Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


6545. szofi99 (válaszként erre: 6543. - Zsike1964)
2010. okt. 19. 09:22

Szia !


Gondolni fogok, fogunk rád, nem hagyunk egyedül :):) Majd meglátod ahogy tulleszel rajta, majd óráról órára jobb lesz :)Ezt tartsd eszedbe !!:) Kivánom hogy a legjobban alakuljon a mütéted, és mielőbb visszavárunk, sok-sok puszi, és egy bátoritó ölelés neked :):)

6544. hjaniko (válaszként erre: 6543. - Zsike1964)
2010. okt. 19. 09:13
Minden jót, legyél bátor!
6543. zsike1964
2010. okt. 19. 09:07

Sziasztok!


Holnap hajnalban indulok, most már egyre jobban izgulok... Majd gondoljatok rám csütörtökön, pénteken : )

Mindenkinek nagyon szép napot kivánok.

Zsike

6542. szofi99 (válaszként erre: 6539. - Edit42)
2010. okt. 18. 20:03

Szia !


Örülök hogy idetaláltál, kérdezz bátran, ahogy tudunk segitünk, és ne félj, - csak egy kicsit annyi megengedhető :):)

6541. c39c51eafe (válaszként erre: 6539. - Edit42)
2010. okt. 18. 19:41

Szia Edit! Szomorúan üdvözöllek, mert mindig elszomorodom, ha egy új ember jelentkezik, mert az mindig azt jelenti....., hogy méheltávolítás....még egy sorstárs.

Látom, 68-as születésű vagy, mint én. Azt mondják, az nagyon jó évjárat volt.....nemcsak a borok miatt:):):)

Gyere minél többet, mert november 11 mindjárt itt van.Fel kell készülnöd.

Kérdezz bármit bátran, itt nincs buta kérdés. Itt a legbutább kérdésnek az számít, mit nem tesznek fel.

Segíteni fogunk, gyere.

Az "öregek" nevében: Jucika

6540. a0aecda338 (válaszként erre: 6539. - Edit42)
2010. okt. 18. 18:58

Szia Edit!


Tényleg jó,hogy ide találtál,ha csak virtuálisan,de próbálunk egymásnak segíteni.Lélekben Veled leszünk.


Üdv.Timi

6539. Edit42
2010. okt. 18. 18:44

Sziasztok

Új vagyok.November 11-én lesz a méheltávolító műtétem. Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra. Üdv. mindenkinek

6538. hjaniko (válaszként erre: 6525. - C39c51eafe)
2010. okt. 16. 21:51

Sziasztok,

köszönöm a tanácsokat, kedden keresem meg az orvost és megmondom neki, ha nincs bajuk a petefészkeknek, szeretném, ha megmaradnának.

Nem keresek másik orvost, mert róla azt hallottam, hogy nagyon jó.

Amúgy is, nekem minden új nőgyógyász keresése lelki "mizériával" jár, nehezen veszem rá magam, hogy megint új ember kukucskáljon belém mindenféle gusztustalan pózokban:(

Eddig 26 évig ugyanaz a nőgyógyászom volt, de ö már nyugdíj környékén battyog, elég kiégett és iszogat is, valahogy elvesztettem a bizalmam benne, azért kerestem ezt a másikat, akiről mindenki csak jót mondott.

Tehát marad ő, de megkérem, ha egy mód van rá, hagyja meg a petefészkeket.

Még egyszer köszönöm mindenkinek a tanácsokat - aztán majd meglátjuk, mi lesz...

6537. Életöröm (válaszként erre: 6409. - Boboke56)
2010. okt. 16. 20:47
Igen, engem is ő műtött májusban. Lelkiismeretes, komoly orvos. Szerencsére nem az a típus, aki hízeleg, simogatja a betegét. Nem beszél feleslegesen, csak annyit mond amennyire az adott helyzetben szükség van, de azt tömören, legjobb tudása szerint szakmailag alátámasztva. Csak legekben tudok róla beszélni.
6536. Életöröm (válaszként erre: 6422. - Boboke56)
2010. okt. 16. 20:40
Fehérváron ki az orvosod? Engem májusban Fehérváron Hagymássy főorvos műtött, pedig miskolci vagyok, Budapesten dolgozom, de egy ismerősöm őt ajánlotta és nem bántam meg. Lelkiismeretes, komoly orvos. Csak ajánlani tudom.
6535. Moncsina (válaszként erre: 6534. - Rezeda63)
2010. okt. 16. 11:49

Szia Rezeda,


Igen, számomra pozitív, elírtam... bocsi. Láttam, hogy elírtam, de utána már nem akartam magyarázkodni:)) De azért látom figyelsz... észrevetted:D

6534. Rezeda63 (válaszként erre: 6531. - Moncsina)
2010. okt. 16. 11:43

Szia Moncsia!

A pozitív citológiai lelet nem túl jó! valamit benéztél. A pozotivitás nem azt jelnti, hogy miómád vold, mert az a citológiai lelet szempontjából negatívl hiszen jóindulatú képződmény.

Remélem a leleted összeségében negatív. nekem leglább is az szerepel rajta.

Üdv Rezeda

6533. Ildikó 67 (válaszként erre: 6519. - Hjaniko)
2010. okt. 15. 17:49
Szia!Nekem is nagy miómám volt.Én megmondtam a dokinak,hogy rábízom a petefészkekkel mi legyen..Azt mondta azt csk akkor látja ha felnyit.Mármint milyen állapotban vannak a petefészkek.Sajnos eltávolította mindkettőt mert elváltozások voltak láthatók,de sebaj.Én nem szedtem és nem is szedek semmit.Legalábbis hormont nem .Szedtem szójatartalmú készítményt,de abbahagytam.Néha van hőhullámom,de egyre ritkábban.Átvészeltem már 1évet hormonok nélkül,és nem bánom.Nekem is beszélt arról,hogy a későbbiekben mi lehet,de azt mondta én döntök.Én pedig átruháztam rá a döntést és ezt sem bánom.Üdv.
6532. Moncsina (válaszként erre: 6526. - Zsike1964)
2010. okt. 14. 20:27

Szia Zsike,


Igen, műtét után határozottan kisebb volt a pocim.

Műtét előtt a köldököm fölött volt a méhem felső széle, szabályosan meg tudtam fogni, ha belenyúltam a köldökömbe éreztem a keménységét is. Fujj, nagyon utáltam! Műtét után aztán klassz volt, hogy kisebb lett. De aztán jött nekem az övsömör, szednem kellett B vitamint és visszajött pár kiló, szóval már nem olyan lapi mint volt. De tudok hason feküdni, nem nyom sehol, úgyhogy szuper minden. Nagyon örülök, hogy túl vagyok rajta és pláne annak, hogy semmi nyoma nincs (nekem előtte is volt hegem a császár miatt).

6531. Moncsina (válaszként erre: 6528. - 118e94af19)
2010. okt. 14. 20:23

Szia Katus,


Igen, nyolchetes koromban a hathetesen:) Kézzel vizsgált, megnyomkodta a pocimat is, meg belül is megnézett. Nem fájt. Csajok, nekem olyan a pocim meg mindenem, mintha nem is történt volna semmi! Komolyan. Én is megkaptam kinyomtatva a szövettant, ott szerepeltek azok a méretek, amiket alul leírtam. Nekem is pozitiv a leletem, myoma volt. Ezt tudtuk, nem volt kérdéses.

6530. Imisz
2010. okt. 14. 19:18

Sziasztok!

Megvolt a 6 hetes kontroll, mindent rendben talált a doki. Még maradt a hüvely végének összevarrásánál fel nem szívódott varrat de azt mondta teendő nincs,(ha akarom öblögessem) mert már szétesőben van. Kérdeztem ez mit jelent? hát felszívódóbam van már, csak még nem teljesen szívódott fel.

A házasélet elkezdhető! Apa nagyot hurrázott!!

A vizsgálat maga nem fájt, "kacsa" is és manuális is volt, de nagyon kíméletesen csinálta.

Évente rákszűrés és 2 évente mammográfia javasolt.


Szóval gyógyultnak nyilvánítottak!

ja, a szövettani eredményemet kinyomtatta nekem, a sok szakszavakat még ki kell bogarásznom de összességében jó, semmi rákos elváltozás nem volt csak a miómák, polipok.

További szép estét mindenkinek!

6529. Rezeda63 (válaszként erre: 6524. - Pusztiju)
2010. okt. 14. 18:36

Szia !

Teljesen egyetértek veled

Üdv Rezeda

6528. 118e94af19 (válaszként erre: 6518. - Moncsina)
2010. okt. 14. 17:04
Szia Moncsina!A 6hetes kontrol vizsgálaton voltál?Hülye kérdés:most is ugyanugy kézzel-ujjal vizsgálnak mint ezelőt bármikor?Nem fájt,nem volt kellemetleneb mint máskor?Köszike!
6527. zsike1964 (válaszként erre: 6514. - Imisz)
2010. okt. 14. 13:14

Szia Szimi!

Hogy vagy? Minden renden volt? Bocs, a másik fórumon olvastam, hogy kontrolára készülsz. Nagyon izgulok, hogy mindent rendben talált e doki.

Nagyon szép napot :)

6526. zsike1964 (válaszként erre: 6518. - Moncsina)
2010. okt. 14. 13:06

Szia Moncsina!


;) remélem minden téren jól működik a hasikád.

Hány cm ment le belőle ha ekkorát kivettek? Az utóbbi időben én is ,,csak,, hasra hiztam, majdnem akkora mint amikor babát vártam. Az utolsó ek. után lement belőle jo pár cm mert kiszedtek megszámlálhatatlanul sok 1-2 centis polipot. Kiváncsi vagyok milyen lesz a műtét után.

2010. okt. 14. 12:41

Kedves Anikó!

Csatlakozom az előttem szólókhoz! Ne és ne engedd, hogy barbárkodjon rajtad. Hiszen egészségesek a petefészkek. Kérlek, keress másik orvost!!!!!!

Nekem maradt szerencsére mindkettő, de itt vannak a társaim, akik olyan kínokról számolnak be, hogy még olvasni is kétségbeejtő. Nagyon szenvednek szegények.

Mert mindannyian leszünk klimaxosak, csak nem mindegy, hogy hirtelen egyik napról a másikra, vagy szépen fokozatosan.

Gondold át, Anikó.

Üdvözöllek: Jucika

6524. pusztiju (válaszként erre: 6520. - Hjaniko)
2010. okt. 14. 12:24

Szia, ne haragudj, nem néztem meg a lapod, így nem tudom a neved, de a kérdésem felteszem ami hasonló az előttem lévő hozzászóláshoz. Miért akarja a doki eltávolítani azt ami egészséges? Na nincs cisztád miért akar telesen kipakolni? Nem értem a felfogását és egy kicsit felháborító hiszen nem róla, hanem rólad van szó. Itt akik hozzászóltak ehhez a témához nagyon jól tudják, hogy a hormonháztartást a petefészkek biztosítják szervezetünknek. Neki tök mindegy hogy van-e petefészked vagy nincs, de számodra nem mindegy... - ez a legegyszerűbb, egyszer vágni kipakolni azt a szerencsétlen nőt, aztán le van a gond mindenről - . Mit neki egy petefészek, nyissz és kész! Én nem engedném eltávolítani. Mielőtt kés alá feküdnék elmennék egy másik dokihoz a saját érdekemben, mi az ő véleménye az egészről s utána el lehet gondolkodni azon hogy ki hogyan vélekedik a nő nemről. Ne haragudj, hogy kissé felháborodva írok, de ilyenkor forr az agyvizem, mennyi szakbarbár rohangál a világban!

Az én orvosom műtét előtt a férjemmel is elbeszélgetett, mindent elmondott a műtétről, mit, miért, és még arról is felvilágosította, hogy semmi nem fog megváltozni, minden olyan marad mint régen.A méh csupán egy szerepet tölt be a nő életében, amit már teljesített. Minden kérdésre válaszolt, őszintén és nyíltan... Nálam itt kezdődik a orvos. Tekintse embernek a nőt és a férfit.

6523. szofi99 (válaszként erre: 6520. - Hjaniko)
2010. okt. 14. 07:23

Szia !


Nem akartalak megijeszteni, de mig az ember nem próbálja addig....

Ha rendben a petefészked, miért akarja kivenni? Itt ezen a fórumon kevesebben vagyunk akiknek mindent kiszedtek, a legtöbbjüknek maradtak a petefészkek.

Nekem már korábban is volt, a tetőtől talpig csurom vizesre izzadás.

Mütét után ami jelentkezett az egy idegesebb feszült állapot egy hőhullámmal kisérve. Kellemetlen, rossz érzés, persze azt mondják, hogy igy is ugyis eljön ez az idő, át kell vészelni, de nem mindegy hogy fokozatosan jön, vagy egyik napról a másikra a mütét után ránkszakad :)

A remi..., a Klimakt heel, és a többiek, kuyufüle ezekre a tünetre, hangsulyozom nálam. Mert mindenki másként élheti meg, korán sem biztos, hogy ez most veled is igy lesz.

Kivánom a legjobbakat !:):)

6522. a0aecda338 (válaszként erre: 6521. - Pusztiju)
2010. okt. 13. 21:36

Szia!

Én már semmit sem szedek,rábízom a dolgot a természetre.Voltak szerek,amik ideig-óráig segítettek,de mindig visszajöttek a tüneteim.Most ott tartok,hogy nem kutatok tovább,nagyanyáink is átvészelték a klimaxot,nekünk is sikerülhet.


Mindenkinek jó éjszakát!

6521. pusztiju
2010. okt. 13. 21:22
Sziasztok, most találtam rá erre a topikra, bár lehet hogy jártam itt egy alkalommal, de nagyon régen lehetett. 10 évvel ezelőtt estem át a műtéten. Hormon ellenes dokim van, közölte hogy szó sem lehet hormonról maradunk a gyógynövényes szereknél, ami be is vált. Klimakt-Heell tablettát szedek. Homeopátiás készítmény és semmi tünete a klimaxnak. Nem izzadok, nincs hőhullám, nem szédelgek, egyszóval nálam be vált. Ki kell kísérletezni kinél melyik készítmény hatásos.
6520. hjaniko (válaszként erre: 6502. - Szofi99)
2010. okt. 13. 20:51

Szia, Szofi!

Rezedánek már írtam az előbb az orvos érveiről. Kicsit most megijesztettetek ezekkel a dolgokkal...Nekem még nem voltak klimaxos panaszaim. Milyenek ezek, vagy nálad milyenek voltak? Szédelgés, fejfájás, hőhullám?

És a Remitemin (nem biztos, hogy jól emlékszem a nevére) segít?

Tudtommal nem cisztás a petefészkem, csak a jókora miómám van meg (legalábbis a petefészekről nem mondtak eddig semmit)!

Most épp "megvan" és azzal bátorítom magam, ha a köhögés elmúlik időre, talán ez a legutolsó:)

6519. hjaniko (válaszként erre: 6495. - Rezeda63)
2010. okt. 13. 20:46

Szia!

Megkérdeztem az orvost, nem lehetne-e, hogy ne vegyenek ki mindent, de egyértelműen arra hajlott, hogy de. Mivel nagyon ideges voltam, nem tudom igazán felsorolni az érveit, de azt is mondta, a meghagyott petefészek okozhat még később gondot, ne kelljen akkor megint aggódni vagy műteni, mivel funkcióját már betöltötte, felesleges meghagyni.

Most egy kicsit megijesztettetek ezekkel a klimaxos panaszokkal...:(

6518. Moncsina
2010. okt. 13. 20:39

sziasztok!


ma voltam kontrollon, megkaptam a szövettant is. minden rendben, jóindulatú volt. "16x16x9 cm-es szabálytalan méhnyakat nem tartalmazó uterus részlet. ugyanezen edényben érkezett még 3 db 6-11 cmes göbös szerkezetű szövetrészlet.." na? mit szóltok? ekkora volt az én labdám.

amúgy minden rendben, azt mondta az orvosom, már rendeltetésszerűen használhatom a hasamat:)

pusziiii

6517. zsike1964 (válaszként erre: 6516. - Rezeda63)
2010. okt. 13. 15:59

Köszi szépen, igy már sokkal megnyugtatóbb volt : )))

Nagyon kedvesek vagytok mind,hálát adok az égnek, hogy rátok találtam angyalkáim.

6516. Rezeda63 (válaszként erre: 6512. - Zsike1964)
2010. okt. 13. 14:21

Szia Zsike!

Egyáltalán nem akartam elszaladni az asztalról:))))) A fejem meg el volt választva az altestemtől, tehát még ha akartam sem láthattam az orvost. Láttam két "segédet" férfi volt, hogy orvos volt vagy műtős azt nem tudom a két lábamnál. Az altató orvos a fejemnél ült. Ő kérdezte, hogy akarok e még aludni. Egyáltalán nem volt szörnyű.

Üdv Rezeda

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook