Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Anyai féltékenység? Vagy mi lehet? Szerintetek van megoldás? fórum

Anyai féltékenység? Vagy mi lehet? Szerintetek van megoldás? (beszélgetős fórum)


1 2 3
89. carpe
2010. jan. 13. 06:34
nem is értem a kérdést...mire, kire kellene féltékenynek lenni??
88. 40163fd81d (válaszként erre: 82. - Szabokisandi)
2010. jan. 12. 07:36

Ki írt ilyet?:)))

Nem kell csípniük a pasit,és a csajnak sem kell olyat választani,akit majd a szülei elfogadnak,de amíg a szüleivel él,addig el kell fogadnia ,hogy ez lesz a helyet!:))


Mellesleg 23 évesen ,már illik szembefordulni az ősökkel,fellázadni,stb,és illik kifejlődnie egy önálló,saját életre való igénynek.

Ez történik most,és egyáltalán nincs benne semmi fura,vagy természetellenes:)

87. 40163fd81d (válaszként erre: 70. - D949b00de0)
2010. jan. 12. 07:31
:))
86. 40163fd81d (válaszként erre: 67. - Reménytelen?)
2010. jan. 12. 07:31

Héééé,álljál már le!:))))


Hol van még az esküvő,meg az unokák,ne szaladj így előre!:)))

Egyenlőre a helyzet az,hogy nem kedveli a srácot,de az is lehet ,hogy azt nem kedveli,hogy egyáltalán van fiúd,vagy azt nem tudja elviselni,amiket csinálhatsz vele,ki tudja?


De ha képtelen vagy bármiféle kompromisszumra,akkor hogy várhatsz elfogadást tőle egyáltalán?

2010. jan. 11. 23:59

Náluk nagyjából az a helyzet, hogy jó viszonyt ápoltak, "csak" a fiú kérdés szöges ellentét, ami nagyjából áthidalhatatlan, mert bár anya -lánya viszonyról beszélünk, ez ezen a téren inkább nagyszülő-unoka kapcsolatnak fest, ahol mintha generációs különbség ütközne ki az életszemléleti problémák miatt.

Ő még valahogy úgy képzelheti, hogy megismerkedés, ritka találkozás, semmi személyeskedés, aztán házasság, szex és gyerek. Lehet kicsit drasztikus a megfogalmazás. Aztán anya csak egy van és erről az anyukája sem tehet, hiszen nála így mentek a dolgok.

Talán ha elköltöznek, akkor minden rendben lesz. Saját életük lesz és ezt otthon is el kell fogadják.

84. Vigyorex6 (válaszként erre: 83. - Szabokisandi)
2010. jan. 11. 23:52
Igazából mi is ezt írtuk csak pepitában. Sajnos ezt nem mindenki teheti meg otthon. Mivel a szülőké a ház, ha ők azt mondják, hogy nem, akkor az nemet jelent. Pl. nekem az egyik barátnőmet 20évesen is megtépte az anyja ha nem tetszett neki valami, de sulis volt és nem tehetett mást minth elvégzi és aztán elmegy otthonról és így is történt. Nálam ez nem állt fent mert elfogadták a szüleim mindig mindenkimet, de az ő anyukája még régimódi nevelésben részesült és nem nézi jó szemmel a dolgokat, ő pedig nem akar haragban lenni vele. Ez viszont természetes! Az anyukának még olyan elvei vannak, amiket nem lehet megmásítani.
83. Szabokisandi (válaszként erre: 79. - Reménytelen?)
2010. jan. 11. 23:35

Gondolom van saját szobád. Ha megy a srác, legyetek ott, ne keressétek anyu és apu társaságát.

Minél kevesebbet látják, annál kisebb a támadási felület. Menjetek társaságba, ne legyetek otthon.

És kitartás. Ha szeretitek egymást, akkor türelemmel ki kell várni a suli végét és lépni.

82. Szabokisandi (válaszként erre: 66. - 40163fd81d)
2010. jan. 11. 23:33

Bocsi, de ezzel most én nem értek egyet.

Mért kéne anyunak csípni a pasit?

Mért kéne a lánynak olyat választani, akit anyu csíp???

Itt egyáltalán nem erről van szó.

Arról, hogy nem képesek elfogadni, hogy felnőtt lett a lányuk és képes önálló döntéseket hozni!

81. Vigyorex6 (válaszként erre: 79. - Reménytelen?)
2010. jan. 11. 23:01
Tényleg erre nincs más megoldás, mint hogy ha vége van a sulinak, akkor melót kell keresni. Ha ott akarsz, akkor lőttek a kapcsolatodnak, ha meg távolabb a párod felé, akkor meg úgyis költöznöd kell. Akkor meg a távolság megoldja.
80. golfáramlat (válaszként erre: 79. - Reménytelen?)
2010. jan. 11. 23:00

A suli befejezéséig ki kell tartanotok! Aztán meglátod, hogy a barátod miképp áll a többihez.

Jelenleg ennyit tudsz tenni, ha már a szép szó, a beszélgetés nem használ.

79. reménytelen? (válaszként erre: 78. - Golfáramlat)
2010. jan. 11. 22:58
Tudom, hogy nem. Ezért keresnék megoldást...
78. golfáramlat (válaszként erre: 76. - Reménytelen?)
2010. jan. 11. 22:45

Igazad van Neked is!!!! Csak az a baj, hogy nem tudsz mit csinálni!!! Nem erőszakolhatod meg az anyádat, hogy szeresse!

Tudom, hogy nem lehet csak bujkálva találkozni, de ha csak így megy....


Elbírom képzelni, hogy milyen sz...l érzed magad amikor a barátod hazamegy, neked meg megy a csesztetés. Így sem lehet sokáig élni, valdd be!

77. d949b00de0 (válaszként erre: 76. - Reménytelen?)
2010. jan. 11. 22:45
És mindenki együtt lesz, mint egy szép nagy család...jó éjt
76. reménytelen? (válaszként erre: 75. - Golfáramlat)
2010. jan. 11. 22:39

Oké! Lehet hülye vagyok, de én csak szeretném, ha normális kapcsolat alakulhatna ki a párom és a családom között. És nem úgy, hogy hónapokig nem megyünk a szüleim közelébe, vagy titokban talákozunk, vagy elköltözünk...

De azért köszönöm a hozzászólásokat!

75. golfáramlat (válaszként erre: 69. - Reménytelen?)
2010. jan. 11. 22:37

Még annyit a hsz-hoz, hogy a barátnőméknél is hasonló volt a helyzet. Ott a barátnőmet nem csípték a srác szülei. Amikor befejezték a sulit összeházasodtak, külön költöztek (albérletbe) és élték az életüket. (Közben dolgoztak, összehozták a lakást, stb.)


Az esküvőjük után is évekig voltak a srác szülei részéről kisebb -nagyobb csesztetések. De amikor a fiatalok hónapokig nem mentek feléjük sem, rájöttek, hogy jobb a békesség. Aztán szépen lecsendesült az ellentét. Bár nem tökéletes, de elviselik egymást.

74. golfáramlat (válaszként erre: 70. - D949b00de0)
2010. jan. 11. 22:33
:-)))
73. golfáramlat (válaszként erre: 69. - Reménytelen?)
2010. jan. 11. 22:32

Pont elkerülték egymást a hozzászólásaink :DDDD


Basszus, így más választásod nem nagyon van, mint csendben maradni és kihúzni a suli végéig. Ha pedig még mindig együtt leszel a pároddal, akkor lépni. De mielőtt kilépsz az ajtón, elmondani a szüleidnek, hogy szereted őket, de már a saját életedet szeretnéd élni....


Addig pedig tűrd el, mert az Ő házában élsz... és joga van feltételeket szabni, akárhány éves is vagy.

72. c19f5f79fa (válaszként erre: 69. - Reménytelen?)
2010. jan. 11. 22:26
Értem.Előbb utóbb úgy is el kell valahol kezdeni...ha kibírjátok a sulid végéig addig legyél otthon,aztán hajrá!
2010. jan. 11. 22:26

Szia Reménytelen!


Írod, hogy féléve ismeritek egymást a pároddal. Nem hosszú idő még ez. A távolság is viszonylag nagy..., ki tudja mi lesz még belőle!

De az unokák még jócskán arrébb vannak szerintem :DDD


De nézd reálisan a dolgot: nem tudod kényszeríteni az anyukádat arra, hogy szeresse a pasidat! Az Ő lakásában élsz, Ő támogat. Gyakorlatilag rá vagy utalva akár tetszik - akár nem.

Ezért és a békesség kedvéért - ha nem tudtok összeköltözni - fogadd el az anyukád hozzáállását.


Azt még mindig nem látom - bár lehet, hogy irtad -, hogy mi az oka, hogy ennyire idegenkedik a sráctól? Érdekes, mert azt írtad, hogy addig minden rendben volt köztetek!!! Lehet, hogy van alapja annak, hogy nem csípi????

70. d949b00de0 (válaszként erre: 67. - Reménytelen?)
2010. jan. 11. 22:25
Na vazze...akkor kapaszkodj...engem sem kedvel a párom édesanyja és nem megyek oda...és béke van...mit ezen olyan nehéz megérteni...
69. reménytelen? (válaszként erre: 68. - C19f5f79fa)
2010. jan. 11. 22:23
Nem tudom sajnos. Amikor "kislány" voltam, volt egy pasim (direkt így írom), aki a közelünkben élt. Első találkozás után a szüleim nagy nyomozásba kezdtek, hogy mit tudnának róla kideríteni. Sikerült is ezt-azt, két hét ismerettség után kijelentették, hogy az a srác többet nálunk nem jöhet. 16 voltam, és szerelmes, akkor megfogadtam, hogy többet senkit nem választok a környezetemből. 100km-re lakik tőlem, tehát bármi rosszat tett élete során, amiről esetleg én nem tudok, ők sem hiszem, hogy ki tudnák deríteni. Tehát fogalmam sincs, hogy miért nem kedvelik. Talán azért, mert már nem érzik azt, hogy én örökre itt maradok mellettük, mint az ő kicsi lányuk...
68. c19f5f79fa (válaszként erre: 67. - Reménytelen?)
2010. jan. 11. 22:18
És azt lehet tudni,hogy miért nem kedveli?
67. reménytelen? (válaszként erre: 66. - 40163fd81d)
2010. jan. 11. 22:15
De hogy fogadjam el, hogy nem kedveli? És ha ő lesz életem párja? Akkor majd nem fogja kedvelni az unokáit sem, mert a párom az apjuk? Nagyon abszurd amit írsz, remélem soha nem kerülsz ilyen helyzetbe...
66. 40163fd81d (válaszként erre: 65. - Reménytelen?)
2010. jan. 11. 22:08

De van!:))

Fogadd el ,hogy anyád nem csípi a pasidat,és ezt nem is várhatod el tőle.Ennyi.

Ha te nem ragaszkodsz az otthoni randikhoz,akkor anyád lenyugszik és kész.

2010. jan. 11. 22:06
Akkor megoldás tényleg nincs erre a problémára? Csak a költözés? Miért olyan hihetetlen, hogy én nem akarok haraggal elválni? Ha most elköltöznék, akkor talán soha többet nem mehetnék haza...
64. Fiatal nő (válaszként erre: 1. - Reménytelen?)
2010. jan. 11. 06:35
Üdv a klubban. Az én anyukám is pont ezt csinálja, a szüzesség kérdését leszámítva. Költözz el tőle, az a megoldás. Én is ezt tenném, ha megtehetném. De egyelőre sajna kivitelezhetetlen, úgyhogy kénytelen vagyok "nyelni". Nagyon-nagyon nehéz. :-(
63. Szabokisandi (válaszként erre: 62. - D949b00de0)
2010. jan. 11. 00:51

szia


és jó éjszakát mindenkinek

62. d949b00de0 (válaszként erre: 61. - Szabokisandi)
2010. jan. 11. 00:49
szia :)
2010. jan. 11. 00:48

akkor én most elköszönök

kicsi ébresztőórám ki tudja mikor kel reggel :)

60. d949b00de0 (válaszként erre: 59. - Szabokisandi)
2010. jan. 11. 00:42

Na-ná! Ez természetes...ja és téma indítója...sose próbálj ki semmit!!!


CSINÁLD! De azt rendesen és megfontoltan...és elejétől a végéig!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook