Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megcsalt feleségként melyik lehet a jobb megoldás? fórum

Megcsalt feleségként melyik lehet a jobb megoldás? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
104. júliusi (válaszként erre: 83. - Csikil4ny)
2017. ápr. 18. 08:32
Jöhet nyugodtan, én klubtag,és admin is vagyok ott.
2017. ápr. 17. 21:26

Találtam valamit.

[link]

102. f52a0b4925 (válaszként erre: 74. - Csikil4ny)
2017. ápr. 17. 18:54

Igen, az, nagyon is!! Ő is pontosan tudta, de ezen túlléptem. Felvállalta, "letöltötte a büntetését", mivel aki csak tudta a családból elítélte érte... holott fogalmam sincs, másnál nem fordult-e elő azok közül, akik ítélkeztek...


Nem látunk bele mások tökéletes életébe :-)


Akkor azt hittem, ez csak velem fordulhat elő, mai eszemmel tudom, hogy ritkább az, akivel nem esik meg - jó, maradjunk hosszútávú kapcsolatoknál. Aki 3-5-10 évente vált, annál ki tudja, mi lenne.

101. f52a0b4925 (válaszként erre: 90. - Csikil4ny)
2017. ápr. 17. 18:44
Na ez ami tényleg probléma... ha tud róla és hallgatólagosan beleegyezik, mert jobb, mintha elmenne. Nem, nem jobb. Valahol olvastam, hogy akinek két párja van annak egy sincs..
100. csikil4ny (válaszként erre: 98. - 4c1a787e8f)
2017. ápr. 17. 17:48

Én sem írtam, hogy olvastam tőled. :)


Ismét visszatértünk a megfelelő kommunkikációhoz és a megfelelő pár választásához, mert vagy az van, hogy elmúlik a nagy szerelem és ott marad két totálisan különböző ember, vagy ketyeg a biológiai óra a nőben és az első útjába kerülő férfitől szül gyermeket, aztán rájön, hogy rosszul döntött, de már késő.

99. 4c1a787e8f (válaszként erre: 98. - 4c1a787e8f)
2017. ápr. 17. 17:43
jav: 12 fős
98. 4c1a787e8f (válaszként erre: 97. - Csikil4ny)
2017. ápr. 17. 17:42

Én azt nem mondtam, hogy két boldogtalan ember maradjon együtt a világ végezetéig.


0.Nem azt mondtam, hogy boldogtalanul maradjanak együtt, hanem azt, hogy a boldogtalanság okát próbálják meg - legalább próbálják meg - kiküszöbölni és megoldani, és utána együtt maradni. Azért, mert már jó. Azért volt már ilyen is. Csak a szüleink generációja, akinek már Istene nem volt, pszichológusa még nem, el sem tudja képzelni, hogy létezik terápia is. Ha csak 10/1 esetben sikeres, már csomó életet megmenthet.


1. A gyereknek az a legjobb, ha a szülei szeretetben leélik együtt az életüket. Ennél minden más rosszabb. Akinek gyereke van, annak meg kutya kötelessége lenne az összes egyéb ügyeit úgy intézni, - és igen, már nem csak saját maga miatt - hanem a gyerek miatt is, hogy márpedig a házassága rendben legyen. Magyarán, aki eleve nem tervez tartós, életre szóló kapcsolatot, az ne vállaljon gyereket. Szerintem.


2. Sok pszichológus, köztük Lux Elvira is azt mondta mindig, hogy mindent megtesz, hogy ha lehet, a gyerek 5 éves koráig maradjanak együtt a párok. Mert a gyerek nemi fejlődése addig van abban a kritikus szakaszban, hogy erre nagyon-nagy szüksége van. Persze, ha lehet. Most itt nem szélsőséges bántalmazó kapcsolatokról van szó nyilván.


3. A gyereknek azért alap tragédia ez, mert az ő létezése az ő saját apjának és saját anyjának a szerelméből nyer valóságot és értelmet. Ennek a szerelemnek a felbomlása utólagosan az ő létét kérdőjelezi meg. (Nem magamtól vagyok okos, ezt is sok helyen olvastam.) Ezért van az, hogy a gyerekek nagy része saját magát hibáztatja a szülei válásáért, és ezért él át kínt. Persze, van akin ez jobban látszik, van, aki látszólag azért megvan. Hogyne, a nap felkel mindenképpen, valahogy mindig lesz nyilván.


A fiamék fős osztályából hárman vagyunk még szülők együtt. Én jó példát még nem láttam (sem ott sem máshol). Ideges, feszült, túlterhelt szülők, magukból kifordult, vagy magukba fordult gyerekek, szinte megoldhatatlan nyári szüneti beosztások, anyagi viták.. Legfeljebb olyan van, ami így-úgy működik. Az biztos, hogy ez azért tényleg csak akkor kéne, ha már nagyon-nagyon nincs más megoldás.


Azt gondolom, hogy segítséget meg nem akkor kellene először kérni, amikor már megvan a megcsalás, vagy akármi más baj, hanem akkor, amikor mondjuk apuka elmenne anyukával vacsorázni, és az üvöltő gyerek miatt nem mennek... No akkor kéne valamikor kezdeni azt, hogy kérünk, megoldunk...


Jó, nyilván vannak esetek, amikor akkora a gáz, hogy nincs más megoldás, hát akkor nincs.

97. csikil4ny (válaszként erre: 96. - 4c1a787e8f)
2017. ápr. 17. 17:13
Én nem értem, hogy mire jó a gyermekeknek így jobb elv alapú együtt maradás. Miért lenne jobb, hogy két darab boldogtalan emberrel élhetnek együtt? A válás nem jelenti azt, hogy a gyermekeket ne lehetne közösen nevelni. Persze ehhez fontos a két fél felnőttként való viselkedése, aki képtelen erre az a házasságban is képtelen.
96. 4c1a787e8f (válaszként erre: 94. - Perla del Mar)
2017. ápr. 17. 17:06

A kettő között kellene, hogy legyen átmenet, mert attól, hogy a "gyerekeknek jobb", attól még sz.r.


Meg kellene próbálni megjavítani, magunkat tudatosan nevelve, szakember segítségét kérve megváltoztatni a körülményeket, egészen pontosan magunkat, a rossz berögződéseket.

Persze ennek egyik feltétele, hogy mindkét fél akarja és résztvegyen benne.

A másik meg az, hogy eleve ne legyenek olyannyira különbözőek. Viszont erről meg annyit, hogy addig gyereket sem szabadna vállalni.

Meg persze az sem teljesen mindegy, min megy a veszekedés. Mert mondjuk a többszöri megcsalás az azért gáz. Egy esélyig még csak-csak, de többet én sem lennék képes adni, az tuti.

A pszi-vel kezdődő foglalkozásúak azt mondják, hogy még egy rossz szülő is jobb, mint egy semmilyen. Mert nem csak jó példát lehet venni, hanem az is segítség, ha tudod, hogy "na olyan nem leszek".

Itt nem csak az a kérdés, hogy a gyerek akkor hogy érzi magát, hanem az, hogy mit fog ebből majd a saját kapcsolatában továbbadni. Milyen konfliktuskezelési stratégiája lesz így az embernek. Erre csak a tudatos tanulás, ezen nehézségek tudatosítása a megoldás. Mert ösztönből sajna a rossz példát követjük.

95. lurebi (válaszként erre: 77. - Chiquitita)
2017. ápr. 17. 16:27
Én kiléptem a hasonló jellegű házasságomból. Többre tartottam magam ennél és a gyermekemnek is jobb életet akartam. Azóta van új kapcsolatom, neki van egy kislánya az előző házasságából, nekem egy kisfiam, a gyerekek jól kijönnek, mi is szeretjük egymás gyerekeit és sose kavarnánk félre. Az exférjemmel is jobb a viszonyom,mint valaha. Egyébként együtt van a csajjal, akivel engem csalt. Hogy csalja-e őt is, nem tudom és nem is érdekel, mert én boldog vagyok. Nekem bevált a válás. Neked is ezt ajánlom. Képtelenség együtt élni valakivel, akit másik nő érdekel. Tönkretesz. Tartsd ennél többre magad.
2017. ápr. 17. 14:52

1 -es verzió egyértelműen!

Én úgy nőttem fel, hogy a szüleim mindennap veszekedtek. Szerintem ez károsabb egy gyerek lelkivilágára, mint egy békés válás. A gyerek miatt is, de magad miatt is az 1-es verzió.

93. 4c1a787e8f (válaszként erre: 92. - Csikil4ny)
2017. ápr. 17. 14:51
Ez bíztató jel, hogy lehet fejlődés.
92. csikil4ny (válaszként erre: 91. - 4c1a787e8f)
2017. ápr. 17. 14:50
Nekem is vannak ismerőseim, akik most építgetik a második házasságaikat. Azt látom, hogy mindegyikük megértette, hogy a jó párkapcsolatba munkát is kell befektetni. Az első házasságokban már annyit bántották egymást, hogy azok menthetetlenek voltak, vagy egyszerűen fiatalon csak rosszul választottak.
91. 4c1a787e8f (válaszként erre: 90. - Csikil4ny)
2017. ápr. 17. 14:44
Jaj, azért tényleg szomorú dolgok ezek.. Hálát adok az Istennek, hogy nagyszüleim, anyukámék szépen leélték ilyen botrányok nélkül az életüket. Nem állítom, hogy nekik nem volt bajuk soha, biztos volt, de nekem nagyon nagy lelki plusz, hogy de, lehet leélni egy életet viszonylagosan szépen. Anyósoméknak mindkettőnek második házassága volt, de ebben már ők is így éltek le 35 évet. És igenis, lehet hibázni, és lehet akarni változni is, és sikerülhet is. Meggyőződésem, hogy az Istenhit sem árt ehhez, hogy az ember az önmagában vett tisztességet is fontosnak tartsa. Még akkor is, ha éppen más az érzelemvilága.
90. csikil4ny (válaszként erre: 87. - 4c1a787e8f)
2017. ápr. 17. 14:38
Oh, itt azért komolyan megy a játszmázás: a férj a feleség engedélyével folytat viszonyt, a feleség meg garanciát kapott, hogy a férj nem hagyja el. Hű de kíváncsi lennék arra, hogy mit szólna a férj, ha a feleség is házon kívül keresné a boldogságot.
2017. ápr. 17. 14:38
sok más ok is van amiért maradnak a feleségek pld. a barátnőméknek szép három szintes családi háza van egy szélső kerületben, kiderült hogy a férje félre. Azért marad vele mert ha válnának a férje ugyan kifizetné a részét de ilyen színvonalú ingatlannak a felét sem tudná megvenni belőle a barátnőm. Így marad és a lányának is magának is marad a jó körülmény szép nagy ház, a férjével meg amellett hogy néha csapkodják az ajtót elvannak (mármint lakótársi szinten) főleg úgy hogy a férje abszolút nem is akar összeköltözni a mellékessel. szóval bonyolultak ezek a dolgok
88. Lonna4 (válaszként erre: 1. - Chiquitita)
2017. ápr. 17. 14:31
Na ezt csak a megcsalt nõ tudja. Van e meg benne erő harcolni a kapcsolatert? Mi lesz a gyerekek sorsa, hogy lesz a lakhatás. En hagynám az egészet lepnek tovabb.
87. 4c1a787e8f (válaszként erre: 73. - Chiquitita)
2017. ápr. 17. 14:31

Ajánlom figyelmedbe Pankrisz 68.hsz-ét. Ott benne volt az is, hogy mindketten akarták, hogy a férj le tudta a kapcsolatát állítani.

Mindketten megjárták a poklot, és szakember segítségével építettek fel valami újat a régi romjain.

Így talán lehet.


De úgy, hogy a sz.rt nem öntjük ki a biliből, csak mosolygunk, úgy nem.


Egyébként én is 4 gyerek anyja vagyok, tudom, hogy azért az a szétválás nem olyan egyszerű dolog, a gyerekeknek elveszik valami olyan, ami nekik sohase lesz meg még egyszer. Tehát nem azt mondom, hogy ne küzdj, vagy ne maradjatok együtt, csak ne hazudj magadnak.

86. Jessica32 (válaszként erre: 84. - Chiquitita)
2017. ápr. 17. 14:28
Ha biztos, akkor jó. Ha viszonya van valakivel, valahogy valamikor csak megoldja, hogy együtt legyenek.
85. Jessica32 (válaszként erre: 77. - Chiquitita)
2017. ápr. 17. 14:26

Ez szörnyű. Még olvasni is rossz. Hogy tudsz így mosolyogni nap mint nap és valami pozitívat adni a családodnak? Tudod, hogy szerelmes másba. Bocsi, de valahogy minden önbecsülésedet, tartásodat elvesztetted, nem tiszteled magad. Ha magadat nem tiszteled, más sem fog téged.

Miért lennél szingli, ha nem vele lennél? Rajta kívül van más pasi is a világon, esetleg olyan is, aki nem lép félre. Miért nem adsz esélyt magadnak? Látszik, hogy nincs önbizalmad, azért is gondolod, hogy egyedül lennél, ha kidobnád.

84. chiquitita (válaszként erre: 83. - Csikil4ny)
2017. ápr. 17. 14:22
Köszi, megnézem! Igen, olyankor biztos a szüleinél van.
83. csikil4ny (válaszként erre: 81. - Chiquitita)
2017. ápr. 17. 14:09

[link]


Ezt nézd meg, hátha beengdnek. Gondolom erről szívesebben beszélnek zárt keretek mögött.

82. csikil4ny (válaszként erre: 81. - Chiquitita)
2017. ápr. 17. 14:01
Olyankor tényleg a szüleinél van?
81. chiquitita (válaszként erre: 80. - Csikil4ny)
2017. ápr. 17. 13:55
Igen, segít mindenben. Bár amikor a nővérem és az unokahúgom meglátogattak minket egy hétvégére, hazacuccolt a szüleihez egész hétvégére. Persze, nem fértünk volna el ennyien nálunk, de az ismerőseim totál kiakadtak, hogy hogy tudok jó képet vágni ahhoz, hogy egy egész hétvégére elhúz otthonról és nem csak aludni megy a szüleihez... Hát vannak ilyenek... De a gyerek előtt is előfordult, hogy néha egész hétvégéket a szüleinél töltött... De a gyerek körül segít, büfiztet, pelenkázik, fürdet, felkel éjszaka...
80. csikil4ny (válaszként erre: 79. - Chiquitita)
2017. ápr. 17. 13:45

Ez a te döntésed, nem foglak győzködni, még úgy sem, hogy teljesen elfogadhatatlannak tartok egy ilyen helyzetet. Írtam, hogy van nekem is egy 5 gyermekes ismerősöm, akinek a férje szexpartnereket tart, nem folytat viszonyt, de az a típus, aki a madarat is röptében. Ő szokott érdekes dolgokat mondani, mondjuk neki más választási lehetősége nincs: hova mehetne az öt gyermekkel; Valakiné, így a válással tönkrevágná a férje karrierjét, anyagi gondjai nincsenek. Azt nem tudom, hogy képes lefeküdni a férjjel, de ő

tudja... Versenyszerűen sportol, ő így adja ki a feszültséget magából.



Most gondolom lefoglal a kicsi, majd keress olyan elfoglaltságokat, amelyek téged boldoggá tesznek.


A gyerek körüli teendőkben segít?

79. chiquitita (válaszként erre: 78. - Csikil4ny)
2017. ápr. 17. 13:26
10 éve együtt vagyunk, van egy 2 hónapos kislányunk... Tudom, hülyeség, de nem tudom elképzelni az életem mással... Még így sem, hogy viszonya van mással
78. csikil4ny (válaszként erre: 77. - Chiquitita)
2017. ápr. 17. 13:19

Nem tudom, azt írni, hogy így legyen, mert akkor rosszat akarnék neked.


Miért gondolod, hogy nem találnál magadnak egy olyan embert, aki téged szeretne, megbecsülne?

77. chiquitita (válaszként erre: 75. - Csikil4ny)
2017. ápr. 17. 13:13
Nem fog elmenni. Csak akkor, ha én elküldöm. Eddig kétszer is szakított a lánnyal, miattam. Igaz, az elején is ő kezdeményezte a viszonyukat és utána is ő akarta újrakezdeni. Igen, tudom, hogy szarul hangzik, de nem akarok szingli lenni. Csak szeretném megtalálni a módját, hogy együtt éljek ezzel a ténnyel. Ha nem tudnék semmiről, most azt gondolnám, minden kerek az életemben és jó a házasságom. Ő mindent megtesz, hogy ezt érezzem, dehát közben tudom, hogy szerelmes másba...
76. vacsa (válaszként erre: 73. - Chiquitita)
2017. ápr. 17. 13:01

Ez egy nagyon sz.r döntés. Elvenni a lehetőséget magadtól, a férjedtől és a gyereketektől is hogy boldog élete legyen...

De éljen a kifelé sugárzott kép a szerető boldog családról.

:(

75. csikil4ny (válaszként erre: 73. - Chiquitita)
2017. ápr. 17. 12:54
S mi lesz akkor, ha egyszer csak azt mondja, hogy a másik nővel akar élni?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook