soha nem is lett volna. Komolyan, mintha törlődött volna az agyából. Vagy csak ÉN nem érdeklem? Pedig nem vagyunk haragban!!!! fáj, de mindegy. és azt is tudom, hogy ha én is túl leszek a műtétenm ő ugyan nem fog eljönni (62 éves, nyugdijas, nem dolgozik, egészséges, 15 km-re lakik, van autójuk,) hogy segítsen, vagy főzzön. Csak majd max felhivogat telefonon, és osztja az észt, ki mit csináljon, és főképp hogyan. És elvárja majd, hogy az Anyósom segitsen, mert ő itt lakik az utcán majdnem szemközti házban. Szerintem őrajta nem is izgatom magam tovább, mert máris bekeményedett a méhem!

Az Anyósom: valszeg majd az ő segítségére számithatok, hiszen itt lakik közel, olyan tipus, aki segít, akár főzésben, akár hogy naponta rámnézzen, vagy épp a 7 évesemért elmenjen az iskolába, ha a nagyok még nem érnek addig haza. Ő 72 éves, erős, kevésbé egészséges- magas vérnyomás stb- de emberileg más. és 30-35 évvel ezelőtt mióma miatt mindent kipakoltak belőle.

sokszor emlegeti, hogy akkor mennyit segitettek neki a fiai, meg az Após. Eddig még nem említettem neki, mert nem akartam, hogy izgulnia kelljen miattam, nehogy ártson az egészségének. De kéne vele mostmár beszélnem. Azért is, hogy elmondja, vele hogy volt, mint volt. (Persze, amit tőletek igy ismeretlenül megkérdeztem, hogy milyen is a szex a műtét után, -na ez az, a mit tőle soha nem lehetne, mert azért ennél prűdebb, és gátlásosabb. ez még a saját gyerekerikkel is mindig tabu téma volt, hátmég egy meny-nyel. :-))

Tehát vele való bezélgetéshez még gyűjtöm az erőt. (ha valaki, akkor ő pontosan tudni fogja, mit jelent, hogy hasi méheltávolító műtét lesz.

Csak hát nem akarom pl. a kiscsaj jelenlétében ezt a beszélgetést, hanem majd 4szemközt.

na, most már tényleg kinyafogtam magam. Bocs mindenkitől.

sziasztok. Minden jót és szép napot mindenkinek.

5758. szofi99 (válaszként erre: 5747. - Ametiszt73)
2010. aug. 11. 08:26
Nem tudom én sem hogy mitől függ a véralvadásgáló adása. Én azt hittem kortól függ, de inkább orvostól :) él is csak a kórházban kaptam. A mütéthez még fáslit is kaptam, korábban már irtam róla, és még mást nem "hallottam" hogy kapott volna :)
5757. Saci-maci
2010. aug. 11. 08:22

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a kedves szavakat, biztatást, beszámolókat, segítséget, a priviben küldött üzeneteket, és sok-sok jelet.

sokat segítettetek nekem máris, hogy könnyebben (kevésbé félve )várjam ki az időmet, és lelkileg jobban felkészüljek az egészre. Gondolom, hogy nem lesz sétagalopp, lesznek nehézségek,és fájdalmak, de majd elmúlik, és minden jó lesz utána, -persze idővel. Nem hiszem, hogy fájdalom mentes lesz szinte, - örülök annak, hogy azért ilyenre is akad példa- mégis pozitiv töltetet adott, hogy túl lehet élni, mások is sikeresen megbírkóztak már ezzel a problémával, és most már nem vagyok annyira elkeseredve, és főleg nem érzem már magam annyira egyedül ebben a nagy és ismeretlen világban.

Köszi mindenkinek.

Legyen szép napotok.

Sziasztok.

Saci-maci

5756. szofi99 (válaszként erre: 5707. - Saci-maci)
2010. aug. 11. 08:12

Szia !


Én kb. 10 éve tudtam hogy van myomám.Először volt olyan göb ami elmeszesedett,nem nőtt tovább.Próbálkoztam több mindennel hogy elkerüljem a mütétet, és én örülök annak, hogy eddig huztam vele. Most 49,5 éves vagyok. Az utóbbi időben már három havonta jártam ellenőrzésre, és már az agyamra ment a doki, hogy müteni akart. Aztán az utolsó UH-nál már megértettem hogy nincs mire várni.

Lehet, hogy ha előbb kiveszik a méhem, akkor maradhattak volna a petefészkeim, de semmi biztositék nincs hogy később nem lett volna-e rajta méhnélkül is ciszta, és akkor ujabb mütét.

Én munkahelyen nem dolgozom, nem hagyom el magam, de a munkabirásom korán sem a régi, ha egy valami nagyobb dolgot csinálok egy nap, az elég is.A lelki egyensulyom előtte sem volt rendben, és most is ingadozó. A klimax tünetek pedig igen durvák- bár már most talán jobb - nagyon megviselnek- tek.Nekem hiányzik a méhem,egy részem volt, én inkább meggyógyitani szerettem volna.


Az hogy kifelé egy csak egy vonal jelzi a mütétet, de belül....Ha akarod nézd meg vannak fent filmek a mütétről.Brrrrrr...........

Nem akartalak elijeszteni, ha szükség van a mütétre, akkor kell, de ez egy nagy hasi mütét, mindenki más és másként éli meg, erre fel kell készülni.


Én is tudtam db. mi vár rám, de ha azt mondom Neked hogy fáj, azt nem érzd, majd csak akkor ott utánna. Elmondanám, hogy naggggyon fáááj !!!, de óráról órára jobb lesz.

Szép napot Neked !!:)

5755. Saci-maci
2010. aug. 11. 08:01

Szia Hédi!

Üdvözöllek, és kitartást kívánok. Szorítunk Neked, és Érted. Csak bátran!

És várunk majd -idővel - vissza, hogy egy történettel gazdagabb legyen a paletta, - és hogy neked is legyen kivel megosztanod a tapasztalataidat.

Szóval csak bátran, ügyesen.

Szia.

Saci-maci

5754. Margaréta68 (válaszként erre: 5753. - Hédi67)
2010. aug. 10. 20:58

Hédi!


Szorítunk érted nagyon-nagyon! Bátorság, minden rendben lesz. Feltétlenül írj, ha megjöttél.

5753. hédi67
2010. aug. 10. 20:52

Annyira feldobtak a leveleitek, és úgy döntöttem az utolsó munkanapomon jól érzem magamat, hogy ez sikerült is. Semmi idegesség. Most pedig bevasaltam, hiszen a gyereknek kell a tiszta ruha és összepakoltam a csomagomat, reggel irány a kórház. Majd akkor ráérek izgulni.

Szóval mégegyszer köszönet érte!! Ha hazajöttem jelentkezem. Jobbulást a lábadozóknak.

2010. aug. 10. 20:31
Szép álmokat Jucika:))
2010. aug. 10. 20:08

Köszönöm, hogy válaszoltatok.

Emlékeztek, hogy soha nem szépítem a testi fájdalmakat, mindig szoktam ecsetelni, hogy ez bizony nagyon tud fájni. Mindig restellem is magam, hogy ilyen nehezen viseltem testileg, de ha egyszer annyira fájt, na.

Most nekem jó,lelkileg is, testileg is, hogy meddig, nem tudhatom.

Puszillak benneteket, muszáj menni feküdni, 5 óra 20 már olyan régen volt, és hamar itt lesz újra:):):

5750. Rezeda63 (válaszként erre: 5748. - 4f65de3fb5)
2010. aug. 10. 19:42

Szia Jucika!

Ne haragudj, ha bántotta a "füledet" nem volt bennem semmi célzatosság,csak egy szó volt aminek semmi jelentősséget nem tulajdonítottam, pláne nem azt hogy az aki bátorít azt "egyesek" szóval illessem.

Azt viszont vallom, hogy nem úgy tudunk segíteni a sorstársainkon ha csak a jókat írjuk le, akkor tudunk igazán segíteni ha az érem mind két oldalát bemutatjuk. Akadnak akik elbagatelizálják akadnak (mint én esetleg mások szemében) túl "dramatizálják" Így is félek időnként, hogy azt mondjátok. "na már megint negatív" pedig nem csak realista. Úgyhogy máskor nem "egyeselek" OK???:))

Üdv Eda

5749. ametiszt73 (válaszként erre: 5748. - 4f65de3fb5)
2010. aug. 10. 19:42

Nekem is az a véleményem,hogy nem szabad elfelejteni,hogy nekünk milyen volt és éppen az itt a lényeg,hogy ne szépítsük amit nem szabad !

Sajnos ritka,hogy nem fáj valljuk be !

5748. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 5741. - Rezeda63)
2010. aug. 10. 19:30

Rezeda!

Szia. Bennem olyan rossz érzést hagy, amikor azt írod, hogy "egyesek". Hogy egyesek jót írnak. Át tudom érezni, hogy akkor milyen lehetett Neked, hisz másik cipésznél, de én is jártam már hasonló cipőben. Tudod,írtam, de az egy másik eset kapcsán történt velem.

Úgy szeretném az újakat bíztatni, hogy ne féljenek, meg jobb lesz idővel, de nem merem, mert aki jót ír, az már "egyesek". Mindenki a saját tapasztalatát írja le, hogy könnyebb legyen az újaknak,de ne is csalódjanak, hogy minden eshetőségre felkészülhessenek.

Láttam már, hogy az egyik fórumozótársunk is már úgy kezdte, csupa nagy betűvel: SAJÁT tapasztalatomat írom le....

Félek már bárkit is bátorítani, pedig van kit, sajnos vannak műtét előtt állók, mert akkor rám is oda lesz ragasztva, hogy "egyesek".

De kérlek, ne haragudj rám, amiért ezt leírtam, már nagyon megkedveltelek, így idővel.

5747. ametiszt73 (válaszként erre: 5746. - 289fab1d6b)
2010. aug. 10. 19:29
Tényleg ott kaptam ,de itt a lányok sokáig még otthon is. Vajon mitől függ ez?
5746. 289fab1d6b (válaszként erre: 5745. - Ametiszt73)
2010. aug. 10. 19:19

Én sem a hasamba kaptam a szurit, hanem a felkarba, és csak amíg a kórházban voltam, itthon nem kellett.

Szerintem ez függ attól, kinek milyen a véralvadása.

5745. ametiszt73 (válaszként erre: 5743. - Rezeda63)
2010. aug. 10. 19:18

Köszike Eda:))) Tényleg ,hisz én sem kaptam semmilyen hasszurit,meg semmit sem :((

Talán ez is orvos vagy kórházfüggő?

5744. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 5723. - Emma*)
2010. aug. 10. 19:03

Szia Drága Emma!

Amikor a menstruációt vártad, és már nem volt méhed, én nem beszólni akartam, csak szólni, hogy emlékezzél , hogy mit tanultunk biológia órán 8. osztályban.Mármint a női test működéséről. Meg reménykedtem, hogy most talán csak nem biológiát tanítasz.:):):):) Hát olyan nagy baj ez, hogy nem hittem a szememnek, hogy mit írsz.

Én nem szégyenlem magam, miért is tenném, nem az én butaságom, a saját magadén sértődtél meg, és jól van, tényleg kinevettünk ekkora csacsiságot.

És ezen a fórumon tényleg buta kérdés nincs, de a tied az volt, hisz mindannyiunknak kötelező a 8. osztályos tananyag.

Örülök hogy minden rendben van veled, további jó egészséget kívánok.

5743. Rezeda63 (válaszként erre: 5733. - Ametiszt73)
2010. aug. 10. 19:03

Saci!

Ildikónak nagyon igaza van, és vedd komolyan. Örülök, hogy nem Én írtam le, de csak azért mert nem akarom örökké, hogy a "pohár félig üres":)))))) legyen.

Üdv. Rezeda

5742. Rezeda63 (válaszként erre: 5721. - Hédi67)
2010. aug. 10. 18:57

Szia Hédi!

Bugyi nélkül csak az őrzőben voltunk (legalább is Én) utána már lehetett viselni. A haskötőre nem tudok mit írni, mert Nekem nem vágták a hasam. Szerintem a szurit mindenki kapja. Még itthon is szúrni kellett magam egy hónapig. De Én csak 2 hétig szúrtam. Megkérdeztem a háziorvost, hogy nem lesz e elég, hiszen már nem fekszem és azt mondta hogy abba hagyhatom.

Üdv. Rezeda

5741. Rezeda63 (válaszként erre: 5719. - Saci-maci)
2010. aug. 10. 18:52

Szia Saci!

Tulajdonképpen a pszichés "összeomlásomnak" több oka volt. Hormonális okok, stressz, maga a műtét, a kórházi tartózkodás, az ottani bánásmód. Én nem tudok olyan jókat mondani mint itt egyesek. Az orvosom egy tündér volt, de a nővérek nagyon galádak. A műtét után összeszedtem egy felső légúti vírus fertőzést, és ez még ráfejelt a kórházi tartózkodásomra. Na ez már rögtön kiütött. Tudod egy olyan beszűkült tudatállapotban nagyon kevés is elég hogy az ember kibukjon. Nem érzem, hogy lelkileg megviselt volna maga a méh nélküli élet, de a tudat alatti néha furcsa dolgokat produkál. Pedig helyre állt minden (erőnlét, házasélet stb) mégis néha vannak olyan gondolataim, érzéseim hogy semmi nem olyan mint régen, valami hiányzik. Sok valami, ami azelőtt meg volt. Nekem pszichiáter segítségével sikerült túljutni rajta. De sikerült!!!!!

A hasfájásomat mondtam a dokinak, azt monta ez természetes, sőt amikor ott voltam hüvelyi ultrahangon, akkor azt is mutatta, hogy pont most van peteérésem. Mondjuk Én nem sokat láttam és értettem belőle, de ha Ő mondja biztosan úgy van. A gépe sípol ha az van, és piros színnel mutatta az érett petéket a petefészekben.

A jó kívánságot köszönöm!

Üdv. Rezeda

5740. Ildikó 67 (válaszként erre: 5739. - Ildikó 67)
2010. aug. 10. 18:11
Én nem kaptam szurit a hasamba.A nővér azt mondta,hogy az altatóorvos döntött így.
2010. aug. 10. 18:03
Saci-maci!Én 2 mérettel nagyobb bugyikat vettem,nagyon kényelmes volt.Én 7hét után mentem vissza dolgozni,de még hetekig nem voltam a toppon.Pedig ülő munkát végzek.Hőhullámok kb. a nyolcadik héten kezdődtek munka közben.Elviselhető volt.Ritkultak.Nem szedek hormont.
5738. Ildikó 67 (válaszként erre: 5702. - Saci-maci)
2010. aug. 10. 17:38
Szia Saci-maci!Nekem jókora csecsemőfej nagyságú mióma volt a méhemben.5évig húztam.Tavaly szeptemberben műtöttek.Eltávolították a méhem a petefészkeket ,cseplesz rezekció is volt és a méhnyakból hagytak egy pici csonkot.Ha előbb megyek v.színű hogy maradnak a petefészkek.Én is nagyon be voltam tojva.Nekem sűrűn kellett pisilni,a második napon nagyon megvolt,akkor alig bírtam kiegyenesedni.Hőemelkedés volt 2napig.Én elég hamar helyrejöttem.A szextől nagyon féltem sokáig hatalmas feszültség volt bennem.Párom elégedett.Én is.
2010. aug. 10. 17:29
Pillike köszi:))
5736. ametiszt73 (válaszként erre: 5735. - Moncsina)
2010. aug. 10. 17:29

Sajnos Moncsika én is azt hittem :((((

Én is a második után is olyan hamar felépültem és a fájdalom semmi sem volt ehhez :(((( Sajnos ezek a tények !

5735. Moncsina
2010. aug. 10. 17:27

Sziasztok, én ma csak olvastam...

Figyelek, tájékozódom. A császár ehhez képest semmi???:o Ezt nem gondoltam, arra számítok hogy hasonló lesz. Nekem is az volt. De én azt meg sem éreztem. Vagy már nem emlékszem?? Jájjj csajok, én egy hét múlva már aludni fogok:( vagy épp ébredezek...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook