Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megcsalt feleségként melyik lehet a jobb megoldás? fórum

Megcsalt feleségként melyik lehet a jobb megoldás? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
44. 4c1a787e8f (válaszként erre: 42. - Jessica32)
2017. ápr. 14. 07:41

Lehet, még fiatal vagy. Vagy túl öreg. :-))


Simán belefér, hogy azzal a másikkal más a viszonya, tök másról szól, attól még a meleg szerető család az ugyanolyan fontos neki. Ebben az esetben is munkahelyi dologról lehet szó, ami pedig nehezen kivédhető a sok közös dolog miatt.


Szélsőséges példa, és mint ilyen, minden példa sántít, de valós elemeket tartalmaz: Nekem egyetemen csomó olyan "kapcsolatom" volt, (ezek nagy rész inkább plátói), ahol azért kellettem, mert otthon elképzelhetetlen lett volna, hogy a szigetelőanyagok szerkezeti teherbírásáról fecsegjünk. És nem, nem feltétlenül tudományos társaságban, csak úgy.. Nem minden nő tud minden igényt kielégíteni, és itt most messze nem a szexre gondolok. És egy "egyéb" kapcsolatból a sok együtt töltött idő, meg a közös érdeklődés miatt sokkal könnyebben lesz szex. De ez más szféra, mint otthon a finom baracklekvár, meleg punci, meg gyerekek..


Ez nem jó, persze, hogy nem, de így működik sokszor, és ezt tudni kell, mert ha nem, akkor kivédeni is kevés esélyünk van, akár férfiként, akár nőként.


Én mindent megteszek, hogy ne így legyen. Pl. simán hajlandó vagyok szex után közvetlenül présgépállványzatot tervezni.... Mást nem tudok tenni... (De varrni nem tudok, meg ne mondjátok a férjemnek, bár már azért asszem rájött. Sokat is dolgozik a varró lányoknak a melóhelyen....;-))

43. 4c1a787e8f (válaszként erre: 41. - Töprengő)
2017. ápr. 14. 07:33

Az asszonyok jobban rá voltak kényszerítve, hogy ezt elfogadják, mert általában nem nagyon volt arra lehetőségük, hogy önállóan éljenek. Nem voltak bénábbak, csak más volt a társadalmi berendezkedés, és a munkamegosztás. Legfeljebb a szájukat jártathatták, egyébként meg ez volt, ha nem tetszett, akkor meg még ez se.


Persze nyilván akkor is voltak olyanok, akik nem tették ezt.


Ma nyilván egy kicsit több mozgásterünk van, így jobban előtérbe kerül ez a probléma.


Félre ne értsen senki, én maximálisan hűség és házasságpárti vagyok, csak éppen ebben a világban élek.

2017. ápr. 14. 07:11

Nem értem, hogy lehet valakivel még együtt élni úgy, hogy egy éve viszonya van mással. Biztos lehet, mert ez van, akinek megy, úgy tűnik, de hogy egy ilyen helyzetben nem marad teljesen ép lelkületű a megcsalt fél, az is biztos.

Milyen már, hogy elmegy valahova a férj, és azonnal ott a gyanú, hogy a másik nővel van és megy a fantáziálás, mit csinálnak éppen és hogyan. És amikor a másik nőtől haza megy, hogyan lehet vele normálisan viselkedni, hozzá bújni esetleg, akár egy asztalnál enni vele? Ez nekem magas.

41. töprengő (válaszként erre: 40. - 4c1a787e8f)
2017. ápr. 13. 22:56

Szerintem is volt. Hogy mennyi az jó kérdés.

Lejjebb valaki írta a kötény verziót, Eltakar mindent...

40. 4c1a787e8f (válaszként erre: 38. - Ina87)
2017. ápr. 13. 21:07

Régen is pontosan ugyanennyien megcsalták, sőt, bizonyos körökben elfogadott volt, hogy a szolgálókat csak úgy tartják, dugják... De a paraszt is belement a szalmába a kikapósabb menyecskével. Legfeljebb a házasságokat nem rúgták fel ilyen könnyen, bár olvastam olyan életmeséket is, volt ilyen is.


Nem, valóban nem jó ez, de ez van, és buta dolog úgy csinálni, mintha nem lenne, sőt, ezzel azt érjük el, hogy nem tanuljuk meg kezelni a dolgot, és saját magunkat.


Én a lányommal már nyíltan beszélgetek erről, ő most 12 éves.


Igenis csomószor eszembe jut, mondjuk most itthon egyedül, amíg a férjem külföldön van, hogy de jó lenne nagyanyámat megkérdezni, hogy amíg nagyapám 4 évig fogságban volt, addig mi volt.. Vagy nagyapámat, hogy vajon ő hogy élte meg... Nagyon kár, hogy nem lehet ilyenekről normálisan beszélni. Pont azért, hogy minél kevesebbszer forduljon elő. Így mindannyian küzdünk ezzel több-kevesebb sikerrel.


Papp Lajos szívsebész professzor Szívvel és lélekkel című egyik előadásán hangzott el, hogy mit mond ő, ha azt mondja neki valaki, ő aztán soha... "No hát én akkor azt a nőt szeretném látni.." Mert azért az sem mindegy, hogy mennyi csábításnak kell ellenállni, 1/10 év, vagy 30/ nap. Jó, lehet mondani, hogy aki hű, annak mindegy.. Pedig 20-30 év alatt nehogy már mindegy legyen, iszonyat hosszú időkről beszélünk. Kizárt, hogy ennyi idő alatt ne találkozzon olyannak az ember, aki valamiért megdobogtatja a szívét. Ezzel meg tudni kell mit kezdeni..


Annyiban igazad van, hogy ma az első szívdobogáskor már válnak, és nem tudják azt, hogy ez múló dolog, és az igazi, a valódi értéket ezért nem hagyjuk ott, adjuk fel.. Mert ma minden instant és azonnal kapható kell, hogy legyen.


De azt nem hiszem, hogy régen kevesebb félremenés lett volna összességében. Ilyen az emberi jellem..

2017. ápr. 13. 20:41

Az első.

Ha egyszer megcsalt, megteszi később is.

38. ina87
2017. ápr. 13. 19:51
sajnos mostanság az jött elő h mindenki megcsalja a párját akár házasság akár együtt élés akár csak járásról van szó persze nem mindegy h milyen formába mert hát ugye valahol többen sérülnek gondolok itt gyermekre,és nem utolsó h ki h éli meg láttam már olyat aki elvált felnevelte a gyermekeit egyedül álló anyaként volt olyan mikor a barátnővel csalta a férj a feleségét kiderült hosszú húzza vonna után válás lett a vége,vagy mikor terhesen magára hagyta az anyát mert félre lépet az apa...többnyire a megcsalás válással végződnek,egy a biztos az h a másik fél utána mit érez ad még egy esélyt az egésznek vagy inkább fel ad mindent és lép ujjéletet kezd mert lehet a lépés nehéz de mégis mindenkinek könnyebb...
37. kristo_f (válaszként erre: 1. - Chiquitita)
2017. ápr. 13. 18:02

3. Megbeszélni, aztán várni a /sült galambot/ fejleményeket

Egy férfi könnyebben lép fére, kevesebb lelkizéssel, ugyanakkor a családot /jellemzően/ nem akarja ott hagyni

Mindenesetre ne fojtsd magadba mert belegárgyulsz

36. 4c1a787e8f (válaszként erre: 34. - Töprengő)
2017. ápr. 13. 17:22
Ezt egy professzor barátunk mondta neki, aki anno nagyon szerelmes volt belém, én is rajongtam érte. De már idős volt akkor is, most már 80-on felül van.. Tehát ő mondhatja.. Édes volt, mert a felesége anno, (már akkor is a 70 fele járt) megkérdezte tőle, hogy "Te nagyon szereted?" Erre ő meg azt válaszolta neki: "Jaj drága Magdikám, nagyon...".
35. Menekülés (válaszként erre: 1. - Chiquitita)
2017. ápr. 12. 21:30

1.

számomra nincs más opció

34. töprengő (válaszként erre: 33. - 4c1a787e8f)
2017. ápr. 12. 21:01

" "viselne", mint egy ékszert ".

Ez is jóó.

33. 4c1a787e8f (válaszként erre: 32. - Töprengő)
2017. ápr. 12. 20:57
Én meg hajlamos vagyok rá, muszáj kezelni, mert ugyanakkor meg a világ leghűségesebb és legszerelmesebb felesége vagyok, és harakirit követnék el, ha a hülyeségem miatt elveszíteném a férjemet, gyerekeket. A férjemnek egy hibája van, hogy féltékenykedik ahelyett, hogy "viselne", mint egy ékszert.. No jó, kicsit beképzelt vagyok, de hát mit csináljak..
32. töprengő (válaszként erre: 26. - 4c1a787e8f)
2017. ápr. 12. 20:53

" maci-málnás szindróma ".

Ez tetszik. és nagyon illik az ilyen esetekre.

31. 4c1a787e8f (válaszként erre: 28. - 35d45e2ed1)
2017. ápr. 12. 20:52
Ezzel nehéz lenne vitatkozni.
30. survivor3 (válaszként erre: 1. - Chiquitita)
2017. ápr. 12. 20:06
Harmadik
29. lurebi (válaszként erre: 28. - 35d45e2ed1)
2017. ápr. 12. 19:33
Na igen, az egyszeri megcsalást még talán meg lehet bocsájtani... Ha a másik is megbánta. De aki egy éve csinálja, az valóban nem egyszeri dugás... És nem valószínű, hogy ezt a pasit bántaná a lelkiismeret.... Egy éve kavarnak, egymás lelkét is ápolgatják... Könnyen lehet, hogy ez a pasi szerelmes... Csak egy gerinctelen és fél elhagyni a biztosat. Fogadni mernék rá, hogy vannak ott érzelmek. És ez már nagyon gáz szitu sajnos.
28. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 27. - Pengő Gyöngyi)
2017. ápr. 12. 19:06
szerintem egy szerelem százszor veszélyesebb mint egy esetleges numera ahol nem voltak érzelmek (mármint a ffi részéről gondolom ezt) Ezt úgy értem, hogy ha a férjem azt mondaná hogy nézd az történt hogy megláttam egy 90-es vagy 100-as cicit és elvesztettem a fejemet és ez és ez történt de szeretlek és ne haragudj azt valahogy még el tudnám könyvelni de ha lebukás útján kiderülne, hogy "semmi" nem történt de hosszabb ideje másba szerelmes esetleg flörtöl akkor részemről befejezettnek tekinteném a házasságunkat.
27. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 26. - 4c1a787e8f)
2017. ápr. 12. 18:53

De tényleg, ez mennyire jellemző, hogy a férfiakat az érdekli. Pedig mennyivel több történik a mi (női) lelkünkben, még ha nincs is szex...

:)

26. 4c1a787e8f (válaszként erre: 25. - Pengő Gyöngyi)
2017. ápr. 12. 18:48
Már ha férfiről van szó. Nálunk én a női fél valék. Már két gyerekem volt, amikor diplomáztam, és belezúgtam a város főépítészébe, ahol a diplomahelyszínem volt. Persze jóval idősebb pasi, és ott volt egy kis szerelem. Nem is kicsi. A férjemet az én lelkem nem nagyon érdekelte, csak az, hogy lefeküdtem-e vele. Szerintem nála ezen múlott, hogy meg tud-e bocsátani. Nagy love volt, de tényleg nem dugtunk... Büszke nem vagyok rá, de tényleg nagyon sokat tanultam akkor saját magamról is, azóta tudom, hogy hogyan kerüljem el a maci-málnás szindrómát. Ezzel együtt akkor is, sőt azóta talán még jobban szeretem a férjemet. Ezzel együtt jó kérdés, hogy én hogy tudnék neki megbocsátani...
2017. ápr. 12. 16:54
Nem mindegy, hogy "csak" fizikai megcsalás, mondjuk egy dugás, vagy érzelmek is szerepet kapnak. Az utóbbi esetben elvárnám, hogy tájékoztasson, az elsőnél pedig, hogy kussoljon róla, amíg él.
24. 4c1a787e8f (válaszként erre: 6. - Linett96)
2017. ápr. 12. 16:48
Ez nem mindig így van. Van olyan megcsalás, ami nem az alapkapcsolat hibája miatt van, hanem csak azért, mert a szerető annyira megtetszett valami miatt. Ha az eredeti kapcsolat kevéssé sérül, akkor az többnyire helyrehozható. Tudom, próbáltam.. És tanultam belőle..
2017. ápr. 12. 08:35
Minél tovább rágódsz annál biztosabb, hogy benne maradsz a helyzetben. Férjednek "természetessé" válik, hogy nem lépsz, úgy érzi elfogadod a helyzetet, és csak vérszemet kap tőle. Le kell fektetni a határokat, hogy mi az ami belefér a házasságba és mi nem, mert különben folyamatosan feszegetni fogja őket, és még ennél sokkal cifrább dolgokat is megtesz.
22. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 12. - Chiquitita)
2017. ápr. 12. 08:30

A viszony és az 1x megcsalas között nagyon nagy a különbség pláne ha 1éve tart!

Szamomra ez megbocsáthatatlan lenne!Egyértelműen nem szeret és nem tisztel már téged!

Mi is 14eve lassan h együtt vagyunk!Hidd el nincs már szerelem ennyi idő utan lehetetlen de szeretet és tisztelet az van és enelkul nem is mukodhetne!

21. sanyinak (válaszként erre: 19. - Csikil4ny)
2017. ápr. 11. 20:30
Miután fél éve rágódik - így ez már döntésnek is nevezhető. Nem mer kilépni jelenleg ebből a kapcsolatból.
20. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 16. - Chiquitita)
2017. ápr. 11. 20:09
ha egy éve tart akkor ott vannak érzelmek akár bevallod magadnak akár nem. ezek után szeretni "visszafogadni" reménytelen eset lenne. DE neked most azt kell nézned hogy hogyan könnyebb neked és a babának és sajnos itt már a saját "önző" érdekeidet kell szem előtt tartanod ezek után nem az érzelmeket. én a helyedben ezt tenném: nem rúgnám ki mert vegye csak ki a részét a gyereknevelésből egy pici mellett úgyis rengeteg a tennivaló és már bocsánat de anyagilag is nyilván jobban jársz ha marad. DE nem kell ezek után szerelmesnek stb. lenni belé, szépen próbáld kialakítani a saját kis önálló életedet és lehet hogy durván hangzik de amíg szükséged van rá a babanevelés + anyagi szempontból maradjon. aztán később az már más. Ő önző volt és durva módon átvert téged gondolkozz most te úgy, hogy neked mi az érdeked.
19. csikil4ny (válaszként erre: 12. - Chiquitita)
2017. ápr. 11. 19:48

Fél éve rágódsz ezen. Ha te nem akarsz szakítani, attól ő még kiléphet a házasságotokból. Én ilyen helyzetben azon dolgoznék, hogy egyedül is talpon maradjak.


De van még más lehetőséged is, egy valamit nem érdemes tenni: csendben szenvedni. Ha csak anyagilag nem éri meg neked nyitott házasságban élni...

2017. ápr. 11. 19:32

A gépet úgy hagyta, és Te láttad amit láttál, azt gyanítom kicsit szándékos volt.


Hogy rájöjjünk, azt gondolom Ők csinálják így...

Általában kiderül, előbb vagy utóbb. Rajtunk múlik mit bírunk.

2017. ápr. 11. 19:29

Ha megcsalt, nálam ez azonnali szakító ok. Soha többé nem tudnék hozzá bújni, nem tudnék hozzá nyúlni. És nem érdekel, miért tette, ha valami baja van, beszélje meg velem, nem az a megoldás, hogy megcsal. De ez csak én vagyok. El tudom fogadni más véleményét, mindenki a saját elvei, érzelmei, tapasztalatai stb szerint éli az életét, nem ítélkezem, ha valaki egy ilyen kapcsolatban marad.


Abban viszont biztos vagyok, hogy ha benne marad a kapcsolatban, valami megváltozik a megcsalás után és már nem lesz ugyanaz az egész. Ez egy nagy törés, nagy fájdalom, csalódás, és biztos, hogy a bizalom megkérdőjeleződik.

2017. ápr. 11. 19:23
Érzelmek? Nem tudom. Sose maradt ki, de sokat túlórázott. Amennyire összeraktam, kolléganő a csaj. És való igaz, hogy az üzenetekből az is kiderült, hogy ápolgatták egymás lelkét néha. De munkán kívül nem vitte sehova, nem kockáztatta, hogy rájöjjek. Amúgy a legdurvább az, hogy ő hajtott a csajra, nem fordítva...
2017. ápr. 11. 19:19
ha egy éve tart a szerelmi viszonya akkor ott szerintem konkrét érzelmi dolgok vannak közöttük ami nagyon durva. azt nem is említve, hogy gyakorlatilag egy éve folyamatosan hazudik neked.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook