Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megtehetik ezt velünk? (ovi) fórum

Megtehetik ezt velünk? (ovi) (beszélgetős fórum)


20. pic74
2013. máj. 15. 13:11
Ezt nem értem. Az óvoda az óvoda és nem gyerekmegörző. Ha már egyszer fel van véve a gyerek joga van akár nyitástól zárásig ott lenni. Mondjuk azzal tisztába vagyok,hogy az óvónéniknek jobb, ha ebéd után hazaviszik a gyereket,de ez szerintem nem jó. Meg kell szoknia a gyereknek,hogy reggeltől délutánig ott van. És ha a gyesen lévő anyukának délután valamilyen dolga/elintéznivalója van? Ha akkor tudna pihenni,mert mondjuk a kicsi éjszaka nem hagyja aludni? Szerintem ne hagyd magad!
19. kitrákotty (válaszként erre: 18. - Sanka02)
2011. jún. 19. 13:38

Oviban nem kérnek, nem kérhetnek munkáltatói igazolást.

Más kérdés, hogy az adatlapról (ahová felírják, anyuka-apuka napközben hol elérhető, cím,szám,) onnan kiderül, ha nincs munkahelye.


Mondjuk ha én megtehetném, hogy érte megyek korán (pl. uzsonna után - ez fél 4), mert otthon vagyok kisebbel, simán megtenném. Nem hagynám, hogy a dadusra legyen bízva 1-2 órán keresztül, mikor velem is lehet :-))

2011. jún. 18. 06:46
A mi városunkban is ez a helyzet, ha otthon vagy gyesen, másik gyerekkel, csak délig lehet. Egész napos csak munkáltatói igazolás ellenében lehet. De ha már fél 5kor mégy a gyerekért már húzzák a szájukat, pedig 6ig ott lehetnének a gyerekek dadussal. Nekem anyósom óvónő, ki nem állhatjuk egymást, ezer éve nem beszéltünk. Ő mondta hogy nehogy már az az anya adja be 8 órára a gyereket, aki otthon van egy kisebbel.
2011. jún. 18. 04:12

Én most ugyanyanitt tartok , az én gyerekemet még a napközibe sem veszik fel, holott tudják, hogy februártól dolgozom. .


De a gyereket nem veszik fel egész napra.

két és fél éves gyerelet vesznek be az oviba, még pelenkás, de tanul.

Miközben az én gyekenemet nem veszik fel egész napra, holott, már két éve ovis, egészséges, ügyes, egyedül öltöuzikl eszik, öltözik, ebédel stb-.



Ha ezt hagyják, olyan patáliát csapok, hogy a föld is beleremeg.

16. reload (válaszként erre: 10. - Rebus1)
2011. jún. 10. 09:42

Szia!

Anno én is így jártam. Szintén a vezető óvónő volt a miénk. Mikor dolgozni kezdtem sem engedték, hogy ott aludjon, aztán mikor a kistesó született ( a nagy már nagycsoportos volt), akkor kértem had aludjon ott, ne kelljen már pár napos-hetes babával mennem délben, mikor a kicsi is alszik. Ovi kb 2 km-re.. De azt mondták oldjam meg :S

Mondjuk én nem jártam utána semminek, lenyeltem a békát, nem akartam, hogy a gyerekem bánja a dolgot és szerencsére meg is tudtuk nagy nehezen oldani. De mostani eszemmel, már másképp csinálnám az tuti.

2011. jún. 10. 09:28

Az oviban nem kérhetnek munkáltatói igazolást, így bátran mondd azt, hogy szept. 1-jétől már dolgozol.

Így ottaludhat a gyereked, nem szólhatnak semmit.

14. Rebus1 (válaszként erre: 12. - Pumuklics)
2011. jún. 9. 23:33

Kettőt veszítenének... A legnagyobb már kiskamasz, vele más gondok vannak.......



Egyébként megfordult már a fejemben, hogy megkeresek egy másik ovit. Ott szeptemberben kezdhetne mindkét kicsi egész napra (azért kicsi, mert Ők tényleg kicsik, a "nagy" már 12 múlt) De olyan messze van. Egyszerűen nem akarom kitenni a két kicsit annak, hogy reggelente télen a mínuszokban húsz percet is bicózzunk, ha sorompót kapunk negyven perc. Ez alatt szétfagynak a gyerekek.

13. Rebus1
2011. jún. 9. 23:28

Váratlanul ért a hír, hogy előbb kezdek, de pár nap alatt elrendeztem. Vagyis csak azt hittem.


Szépen átgondoltam, hogy a középső szeptemberben elkezd bent aludni az oviban. Ha már látom, hogy nagyon fáradt az egész napoktól (mert véleményem szerint Ők is elfáradnak a "munkahelyükön"), tartunk egy nap pihenőt. Nem úgy, hogy a gyerek kiharcolja, hanem jutalomként, az Ő tudta nélkül, pl. mondhatnám, hogy szünet van az oviban. Másfél hónap alatt megszokná, hogy nem négy és fél, hanem majdnem 10-et kell az oviban töltenie.


Mire Ő megszokná ezt, addigra kezdeném a kicsivel a bölcsit, beszokatás, sírás, üvöltés stb. Neki még nehezebb. Eddig a nap 24 órájában velem volt, most meg 10 órára belököm oda.


De csak gondoljunk bele, attól a naptól aludhat ott a gyerek, amikortól dolgozom. Hétfőn még nyolctól fél egyig volt az oviban a gyerek. Kedden meg már héttől ötig.

Biztos könnyen beszokik..........

12. pumuklics (válaszként erre: 11. - Rebus1)
2011. jún. 9. 23:27

Ha már lúd, legyen kövér :)

Mondd, hogy otthonról kezded a munkát, részmunkaidőben, telefonon, találj ki valami hihetőt, amitől akkor mész el előttük, mikor kedved tartja, ha jól vettem ki a szavaidból, akkor csak két hónap ködösítésről lenne szó, de hidd el, ha azt mondod, hogy utána néztél és ragaszkodsz az egész naphoz, nem fognak tiltakozni. Ha gyerekhiány van egyébként, akkor nem kockáztatják meg, hogy egyszerre hármat veszítsenek....

11. Rebus1 (válaszként erre: 8. - Pumuklics)
2011. jún. 9. 23:13
Csak az a baj, hogy egy saroknyira van az ovi. Ha bárhova megyek előtte kell elhaladnom. (na jó kerülök néha egy hatalmasat, amikor látom, hogy a gyerekem kint játszik), de néha elfeledkezem. Még édesanyámék, akikhez naponta járok az ovi mellett laknak.
10. Rebus1 (válaszként erre: 7. - Pumuklics)
2011. jún. 9. 23:10

Na, hogy még cifrább legyen, nálunk a vezető ovónő a gyerekem ovónénije. Ő kér, meg, hogy akár egy hétig se vigyek, Ő kér meg, hogy egy hónappal előbb kezdjük meg pl. a nyári szünetet (mondjuk a téliszünetünk is több mint három hét volt)


És pont ehhez a vezető ovónőhöz fordultam. Hát nem sok sikerrel.....

2011. jún. 9. 23:07

Tényleg ennyit kéne tenned, ez nem rossz ötlet, hogy odaállítasz és megmondod, mától itt alszik.

De szerintem fuss még egy kört a vezetőnél és mondd meg neki, hogy utánanéztél és kötelesek fél napról egész napra áttenni...



Egyébként én most írattam be a kislányt oviba és semmilyen munkáltatói papírt nem kértek tőlem és felvették. :) Pedig nálunk telve vannak az ovik és nem egyszerű bekerülni, sok gyerkőcöt át is irányítanak környéki ovikba minden évben.

8. pumuklics (válaszként erre: 6. - Rebus1)
2011. jún. 9. 23:01
Talán azt mondanám, hogy szeptember elsejétől dolgozom, papírt nincs joguk kérni tőled, mert azt csak a felvétel elbírálásához szükséges benyújtani, ha fel van véve, akkor már nem kell semmit "bizonygatnod"... Vagy egyszerűen szeptember elsején bejelenteném, hogy mától itt alszik... És ha csattan bármi a gyereken ezek után, akkor nem gondolom, hogy problémát jelentene az a pár km, a gyerekeknek szerintem az egyik legfontosabb az óvónő személyisége, én nem bíznám a gyerekem olyan emberre, aki a gyereken képes bosszút állni bármilyen okból kifolyólag....
7. pumuklics (válaszként erre: 5. - HugiÁgica)
2011. jún. 9. 22:56

Hallottam én már sok cifra dolgot, amit beadtak más óvodákban a szülőknek, csak hogy ne kelljen "annyit" dolgozni....

De abban biztos vagyok, hogy a vezetőóvónőnek kötelessége ilyen esetben is a törvényeket betartani-betartatni, egyébként meg nem értem, miért is kellene engedélyt kérnie a szülőnek arra, hogy a gyerek egész napra igénybe vegye az óvodai szolgáltatást.

6. Rebus1 (válaszként erre: 5. - HugiÁgica)
2011. jún. 9. 22:49

Itt viszonylag kapkodnak a gyerekekért. Még az óvónők is kijöttek, amikor a középsőm még csak kettő volt, hogy elmondják, mit nyújthat ez az ovi. Fel is vették (mellesleg két hónapja látogattak meg ismét, hogy a legkisebbet már két és fél évesen adjam be hozzájuk)


Pont ezért nem értem, hivatkoznak a gyerekhiányra, de amikor már ott vagyunk takaróznak a létszámhiánnyal.



De még egyszer mondom ez eddig nem volt gond. Ha azt kérték, hogy februárban egy hétig ne vigyem, hát nem vittem, ha a nyári szünet május közepén kezdődött azt is megértettem.


Most viszont nekem lenne szükségem arra, hogy segítsenek és hát szó szerint leráztak.

5. HugiÁgica (válaszként erre: 3. - Pumuklics)
2011. jún. 9. 22:42

Azt én is úgy tudtam, hogy ha gyes-en van anyuka, akkor azt mondják, helyhiány van és nem veszik fel a gyereket.


De én azért nem értem az óvodát, mert az ő gyerkőce már odajár és mégsem akarják egész napra bevenni?


Sztem nem változott meg a törvény, fiam tavaly ilyenkor ballagott oviból :)

4. Rebus1 (válaszként erre: 2. - HugiÁgica)
2011. jún. 9. 22:41
Csak félek, hogy végül a gyereken csattan az ostor. Sőt utána a legkisebben, mivel jó esetben Ő is odajár majd. (közel van az ovi, nem szívesen húznám őket bicajjal télen a mínuszokban 3-4 km-re, amikor az ovi itt van a sarkon)
3. pumuklics (válaszként erre: 1. - Rebus1)
2011. jún. 9. 22:38
Sajnos, ha gyesen vagy, akkor nem kötelesek még délelőttre sem felvenni a gyereket helyhiányra hivatkozva, egyedül akkor kötelesek 5 és fél éves kora előtt felvenni az óvodába, ha bizonyítani tudod, hogy dolgozol, van munkahelyed, ahova be kell járnod. És akkor sem kötelesek a körzetileg illetékes óvodában helyet biztosítani, hanem a kerületen, településen belül kell helyet találniuk. Viszont úgy tudom, hogy ha a gyerek felvételt nyer, akkor nem szabhatják meg azt, hogy mennyi időt tölthet az óvodában, mert ez egész napos szolgáltatás, hivatalosan nincs módjukban a gyereket délben hazaküldeni. Óvónőként dolgozom közel 15 éve, de 2 éve itthon vagyok én is a babámmal, azt nem állítom, hogy azóta nem változhatott meg a törvény, de nem valószínű....
2011. jún. 9. 22:36

Ha már odajár oviba, nem tehetik meg!

És ha jól tudom, hiába vagy gyes-en, lehet a gyerek egész napos! Fiaim ovisok voltak, amikor a kislányom született és mégis egész naposak voltak.

Egyébként az önkormányzat művelődési osztályán nagyon szívesen felvilágosítanak arról, mit tehet meg az óvoda és mit nem. Én iskolával kapcsolatban fordultam hozzájuk és mindent megtudtam... :)


Mindenesetre a helyedben határozottan elbeszélgetnék az óvoda vezetőjével erről...

2011. jún. 9. 22:26

Középső gyerekem két éve ovis. Még terhes voltam a kicsivel, de nem adtam be egész napra (pedig beiratkozáskor, látván a nagy hasamat a központi oviban ezt tanácsolták)

Nem volt nehéz, az ovi közel van, a kicsi jó baba volt. Volt, hogy csak úgy lógott az ovisom, mert olyan programot terveztem, hogy nem akartam belőlek kihagyni.


Szóval eddig nem volt gond, hogy ebéd után hazahoztam. Sőt, az sem jelentett problémát, hogy már három hete nyári szüneten van a gyerek, mert kevés az óvónő, kevés a dajka, ki kell adni a szabadságot stb. Ezt is megértettem, nem is jár már három hete oviba.


Ma viszont bementem (szóltak a munkahelyen, hogy hamarabb kell elkezdenem a munkát), hogy szeptember elsejétől szeretném, ha bevennék egész napra, mert nov. 01-én kezdek és szeretném, ha a nagy megszokná addig az egész napot, az ottalvást, mire a kicsit elkezdem beszokatni a bölcsibe. Csak szeretném, hogy legalább a középső megszokná, hogy egész nap nincs velem, egész nap az oviban kell maradnia, mire elkezdek dolgozni. Elég lesz, ha a kicsi miatt aggódok majd (sajnos csak fizetős bölcsibe vették fel hirtelen, így nincs lehetőség több hétig tartó beszokatásra) munka közben.


Na nem, nem aludhat ott a lányom, mert létszámhiány van. Azon a napon aludhat ott először, amikor munkába lépek. Előbb egy perccel sem.


Van ehhez joguk? Mert tudtom szerint egy ekkora gyereket már bármikor egész napra fel kellene venniük, hiszen nem vele vagyok itthon gyesen, hanem a kicsivel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook