Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Aki megteheti, hogy segít, kérem segítsen! fórum

Aki megteheti, hogy segít, kérem segítsen! (beszélgetős fórum)

1 2
2013. jún. 18. 11:59
Remélem helyesen dönt és jól alakulnak majd a dolgai! :-)
2013. jún. 16. 15:31

Hát elég régen írtam, de nem volt miről. Most viszont új híreket kaptam Gáborról.

Az itteni egyik atya segítségével lehetősége van Gábornak arra, hogy ingyen szakmát tanulhasson, dolgozhasson és még a lakhatása is megoldódik, de csak akkor, ha ő úgy dönt. Mindenfajta egyházi és vallási ráhatás nélkül, az egyik kazincbarcikai egyházi közösség segíteni tudna neki ebben. Szóval nem kell, hogy hitbuzgó emberke legyen, ők akkor is segítenek neki, ha Gábor bevállalja, hogy elmegy oda. Remélem jól dönt és végre rendbe tudja tenni az életét!:)

2013. febr. 25. 20:42
Nemrég hallottam, hogy egy családnál dolgozik. :)
56. Skóciababy (válaszként erre: 54. - 408020f45e)
2013. febr. 11. 13:24
Hát igen, valahol el kell kezdeni. Az a kevés is pénz lett volna. Remélem jól fognak alakulni a dolgai!:-)
55. bárányka (válaszként erre: 54. - 408020f45e)
2013. febr. 10. 18:48
Gratulálok, hogy a mai rohanó világban erre is szánsz időt. Remélem a sok jó ember hozzásegiti Gábort, hogy élete jobbra forduljon!!
2013. febr. 10. 14:10

Annyit tudtam meg, hogy folyamatosan van aki segíti Gábort. Meg azt, hogy megint mellényúlt a barátságnak, ugyanis aki barátként mellette volt, annak rendőrségi ügye lett, ha jól tudom zsebtolvajlásért. Meg azt is hallottam, hogy valamilyen felajánlott munkát nem fogadott el, mert szerinte túl keveset fizettek érte(24 ezer körül) Nem tudom mi volt a munka, csak azt, hogy visszautasította. Én a magam részéről úgy gondolom, hogy bármilyen keveset is fizettek, ha meg tudná csinálni, szerintem indulásként el kellett volna vállalnia.

Most "beiskolázták" és angol nyelvet tanulhat, remélem nem szúrja el!:)

53. 408020f45e (válaszként erre: 52. - 3f2a864951)
2013. jan. 23. 17:46

Nem vagyok megrögzött ateista, de buzgó templomjáró sem. Most azonban a már emlegetett kolléganőmön keresztül a katolikus közösség is megmozdult. Bízom benne, hogy az eddig történtek után már nem hagyják magára, még ha lesznek is támadások. Sajnos biztos vagyok abban, hogy nemcsak neki kell a támogatás, hanem még nagyon sok embernek kellene. De hát az a csoda, hogy az enni való megsokszorozódott, úgy gondolom jelen viszonyok mellett még egyszer nem kivitelezhető.

Bár, azt mondják nincsenek véletlenek, én úgy gondolom, hogy jókor voltunk ott ahol Gábor is. Jó irányba mozdultunk, amikor a kolléganőmet hívtam, ő szintén jó helyen keresett tovább és további jó emberek következtek. És remélem, hogy fognak is következni. Mindamellett, hogy tudjuk, ő csak egy a sok közül. De nem volt válogatás, egyik esemény hozta a másikat. Ha pedig 1 emberen segíthettünk, már jóleső érzés.

52. 3f2a864951 (válaszként erre: 51. - 408020f45e)
2013. jan. 23. 15:08

Csak gratulalni tudok neked ehhez a kitartashoz. Szep munka es dicseretes empatiara vall, ami nem jellemzo rank magyarokra.


Remelem itt nem fog megtortenni az, ami egy evvel ezelott Pesten. Mivel mernok vegzettsegem mellett pedagogus is vagyok, tanitottam egyetemen is, eleg sokfele jartam a vilagban, magyarul van elettapasztalatom, fel tudom merni, ki hazudik es ki nem.


Ami egy sznobnak, egy budai villaban uldogelve mar eleg nehezen menne.


Szoval talalkoztam az utcan egy hasonlo sraccal, s segiteni probaltam neki, illetve olyan forumokat hasznaltunk a barataimmal, ahol nepszerusithettuk az ugyet.


Eleinte fenyesen ment a dolog, am kesobb megjent az az alapvetoen rosszindulatu emberfajta, aki masok lejaratasaban eli ki magat.


Mint ebben a topikban is nehany hozzaszolo, aki eleve rosszinulatuan es sandan reagalt, az eletben is ezek az emberek olyanok, ha a kozvetlen barataik jutnak bajba, akkor sem segitenek rajtuk, mert "maguknak koszonhetik", pusztuljanak csak, majd szereznek uj haverokat, problemamentes embereket...


Szoval megjelent ez az emberfajta es a fiut szabalyosan lejarattak, meg egy mocskolodo blogba is belekerult, igy a legkitartobb tamogatoi is elpartoltak tole, mert -ujabb ocska sztereotip kozhely - "nem zorog a haraszt"...


Remelem ezzel a fiuval maskent lesz.

51. 408020f45e (válaszként erre: 50. - 408020f45e)
2013. jan. 23. 14:44
Sajnos a teljes cikket nem engedi olvasni, máshogy meg nem tudom küldeni. a cikk folytatása pedig belül van.:)
50. 408020f45e (válaszként erre: 49. - Ujlany)
2013. jan. 23. 14:36

Szia! Itt megtalálod: www.szoljon.hu

:)))

49. ujlany (válaszként erre: 48. - 408020f45e)
2013. jan. 23. 13:17
nem tudad beszkennelni, vagy lefotozni es elkuldeni?
2013. jan. 23. 13:14
Gáborról ma a megyei lapban hatalmas cikk jelent meg. Több fotóval. Az egyik része a címoldalon, vezércikkben, a másik része az újságban szintén egész oldalon foglalkozik vele és barátjával. Remélem mihamarabb akad olyan vállalkozó, aki munkával is tud segíteni neki.Úgy látom a több csatornás megsegítés kezd kibontakozni!:)
47. 408020f45e (válaszként erre: 46. - Ficánka5)
2013. jan. 23. 13:14
Én nem gondolom, hogy nekem bármit is köszönnie kellene. Nagyon sokan tettek érte, én csak egy láncszem vagyok!:)
2013. jan. 22. 07:44
Ezek egyáltalán nem kis dolgok, az a fiú sokat köszönhet Neked. Nagyon örülök, hogy felcsillant számára a remény.:-))
45. Skóciababy (válaszként erre: 43. - 408020f45e)
2013. jan. 21. 21:45
Örülök, hogy alakulnak a dolgai.:-)
44. ujlany (válaszként erre: 43. - 408020f45e)
2013. jan. 21. 21:01

:-) szuper jo hirek ezek, es nagy dolgok ezek is.

Gondolom vegre kezd egy kicsit megnyugodni o is.

2013. jan. 21. 19:10

Megígértem, hogy jelzek, ha valami változás van Gáborral kapcsolatban.

Több csatornán is elindult a segítség, de nagyon apró lépések ezek, mégis azért segítség. A Karitász is utána nyúlt a fiúnak, kapott ruhát, cipőt, élelmiszereket, és egy mobiltelefont feltöltve!:)

Most a legfontosabb, hogy munkát is találjanak neki.:)

42. 408020f45e (válaszként erre: 41. - Jstefan)
2013. jan. 17. 18:42

A 37. válaszra reagálva írtam, hogy arról ami ott van, nincs információm.

De az itthoni viszonyok között sincsenek ilyen félelmeim!:)

Egyébként pedig, tudom, hogy vannak sajnos ilyen esetek és abban teljesen egyet értek, hogy keményebben kellene fellépni az ilyen ügyekben.

41. jstefan (válaszként erre: 38. - 408020f45e)
2013. jan. 15. 18:51
Nem mozgok ilyen körökben,nagyon távol áll tőlem.Itt Budán ahol élek ,még a közelben sincs "szeméttelep" ahol olyan megtörténhet hogy a tanárt megverik! De a youtube tele van az ilyen felvételekkel, főleg vidéken gyakran történnek ilyen esetek,sőt olyan is előfordult hogy egy tanárt a gyermekei előtt verték halálra,meglepő hogy pedagógusként nem hallottál róla.Ha a neten rákeresel hogy tanárverés akkor találsz kb.200 oldalt ami ilyen esetekkel foglalkozik.Nekem azért furcsa mert Európa többi országában amerre járok ezt keményen büntetik!
40. Skóciababy (válaszként erre: 30. - D71ef05a8e)
2013. jan. 14. 21:16

Ismerős... Pár éve először a diplomámat tagadtam le, aztán már a középiskolámat is, mégsem kaptam munkát. Mert nem úgy néztem ki,mint akinek középiskolája sincs.:-) Ma már nevetek rajta, de akkor azt hittem, hogy ráborítom az asztalt az ügyintézőre, mert nem hívott be a többiekkel szalag mellé próbamunkára. Akinek nagyon kell a munka, az bármit elvállal, csak sajnos már nem is nagyon van mit.:-(

Néha csak egy segítő szándékú emberre van szükség, hogy rendbe jöjjön az ember élete. Sajnálom, hogy van, akinek csak negatív gondolatok jutnak eszébe, ha valaki segítséget kér. Vannak még rendes emberek pedig, akik nem ezt érdemlik.

39. 408020f45e (válaszként erre: 38. - 408020f45e)
2013. jan. 14. 19:00
Ez, amolyan Ciránói vicc volt. "Magamat, ha kell...":))
38. 408020f45e (válaszként erre: 37. - Jstefan)
2013. jan. 14. 18:58

Ezekről a dolgokról nekem nincs információm.

De a hozzászólásod érdekes dolgot vetett fel. Nem tudom milyen körökben mozogsz, de ilyen félelmeim nincsenek.

Eszembe juttatott egy viccet:

A gyerek mutatja az apjának a dolgozatára kapott 1-est. Hát fiam ez nagyon rossz jegy! Azt tudod, hogy ezért verés jár?- Tudom apa! Gyere, megmutatom hol lakik!-

37. jstefan (válaszként erre: 28. - 408020f45e)
2013. jan. 14. 18:40
Reméljük neked van igazad! Hollandiában nagyon sok gond van a "magyarokkal",a drogcsempészekkel,a szexrabszolgatartókkal,a zsebesekkel,és az egyéb "ügyeskedőkkel".Reméljük pedagógusként is megmaradnak a pozitív tapasztalataid,egyik diáknak a szülei sem vernek laposra ha rossz jegyet adsz,vagy fegyelmezni próbálod őket.
36. .málna- (válaszként erre: 35. - 408020f45e)
2013. jan. 14. 16:32
köszönöm:)!
35. 408020f45e (válaszként erre: 34. - .málna-)
2013. jan. 14. 16:31
Rendben!:)
34. .málna- (válaszként erre: 23. - 408020f45e)
2013. jan. 14. 16:30

Szívből kívánom neki hogy rendeződjön az élete!

És várom ha lesz jó híred, megosztod itt majd, akit pedig nem érdekel vagy nem hisz neki..lazán átugorja ezt a "témát"..

2013. jan. 14. 16:29

Ez tipikus példája annak, mikor valaki összeesik az utcán. Sokan elmennek mellette, megvetően megnézik, még olyan is van aki megszólja, a következő már alkoholistának és drogosnak mondja és kikerüli. Pedig meglehet, hogy "csak" egyszerűen infarktust kapott és orvos kellene neki.

Biztos, hogy van olyan is. De amíg meg nem győződik róla, hogy mi az igazság, miért ítélkezik sok ember? Miért tételezi fel előre a rosszabbik variációt?

És, ha a rosszabbik variáció derül ki, akkor se menjen el mellette! Hívjon mentőt, rendőrt, az életét mentheti meg.

Na, tudjátok az iskolai tananyagot tudnám mivel bővíteni! De gyanítom, hogy az új nat-ban nagyon keresni kellene ezt a részt, ha egyáltalán benne van.

32. ujlany (válaszként erre: 29. - 2ac8ed4feb)
2013. jan. 14. 16:11

Talan azokon is mulik, akik nincsenek ilyen helyzetben, es el sem tudjak kepzelni, hogy mas odakerul onhibajan kivul.

Mert aki szolni mer (es az a fiu mert) annak vegig kell hallgatnia azt is, hogy biztos drogos, meg italra kell, meg el sem hiszik a tortenetet.

Ez a fiu nem eloszor kap hideget-meleget, en mar tobbszor szemtanuja voltam ahogy osztottak - olyan forumon ahol o is ott volt es virtualisan az arcaba mondtak.

Nem mindenki vallalja fel ezt, talan csak azok akik mar igazan melyen vannak, akiknek ez mar tenyleg arrol szol, hogy (mindig) a kovetkezo 24 orat kell tulelni.

31. 408020f45e (válaszként erre: 29. - 2ac8ed4feb)
2013. jan. 14. 16:01

Igen! Mindenkinek, aki rászorul, kellene a segítség! Akik megtehetnék,vagy akik miatt kerül valaki ilyen helyzetbe, azok vagy nem látják vagy nem akarják látni a megoldást.

Sajnos egyre többen vannak! Munka lehetőség kell, nem időszakos könyöradomány.

A kínai mondás valahogy így hangzik: Aki éhes, annak ha adsz egy halat, segítettél. De az az igazi segítség, ha megtanítod halászni.

Hozzáteszem, ha nem veszed el tőle a folyót! Mert aztán hiába lesz tudása, eszköze, ha nincs folyója!

De azok, akik valóban tudnának mit tenni az érdekükben, nyilván nem hajléktalan éhezők és nem érzik a bőrükön ennek súlyát. Most nem az "egyszerű" emberekről beszélek. Remélem egyszer eljut hozzájuk a hír.

30. d71ef05a8e (válaszként erre: 7. - 408020f45e)
2013. jan. 14. 15:12
Sajnos nem lesz egyszerű. Senkinek sem az. Náluink is van a családban, aki BÁRMIT elvállalna, trágyahordástól az irodai munkáig (diplomás), az eredeti hivatásáról nem is beszélve,de semmi nincs. A munkaügyi csőlátással kizárólag olyan munkát ajánlana fel, ami a végzettségének megfelel, olyan meg nincs. Idénymunkára, napszámra pedig általában ismerősöket hívnak, nem hirdetnek nagyon ilyet, legalábbis én még nem találkoztam ilyesmivel.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook