Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


5735. Moncsina
2010. aug. 10. 17:27

Sziasztok, én ma csak olvastam...

Figyelek, tájékozódom. A császár ehhez képest semmi???:o Ezt nem gondoltam, arra számítok hogy hasonló lesz. Nekem is az volt. De én azt meg sem éreztem. Vagy már nem emlékszem?? Jájjj csajok, én egy hét múlva már aludni fogok:( vagy épp ébredezek...

5734. pilike (válaszként erre: 5733. - Ametiszt73)
2010. aug. 10. 17:12
Egyetértek...
2010. aug. 10. 17:10

Kedves Saci !

Én is üdvözöllek ,és annyit szeretnék hozzátenni,hogy a császármettszés ehhez képest sétagalopp !!!!!!!

2 császárom volt,és inkább bevállaltam volna még 4-et és ezt nem viccből mondom !!!

Kérlek vedd nagyon komolyan,mert miközben a császárnál nem vesznek ki szervedet,itt nagyon nagy felfordulást csinálnak !!!!

Igenis menni kell és muszály felkelni másnap,mert letapadnak a beleid és mehetsz vissza a műtőbe !

Az emelésről annyit,hogy ha megemeled magad,akár a hugyhólyagod is leszakadhat !!!!

Ne haragudj,ha nyersnek és kioktatónak tűnök,de semmiképp se gondold,hogy sitty-sutty és túl vagy rajta és semmiképp se vedd könnyedén,mert nagyon súlyos következményei lehetnek !!!!

Ölellek : Ildikó

5732. pilike (válaszként erre: 5726. - Ekka74)
2010. aug. 10. 17:10

Jeccum pepi, 4 császár??? Én azt hallottam, 3 császár után automatice elkötik az embert, mert nem bír több terhességet a méhfal. Akkor ez is ahány ház annyi szokás ezek szerint.

Gratulálok, a szép nagy családhoz! :)

5731. 289fab1d6b (válaszként erre: 5705. - Saci-maci)
2010. aug. 10. 15:32
Ó szívem, én már újra hiperaktív vagyok, mint egy duracell nyuszi:)
5730. Ekka74 (válaszként erre: 5728. - Saci-maci)
2010. aug. 10. 15:24

Az biztos, három gyerek kész felüdülés:)

Nekem azt mondta a prof mikor kiengedtek, hogy gyorsabban gyógyulok ha látom az itthoni motivációt. Igaza volt.

Ne aggódj, minden rendben lesz!

5729. Ekka74 (válaszként erre: 5721. - Hédi67)
2010. aug. 10. 15:21

Valami volt a lábam között, de engem jobban izgatott az a 3 cső ami kilógott. Nem nagyon van maszatolás. Nekem volt homokzsák pár óráig, az nagyon zavart. Amikor hazajöttem, használtam haskötőt,és vettem kifejezetten gyógy-szorító bugyit. Isteni volt, hetekig viseltem.

Csak a kórházban kaptam szurit a trombózis ellen, nekem nem kellett utána már.

5728. Saci-maci (válaszként erre: 5726. - Ekka74)
2010. aug. 10. 15:21

Szia Ekka!

Köszönöm neked is a biztatást. majd meglátom, hogy lesz. ahogy lesz, úgy lesz. Ha nem bírok felkelni, akkor majd bírok 1-2 nappal később. Elhagyni nem szoktam magam, és 3 gyerek mellett nem is lehet.

Szia

5727. Ekka74 (válaszként erre: 5725. - Emma*)
2010. aug. 10. 15:17

Szia Emma!

Én azt hiszem azon lepődtek meg többen, hogy nem tudtad: nem lesz több menstruáció. Én nem gondolom hogy bárki is bántani akart volna, de nekem is furcsa volt, hogy erről nem tájékoztattak, bár elég egyértelmű: ha nincs méh, nincs menstruáció sem...

5726. Ekka74 (válaszként erre: 5722. - Saci-maci)
2010. aug. 10. 15:15

Jöttelek bíztatni egy kicsit:)

A fájdalom attól is függ, hogy elötte volt e már hasi műtéted. Mert akinek volt előző műtéte, lényegesen nehezebben gyógyul. Úgyhogy jól hangzik a "menni kell" című mottó, de sajnos létezik aki fel sem bír kelni. Erre is lehet számítani. A végeredmény mégis ugyanaz: mindenki meggyógyul egyszer, elmúlik a fájdalom és elfelejted az egészet.

Egyébként nekem négy gyerekem van, és mindegyik császárral született. Ez volt az 5. nagyműtétem így ezért is írtam le, nem mindenki pattan fel az ágyból és ennek nem az az oka, hogy elhagyja magát.

Az emelésről meg annyit: a legkisebbem 2 éves, így amikor már jóléreztem magam, emeltem mikor kellett. Több mint tíz kiló. Nem engedhetem meg magamnak, hogy fél-1 évig kíméljem magam. Simán megy a dolog, emelek, rohangálok és virulok:)

A dokim szerint érzi az ember a korlátait, és a túlzott kímélet egy idő után már káros mint hasznos. Lehet ebben is van valami:)

Nagyon-nagyon szorítok azoknak akik műtét elött állnak. Valaki írta: a lényeg a TÜRELEM. Menni fog a gyógyulás, csak ki kell várni.

5725. Emma* (válaszként erre: 5724. - Saci-maci)
2010. aug. 10. 15:15

Túlléptem rajta, de csak hébe-hóba jövök ide...emiatt is.


Ja, ez kimaradt: a párom nagyon óvatos volt és vigyázott az elején. Utána már...:-D


Legyen szép napod!

5724. Saci-maci (válaszként erre: 5723. - Emma*)
2010. aug. 10. 15:12

Értem. menni-menni.

viszont nem értem, miért nevettek ki, és miért szóltak meg durván.(ha nincs előre az embernek infója dolgokról, ha az orvos nem mondja, honnan kéne tuddnia??? )

Mindenesetre már ne emészd magad ezen, mert árt a szépségednek. :-))

Na, fel a fejjel, és köszi mindent.

szia

Saci-maci


Köszi.

5723. Emma* (válaszként erre: 5712. - Saci-maci)
2010. aug. 10. 15:05

A műtét előtti napon délben degeszre kellett ennem magam (ehelyett 11-kor csak levest tudtam enni - de nem az idegességtől! - előző nap lakodalomban voltunk ). 13 órára kellett befeküdnöm vasárnap, és meg kellett 4 óra alatt innom két liter bélmosóporos vizet. Bűn rossz, de én 1 óra alatt behúztam. Egyedül voltam az örzőben (oda tettek, egyedül voltam), így nem kellett a wc-re várnom. 3 órára úgy kitisztított, hogy a végén remegő lábakkal mentem a helyemre.:-)))


Ahogy olvastam a műtétem utáni hozzászólásokat, egyedül engem viselt meg lelkileg a dolog. Vagy nem is inkább annyira az (de az is!), hanem az, hogy szinte mindenki kinevetett, egy valaki meg durván megszólt, mert vártam a műtét után a mensit, de...hiába.


Nekem a varrásnélküli bugyit javasolták a műtét előtt és az nagyon bevált. Sikerült olyat vennem, ami kellően szoros és nem csúszkál, jóval a vágás föklé ér...és még jól is mutat.


A műtét után semmi leszorítás, semmi homokzsák nincsen. Menni, menni, menni, menni...ez itt a jelszó! Akármennyire is fáj, menni kell!

5722. Saci-maci (válaszként erre: 5720. - Emma*)
2010. aug. 10. 15:05

Szia Emma!

Abszolut nem baj, hogy kakukktojás vagy! Jó ilyet olvasni, hogy 3.-héttől fájdalommentes valaki, és minden utóhatás elkerülte. :-))

Szuper!Ha lehetne, én is ilyet szeretnék, bár nem hiszem, hogy ez kivánság műsor lenne. :-(((majd kiderül, hogy az én szervezetem hogyan reagál, hogyan tűr. Mindenesetre Tőled is, többiektől is sok pozítiv energiát kaptam, és őszinte, közvetlen válaszokat. Köszönöm. Mindenkinek!

Legyen szép napod, na meg a Többiekenek is.


szia

Saci-maci

5721. hédi67
2010. aug. 10. 15:04
Még mindíg létezik, hogy bugyi nélkül kellene lenni? És a betétet hova ragasszam? Annó, 19 éve amikor szültem, otis úgy szorongattuk a vattát a lábunk közé. Azt hittem ez az idő már elmúlt. Haskötőt nem is kellett senkinek utána használnia? A trombózis elleni szurit mindenkinek adnak?
5720. Emma* (válaszként erre: 5702. - Saci-maci)
2010. aug. 10. 14:47

Szia Saci-maci!


Kérdések sorát írtad, remélem tudok némelyikre válaszolni, legalábbis, ami hozzám is szól.


A csapatban én vagyok a kakukktojás, mivel 1.) epidurálisan, enyhe altatásban végezték a műtétet; 2.) a 3. héttől fájdalommentes vagyok; 3.) minden rosszullét, utóhatás elkerül(t).


Egyre növekvő miómám volt, amit 45 évesen vettek ki a méhemmel együtt, éppen 10 hete (vagyis tegnap voltam 10 hetes). Méhnyak (sajnos)+ a két petefészek is memaradt. Állandó vizelési problémáim és haskeményedésem volt miatta. Korábban vérzési rendszertelenség is, amit csak gyógyszerrel tudtak rendben tartani.

Engem 2,5 napig mosdattak, mert kp intenzíven voltam (tele infúzióval más okokból), de utána saját magam láttam el, fürödtem, wc-re jártam. A wc-vel sem volt semmi gondom, minden ment elsőre. A tusolást lassan, de megcsináltam. A sétákat is egyedül tettem, persze, ha látogatóm volt, akkor vele, de segítség nélkül.


Hát ennyi az én esetem.:-)))

5719. Saci-maci (válaszként erre: 5718. - Rezeda63)
2010. aug. 10. 14:46

Szia Rezeda!


Már nem akarom sokáig húzni-halasztani mert mi tagadás, érzem, hogy nem ártana már visszamenni a dokihoz.(csak még nem aug.-ban tervezem.)Annyi a dolgom!

Mondják, hogy hüvelyi műtétesek hamar gyógyulnak, és nem is viseli meg őket annyira fizikailag, és gyors a felépülés.

Örülük, hogy ilyen jó híreid vannak, hogy már a teherbírásod is a régi, és hamar felépültél. Pszichikailag mi viselt meg? maga a MŰTÉT gondolata, (félelem ) vagy a hatása? (nemzőképtelenség? ) vagy az hogy műtét után lábadozik az ember, kicsit otthon kell maradni, és hiányzik a napi megszokott rutin? Vagy mi???

és hogyan-miképpen sikerül túl jutni rajta? (milyen módszerekkel, stb)

Hogy a hasad azóta is minden hóban úgy fáj mint mensikor az normális? mondtad már a dokidnak?

Ksöszönöm a válaszodat, és a biztatást.

Minden jót kívánok, főleg jó egészséget.

Saci-maci

5718. Rezeda63 (válaszként erre: 5706. - Saci-maci)
2010. aug. 10. 14:19

Szia Saci!

Én csatlakozom Timihez, aki javasolta, hogy nem jó sokáig halogatni a műtétet. Olyan problémákat is okozhat, hogy esetleg a petefészkek is veszélybe kerülhetnek. A mióma (biztosan utána olvastál) a hormonálisan aktív korban alakul ki, ezért is van az hogy sok nőt érint.

Akinek megmarad a petefészke az a ciklust valóban megérzi. Én is megérzem minden hónapban. A tünetek a szokásosak, mellfeszülés, pattanások, hasfájás. Először Én sem hittem mikor éreztem hogy olyan mint ha meg akarna jönni, úgy fáj a hasam meg a derekam, de hónapról hónapra jeletkezik, tehát biztosan az.

Amúgy Engem februárban műtöttek, de hüvelyen keresztül, úgyhogy a hasi műtéttel kapcsolatban vannak itt nálam kompetensebbek is. Mikor kiderült, hogy mindenképpen műtét lesz a vége, Én rögtön túl akartam esni rajta. Nem döntöttem rosszul úgy érzem.

Én a műtétet szinte meg sem éreztem fizikailag. Hamar felépültem, és mára már a teherbírásom is a régi. Engem pszichikailag viselt meg, abból nehezebben másztam ki, de jó úton vagyok.

Üdv. Rezeda

5717. Saci-maci (válaszként erre: 5713. - Margaréta68)
2010. aug. 10. 14:02

Szia!

Köszi a válaszokat.

Mondjuk én is elvagyok internet nélkül, tv nélkül. Végre olvasni is lesz idő, na meg rejtvényt fejteni. Azt szeretem!!!:-))


Nem valószínű, hogy ismerjük egymást, mert pl. én nem vagyok szfvári (csak környéki) de műtét és kórház szempontjából Szfvár a körzetileg illetékes intézmény.

nem tettem fel képet, és még tiedet sem néztem, de máris megteszem.

Szia. (azért pihengess is, ne csak robotolj:-))

5716. Rezeda63 (válaszként erre: 5697. - Hédi67)
2010. aug. 10. 14:01

Hédi!

A spórolásra csak egy ötlet.

A kórházi tartózkodásra vegyél ki szabadságot, tehát a kórházi papírt csak bemutatod a háziorvosnak és megmondod Neki, hogy szabin voltál, mert a kórházi táppénz csak 50 %. Ezt követően írasd ki magad táppénzre mert az betegszabadságnak minősül 20 nap és az a jelenlegi béred 70%-a. Két hét után még mindíg elmehetsz szabira ha szükségét érzed, és nem buksz anyagilag sokat. A kórházi időtartamra Én is szabit írattam, bár Én utána 6 hétig otthon voltam.

Üdv. Rezeda

5715. Margaréta68 (válaszként erre: 5712. - Saci-maci)
2010. aug. 10. 13:54
Olyan bugyó, ami a vágásod alá ér, szerintem nem is létezik:-))))) Nagyon lent van a vágás, bikinivonalban.
5714. Margaréta68 (válaszként erre: 5712. - Saci-maci)
2010. aug. 10. 13:52

Nekem első nap volt egy kis vérzésem, utána már elég volt a tiszt. betét. Én hordtam bugyit, egyszer szóltak, hogy a vizithez le kell venni.


Az a jó, ha olyan mama-bugyi stílus, mert az nem szorít. Semmiféle leszorítás nem volt, a seb azért fáj, arra nem lehet semmit rakni. Én nem hordtam haskötőt, szorítós bugyit próbáltam itthon, de nem volt kényelmes. A laza ruházat, ami igazán kényelmes még most is.

5713. Margaréta68 (válaszként erre: 5710. - Saci-maci)
2010. aug. 10. 13:48

A szurit azért adják (10 napig kellett), hogy nehogy trombózist kapjunk.


Az első héten szinte semmit nem csináltam itthon, pihengettem, sétáltam, a lánykám és a férjem főzött, mosott stb. Hétfőn megjöttem, de vasárnap már én főztem a kislányommal közösen. Nem mondom, hogy nem fáradtam el, de kibírtam. Aztán mindig egy kicsivel többet bírtam, a második héten már mosogattam, port törölgettem, stb.


A múlt héten aztán megszűnt a pünkösdi királyságom, mert a lányom elment táborba, a férjem dolgozni, de már nem is jelentett nagy gondot, megfőztem, mosogattam, boltba mentem. Szóval már mindent meg tudok csinálni, egy dolgot nem lehet: nehezet emelni.

Jövő hét közepén már elmegyek egy kicsit dolgozni is, üzletünk van a Jancsár közben.

Én nem vittem laptopot, nincs internet a kórházban, sőt itt a nőgyógyászaton még tv. sincs. De komolyan nem is hiányzott. Persze ez függ attól is, hogy milyen szobába kerülsz. Az első két-három napban nem is fog hiányozni semmi, max. kimeríti az ember energiáját az, hogy felkel, elmegy wc-re, kicsit felül az ágyban, eszik egy picit, olvasgat, alszik. Eltelik a nap, nekem nem hiányzott az internet.


A hashajtás nem volt szörnyű, ne félj tőle. A műtét előtti napon este adtak kúpot, de nem olyan vészesen hat, mint a beöntés. Nálunk az volt a szobában a röhejes, hogy ketten kaptunk a szobában, egyszerre használtuk, de csak egy wc van.... Röhögtünk is, hogy most mi lesz, de azért ki tudtuk egymást várni.... Aztán reggel ismételten kúp.

Reggel amikor mész a kórházba egyél, vagy vigyél kaját, délben kapsz még levest, este egy löttyöt (leves, de nagyon sz.. volt), utána már csak vizet lehet inni.


A nővérkék aranyosak többnyire, nekem nem volt gondom senkivel. MOndjuk nekik sem velem:-)))

A szobában általán 1-2, esetleg három nagyműtétes van, én ötágyasban voltam, a többi mind olyan műtét, hogy reggel jönnek, este mennek.


Lehet, hogy ismerjük is egymást látásból???? Nincs képed? Nekem van, nézted?

5712. Saci-maci
2010. aug. 10. 13:43

Sziasztok!

További kérdések: várható-e, hogy hasi vágás után hüvelyből vérzés, vaga bármi távozik?

és műtét után lehet-e a kórházban bugyit felvenni? milyet? (úgy értem ami a hasi vágás alattig ér, ami odáig, vagy ami derékig feljön, és nem is gurul le? Vagy nem lehet?

Műtét után (ha hasi) van-e valamilyen has leszorítás, homokzsák, valami.

Műtét után (otthon) használható -e valamiféle haskötő, hasszorítós bugyi, vagy inkább ezek mind kerülendők? )

Saci-maci

5711. Saci-maci (válaszként erre: 5710. - Saci-maci)
2010. aug. 10. 13:34

Szia Margaréta!

Bocs. a neved az imént elírtam.

5710. Saci-maci (válaszként erre: 5709. - Margaréta68)
2010. aug. 10. 13:31

Szia Margréta!


Hát amit leírtál, elképesztő!!! Csecsemőfej méret? Még kimondani is nagy!

Köszönöm, hogy válaszoltál, és klassz dolog tapasztalatot cserélni. Különben én a Bognár doktornőhöz járok.

Arról mesélj inkább, hogy azóta hogy vagy, (hiszen júl.14 még alig-alig múlt el!) és miért kellett szurizni a hasad? még most is nagyon gyenge vagy, és fájdalmak is vannak? és a nővérek milyenek? Hogy bánnak az emberrel? A szobában a többiek is nagyműtétesek voltak?

Igazad van a fórumtársakkal kapcsolatosan. Végtelenül kedvesek, segítőkészek, és felkészítik-megnyugtatják az embert, sok pozitív energiát sugároznak. örülök, hogy idevetődtem.

Valaki írta, hogy visz a kórházba lap-top-ot. FEhérváron van a szobában internetezési lehetőség? Vagy nem is igazán foglalkozik avele az ember, mert örül, hogy "luk van s...-n?"

ÉS komolyan, hashajtás, minden mennyiségben? Rosszul hangzik:-((

Szép napot, minden jót, és jó pihenést kivánok.

(gondolom még ez a fő ténykedésed, hiszen még 1 hónapos sem vagy. )

szia

Saci-maci

2010. aug. 10. 13:01

5554 sz. hozzászólásban van a kórházi tartózkodásom.


Egyébként nekem áprilisban mondta a dokim, hogy muszáj műteni, de attól fogva olyan vérzéseim lettek, hogy súlyos vérszegénységem lett júliusig. Csecsemőfejnyi miómám volt és még további göbök mellette.

5708. Margaréta68 (válaszként erre: 5707. - Saci-maci)
2010. aug. 10. 12:58

Szia!


Engem Fehérváron műtöttek, július 14-én.


Nagyon szívesen segítek, bármilyen kérdésed van. Én is nagyon örültem volna, ha lett volna itt a fórumon olyan, akit itt műtöttek Fehérváron, de sajnos nem volt. Ettől függetlenül rengeteg segítséget kaptam itt a fórumon, tudod itt nem is lányok, asszonyok vannak, hanem angyalok, majd meglátod:-))))


Mindjárt megkeresem, hányas hozzászólásomban írtam le a kórházi tartózkodásom és ha ezenkívül van kérdésed, nyugodtan írd meg. Engem a GYuranecz főorvos műtött. Téged ki fog?

5707. Saci-maci (válaszként erre: 5701. - Szofi99)
2010. aug. 10. 11:34

Nagyon fiatal vagyok? ÚGy hallottam ma már 30-35 éves korosztályt is erőteljesen érinti ez a gond. Sajnos! Milyen jó, hogy nem vártam meg míg 32-35 leszek,hogy akkor vállaljam az első gyerkőcöt.

(van már 3, 20-17-7 évesek, több nem volt tervben. Bár sokkal inkább szívesen vállalnék még egy terhességet, mint hogy a műtőasztalra kerüljek. ) valahogy a műtét, az olyan ilyesztő mumus! :-(( A problémákról már 1-2vel lejjebb esett szó. Műtét? Hát már dec-ben mondta a doki, hogy kelleni fog! Ápr-ban már azt mondta, rákszűrés eredmény után bármelyik nap! Rákszűrés okés lett, én kérdeztem nagyon-nagyon sürgős-e, az állapotom alapján? Végül - nem szívesen, de - haladékot kaptam a dokitól, (mert nyár, család-meg munka, meg nyaralás, miegyéb)azt mondta lehet a műtét felőle ősszel, ha addig nincs az eddiginél több-nagyobb problémám, akkor 6 hó múlva, ha van, akkor azonnal kontroll. Szóval legkésőbb okt.-ben menni kell hozzá. Júl.20-án kaptam más dokitól véleményt. Szerinte indokolt, és sürgős lenne, és ne halogassam, mert végső esetben akár rosszindulatúvá is fajulhat. Most már aug. van. még szeretném, ha min. szept-ig nem kerülnék a műtőbe. (ha suli idő lesz, akkor itthon kevesebbet kell ugrálni a család körül. )

A hasam fáj, sűrű vizelet ürítési, vagy épp vizeletinditási gondok, fáradás, stb. jellemez.

Állítólag, -ápr-i viszgálat sz. - petefészkek maradnak. A műtét, hasi vágással, altatásban fog zajlani, méhnyak eltávolítással. Talán jobb lenne, már túl lenni rajta, de ...

Na, viszont úgy látom TE már 3,5 hónapja túl vagy rajta. És milyen az élet azóta? Munkaábaállás, munkabírás, fáradékonyság? Lelki dolgok, depressziós hangulat volt a műtét után, vagy inkább megváltás volt, hogy végre eltávolították a méhedet? szép napot kívánok.

szia

Saci-maci

5706. Saci-maci (válaszként erre: 5704. - A0aecda338)
2010. aug. 10. 11:03

Szia Timuti67!

Köszönöm, hogy Te is megosztottad velem a történetedet, és kedves bátorító szavakat intéztél felém.

Meddig kell madj szedned a hormonokat? És miben nyilvánul meg a klimax? Hirtelen öregedés-ráncosodás? csaontritkulás? hőhullámok? feledékenység?

Amúgy az igaz, hogy méheltávolítás után a szerezet abban az időben amikor egyébként mensi lenne, ugyanúgy jelez? Pl mellfeszülés, idegesség, ingerültség, stb? és hasfájás???

szép napot kívánok, és fel a fejjel. Ma már álítólag akár élete végéig is szedheti az ember a hormonokat. (Jó az? nem tudom)

Szia

Saci-maci

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook