Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


6515. zsike1964 (válaszként erre: 6514. - Imisz)
2010. okt. 13. 14:08

Köszönöm, majd még irok.

További szép napot!

6514. Imisz (válaszként erre: 6513. - Zsike1964)
2010. okt. 13. 13:13

Nekem altatásom volt. Epidurálist csak azért ajánlották, hogy esetleg a műtét után a fájdalomcsillapítót abban kapjak. Így nem kértem, fájdalomcsillapítót pedig kaptam az infúzióban.

Igen, hétfőn 12-kor megkaptam a zárót, megvizsgált a doki és sipirc haza. A hasi műtöttek közül az jöhetett velem hétfőn haza, akit kedden műtöttek.

Nem baj ha kérdezel, írom szívesen 5x is ha ez segít valakinek.

6513. zsike1964 (válaszként erre: 6511. - Imisz)
2010. okt. 13. 12:35
Köszi Szimi. Ahogy most megint visszaolvastam, Téged pénteken műtöttek és hétfőn már jöhettél is haza? Neked altatásod volt vagy az az epidurális érzéstelenités? Bocsi, hogy kérdezem, lehet irtad is csak modt hirtelen nem emlékszem. Elhiszem, hogy nem hiányzik a vérzés, csak mi akik átéltük tudjuk milyem szörnyű volt amikor csak úgy dőlt vagy az aludtvér jött csomókkal...
6512. zsike1964 (válaszként erre: 6510. - Rezeda63)
2010. okt. 13. 12:27

Köszi Rezeda!

Szóval az az előnye, hogy nem kell csövön keresztül lélegeztetniük ezért könnyebb a felébredés, nincs hányás meg hasonlók? Hallottad amikor ébren voltál, hogy mit beszélnek de nem akartál elszaladni az asztalról? De ugye el volt takarva az a rész ahol a doktor működött, nem láttál oda? Fejednél ült az altatóorvos?

6511. Imisz (válaszként erre: 6508. - Zsike1964)
2010. okt. 13. 11:38

Igen, csak akkor feszül a mellem mikor a menstruációnak kellene jönni. 1-2 nap és elmúlik, ugyanugy mint régen.

Nem fájt már a műtét után sem semmim, tudtam ülni. Amit éreztem az inkább csak a katéter helye volt, de azt is csak pisiléskor, és nem fájt, csak éreztem, hogy volt ott valami. Ez az érzés kb.1 hét alatt el is múlt.

Hát a nagydologra rásegítettek műtét után is bélmozgató meg emésztést segítő tablettákkal,így nem is volt gond. De ne képzelj gyötrő hasmenéseket, csak kicsit lazábbat a szokásosnál.

Legalábbis nálam. De nálad sem lesz semmi gond! Nagyon odafigyelnek a nővérkék, mégiscsak egy nagy műtét ez, nem "csak" egy eü.kaparás.

A vérzés elmaradását bónusz-ként fogom fel amellett, hogy megszabadultam a miómáktól. Egyáltalán nem hiányzik!!!!!

6510. Rezeda63 (válaszként erre: 6509. - Zsike1964)
2010. okt. 13. 10:59

Szia Zsike!

Egyáltalán nem érzek semmit, néha egy kicsit olyan érzésem van mintha érezném a hüvely végét, szerintem a csonkot, főleg időjárás változáskor. De ez sem fájdalom, csak egy furcsa érzés. Fizikailag teljesen felépültem, és a teherbírásom a régi. Februárban műtöttek.

Tudod azt a tiszta tudat állapotot ne úgy képzeld el mint a hétköznapokban. Ez egy részleges tudat. A műtét előtt kapsz egy bátorító szurit, már az is "kiüt". Ha gerincvelőben érzéstelenítenek közben is kapsz, tehát nem olyan tudattal bírsz mint egy helyi érzéstelenítésnél amikor a fogadat műtötték. Miután a bátorító szurit megkaptam, Nekem olyan érzésem volt, hogy tőlem aztán azt csinálnak velem amit akarnak. Onnantól érzékeltem, hogy mi történik körülöttem, de nem volt meg az érzelmi, tudati jelentőssége. Nehéz ezt leírni, csak utána érti az ember, ha átélte.

Üdv Rezeda

6509. zsike1964 (válaszként erre: 6504. - Rezeda63)
2010. okt. 13. 10:31

Szia Rezeda!


Nagyon kedves vagy, hogy ilyen részletesen elmagyaráztad ezt az epidurális dolgot. Nem tudom abban a kórházban alkalmazzák-e ahova megyek, csak amikor bent leszek akkor fogok találkozni az altatóorvossal. Viszont nagyon nem szeretném hallani az orvosok beszélgetését, van tapasztalatom, fogamat kellett kivésni :( A nőgyógyászom nagyon lelkiismeretes Nő, nála szültem a lányomat 23 éve azóta, ha valami gondom volt hozzá fordultam, amióta saját rendelőt nyitott a beteglapom is nála van. Mindig a lehető legjobb vagy legkevésbé megterhelő gyógymódot kinálja. Nem ő fog műtteni de keresett számunkra olyan jól felszerelt kórházat, ahol megcsinálják ezt a változatát is a műtétnek. Már voltak ott többen a paciensei közül, mindenki dicsérte. Nekem is mondták, hogyha bármi rendelleneset találnak akkor felnyitnak.

Hogyan érzed magad? Nem fáj ott belül ha sokat kell ülni?

Üdv.: Zsike

6508. zsike1964 (válaszként erre: 6503. - Imisz)
2010. okt. 13. 10:10

Szia Szimi!


Állandóan van a mellfeszülésed vagy csak akkor amikor a menstruációnak kellene lennie? Hogyan érzed magad, nem fáj ott benn amikor ülsz? Nehéz volt a nagydolgodat elintézni, bocs, hogy ilyeneket kérdezek... Nekem is úgy mondta a doktornőm, hogy rákszűrésre ugyan úgy kell majd járnom, meg mammográfiára is mint eddig, csak annyiban fog változni a műtét utáni életem, hogy nem fogok vérezni. Remélem igy lesz!

6507. Rezeda63 (válaszként erre: 6502. - Szofi99)
2010. okt. 13. 09:13

Szia Hajni!

Szofinak nagyon igaza van. Ha lehet mindenképpen ragaszkodj a petefészekhez, és nem árt több orvost megkérdezni.

Üdv Rezeda

6506. Rezeda63 (válaszként erre: 6501. - Hédi67)
2010. okt. 13. 09:11

Szia Hédi!

Ha lehet altatni az azt jelenti egészséges vagy. De az altatásról tudni kell, hogy ott mesterségesen leállítják a légzésedet és a műtét ideje alatt gép lélegeztet oxigén és altatógáz keverékével. Sokkal jobban megviseli a szervezetet, minden szervre kiterjedő általános hatása van. Az epidurálisnál, sem vagy ébren, legalább is Én nem voltam, csak nagyon rövid ideig. De biztosan kórháza válogatja, hogy a szuri mellé adnak e nyugtató altató infúziót. Ennek általános hatása szervezetre nincs, és az ébredés is sokal problémamentesebb. Mondjuk hasi műtétnél nem szoktak gerincvelői érzéstelenítést adni, kivéve a császármetszés, mert az nem tart sokáig. Az Én műtétem két és fél óráig tartott, egy hasi műtét sem hosszabb.

De nem vagyunk egyformák, ki erre ki arra esküszik. Számomra megfelelő volt, és semmi rossz élményem nem volt vele kapcsolatban. De olvastam már itt olyan véleményt is akinek igen rossz tapasztalata volt ezzel kapcsolatban.é Orvosa válogatja, ugyan úgy mint az altatást.

Üdv Rezeda

6505. Rezeda63 (válaszként erre: 6497. - Zsike1964)
2010. okt. 13. 09:01

Zsike!

Azt nem tudom megmondani milyen alapon hagyják benn, illetve távolítják el a méhszájat. Szerintem orvosa válogatja. A szexuális életben előny ha megmarad, de a méhnyak rák tekintetében meg hátrány. Nekem nem maradt, csak a petefészkek.

Üdv Rezeda

6504. Rezeda63 (válaszként erre: 6498. - Zsike1964)
2010. okt. 13. 08:59

Szia Zsike!

Nem Én intéztem el az epidurális érzéstelenítést, az altatóorvos ajánlotta, Én elfogadtam. Ez azt jelenti, hogy kapsz egy szurit a deréktájon a gerincbe (nem fáj) és deréktól lefelé semmit sem érzel. A tudatod tiszta, de általában adnak nyugtató, altató injekciót infúzióban. Én műtét közben egyszer felébredtem és nézelődtem. Mindent felfogtam, éreztem, hogy "matatnak" bennem, de nem fájt. Megkérdezte az altató orvos szeretnék e még aludni egy kicsit, és Én igent mondtam. Innen már csak az őrzőben tértem magamhoz. Az Én műtétem két és fél óráig tartott. A nőgyógyászod nagyon modern gondolkodású, ha ajánlotta ezt a módszert, mert az orvosok nem nagyon szeretik, mert számukra ez sokkal nagyobb szakmai kihívás. Ha felvágja a hasadat minden szem előtt van, csak Te gyógyulsz utána nehezen. Nekem az első orvos akihez voltam azt mondta szó sem lehet hüvelyi műtétről, mert ez a mióma már akkora. Jelzem amíg kicsi addig meg a műtétet nem javasolják, hogy hátha visszafejlődik. Nem nyugodtam bele, és másik orvos véleményét is kikértem. Ő elsőre a hüvelyit javasolta, és elmondta az előnyeit. Természetesen azt is elmondta, hogy menet közben bármi rendellenességet észlel akkor felnyitja a hasamat.

Üdv. Rezeda

6503. Imisz (válaszként erre: 6497. - Zsike1964)
2010. okt. 13. 08:26

Jó reggelt! De jó, megint süt a nap!

Zsike, nem tudom, hogy mi alapján dönt az orvos arról, hogy maradjon-e a méhszáj vagy ne. Van aki szerint szerepe van a sexuális életben. Ezt még nem tudom. Én mindenesetre kértem az orvosom, hogy ne hagyja meg, így már tuti nem lesz több méhszáj-polip, seb, akármi. Rákszűrésre azért kell majd járni mert a petefészkek maradtak, azoknak semmi baja. Sőt érzem is a működésüket, a melleim ugyanúgy feszülnek mint műtét előtt menstruációkor. Azt is kértem a dokitól ha bármit lát a petefészkeken inkább menjenek, de szerencsére erre nem került sor.

6502. szofi99 (válaszként erre: 6471. - Hjaniko)
2010. okt. 13. 07:37

Szia Anikó !


Most elolvatam ezt az üzeneted alaposabban. A petefészkeid rendben vannak, vagy gond van velük ? Cisztásak?


Elmondom, hogy én 49 éves vagyok. Az egyik petefészkem cisztás volt, és ugy gondolom a zárójelentés alapján is, hogy a másik rendben volt. Na most, nekem is azt mondta az orvosom, hogy már ebben a korban jobb mindent eltávoltiani, mivel ha az egyik cisztás, s másik is az lehet majd, és semmi gond nem lesz, mert krém formájában kapok majd hormonpótlást, és minden milyen nagyon jó lesz :):)


A mütét előtt a főorvosnak ugyan mondtam, hogy nem-e lehetene az egyiket meghagyni- mire a válasz " nem czipzáram a a maga hasa !"

Tehát eltávolitott mindent, ami jó egyik részről, hogy ilyen mütétem már mégegyszer nem lesz, de ....

- a mütét után a második héten elkezdődtek a klimaxos hormonhiányos tüneteim, azután pedig egyre sürübben és durvábban. Ezt nem lehet összehasonlitani egy korábban már jelentkező klimaxos tünettel, ez sokkal-sokkal rosszabb.

Akkorra utánnanéztem, hogy a hormonpótló krémnek is ugyanolyan mellékhatásai lehetnek, mint a tablettának, és ugy döntöttem hogy nem kérem, próbálkozom mindenféle gyógynövényes szerrel- több- kevesebb sikerrel.


Ezt most azért irtam le, hogy egyik részről az orvosnak is igaza van, hogy ilyen mütét esélyét nem szabad megkockáztatni mégegyszer, mert azért ez nem semmi. A másik viszont az, hogy ha egészséges legalább az egyik petefészek, ne vegye ki, mert nagyon durván jelentkezik a hiánya, és azt csak te érzed, a férfi orvosnak fogalma sincs róla hogy ez mit jelent.

Nem tudom hogy most hogy döntetnék,, illetve mindenesetre megkeresnék legalább még két orvost, hogy nekik mi a véleményük.


Azért irtam le ezt, hogy tájékozódj arról hogy biztos ki kell -e venni mind a kettőt, és hogy esetleg más orvosnak mi a véleménye hogy tudj dönteni. Sajnos az orvosok elbagatelizálják a klimaxos tüneteket, vagy felirják a hormont. Nem akartalak elkeseriteni, de sajnos ez igy van ahogy leirtam velem, de természetesen mindenkinél lehet másként.


puszi

6501. hédi67 (válaszként erre: 6498. - Zsike1964)
2010. okt. 13. 07:31

Szia Zsike!

Nekem az altatóorvos azt mondta, hogy szerencsés vagyok, mert lehet altatni. Sokkal rosszabb lenne az epidurális érzéstelenítés, mert ahhoz nagyon hosszú a műtét és nem kellemes végig hallgatni. Igaz engem nem hüvelyen keresztűl műtöttek, de szerintem azt sem kellemes végig hallgatni.

6500. zsike1964 (válaszként erre: 6492. - Imisz)
2010. okt. 12. 23:59

Szia Szimi!

Hasonló volt a bajunk, nekem is ha megjött akkor vagy nagyon sok volt vagy majdnem egész hónapig is eltartott most már. Amikor először elkapott 30 éves lehettem, doktornőm már akkor ajánlotta a műtétet de én nem akartam. Küret után egész jól elvoltam pár évig, semmi vészhelyzet. 2008ban is kitisztitottak, még azután is volt pár jó hónapom. Most tavasszal kezdődött megint de a ,,pajzsmirigyes,, doktornőm azt mondta, hogy nem gond a maszatolgatás ez már a változókor jele. Én hülye hittem neki és vártam pár hónapot, hogy majd csak eláll, mert nem volt erős vérzés, egy betét elég volt egy napra. Kértem időpontot a nőgyógyászatra,vizsgálat után a doktornőm másnapra intézte a küretet, mert akkor már nagyon erős vérzésem lett, elfakadt egy polip. Azt mondták tele volt a méhem nagyon gyórsan növő polipokkal. 2 héttel a küret után voltam kontrolán, még minden rendben volt, egy hónap múlva mentem, hogy megbeszéljük a további gyógymódot /tablettákat kaptam volna/ már megint vastag volt a nyálkahártya. Inkább elfogadtam a műtétet, majdnem egész tavasztól csak bajom volt, remélem most vettem utoljára betétet és a műtét után már nem lesz szükségem rá :)

6499. zsike1964 (válaszként erre: 6493. - Szofi99)
2010. okt. 12. 23:38

Amig nem találtam erre az oldalra azt gondoltam, csak nekem vannak ilyen vérzéses gondjaim. Most már látom, nagyon sokan szenvedünk tőle, remélem jobb lesz majd ha már felépülök a műtét után.

Köszönöm biztató szavaidat, majd eszemben tartom, hogy óráról órára jobb lesz.

Szép álmokat!

Zsike :)

6498. zsike1964 (válaszként erre: 6494. - Rezeda63)
2010. okt. 12. 23:25

Szia:)Még itt találtam valamit ami érdekel. Hogyan sikerült elintézned, hogy epidurálisan érzéstelenitsenek? És ez mit jelent? Megszúrták a hátgerincedet? Vagy azt hova adják? Mindent hallottál amit beszéltek a műtét közben? Hosszan tartott? Olvastam több hozzászólást de még keveredik a sok információ... Nőgyógyászom ajánlotta ezt a hüvelyen keresztüli módszert, voltam konzultáción és a főorvos szerint is meg lehet igy csinálni, petefészkek maradnak. Sajnos kicsit messze leszek otthonról,éppen ezért mindent be kell vinnem magammal.

Üdv: Zsike

6497. zsike1964 (válaszként erre: 6496. - Rezeda63)
2010. okt. 12. 23:09

Szia Rezeda!

Éppen az ,hogy nem ment könnyen a lányom, rá két évre a fiam volt gyórs és nagy.Most talán annyival könnyebb lesz, hogy már nincsenek azok a nagy melegek. Vagy az sem lesz jó, ha hideg lesz majd kint?

Már előre készitem fel a családomat apránként abból amit itt olvasok tőletek. Még azt szeretném kérdezni, hogy akit hüvelyen keresztül műttenek ott meg marad a méhszáj? Vagy mindent kiszednek sorban?

Szép álmokat mindenkinek.

Üdv.: Zsike

6496. Rezeda63 (válaszként erre: 6491. - Zsike1964)
2010. okt. 12. 17:37

Szia Zsike!

Egyet azért jó hatudsz. Ez nem szülés, össze sem lehet hasonlítani vele. Az, hogy akkor könnyen ment, nem garancia arra, hogy most is úgy lesz. Ez egy komoly műtét. Nekem is ezt mondta a háziorvosom, amikor hazajöttem a kórházból és eljött, és meglátta, hogy Én melegítőben fekszem a nappaliban. Azt mondta ez nem játék, és legyek szives ágyba bújni, és nem hősködni.

Üdv Rezeda

6495. Rezeda63 (válaszként erre: 6471. - Hjaniko)
2010. okt. 12. 17:33

Szia Anikó!

Ha férfi ökölnyi miómád van az még nem túl nagy, nekem is akkora volt. Azzal már vitatkoznék, hogy előre úgy döntsön az orvos, hogy mindent kipakol, mert "úgy sincs rá szükséged" A petefészkekre szüksége van az embernek még 50 éves korában, akkor is ha nem akar szülni. Ha visszaolvasol, olvashatod azoknak a sorstársaknak a nehézségeit akiknél sajnos ennek kivételére is sor került. Egyik napról a másikra áll be egy hormonhiány amit nagyon nehéz túlélni. Nem ijesztgetni akarlak, csak furcsának tartom az orvos hozzáállását. Nekem is azt mondták, hogy ha baj van vele úgy látják, akkor kiveszik, de ha egészségesek meghagyják. Nem tudom, hogy Neked van e vele gondod és ezért mondta az orvos, vagy Ő csak a saját szakállára döntött így. Mert az nem jó. SZERINTEM!

Üdvözlettel : Rezeda

6494. Rezeda63 (válaszként erre: 6466. - Zsike1964)
2010. okt. 12. 17:20

Szia zsike!

Engem is hüvelyen keresztül műtöttek, ne félj tőle!

Epidurálisan altattak, illetve érzéstelenítettek, de ha kértem aludhattam is a műtét ideje alatt, mert epidurálban az ember éber. Ez nem terheli úgy meg a szervezetet mint a narkózis. Fizikálisan a műtét után egy kettőre felépültem. 'hál' Istennek, semmi műtéti komplikációm nem volt, és a petefészkek maradhattak. Így utólag hálát adok a Mindenhatónak, hogy nem hezitáltam sokat a műtéten, hanem mihamar túl akartam esni rajta.

Annyi jött közbe, hogy tél volt és influenzás időszak és sikerült benyelnem egy fránya felsőlégúti vírust.

A rosszban a jó számodra, hogy nem kell vágni a hasadat, és ez nagyban megkönnyíti a majdani felépülésedet. Én szinte meg sem éreztem. A fizikai erőm úgy érzem teljesen visszatért. Nem mondom, hogy soha nem érzek semmit, mert néha olyan érzésem van mintha érezném a hüvelycsonk végét, főleg időjárás változáskor, de ennyi.

Üdv. Rezeda

6493. szofi99 (válaszként erre: 6491. - Zsike1964)
2010. okt. 12. 14:52

Persze, hogy fél az ember, ki szereti az ilyet ?:):)Ébredés után nagyooonnn fájt, a derekam is, mint menszesznél, csak sokkal jobban, de ment az infuzió, és mindenki ott szaladgált, figyeltek rám, és ha veled és veletek is igy történik jussson eszetekbe, hogy óráról órára jobb lesz, és hamar elmulik, de jobb felkészülni a fájdalomra.Ébredés után nagyon hánytam. Aztán minden jobb és jobb lett, és már csak emlék. :)

A sebeim jól vannak, azzal nem volt különösebb baj, csak mivel mindkét petefészkem eltávolitották, jött a hormonhiány, durva tünetekkel. A nyár az nagyon megviselt, de remélem már az is egyre jobb lesz.


Most nem cserélnék veled, de nemsokára Te is és többiek is tullesznek rajta. Engem mindig megdöbbent, hogy mennyi nőt mütenek meg emiatt.

6492. Imisz (válaszként erre: 6478. - Zsike1964)
2010. okt. 12. 14:42

Szia Zsike!

Nem, hüvelyinél nincs varratszedés szerencsére.

Én is vérzésre (közti) szedtem előtte gyógyszert, Norcolut-ot, de nem igazán használt. A mensesemen meg egyáltalán nem javított, ha jött akkor dőlt!

Eszembe is jutott nemrég, már most mennyit megspóroltam a betétek/tamponok árán:))

6491. zsike1964 (válaszként erre: 6485. - Szofi99)
2010. okt. 12. 13:29
Szia. Mindjárt gondoltam a kép alapján, hogy ott fent készült. Minden rendbe jött már nálad? Engem 21-én fognak műtteni, látod mire 1 éves leszel én elérem a 6.hónapot. Kicsit, na jó nagyon féllek, mert plasztikám is lesz,szülés után elég hamar felkeltem, remélem most is menni fog.
6490. 118e94af19 (válaszként erre: 6488. - Hjaniko)
2010. okt. 12. 13:22
Tényleg menjél orvoshoz a nátháddal.Tudják itt a lányok,hogy nekem a műtét előtt vették észre,hogy hörghurutom van,még én se nagyon tudtam.Már be is költöztem a kórházba,azután szépen hazaküldtek.Gyógyszert irtak,uj idő pontot kaptam.Ezzel nem viccelnek,az altató orvos felelőssége.Üdv
6489. 118e94af19 (válaszként erre: 6487. - Neskee)
2010. okt. 12. 13:11
Neskee,ha nagyon hányós vagy,az altató orvossal közöld majd,a megbeszélésen.Én is szóltam előre,nem is hánytam,csak1x.
6488. hjaniko (válaszként erre: 6485. - Szofi99)
2010. okt. 12. 13:11

Ez a "hasfelmetszés" még idézőjelben is rémesen hangzik - és nekem is az lesz... felrémlett előttem a Piroska és a farkas jelenete, mikor a farkas hasát felvágják...de ez hülyeség:)

Mindenkinek köszönöm a kedves reakciókat a beírásomra!

Most amiatt aggódom, hogy horkolós vagyok, begyógyszerelve meg gondolom, még inkább - hogy fogják ezt a betegtársak elviselni?! Itthon a párom is felráz néha miatta.

A köhögésemmel lehet, elmegyek háziorvoshoz, adna már valamit, amitől helyrejövök! A Neocitran és a mézes tea kevés, már az orromon-fülemen jönnek ki!

6487. Neskee
2010. okt. 12. 12:32
Ja még annyit, már műtöttek cisztával is, nagyon hányós vagyok ébredés után.
6486. Neskee
2010. okt. 12. 12:31

Szia bbbogi!


Engem az Üllői úti klinikán fognak műteni 26-án kell befeküdni, 27-én műtenek. Igen, kicsit izgulok,de bízom benne, hogy minden rendben lesz. Megyeszékhelyről megyek Pestre. Biztos gyorsan fognak az események peregni, csináljuk amit mondanak. Majd utána mink is adunk tanácsot az újaknak. Üdv: Neskee

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook